Ablalarım lütfen bi akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ilk basta is sahibi olun goruculerin vakti yerinde olsa bile cok zengin olmadigi sure sizin yinede calismaniz gerekecek hayat zor. Zaten okumus birisiniz evde oturamazsiniz.

Sonra akliniz karisoyorsa sevgilinizi pek sevmiyorsunuz.

Baska bir oneri aile cok dindarsa muhakak sorun cikacak. Esimin ailesi sevgilinizin ailesi gibi beni begenmiyorlar mesela iki lisans okumama ragmen cunku kapali degilim.

En son her seyi kendiniz yapmak zorundasiniz bunu acik bir sekilde ifade etmis bunu goze almaniz lazim.
Kpssye hazirlaniyorum. Mezun olduktan sonrada 1 bucuk sene kadar muhasebecilik yaptim ama kpssye hazirlanayim diye ayrildim o isimden. Evde oturamiyorum zaten. Kesinlikle calismak istiyorum evlensekte evlenmesekte. Kpssden tek umudumuz. Kucuk sehirde özel sektör olarak is imkani pek yok zaten.
Sevgilimi seviyorum. Sevmesem 4 sene beklemezdim. Ailesini ilk gunden beri biliyordum ama gun gectikce farkli seyler ogreniyorsunuz tabiki. Dedigim gini ailesiyle pek yuzyuze gelmedik. Geldigimizdede oturup dugun konusmadik. Ama sevgilimin anlattiklari farkli olaylardan edindigim bilgiler bunlar. Bende 2 lisans bitirdim. Guya cok seviyorlar beni. En azindan sevgilim oyle soyluyor. Gonlumu yapmak icin mi soyluyor cidden mi oyle emin degilim. =) ne kadar sevselerde kapan dediklerinde kapanmazsam benden kotusu olmaz. Bunuda biliyorum =)

Surekli gorucu geliyor ve sizin de akliniz karisiyorsa evlenmeyin zaten. Simdi akli karisanin evlendikten sonra da akli karisir.
Ayrica parasiz da evlenilmez. Once calisin kazanin birktirin,sonra bakarsiniz
Aklim gorucu geldigi icin degil sevgilimle kavusamamiz surekli engel cikmasi bi turlu is bulamamasi is bulsa ailesinin destek cikmayacak yada cikamayacak olmasi vs vs sebeplerden karisiyor. Nerden de yazdim su görücü olayini.

Kalbinizin de aklınızın da verdiği cevap belli, gönlünüze de söz geçirmek üzeresiniz. Hayırlısı olsun, bence de diğerlerini değerlendirin. Belki de daha çok seversiniz

Benim tek merak ettiğim nokta 26 yaşına iki lisansı nasıl sığdırdın abla

Unilerde çift anadal imkanı olabiliyor.ya da lisans orgun+açıköğretim yapan çok öğrenci var 😁
2 lisans da bsy mi?ben lisanstayken 2 yilliktan dikey gecisle gelen bı arkadaş bizimle okurken çift anadalla başka bölüm de okudu ve buna ek olarak da açıköğretimden de okuyup bitirdiği bölüm oldu 😁 biz 4 senede 1 bölüm bitirirken o 4 5 senede 4 bölüm bitirmiş oldu 😁

26 yaş ne ki daha yolun basındasın.. İşinize girince kımseye muhtac olmazsınız..ayrıılma...

Ama şu da Bi gercek siz ayrılmak ıcın bahane arıyorsunuz..kendınızı rahatlatmak ıcın de onay bekliyorsunuz..

Ayy içim sıkıldı okurken ayrıl gitsin. Atanacakta para kazanacakta o parayı önce aileye yedirecekte sana bilezik alacakta sonra mobilya alacakta sonra düğün yapacakta , amannn zaten sevmiyorsun . Görücülere randevu ver, birinden hoşlanırsın bir sürü geliyorsa.
Bence de sevmiyor 🙄

Nisanlinizin sizi içten içe olmadığınız gibi kabul etmediği maddiyatdan ve şıkır şıkır düğünden daha büyük bir sorun farkındasınız değil mi?
Nisanlim mi? Sevgilim beni niye oldugum gibi kabul etmesinki? Oldugum gibi kabul ediyor. Aileside simdilik ediyor ama ilerde sorun olma ihtimali büyük. Sevgilimin beni oldugum gibi kabul etmemesi ne alaka

nickinizden doğru anladıysam yaşadığınız yeri ve kültürünü tanıyorum. Görücü meselesinin orda nasıl kavrandığını bilirim. Mahalle baskısı çoktur orada. Gelenek, göreneğe aşırı bağlıdırlar. “Elalem” kavramının en baskın yaşandığı şehirlerden biridir. O yüzden sizi anladım ben. İçinde bulunduğunuz sıkışıklığı canlandırdım gözümde.

Çok idealize bir cevap verip maddiyat önemsizdir diyemem. Maalesef ki önemlidir. Sevgiliniz de pek o yönden parlak görünmüyor. İlerde çok daha büyür bu sorun. Tek başınıza bu maddi yükün altından kalkabilir misiniz bir düşünün derim.

