Ablama haksız yere mi kırgınım ?

Bakın ben size benim kardeşimle olan durumu anlatayım biraz.

Ben erkek kardeşinden 7 yaş kadar büyüğüm.Ve kardeşimi çok severdim.Elimden geldiğince dertlerine ortak oldum ,maddi manevi hep yanında oldum.Sonrasinda iki şey oldu ve hayatımız değişti.Bir ,ben doğurdum.Berbat bir lohusalık geçirdim.Hic yanımda olmadı.Bebegim sürekli emdi.Cok huysuzdu.Hatta ilk üç ayda o kadar bunaldım ki kendimi oldurmeyi bile düşündüm.Kardesim doğru düzgün aramadı.10 günlükken geldiklerinde onlarla çok zaman geçirmedim diye sitem etti.Annem lohusaligimda beni çileden çıkardı.Annemi idare etseydin ya dedi bana.Aramiz açıldıkça açıldı.Yaza da düğünü oldu.ben yine düğünde kırgınlık olmasın dedim normal davrandım.Bana dış kapının dış mandalı muamelesi yaptılar .Daha neler neler.Gelinimizle iyiyiz ,kardeşimle mesafeli .gerisini siz düşünün.

Sadede gelirsek ,sonra dogumgunu kutladı.Eskiden ben ona hep hediye alırdım ,o bana almazdi.Hediye almislar.cunku ben yüzüne bile bakmadım artık.Simdi konuşuyorum ama iki uzak akraba gibi.Cok gerekirse.Cunku bu hayatta evladım ve benden daha değerli kimse yok.Boyle kardeşliğe ihtiyacım da yok.

Demem o ki o parayı asla vermeyin.Evladinizin hatrina kardeşinizle aranıza mesafe koyun.Birseyinizi paylaşmayın.Gulumsemeniz ,moralinizin yüksek olması evladınız için en güzel şey.Bunu kardeşinizle heba etmeyin.

Bir kurus vermezdim
Dugunde takisini takar baska da bisey yapmam. Bencil cok bilmis aldiklarini saklamak ne demek

Böyle birine para vermem. Enerji vampiri. Parasi yoksa evlenmesin derim. Böyleleri böyle hak ediyor

Kardeşlik böyle bir şey değil kesinlikle

MIllette ne ablalar var yazayım da iyice anlayın, 2 yıl önce doğumgününde ben benim kızkardeşe sıfır Audi çektim. Arabası eskimişti, yolladım parayı hesabına, galeri sahibine açtım söyledim, gitti aldı kendine. Bu yıl o araba 3 milyon lira değerine gelmiş, bu yazdıklarımı iyice okuyun ulan millette ne ablalar var diyin diye yazdım. Tekrar tekrar okuyun açılın
Canım ben de senin kardeşin sayılırım biliyorsun dimi 😊

merhaba hanımlar.
Bu aralar kafama takılan bazı durumlar var ablam ile ilgili ben size durumu anlatayım siz haksız yere mi kırgınlık yapıyorum karar verin.

Doğum günüydü ona kendi bütçeme uygun bir hediye aldım ama o sadece kutladı o ara işsizdi ve hiç takılmadım daha sonrasın da yakın bir arkadaşının bende 1 ay sonra doğum günü vardı ona hediye aldı. Üstelik doğum günüm de arkadaşım elinde pastayla geldi oturdu bir köşede ve sıfır tepki arkadaşımın bile dikkatini çekmiş.

Evlilik aşamasın da hiç ama hiç bir şeyini anlatmıyor aldığı şeyleri saklıyor göstermiyor ben herşeyimi anlatırım ona ama kendi sır küpü gibi. ya zorunda mı diyeceksiniz belki ama, insan kardeşiyle mutluluğunu paylaşmaz mı ?

evliyim, eşimle bi tartışmamızı anlatırım veya eşimin ailesi ile aman tepkisiz kal çok takıyorsun ben olsam şöyle yapardım falan der yaşadığım şeyleri küçümser. ama kendi nişanlısının ailesiyle çok çok ufak bişey yaşasa onun dünyanın en büyük derdi gibi lanse eder ve çok başka takıntılı bir insana döner.

