Abimin Cinsel Hayatı ve Üzerimde ki Vicdani Yük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hırtlık ne ya, haddinizi bilin. Konudaki abi sizsiniz sanırım bu düzenbaz adamı bu kadar sahiplendiğinize göre.
Sizden çok bu konuyu sahiplenen yok yalnız. Bi relaks olun, sakinleşin. Yoksa siz konu sahibi misiniz 😂😂😂

Öncelikle ağabeyinin cinsel hayatından sana ne? İster biseksüel olur ister sadece kadınlara yönelir bu seni hiç alakadar etmez. göz çarpmasıyla da mesaj okunmaz haddine olmayan şeylrri daha fazla kurcalama zaten ortalığı karıştırmışsın karıştıracağın kadar. nişanlısıyla da evlendiğinde isterse delice sevisirnistemezse zevk almaz. Kardeşinin hayatına bu kadar mudahale etmek senin haddine değil. Nişanlısıyla onun ilişkisi daha fazla hırtlık yapma kapat konuyu.
Adam nişanlısını aldatti ne kadar acayipsiniz ya. Madalya takın bari. Erkekle aldatinca sahiplendiniz. Tamam en LGBT savunucusu sizsiniz, çekilebilirsiniz.

Her karşıt yorum yazana “Ama aldattı” diye tekrarılıyorsunuz ama aldatmasını bu kadar umursasanız konuyu oraya dikkat çekerek açardınız.Evet aldatması çok korkunç bir şey. Anlattığınıza göre bir de geri kafalı,anlayışsız ve itici bir adam. Bence de nişanlısı abinizle evlenmemeli.
Ama bu sizin abinize karşı tavrınızın düşmanca ve kaba olduğunu değiştirmiyor.

Öncelikle tanımadığım bir insanı sahiplenmiyorum, çevremde çok fazla LGBT li insan var. Aldatıp aldatmamak onun tercihi bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Evet nişanlısı için çok kötü bir durum ancak bu konuya bu denli müdahale edecek kişi kardeşi değil. Bu konuyu tüm aileye yaymadan önce abi ile konusmak gerekiyordu. İhtimaller çok daha fazla belki nişanlısı durumdan haberdar. Bir kız ile yakalansaydı tepki bu denli buyuk mu olurdu aile içinde o konuda tartışılır tabi. Herkes üstünü örtmeye çalısır aman yavrumun yuvası bozulmasın. Eğer öyle bir şey varsa zaten aklı ve vicdanı olan bir insan tercihlerini anladığı anda nişanı atar. Daha fazla kimsenin özel hayatına karışılmamalı.

Sizden çok bu konuyu sahiplenen yok yalnız. Bi relaks olun, sakinleşin. Yoksa siz konu sahibi misiniz 😂😂😂
Hayır ama zaten zor bir durumda, kötü bir ruh haline sahip olan konu sahibine saldırıp düzenbaz abiyi koruyanlar beni rahatsız etti o yüzden bu kadar çok yorum yazdım konuya.

Lütfen ama erkekler ile konuşuyor aldatma sayılmaz. " Kendi tercihi " sayılır. Kadin ile aldatsaydi allah belasını versin, nişanlısına nasıl söyleyemezsin denirdi. Şimdi vicdanen rahatsızım dediğim için " abinin tercihi sanane" deniyor. Bir arkadaşım bu forum için bir gün demişti ki " tamamen işine geldiği gibi yazarlar". Kız içinde " aman evlenme mutsuz olursun " demişlerdi şuan gayet mutlu burayı dinlese mutsuz olacaktı yani. Burada bazı insanlar çok işine geldiği gibi. Keşke onların yazdıklarını engelleyebilsek, fikir almak istediğimizden alsak
İnsanlar size defalarca dedi ama siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. Ben de dahil olmak üzere bir sürü insan aldatmanın aldatma olduğunu, abiniz nişanlısını bir kadınla da aldatsa aynı yorumu yapacağını, bunun yanlış/kabul edilemez bir şey olduğunu yazdılar. Ama bunun kabul edilemez olmasının sebebi aldattığı kişinin erkek olması değil, aldatmış olması. Burada eleştirilen şey sizin sürekli aldatma olayından sapıp cinsel yönelime vurgu yapmanız.

