Eski halime dönme çabalarim(diyet günlüğümde denebilir)

darkness84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
23
3
26
Önceden 61 kiloydum boyum 158 olduğu için çok kilolu gözüküyodum.sonra böyle olmaz dedim ve başladım diyete:) bir ay sürdürdüm ilk ay 57 ye düstüm.nasil düştüm derseniz aslında yazindi zaten cok su iciyodum ve calisiyodum ekmeği her öğün. Bir dilim tam. Buğday yiyorum küçük bir tabak almıştım sadece o kadra yemek yiyip onu Bitiriyodum ve yavaş yavaş yiyodum tabiki abur cubur yok çok iradeliydim bu ayda sonra biraz ara verdim bir hafta kadar abartmadan yedim.sonra bidaha başladım .(evde tarti yoktu komsumuzdan olculuyodum o yüzden bilerek ayda bir olculuyodum birakmiyim diye diyeti bir ayda kaç kilo vercem diye bu ay kalori sayma yöntemini kullandım ama aburcubur yine yok sabh 2 haşlanmış yumurta 2 dilim ekmek peynir faln yeşil çay içmeye başladım bu ayda Sonra öğlen okulda ne yemek çıkarsa ekmeksiz, kalorilerini internetten bakarak yiyodum akşamda genelde hazır çorba yoğurt yada marketten ton balığı alıp salata yapıp onu koyup öyle yiyodum günlük 1200 kaloriyi geçmiyordum okula yürüyerek gittiğim için sabah akşam 40 dj kadar yürümüş oluyorum bide günde 500 kere ip atlamaya calisiyodum evde sonra günde 3 litre su içiyorum tabi bazende parklarda olan bisiklete biniyodum yarım saat günde sadece bir meyve yiyodum aralarda açıkırsam yeşil çayla kuru kayısı badem falan yiyodum Bu şekilde bir ay bitince olculunce 53 çıkmıştım basenlerim çok yoktu ama iyice gitmislerdi . Gerçi benim sorunum üst tarafta gobekte yani onun içinde yoğurt limon kürünü yapiyodum gobegimde bayağı azalmıştı biraz kalmıştı ( zor gittiği için biraz zaman alıyor gitmesi birkaç ayda olmuyo tamamen gitmesi yani) ama nasıl olsa zayifladim diye diyeti bıraktım maalesef bayağı çok yedim aslında sadece ara vermiştim. Sözde bidaha baslicam diye herşeyi yedim bu süre bir ay kadar sürdü ama durmadan yemeye devam ettim . Nasıl öyle oldum hiç bir fikrim yok:) buğun yarın baslicam diyorum ama baslayamiyorum o motivasyon gitmiş tabi kilo aldigimi hissediyorum ama tartilmiyorum( en büyük hatam bu oldu sanırım. O yüzden,eve bir tartı aldım ) bigün arkadaşla eczaneye gittik tartildik bide baktım 60 kilo olmuştum çok moralim bozuldu Hemen eski halime dönmeye karar verdim Allah'tan iradem güçlüde salmiyorum hemen yanı biraz uzattım demem o kim eski halime dönme cabalarimi buraya yazıcam benimle başlamak isteyenler gelebilir:)

X