Ablam

Zaten "eşin gelene kadar" demiş bu durumda eşiniz neye sinirlenecek anlamadım.
Eşinizi geçin siz aynı evde uzun süre yaşayabilir misiniz? Ablanızla ilişkiniz nasıldır? Evet ablanıza bu dönemde destek olmanız çok güzel ama kaş yapayım derken göz çıkması ihtimali de var
Eşim burda değil ama ailesi karışır arar birşey derler şehir dışında ama ara ara gelmesi de var. Ve sınırlı oldumu karşısındakini gözü görmüyor lafını da esirgemiyor. Ablamda boşanıyor iki çocuk o psikolojiyi tahmin edin cekiniyorum bende kalkıp birşey der surat aşar üzülür diye sonuçta yuvası yıkılmış biri var

Eşim burda değil ama ailesi karışır arar birşey derler şehir dışında ama ara ara gelmesi de var. Ve sınırlı oldumu karşısındakini gözü görmüyor lafını da esirgemiyor. Ablamda boşanıyor iki çocuk o psikolojiyi tahmin edin cekiniyorum bende kalkıp birşey der surat aşar üzülür diye sonuçta yuvası yıkılmış biri var
Ben sizi anlıyorum. Boşanma aşamasındaki ablamla aynı evde yaşadım. Psikolojisi haklı olarak normal değildi her şeye alınıyordu bazen benim sabrım tükeniyordu birbirimizi kırıyorduk. Ablam canım her şeyim ama o dönem düşman gibi olduk keşke yaşanmasaydı. Siz şuan bir de eşinize karşı sorumluluk hissediyorsunuz.
Ablanız çaresiz gidecek yeri yoksa kucak açmanız en doğrusu olur tabi

bugün yardım etmeyecekseniz ne zaman edeceksiniz, belli ki psikolojik olarak bir süre destek istiyor. Eşinizde azıcık vicdan varsa size destek olur, ablanız kendini hazır hissedene kadar sizde kalmak istiyorsa lütfen ona kapınızı açın, evliliğin 2 çocukla bitmesi kolay değil, maddi değil manevi anlamda bir süre yalnız kalmak istememiş olabilir
Eşim şuan birşey demiyor ama ailesi duyup konuşmaya başlamıştır eminim. Ablam zaten zor dönemden geciyo birde kalkıp birşey derler ima ederler eşimi doldururlar diye cekiniyorum eşimde birşey
Demiyor ama yarın ne der kestiremiyorum ablama surat aşar ailesi birşey
Der diye cekiniyorum

Ben sizi anlıyorum. Boşanma aşamasındaki ablamla aynı evde yaşadım. Psikolojisi haklı olarak normal değildi her şeye alınıyordu bazen benim sabrım tükeniyordu birbirimizi kırıyorduk. Ablam canım her şeyim ama o dönem düşman gibi olduk keşke yaşanmasaydı. Siz şuan bir de eşinize karşı sorumluluk hissediyorsunuz.
Ablanız çaresiz gidecek yeri yoksa kucak açmanız en doğrusu olur tabi
Aynen dediginiz gibi en ufak bir şeyde ağlıyo herşeye alınıyor çok zor gerçekten. Ve benim derdim yine onu üzmemek annem bile haftada iki kez gelse ailesi ağız burun büker değişikler yani şimdi anlamada yansıtırlar çekinmezler onu üzerler beni üzerler çok zor yani😔

Eşiniz sorunluymuş. Anne baba evi olmasa gelsin ama bu durumda hem sizin ablanızla ilişkinize hem eşinizle ilişkisine kötü yansıyacak sanırım. En kötü anne baba evi bile eniştesinin laf sokacağı bir evden iyidir.