Ayrıca sadece fikir almak istediklerinizle konuşmak istiyorsanız herkese açık bir foruma yazmayın derdinizi. Arkadaşlarınızla dertleşip canınızın istediğinden fikir almak da bir seçenek? Buraya yazıyorsanız (ki defalarca açtınız aynı konuyu) gelecek yorumlara da açık olmak durumundasınız.

Israrla kırk yere söyledim, hâlâ söylüyorum ama anlamakta çok ısrarcisiniz. Biseksuel olması sorun değil, bunu en çok ben sahiplenirim. Sorun olan yasadigi şeyleri nişanlısindan saklaması, cinsel yönelimi farklı olan insanlara i..b.ne demesi, insanlara kufrederken bile böyle eder. Bir kıyafetini bir markadan almıştı zamanında, oradan ibb.neler giyiniyormus diyip kıyafeti giymemişti. Her fırsatta nefret söylemi dilinde olan, herkesi bu konuda yaftalayan ama arkadan bu işleri çeviren biri. Neyini izah edemiyorum anlamıyorum ki. Bu konuda bir mağduriyet yaşasa en çok ben sahiplenirim. Ona karşı bir nefretim yok, bir kadını ayakta uyumasına nefretim, dürüst olmamasına, nefret söylemlerine kızgınlığım. Kabul etmeyeceğini bile bile dürüst olmadan birini hayatına bu şekilde alisina kızgınlığım. Onun gölgesinde niye yaşayayım ? Bu zihniyetin, her konuda yargı dağıtan, asla sorgulamayan, okumayan ama herşeyi çok iyi bildiğini sanan, nefret söylemi içerisinde olan birinin gölgesinde olma fikrim bile yok. Tabi siz daha iyi bilirsiniz neticede bizim evimizde yaşıyor, şartları daha iyi biliyorsunuzdur. Kafanızda nasıl bir profil var bilmiyorum ama abim bir kadının kot pantolon giymesini bile "kıçını başını açmak " olarak değerlendiren bir kafa yapısına sahip. Son yıllarda aştık bunu. Evde kadını yemek yapan bulaşık yıkayan biri olarak goren, sırf bu sebepten dolayı çalışan kadınla evlenmeyen bir profil. Sizin düşündüğünüz mağdur bir profil değil yani. Erkektir yapar zihniyetinde biri.
Bence anlamayan sizsiniz. Bu konu sizin üstünüze vazife değil, sizinle zerre alakası yok bunu kabul edin, sorun buradan çıkıyor. Nişanlı evlilik hazırlığında seviyede yakın insanlar bazı şeyler yaşamışlardır illaki. Haliyle cinsel yönelim konusuyla ilgili sorun olduğunu sanmıyorum, ki siz de mesele bu değil diyorsunuz. Aldatma kısmına gelirsek bu da karı koca,nişanlı insanları ilgilendirir. Nişanlısının problemi olan bir konuya haddinizi aşarak müdahil oluyorsunuz.( Abinizin kafa yapısı da nişanlısının problemi bile isteye kabul ediyor demek ki.) Somut bir şey görüp şahit olmuş değilsiniz. Alenen abinizin telefonunu alıp karıştırmıssiniz. Diyalog detaylarına hakim olduğunuza göre uzuuun uzuuun okumussunuz. Öyle gözüme çarptı falan değil.

İnsanlar size defalarca dedi ama siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. Ben de dahil olmak üzere bir sürü insan aldatmanın aldatma olduğunu, abiniz nişanlısını bir kadınla da aldatsa aynı yorumu yapacağını, bunun yanlış/kabul edilemez bir şey olduğunu yazdılar. Ama bunun kabul edilemez olmasının sebebi aldattığı kişinin erkek olması değil, aldatmış olması. Burada eleştirilen şey sizin sürekli aldatma olayından sapıp cinsel yönelime vurgu yapmanız.

Ayrıca sadece fikir almak istediklerinizle konuşmak istiyorsanız herkese açık bir foruma yazmayın derdinizi. Arkadaşlarınızla dertleşip canınızın istediğinden fikir almak da bir seçenek? Buraya yazıyorsanız (ki defalarca açtınız aynı konuyu) gelecek yorumlara da açık olmak durumundasınız.

Başlık bile cinsel hayat şeklinde açılmış.
Asıl sindirilemeyen bu.
Bende yazdım, olay aldatma değil.
Aldatmaya herkes karşı, en azından ben. Damacana ile aldatsa bile aldatma aldatmadır.
Üyenin tavrı burada sıkıntı olan. Abisine beslediği kin.

