ABUR CUBUR DİYETİ

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Herkese merhaba, daha önce böyle bir diyet duymuş muydunuz? Ben bi kac kez duydum bununla zayıflayan bircok kisi biliyorum ya da formunu koruyan.
Bu diyet adında anlaşıldığı üzere abur cubur yiyerek zayıflatıyor.Yani aburcuburlar serbest, diğer hersey yasak ama 3gün uyguluyoruz vücut kıtlık moduna girmesin diye 4.gün bozuyoruz istediğimizi yiyoruz (normal yemekleri falan) sonra yine 3gün aburcubur hem bu ürünlerin kalorileri belli,hem en fazla ne kadar yenilebilir ki yapanlar iştah kestiğini söylemislerdi
dolaysyla 1000kaloriyi gecmeyecek şekilde yannda cay,kahve icerek yediğinde -bir de Türk kahvesi zaten istah kesiyor-zayflıyorsun. Öğün olarak da örneğin: kahvaltı aburcuburu ekmeğe sürülen çikolata ya da bisküvi falan olabilir..Ekmeğe sürülen çiko,fıstk ezmesi falan tok tutar hem de.Benim aklıma bunlar geldi.Gerci bisküviye çok yüklenmeyin derim kalorisi en yüksek aburcubur bisküvi,cipsten bile yüksek yani😔 Sağlıklı,ev yapımı aburcuburlar da yapılabilir aslında.Aburcubur bağmlılarının yapacağı bir diyet. Sağlksız ama cidden ise yarıyor bir de ben kendimde şunu fark ettim ben zaten hergün mutlaka 1-2aburcubur yiyorum yani ben de aburcubur bağımlısıyım 😱 bari bunu yapayım diye düşündüm ama zaten zayfm😬 suan 55 buçuk kiloyum bunu yaparsam eririm sanırım❤😬 bence bu diyeti çok acil kilo vermesi gerekenler yapsn mesela 1hafta sonra düğünü olup da incelmek isteyenler falan.
Not: tatlı tuzlu dengesini gün içinde çubuk kraker veya çerez ile sağlayabiliyorsun.Ev yapımı çubuk kraker yapılabilir meselâ.
Akşam yemeğinde sebze cipsi yapılabilir meselâ.
Not: kalori fazlası olabilir😬 kendinizi tutamıyorsanız hiç denemeyin.Çok yeniyor çünkü..

Son düzenleme:
tatlım ben bu diyeti yapsam seneye ağır yaşamlarda beni görürsünüz :)
:)) Yaa çok güldüm,haha😄😊💕 ama dün internetten de baktım yapıp,zayflayanlar oluyormuş bir de benim cevremden de yapanlar olmuştu.Bir de aslnda bu aburcubur işini evde kendimiz de yapaliriz,intrnette çikolata tarifi fln, hepsi var aslında..Benim cok kilom yok 55im ama olurda kilo alrsam yapabilirim bunu🤔

Bence asla böyle bir diyet yapmayin abur cubur=paketli gıda demek çok zararlı kilo verdireceginede asla inanmıyorum birisinin uydurduğu bir şeydir. Abur cubur cips çikolata vs yemek en başta cildi mahvediyor silvilce basıyor her yeri, vücut yağ yapıyor.. böyle bir şeyi ben kimseye onermem hem sizde demişsiniz sağlıklısiz diye ve kilonuz çok degil bence yürüyüş yapın en güzel diyet ❤️🤗

:)) Yaa çok güldüm,haha😄😊💕 ama dün internetten de baktım yapıp,zayflayanlar oluyormuş bir de benim cevremden de yapanlar olmuştu.Bir de aslnda bu aburcubur işini evde kendimiz de yapaliriz,intrnette çikolata tarifi fln, hepsi var aslında..Benim cok kilom yok 55im ama olurda kilo alrsam yapabilirim bunu🤔
sürekli değil de vücudu şaşırtmak için yapılabilir :)