Ablanızla açıkça konuşun durumunuzu anlayacaktır sizi

Eşim şuan birşey demiyor ama ailesi duyup konuşmaya başlamıştır eminim. Ablam zaten zor dönemden geciyo birde kalkıp birşey derler ima ederler eşimi doldururlar diye cekiniyorum eşimde birşey
Demiyor ama yarın ne der kestiremiyorum ablama surat aşar ailesi birşey
Der diye cekiniyorum
Yahu ailesi konusursa konuşsun ne önemi var ki
Ablan eşin bişey deyince kırılacak da sen kabul etmeyince kırılmayacak mı
Eş ailesini bukadar hayatınzın merkezine koymayın
Siz ne istiyorsunuz ona bakın

Eş ailesi laf ederse ablanızla dertleşin sizi anlar

Siz aynı durumda olsanız kime giderdiniz

Aynen dediginiz gibi en ufak bir şeyde ağlıyo herşeye alınıyor çok zor gerçekten. Ve benim derdim yine onu üzmemek annem bile haftada iki kez gelse ailesi ağız burun büker değişikler yani şimdi anlamada yansıtırlar çekinmezler onu üzerler beni üzerler çok zor yani😔
Senin evine annen geliyor ağız burun bükerler demişsin. Ağızlarının payını veremiyor musun

Eşiniz sorunluymuş. Anne baba evi olmasa gelsin ama bu durumda hem sizin ablanızla ilişkinize hem eşinizle ilişkisine kötü yansıyacak sanırım. En kötü anne baba evi bile eniştesinin laf sokacağı bir evden iyidir.

Ablanızla açıkça konuşun durumunuzu anlayacaktır sizi
Aynen eşim hiç lafını esirgemez haklı yada haksız düşünmez bu laf nereye gider diye annesi de öyle +1 hatta ablamda psikolojisi bitap halde ne desen ağlıyor alıngan kime yanacagimi şaşırdım bide 2 çocuk onda 1 bend e ne yapayım sasirdim

Senin evine annen geliyor ağız burun bükerler demişsin. Ağızlarının payını veremiyor musun
Onlar öyle görmüşler eltimi kardeşinin düğününe bile bırakmadılar. kaç kez eşimle kötü oldum ben aldırmıyorum artık ama ablam zaten zor biri oldu şuan ve çok üzgün kalkıp ablamada yansitacaklar ağız burun bükecekler ve arada ben kalicam

Eşimin erkek kardeşinden hiç hoşlanmam, onun da beni sevdiğini sanmıyorum zaten kendi ailesine bile geçmişte çok zorluk çıkarmış o yüzden eşim de anlaşamaz kardeşiyle. Buna rağmen geçen sene bizim yaşadığımız ülkede iş buldu, şirketinin ayarladığı eve geçene kadar bir süre bizde kaldı. Ki maddi durumdan dolayı falan da değil, abisi varken neden başka yerde kalsın, alternatif düşünmedim bile.

Hele ki eşimin kardeşleri ya da benim kardeşim zor durumda kalacak tabii ki evimi açarım önce. İlk zor durumdan kurtardıktan birkaç ay sonra alternatifleri düşünmemiz gerektiğini söylerim en baştan ama kabul etmemezlik yapmam.
Kadın ile erkek bu konuda farklı oluyo kadın destek oluyo ama erkekler öyle değil. Ve eşimde şimdilik birşey demiyor ama yarın der yada kalkıp bi söz söyler önce ki yanıtlarıma bakın anlattım biraz eşim latin nereye gittiğini hesap etmez. Ailesi gelenimize gidenimize karışır öyle yetişmişler. Ablam şuan süreçten dolayı sınırlı alıngan anlatabildim mi eşimde bunları hesap edecek incelik yok ablamda şuan benim halimi düşünecek psikoloji yok anlatabildimmi üzerine 2 çocuk onda 1 çocuk bende varın siz hesap edin😔