Başlık bile cinsel hayat şeklinde açılmış.
Asıl sindirilemeyen bu.
Bende yazdım, olay aldatma değil.
Aldatmaya herkes karşı, en azından ben. Damacana ile aldatsa bile aldatma aldatmadır.
Üyenin tavrı burada sıkıntı olan. Abisine beslediği kin.
Kesinlikle, ben de haftalar önce aynı yorumda bulunmuştum, başlıktan bile belli konu sahibinin asıl derdi. Bir de önceki yorumlarında “nişanlısı muhafazakar bir kadın, böyle bir durumu asla kabul etmez” diyip duruyordu. Ne alaka yani ben muhafazakar değilim ama ben de kabul etmem aldatılmayı-erkekle olsun kadınla olsun fark etmez.

Konu sahibinin abisine olan kininden ötürü sanırım kafası çok karışık. Ne yapsam da gözden düşürsem derken saçmaladıkça saçmalamış.

Hayır ama zaten zor bir durumda, kötü bir ruh haline sahip olan konu sahibine saldırıp düzenbaz abiyi koruyanlar beni rahatsız etti o yüzden bu kadar çok yorum yazdım konuya.
Sokmasaymış kendini zor duruma. Bile isteye ortalığı karıştırmış sonra aileden tepki görünce imi vicdin...

Valla cinsel yonelimi şusu busu ya da aldatmis mi aldatmamis mi hic girmeyecegim o kisimlara. Bir mesajda yazmissiniz abim oradan ibneler giyiniyor diye alisveris yaptigi bir markanin kiyafetini giymedi demissiniz. Kot giyen kadina, calisan kadina kotu gozle bakiyor demissiniz. Bu kafadaki kimse evlenip ureyemesin bence zaten. Kendi gibi kucuk hanzocuklar yetistiremesin. Amin🙏

Israrla kırk yere söyledim, hâlâ söylüyorum ama anlamakta çok ısrarcisiniz. Biseksuel olması sorun değil, bunu en çok ben sahiplenirim. Sorun olan yasadigi şeyleri nişanlısindan saklaması, cinsel yönelimi farklı olan insanlara i..b.ne demesi, insanlara kufrederken bile böyle eder. Bir kıyafetini bir markadan almıştı zamanında, oradan ibb.neler giyiniyormus diyip kıyafeti giymemişti. Her fırsatta nefret söylemi dilinde olan, herkesi bu konuda yaftalayan ama arkadan bu işleri çeviren biri. Neyini izah edemiyorum anlamıyorum ki. Bu konuda bir mağduriyet yaşasa en çok ben sahiplenirim. Ona karşı bir nefretim yok, bir kadını ayakta uyumasına nefretim, dürüst olmamasına, nefret söylemlerine kızgınlığım. Kabul etmeyeceğini bile bile dürüst olmadan birini hayatına bu şekilde alisina kızgınlığım. Onun gölgesinde niye yaşayayım ? Bu zihniyetin, her konuda yargı dağıtan, asla sorgulamayan, okumayan ama herşeyi çok iyi bildiğini sanan, nefret söylemi içerisinde olan birinin gölgesinde olma fikrim bile yok. Tabi siz daha iyi bilirsiniz neticede bizim evimizde yaşıyor, şartları daha iyi biliyorsunuzdur. Kafanızda nasıl bir profil var bilmiyorum ama abim bir kadının kot pantolon giymesini bile "kıçını başını açmak " olarak değerlendiren bir kafa yapısına sahip. Son yıllarda aştık bunu. Evde kadını yemek yapan bulaşık yıkayan biri olarak goren, sırf bu sebepten dolayı çalışan kadınla evlenmeyen bir profil. Sizin düşündüğünüz mağdur bir profil değil yani. Erkektir yapar zihniyetinde biri.
Evet igrenc bir insanmis ama yine de yonelimini aciga vurmaniz yanlis olur. Biseksuel diyince aklimiza lgbt bayragi tasiyan boynunda fulariyla queer teori tartisan insan geliyor ama homofobik ve igrenc biri de biseksuel olabilir. Kim olursa olsun bence birinin cinsel yonelimini ortaya dokmemek lazim. Sonuclari agir olur yani bu sefer de o yonde vicdan yaparsiniz... Bence kiza soylerseniz ki haklisiniz bunda ama aldatiyor kismini kadinlarla konusuyor olarak degistirseniz? Eskortlara yazmis igrenc seyler resimler vs deseniz? Kanitiniz olmadigi icin inanmayabilir veya affedebilir ama o onun sorunu. Bir de yine ailenizle papaz olursunuz... Yine de goze alabiliyorsaniz bence bu sekilde yapin. Obur turlu soylenecek bisey diil bence...