Herkese merhaba, daha önce böyle bir diyet duymuş muydunuz? Ben bi kac kez duydum bununla zayıflayan bircok kisi biliyorum ya da formunu koruyan.Biraz sağlıksız ama zayıflatıyor..
Bu diyet adında anlaşıldığı üzere abur cubur yiyerek zayıflatıyor.Yani aburcuburlar serbest, diğer hersey yasak ama 3gün uyguluyoruz vücut kıtlık moduna girmesin diye 4.gün bozuyoruz istediğimizi yiyoruz (normal yemekleri falan) sonra yine 3gün aburcubur hem bu ürünlerin kalorileri belli,hem en fazla ne kadar yenilebilir ki yapanlar iştah kestiğini söylemislerdi
dolaysyla 1000kaloriyi gecmeyecek şekilde yannda cay,kahve icerek yediğinde -bir de Türk kahvesi zaten istah kesiyor-zayflıyorsun. Öğün olarak da örneğin: kahvaltı aburcuburu ekmeğe sürülen çikolata ya da bisküvi falan olabilir..benim aklıma bunlar geldi.Gerci bisküviye çok yüklenmeyin derim kalorisi en yüksek aburcubur bisküvi,cipsten bile yüksek yani😔 Aburcubur bağmlılarının yapacağı bir diyet. Sağlksız ama cidden ise yarıyor bir de ben kendimde şunu fark ettim ben zaten hergün mutlaka 1-2aburcubur yiyorum yani ben de aburcubur bağımlısıyım 😱 bari bunu yapayım diye düşündüm ama zaten zayfm😬 suan 55 buçuk kiloyum bunu yaparsam eririm sanırım❤😬 bence bu diyeti çok acil kilo vermesi gerekenler yapsn mesela 1hafta sonra düğünü olup da incelmek isteyenler falan.

Yanlış anlama ama tamamiyla saçmalık .
Önemli olan kalorinin miktar i değil içeriğidir .
Atıyorum 100 gr tavuk da 100 kalori
2 kare cikolata da . Cikolata ile tavuk aynı kalori diye cikolata kilo aldırmıyor mu yani ?
Önemli olan karbonhidratı azaltmak belli oranda kısmak.
Abur cubur yersen vucut depoda olanı eritmez ki zaten depoda var sen bi de dışarıdan alıyorsun kalorileri hemde zararlı kalorileri karbonhidrat şekerleri depoya ihtiyaç kalmiyo . Nasıl eriyerek yağlar? Sen hamur işi cikolata börek çörek kurabiye vs. Yemeyip spor yapacaksın ki vucut ihtiyaç duyduğu eksik kalori açığını depodan alsın ve erimeye başlayasın .
Abur cubur yiyerek günde 10 saat de spor yapsan kilo veremezsin

Yanlış anlama ama tamamiyla saçmalık .
Önemli olan kalorinin miktar i değil içeriğidir .
Atıyorum 100 gr tavuk da 100 kalori
2 kare cikolata da . Cikolata ile tavuk aynı kalori diye cikolata kilo aldırmıyor mu yani ?
Önemli olan karbonhidratı azaltmak belli oranda kısmak.
Abur cubur yersen vucut depoda olanı eritmez ki zaten depoda var sen bi de dışarıdan alıyorsun kalorileri hemde zararlı kalorileri karbonhidrat şekerleri depoya ihtiyaç kalmiyo . Nasıl eriyerek yağlar? Sen hamur işi cikolata börek çörek kurabiye vs. Yemeyip spor yapacaksın ki vucut ihtiyaç duyduğu eksik kalori açığını depodan alsın ve erimeye başlayasın .
Abur cubur yiyerek günde 10 saat de spor yapsan kilo veremezsin
Canım bu diyetin amacı yemek yememek..zayflamak istiyorsan yemek yememen gerek bence..Tüm zayflar böyle yapıyor :I başka çare yok gibi😔

Duyduğum en anlamsiz şey 😁 Aburcubur dediğin kalori bambasi her biri zaten. E sen zaten zayıfım diyorsun, denemeyeceksin yani bunu. Niye önerdin ki anlamadım bilmeden?

Duyduğum en anlamsiz şey 😁 Aburcubur dediğin kalori bambasi her biri zaten. E sen zaten zayıfım diyorsun, denemeyeceksin yani bunu. Niye önerdin ki anlamadım bilmeden?
:)) Belki birinin işine yarar diye yazdm benim zamannda işime yaramıstı. Ben belki yapmak isteyen olur diye buraya birçok doyet yazdm arasıra yazıyorum bu da onlardan biri ve bence en etkili ve keyiflisi. Hatta şuan yine biraz aldm ve bu diyete baslycam.