Arkadaşlar merhaba,
Kısaca durumumu özetiyim, kocam şehir dışında çalışıyor götürü iş alıyor 1 yılı kadar var bende 1 çocuk var 4 yaşında. Ablam eşinden ayrılıyor 2 çocuk var 9 11 yaşlarında eşin dönene kadar sende kalayım diyor kendimi geçtim eşim agresif ve tersine gelince çok sinirlenir ağzından çıkanı bilmez gözü de görmez ne yapayım bilmiyorum
Belli ki eşinizin bu durumdan hoslanmayacagini biliyorsunuz yani eşiniz evde yokken bile ablanizin gelip evinizde bir süre kalamayacağı biriyle evlisiniz. En başta bu çok üzücü. Bu olağan bir durum değil ablaniz boşanıyo ve bu süreçte desteğe ihtiyacı olduğu için de sizinle olmak istemiş olabilir. Neticede geçici bir durum. Ablanizin gelmemei için değil de eşinizin bu duruma itirazı olursa püskürtmek için birşeyler düşünmelisiniz. Bir yandan da anladığım kadarıyla siz de pek gelmesini istemiyorsunuz. Sizin de onunda çocukları var ev çekilmez bir Hal alır tarzı bi düşünce de sezdim.
Size şunu söyleyeyim ki düşmez kalkmaz bir Allah. Boşanma psikolojisi hiç kolay bişey değildir bence biraz ablanizin gözünden bakmayı deneyin. Şahsen benim kardeşim bana eşim istemiyo ya da farklı bahanelerle gelmemi engelleyecek biseyler söylese yapsa o süreçte çok kırılırdım ve sanırım sonradan aramız duzelse bile asla ona eski hissiyatimi beslemezdim. Yani içimden kopan kopardı

Ablaniz çalışmıyor siz calismiyorsunuz eşiniz de huysuz ve kavga çıkaracak biri ise zaten en basiti iki çocuğun masrafını bile gözünüze sokar yine huzursuz eder. Ablnizin bır planı var mı peki 1 sene sizde kalsa sonra ne yapacak ? Su durumda en mantıklısı ne kadar kısıtlanirsa kısıtlansin annesinin evinde kalması ve bir iş bulup kendi yolunu çizmesi. Eşinizin laflarindan anne evi bin kat iyidir.

Yahu ailesi konusursa konuşsun ne önemi var ki
Ablan eşin bişey deyince kırılacak da sen kabul etmeyince kırılmayacak mı
Eş ailesini bukadar hayatınzın merkezine koymayın
Siz ne istiyorsunuz ona bakın

Eş ailesi laf ederse ablanızla dertleşin sizi anlar

Siz aynı durumda olsanız kime giderdiniz
Ablamın şuan beni anlayacak psikolojisi hiç yok gerçekten. Herşeye alınıyor ağlıyor çok sinirli ve çok alıngan. Gerçekten ben eşimin ailesini bıraktım artık ne derse desin takmıyorum ama ablamada yansıtıcaklaedir surat aşacaklar arada kalıcam ne yapayım şaşırdım

Ablaniz çalışmıyor siz calismiyorsunuz eşiniz de huysuz ve kavga çıkaracak biri ise zaten en basiti iki çocuğun masrafını bile gözünüze sokar yine huzursuz eder. Ablnizin bır planı var mı peki 1 sene sizde kalsa sonra ne yapacak ? Su durumda en mantıklısı ne kadar kısıtlanirsa kısıtlansin annesinin evinde kalması ve bir iş bulup kendi yolunu çizmesi. Eşinizin laflarindan anne evi bin kat iyidir.
Aynen öyle. Şuan o kadar alıngan ki abla sonra ne yapacaksın diye soramıyorum 😊

Ya abla gelip kalsın bunda sorun yok benim için ve evinize eş ailesinin karışıp sizin bundan dolayı korkmanız çok komik
Bu evde eşiniz siz ve çocuğunuz yaşıyor
Ne olacaksa kararı hep birlikte verirsiniz psikolojik destek sağlarsınız

ama benim düşündüğüm şu nafaka ne kadar olacak ki mesela pandemi var evet
E zaten sizin evde kira bir şey de olmayacak
Maddi konulardan sorun çıkacak ama bence

e siz çalışmıyorsunuz ablaya yardım edersiniz desem
İşte bu çok önemli adam istemiyorum sana da para vermiyorum dese ne olacak
E siz zaten sinmişsiniz bence
Bundan sordum siz çalışıyor musunuz diye

abla evet gelip kalsın kesinlikle ama sizde şu durumu yönetecek bir vasıf göremiyorum kadın daha da kırılacak gibi.

Aynen öyle. Şuan o kadar alıngan ki abla sonra ne yapacaksın diye soramıyorum 😊

Siz hiç kendinizi karıştırmayın normal şartlarda tabii ki yardım etmek güzel ama sizinki iyilik yapayım derken daha kötü olacak buradan bile belli oluyor. Annenizin evinde kaldın biraz sabır göstersin.

X