Ama daha büyük sorun aileler arasındaki uçurum. İstemediğiniz bir hayata mahkum olmanız çok olası. Ailenizdeki rahatlığı orda göremeyeceksiniz, haremlik selamlık bir ailede sürekli diken üstünde ve gölgede yaşamak zorunda kalacaksınız. Örtünmek içten gelir, istemediğiniz bir şeyi yapmak ilk zamanlar yormasa bile bir süre sonra size zulüm gibi gelir. İşte asıl bu yüzden bence sevgilinizden ayrılmalısınız.

Ama ayrılacaksanız hemen ayrılın. Atamanın sonucuna göre ya da uygun görücü adayı bulup bulmamanıza bağlı olmasın. Aileler çok farklı. Orada kendiniz gibi olamayacaksınız. Bu yeterli bir sebep bence. Önce bağlarınızı koparın. Sonra önünüze bakın.

Konu sahibi hakkınızda hayırlısı olsun.mantik biraz devreye girmiş gibi.ki girmeyecek gibi de değil anlattiklariniza göre.once sevip sevmediginize ben bu adamla ne olursa olsun yaşayabilirim düşüncesine sahip olup olmadığınizi sorgulayıp kararınızı verebilirsiniz.

Aklim gorucu geldigi icin degil sevgilimle kavusamamiz surekli engel cikmasi bi turlu is bulamamasi is bulsa ailesinin destek cikmayacak yada cikamayacak olmasi vs vs sebeplerden karisiyor. Nerden de yazdim su görücü olayini.
Gorucuyu yazmasaniz da
Asmaniz gereken coooook sey var cift olarak. Sadece is bulmak evlilik icin yeterli degil. Evliligi yurutmek icin de bazi seyler lazim ki maddiyat bunlarin en basinda geliyor. Bahsettiginiz 60-70 bin daha ilk etapta gereken miktar. Sonrasi? Her ay kira odeyeceksiniz,bunun aidati var,mutfak masrafi var,giyim kusami var. Ekstra bir suru masraf cikiyor. En basiti bizim sitede bazi tadilatlar yapilacak daire basina 1000lira vermemiz gerekiyor,dar gelirliler veremiyor misal. O duruma dusmeyi kim ister? Bu sebeple ozellikle maddi kosullar belli bir olgunluga erisene kadar kafaniz karismaya devam edecek. Abinin her seyinin yapilmis olmasi sizin de yapilacagi anlamina gelmiyor yani oncelikle bunu bir sindirmelisiniz

Kk yine kızı yerden yere vurmuş. Kimse kusura bakmasın ama ben realistimdir. İş bulunacak borca girilecek ev düzülüp evlenilecek aile hiç bir şeye karışıp beş kuruş harcamayacak. Oldu canım..

O zaman niye evleniyoruz ki dert çekmeye mi ? İnsanın rahatını bozup sıkıntı çekmek için evlenmesi için deli olması lazım. Size daha iyı
bir hayat standardı sağlamıyorsa evlenmeyin çinkü yürümüyor görüyoruz örneklerini. Ha zorluk her evlilikte olur ama daha başlarken böyleyse zor yani..

Yok kapan yok haremlik selamlık yok düğününü kendin yap borca gir bu ne yaw... Hiç evlenme otur evinde daha iyi.