Ya ben abiniz profilinde adamlari ck duydum, en iyi arkadaslarimdan biri acik kimlikli gay bi adam ve bi ara tinderda takiliyordu surekli ve turkiyede boyle tiplerle de cok eslesiyordu. Evli cocuklu karisini sevdigini soyleyen maco hatta homofobik agir abi gorunumlu ama tinderdan benim arkadasimla bulusup seks yapiyordu. Arkadasimin umrunda diildi evli olmalari o gecelik iliski yasiyordu birakti sonra bu isleri yurtdisinda evlendi hatta baska bi adamla. Ama baya bi boyle adam var yani ve bence onlar da biseksuel kendilerine yakistirmazlar ama oyleler.
Ama sey yok mu evlendikten sonra da surekli tinderdan kiz dusuren eskortlara giden barda pavyonda kadinlara sarkan adamlar. Aynisinin biseksueli iste. Ayni kafa bence. O yuzden gay erkekle yazismasini karistirmadan nisanliya o sekilde soylenebilir kadinlarla yazismis denebilir diye dusundum ben... Hem kiz kurtarilir hem abinin ozeli gereginden fazla ortaya dokulmemis olur... Ben olsam aldattigini da soylemem gerci bana ne abimin nisanlisindan. Ama kizi seviyorsaniz vicdan yapiyorsaniz bence bu sekilde soyleyebilirsiniz....

Ya ben abiniz profilinde adamlari ck duydum, en iyi arkadaslarimdan biri acik kimlikli gay bi adam ve bi ara tinderda takiliyordu surekli ve turkiyede boyle tiplerle de cok eslesiyordu. Evli cocuklu karisini sevdigini soyleyen maco hatta homofobik agir abi gorunumlu ama tinderdan benim arkadasimla bulusup seks yapiyordu. Arkadasimin umrunda diildi evli olmalari o gecelik iliski yasiyordu birakti sonra bu isleri yurtdisinda evlendi hatta baska bi adamla. Ama baya bi boyle adam var yani ve bence onlar da biseksuel kendilerine yakistirmazlar ama oyleler.
Ama sey yok mu evlendikten sonra da surekli tinderdan kiz dusuren eskortlara giden barda pavyonda kadinlara sarkan adamlar. Aynisinin biseksueli iste. Ayni kafa bence. O yuzden gay erkekle yazismasini karistirmadan nisanliya o sekilde soylenebilir kadinlarla yazismis denebilir diye dusundum ben... Hem kiz kurtarilir hem abinin ozeli gereginden fazla ortaya dokulmemis olur... Ben olsam aldattigini da soylemem gerci bana ne abimin nisanlisindan. Ama kizi seviyorsaniz vicdan yapiyorsaniz bence bu sekilde soyleyebilirsiniz....
Karşı cinsin cinsiyetini bile karıştırmaya gerek yok aslında. Vicdanı rahatsız olan insan kıza gider “abim seni aldatıyor haberin olsun” der çekilir. Sonra onlar kendi aralarında ister çözer ister ayrılır.

Herkese merhaba,
Daha önce detaylı bir konu açmıştım. Kısaca bahsedecek olursam, ailem ile yaşıyorum. Abim dışarıdan bakıldığında efendi, düzgün, işinde gücünde güvenilir biridir. Kendini şuan nişanlı. Nişanlısını çok sevdiğini düşünürdüm, çünkü ne zaman en ufak sorun yaşasalar çok üzülür, kızı mutlu etmek için elinde geleni yapar.