Aburcubur yemeye baslayip 1000 kalori sınırında bırakabilen varsa helal olsun,, ben tıka basa yerim ve beynim yedikçe ister çünkü bağımlılık yapıcı maddeler var ayrıca vücut rahatsız hissediyor...normal diyet kesiyor ancak beni şok diyeti vs de yapamam zaten sağlıksız hem abur cubur yiyerek verilen kilo vücuda yarar sağlamaz protein alınacak ki vücut sıkı olacak, ot türü yenilecek ki vücut toksin atacak sonra aburcuburdan vitamin alınmaz bagisiklik düşer, diyet demek zayiflamaktan önce sağlık için beslenmek demek

Aburcubur yemeye baslayip 1000 kalori sınırında bırakabilen varsa helal olsun,, ben tıka basa yerim ve beynim yedikçe ister çünkü bağımlılık yapıcı maddeler var ayrıca vücut rahatsız hissediyor...normal diyet kesiyor ancak beni şok diyeti vs de yapamam zaten sağlıksız hem abur cubur yiyerek verilen kilo vücuda yarar sağlamaz protein alınacak ki vücut sıkı olacak, ot türü yenilecek ki vücut toksin atacak sonra aburcuburdan vitamin alınmaz bagisiklik düşer, diyet demek zayiflamaktan önce sağlık için beslenmek demek
Tatlım en fazla kaçdefa tıka basa yiyceksin ki ? Bi süre sonra bıkıyorsun yani ben yıllardır aburcubur bağmlsym.Öyle sürekli tıka basa yenmiyor. Normal sağlıklı diyetleri de bunlar yüzünden sürdüremiyorum zaten o yüzden bunu yapmak bana daha mantıklı geldi. Hemde düşk kalorili bircok aburcubur var. Aslnda haklsn zayflamak sağlıklı olmak demek ama zaten o söylediğin seyi yapamadğmz için bu durumdayz sağlklı bi diyet yapabilsek zaten buna yönelmeyiz

Bir de hergün cips falan yemiyorsundur evde olan aburcuburları kullansan sadece yani normalde diyette değilkende yiyeceğin aburcuburlar mesela ben kahvaltıda mutlaka ekmeğe sürülen çikolata yiyorum sonra gün içinde de mutlaka çikolata yiyorum😂 yani illa diyetteyken tüm aburcuburlardan yemem aburcubur diyeti yapıyorum diye. Ben sadece vazgeçemediğim için bunu tercih ediyorum mesela bir tabak yemekten vazgeçerim ama çikolatadan aslaaa.😁😍 Ama normal diyette bunlardan vazgeçmek zorunda kalıyorsun.

Bir de hergün cips falan yemiyorsundur evde olan aburcuburları kullansan sadece yani normalde diyette değilkende yiyeceğin aburcuburlar mesela ben kahvaltıda mutlaka ekmeğe sürülen çikolata yiyorum sonra gün içinde de mutlaka çikolata yiyorum😂 yani illa diyetteyken tüm aburcuburlardan yemem aburcubur diyeti yapıyorum diye. Ben sadece vazgeçemediğim için bunu tercih ediyorum mesela bir tabak yemekten vazgeçerim ama çikolatadan aslaaa.😁😍 Ama normal diyette bunlardan vazgeçmek zorunda kalıyorsun.
Bende ondan yapabilen varsa helal olsun dedim canim ben yapamıyorum gerçekten hergun cips olsa yiyorum malesef yemek bende sevmiyorum aburcuburla karın doyurmaya bayılıyorum, şuan diyetteyim istikrarlı diyette ilerliyorum ama bozmaya gelmiyor çünkü bir gün bozsam tekrar başlamak zaman alıyor aslına bakarsan diyet kafasından çıksam belki o kadar tikabasa yemem çünkü beynim diyet arasında daha bulamiycaksin yiyebildigin kadar ye diye baskı yapiyor bana...bu sefer kesin bozmayacam ama kesin bu iş bitecek sana da bol eksiler

Ben de abur cubur yiyip yemek yemediğim zaman kilo verdiğimi farketmiştim

Sadece alınan kalori miktarına değil, yağ ve karbonhidrat miktarına da dikkat etmek lazım. Tabii ki temiz yağ ve karbonhidrattan bahsediyorum.

Çok matah bir şeymiş gibi konunuz görünsün diye uğraşıyorsunuz. Saçma sapan önerileriniz sizde kalsın.

Sadece alınan kalori miktarına değil, yağ ve karbonhidrat miktarına da dikkat etmek lazım. Tabii ki temiz yağ ve karbonhidrattan bahsediyorum.

Çok matah bir şeymiş gibi konunuz görünsün diye uğraşıyorsunuz. Saçma sapan önerileriniz sizde kalsın.
Yapmayı verin o zaman zola yapın demiyorum. Ben arada bir yapıyorum gayette mutluyum. Ben mesela bunları bırakamadm o yüzden diyet yaptğm günler birseyi kısmam gerekiyor bunlardan vazgeçemeidgim icin yemeği kestim bu tip seyler atştrıyorum sonra yine normal yeme düznine dönüyorum. Ayrıca sağlıklı aburcuburlarda var onlarla da yapılabilir. Siz yapmazsanız yapmayın. Size ne yani

X