İnançlı biriyim çok şükür 2 aylık bebeğim var lohusalık o bu derken namaz kılmadım hala bebekle nasıl yapıcam düşüncesi falan beni korkutuyordu belki de vesvese. bunu öğrendi ve bana diyor ki bak işte zamanın da çok içliydin dinle. Dinle çok içli dışlı olan herkes böyle oluyor zamanla falan dedi kendimi çok kötü hissettim.

Suratı genelde çok asık çok mod düşürür bişey olduğun da direk benim şu sıkıntım var demez suratını asar bizim sormamızı bekler bu da çok yorucu.

en kırıldığım konu da 2 aylık bebeğim var daha çok alışamadım annem sağolsun yardıma gelir kalır beni dinlendirir hep. ama annemin gelebilmesi için babamın gece işten geldiğin de ablamın annemin sabahtan hazırladığı yemeği önüne koyup kaldırması lazım sadece bu kızlar ve bunu yapmıyor çok kırılıyorum gerçekten bunu ona söylediğim de herkes nasıl kendi bakıyor doğurmasaydın o zaman yoruluyorum dediğim de ise herkes yoruluyor yapıcak bir şey yok alışacaksın falan diyor.
Ek olarak ben bebeğimi senin gibi büyütmem falan diyor sanki ne gördü de böyle diyor anlamadım.

hemen hemen 5,6 senedir sevgililer nişan yapıcaklar az kala evlenememek mi geriyor anlamıyorum. Malum her şey pahalı onlara da hak veriyorum hatta istedi 50 bin kadar onu da ayarladım ama ben ona her konu da yardımcı olurken onu böyle oluşu canımı yakıyor açıkçası nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum .
Sizin ailenin enayiside sensin . Benim kardesimde aynı anlattigin profile benziyor. Bende çok fedakarlk yaptım. Ama artık akillandim yapmiyorum. Sanada gelir umarım bu aydınlanma.
Annemlerde 1hafta kalırdım. hemde öyle yılda bir değil .ayda 2kere her an 14yil okul tatillerinde 1ay ağzımdan burnumdan gelirdi giderdim gene . Hatta 2aylik bebemle gitmişim hep evdeyim zaten kardesim kuzenimle dışarı çıkıyor birbirlerinin saçini duzlestiriyorlar bekleyin benimde saçımı duzlestirin gelicem bende geleyim sizle dedim kaçıp gitmişler öyle zoruma gitti çok ağladım. hiç unutamadım. Evlendi bebek sahibi oldu aylarca bana ağladı tel görüntülü arayıp abla yapamıyorum diye gene dayanamıyor yardıma gitmiştim. O günler geçti sonra bir gün sen bana lohusayiken böyle böyle yapmıştın dedim bana" ayıp etmisim hiç hatirlamiyorum ama "dedi ....🤦Ama yaranilmiyormus anladım. Ben doğum yaptım beni lohusa zamanı oğluna kızım fülütunu vermedi bizde neden vermedik kızımdan alıp diye 4ay aramadı beni . Simdi yok öyle enayi mesafeliyim ararsa konusurum yoksa yok. Sizede aynını tavsiye ederim.

kıskanmış....
ve sizde fazla hassassınız sanırım
yukarıda bir arkadaş yazmış ya herkes nasıl borçsuz evleniyor sende öyle evlen diyin diye
çok doğru bir laf

akabinde oda size küsecek iyiki para istedik diye anneniz de onu koruyacak haberiniz olsun
bu işler hep böyle maalesef

Benim ablam ben doğum yapıp yattığım hastanede sezeryan sancıları çekerken odada ziyarette kendi derdini anlatıp annem babamla tartıştı bağırıştılar diyeceklerim bu kadar beterin beteri var 🤣

genel olarak ablalar sıkıntılı tipler ve empatisi düşük olan kişiler

X