Nişan arefesindeyken telefonunda bir mesaj gördüm. İstemsiz baktım. Gay bir çocuk ile bir yazişmasina denk geldim. Flörtlesmek gibi bir yazişmaydi. Cinsellik var mı bilmiyorum ama olma ihtimali var. Farklılık denemek istemiş gibi.
Gördüğüm an inanılmaz bir şok yaşadım. Elim ayağım titredi o an bir anda anneme söyledim. Daha kontrollü davranmam gerekirdi ama şokun etkisi ile her şey yanlış gitti, doğru yönetemedim. Annem duyduğu günlerde yataklara düştü, ikimiz de perişan olduk. Sonra annem abimle konuşmayı denedi, benim bildiğimi hissetirmeden.
Abimin sesini duydum odadan. Kadına resmen deli muamelesi yaptı. Uydurduğunu, ona iftira attığını, okuduğunu anlamadığını söyledi ve üste çıkmaya çalıştı. Öyle çirkin bir tavrı vardı ki bu konunun böylece kapanmasına razı gelemedim ve ben de bildiğimi ,her şeyi gördüğümü söyledim. Tabi her şey karıştı böylelikle. Birbirimize kötü şeyler söyledik, benim bildiğimi öğrenince ne diyeceğini şaşırdı. Haliyle aile bireyleri de öğrendi. Aslında böyle olmasını istemedim, tamamen kontrolümuzu yitirdik.
İlerleyen günler onun için de bizim icin de çok zor geçti. İntihara meyil edecek bir durgunluk oluştu üzerinde abimin. Onun gibi biri için bu ağır bir şey. Sadece öylesine konuştuğunu, sıradan bir arkadaş gibi gördüğünü, öylesine bir şey olduğunu söylemiş erkek kardeşime, ağlayarak. Hep babamız gibi gördüğümüz biriydi, böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak onu çok etkiledi.Ben ise yemeden içmeden kesildim. Nişanlısını düşündükçe içinden çıkılmaz bir vicdani yük hissettim. Hâlâ daha hissediyorum. Bütün bunların sonunda herkes inkar yoluna gidip, üstünü örttü. Hatta babam oğluma iftira atıyorsun diyerek üzerime yürüdü. Evden kovmak istedi beni. Çok zor günler geçirdim. Erkek kardeşim bu durumu kapatmam gerektiğini, daha fazla ustelemenin onu intihara sürükleyecegini, bu kadar rezilliğin ona ders olmasıni umduğunu söyledi ve konuyu unutmaya çalıştı. Bana da bunu tavsiye etti. Herkes normaline döndü.
Nişanlısı dini gerekliliklerine çok bağlı bir kız, böyle bir durum yaşam şekline çok ters. Bilmek hakkı. Şuan çok mutlu gibiler, kız abimi çok seviyor, görünüşte de abim üzerine titriyor ama arkada olan böyle bir gerçek var.
O günden beridir abim ile bir daha hiç konuşmadım, üzerimde bıraktığı bu vicdani yük için onu hiç affetmedim, etmeyeceğim de. Kıza söylemek istedim ama evde yasayacaklarimdan korktum. Kıza bağlılığı, üzerine titreyisi de tek siginagim oldu ama vicdanım rahat değil. Aklım hep bu konuda.

Arkadaşlar çok kötü hissediyorum. Biliyorum doğrusu bunu kıza söylemek, ailemi karşıma almak ama olmuyor işte. Bana neler yasatirlar bilmiyorum, gerçekten geçici saçma sapan bir şey ise ve ben mutlu olmasını engellersem diye bile düşünüyorum. Çünkü evlenmek istiyor, daha önceki hiç bir kız arkadaşı ile olduğu gibi değil nişanlısı ile. İlk kez bu denli değer verdiğini, kıymet verdiğini görüyorum. Kızı aldattı herşeyden önce hem de kızın asla kabullenemeyecegi şekilde.
Psikolojim bozulmuş durumda. Kızın yerine kendimi koydukca hiç bir yere sigamiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolojik destek almak istiyorum. Öyle zor durumdayım ki. Bir daha bu konu hic açılmadı, herkes kendi içinde ne düşünüyor, yaşıyorsa öyle kaldı. Ben ise kendimden kacamiyorum.Bana tavsiyeleriniz nelerdir ?
Sizi ilgilendirmeyen konulara burnunuzu sokmayın lütfenn. Ve gerçekten gençler aralarında şaka maksatlı aşkım, canım cicim diyebiliyor bu çok normal. Benim erkek kardeşim bile bizim yanımızda arkadaşına "çok yakışıklısın aşkım kız olsam vs" gibi laflar eder, güler geçeriz. Başından beri hata etmişsiniz

Şaka amaçlı yazılan sözler olabilir bu kadar üstüne gitmeniz yanlış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X