Konu sahibi net ol. Eğer erkek arkadaşınla olmuyorsa uyuşamıyorsan ayrıl. Görücü kısmını sonra düşünürsün
Ne zaman vurmuyorlar ki ya gercekler iyice belirginlessin diye yada bir tokat atip kendine getirmek icin
Ayy içim sıkıldı okurken ayrıl gitsin. Atanacakta para kazanacakta o parayı önce aileye yedirecekte sana bilezik alacakta sonra mobilya alacakta sonra düğün yapacakta , amannn zaten sevmiyorsun . Görücülere randevu ver, birinden hoşlanırsın bir sürü geliyorsa.
He he tabi arkadas hakli sana sira gelene kadar biyolojik yasinda dolar konu sahibi
Abisine yapmislar ama o sira durumlari var ki yapmislar. Kredi batagindaki aile zaten bisey yapamaz. Kyk borclariniz ise girdiginde cogu ona gider. Yok pek oluru gorunmuyor. Siz de gorememissiniz ki alternatifleri secmek icin bizden destek isteyip vicdaninizi susturmaya calisiyorsunuz. Hayirlisi olsun sevmek onemli ama maddiyat yoklugunda sevgiyi gozu gormez insan.
Belki de abisinden kaldi kredi borcu bilemeyiz ki
Benim esime de kp evlenirken destek oluruz seni ben evlendirecegim deyip paralari almis tabi biz tanismadan once bu arada gorucu usulu evliyim ve esime ilk goruste asik oldum konusmasi oturmasi kalkmasi herseyiyle
Bizim is okeylenince bende para yok paran varsa gidip isteyelim demis atmis topu esim ondan sonra akillanmis ama bu seferde kv kendine yatak dolabi yaptirmis esim onu odemis nisanli iken ve daha yeni haaberim oluyor
Yani yasim geldi degil aslinda oyle bi derdim yok fakat hep genc anne olmak istemistim. Pcosum var. Evlenir evlenmez hemen cocugum olmayabilir belki 2 3 sene tedavi olmam gerekecek bilemiyorum. O sebepten seneye bari kavusuruz umidiyle yasiyoruz. Oda kpssden bi cacik olursa tabi. Evliligin tadini cikaramadan su borcu nasi odiycez bunu nasil odiycez diye kavga huzursuzluk vs yasamak istemiyorum cunku cokca ornegini gordum, sahit oldum.
Seviyorum ama bu sekilde zor. Bi cikar yol var mi bilmiyorum. Isini bulsun biraz para biriktirsin oyle evlenelim desen gene 1 2 senesi var onunda. Pcos belimi büküyor iste. Ya yasim cok gecerde anne olma ihtimalim iyice azalirsa diyede korkuyorum. En cok beni uzen bu aslinda.
En kutsal duygu sonucta bu yonden haklisin
Kpssye hazirlaniyorum. Mezun olduktan sonrada 1 bucuk sene kadar muhasebecilik yaptim ama kpssye hazirlanayim diye ayrildim o isimden. Evde oturamiyorum zaten. Kesinlikle calismak istiyorum evlensekte evlenmesekte. Kpssden tek umudumuz. Kucuk sehirde özel sektör olarak is imkani pek yok zaten.
Sevgilimi seviyorum. Sevmesem 4 sene beklemezdim. Ailesini ilk gunden beri biliyordum ama gun gectikce farkli seyler ogreniyorsunuz tabiki. Dedigim gini ailesiyle pek yuzyuze gelmedik. Geldigimizdede oturup dugun konusmadik. Ama sevgilimin anlattiklari farkli olaylardan edindigim bilgiler bunlar. Bende 2 lisans bitirdim. Guya cok seviyorlar beni. En azindan sevgilim oyle soyluyor. Gonlumu yapmak icin mi soyluyor cidden mi oyle emin degilim. =) ne kadar sevselerde kapan dediklerinde kapanmazsam benden kotusu olmaz. Bunuda biliyorum =)
Butun kv ler gelini sever canim ama yanindan gidene kadar buyuk ihtimal ayni evde oturalim biz ölürsek bu ev senin olacakta denmistir sevgiline
4 yilda hic birsey ogrenememissin

Sevgilinle evlenme dememiz için konu açmışsın sanırım evet evlenme.

Bu arada kafan çatır çatır çalışıyor sen zaten napıcağını biliyorsundur,ben hissettim bunu burdan🤓
Hislerin yanılıyor =) napacagimi bilsem saatlerce buraya neden yazayimki neden fikir almak isteyeyim. Biseylerin farkindayim evet ama zor olacak ama neden herkes ayril gitsin diyor. Birileride cikip kizim sevecek adami bulmussun şunu soyle yapin bunu boyle yapin demiyor. Ayril gitsin denecek kadar kolay olsa ayrilirdim giderdi burda gecenin bu saatinde vaktimi harcamazdim. 4 sene dile kolay sanirim. Emek var sevgi var.. Ama bu kadar zorluk varken en kolayi pes etmekken neden herkes pes et gitsin diyor.

Tek problem maddiyat olsa hadi yine asilir diyelim.
Ama sizin sevginizden goz ardi ettiginiz butun farklılıklar evlilikte hatta evlilik yolunda elinizde patlar.
Ben olsam devam edemezdim. Ask guzeldir ama askin her seyin üstesinden geleceğine falan inanmıyorum. 🤷🏻‍♀️

Hislerin yanılıyor =) napacagimi bilsem saatlerce buraya neden yazayimki neden fikir almak isteyeyim. Biseylerin farkindayim evet ama zor olacak ama neden herkes ayril gitsin diyor. Birileride cikip kizim sevecek adami bulmussun şunu soyle yapin bunu boyle yapin demiyor. Ayril gitsin denecek kadar kolay olsa ayrilirdim giderdi burda gecenin bu saatinde vaktimi harcamazdim. 4 sene dile kolay sanirim. Emek var sevgi var.. Ama bu kadar zorluk varken en kolayi pes etmekken neden herkes pes et gitsin diyor.

Belki kendin de henüz farkında değilsin ayrılmak istediğinin çünkü ben dahil herkes ayrılmak istediğini ve onaylanmaya ihtiyacının olduğunu düşündü. Açtığın konu ve anlatış şeklin bizi böyle yönlendirdi.

Ayrıca bu kadar fark ve borç o sevgiyi aşkı emeği alır götürür güzelim. Akıllı kadınsın yazdığın herşey doğru bu arada. O yüzden sizin iş olmaz

O zaman sadece ve sadece sinaviniza odaklanin gerisine pek kafa yormayin. Sinavi kazandiktan sonra bakarsiniz hala beraberseniz o zaman o konuya odaklanirsiniz. Simdi her sey belirsiz beklemek zor gibi geliyor Ama evlenirseniz daha zor olur hazirlanmak, bos versenizde pisman olursunuz tum hayat boyunca. Biraz bencil olun once siz sonra sevgili.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X