Acaba çok mu büyütüyorum kızlar..

eftelya5434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
153
0
44
kızlar merhaba aslında uzun bi hikaye ama çok canınızı sıkmak istemiyorum.
dün eşimle tartıştık.konu aslına bakarsanız çok saçma ama lafları çok ağırdı.
eve geldim.yemek falan derken masayı hazırladım saat 20:00 de eşim geldi.hadı dedım elını yıkada gel ok dedı.wc ye gitti bende yemekleri koydum.bekliyordum.sonra defalarca uyarmama rağmen eşim yine aynı şeyi yaptı.burnunu temizliyordu.banyoda ve ses geliyordu.(ne yaptığını anlamışsınızdır ben yazmak istemedim) bende metin yemek yiyorum yaa yapma şunu dedim.bana başladı bağırmaya yok insanı sinirlendirme ne yapabilirim falan filan dedi bende bağırınca sinirlendim en azından kapıyı kapatabılırsın dedım(bunu defalarca yaptı ve bende defalarca uyardım en tıksındıgım sey yapma dedım kı yemek yerken bile yapıyor yanii) o yuzden kızdım zaten neyse geldı yemek yedık masadan kalkarken elıne saglık dedı bende bısı demedım acıkcası sonra bagrı afıyet olsun de boslugamı konusuyorum dedı bende aman ben konusmayayım sonra senı sınırlendırıyorum dedım ya sınırlenmek deılde falan derken ben dedımkı bak senı defalarca uyardım ben veya baskasının yanında da yapıyorsun içim kalkıyo dedım saygı duysana dedım oda bana mıgdem bulanıyo yapma desen yapmam dedı ıste ozaman patladım ya aylardır sana bunu soyluyorum benım bıldıgım bır sey bır kere soylenır daha kac defa soylıcem dedım oda ben kaz kafalıyım yanı onumu dıyorsun dedı bende offf tamam ya konusmayalım daha fazla dedım en son bana dedıkı BEN SENIN HERSEYINE KATLANIYORUM YA SENDE KATLAN DEDI bu laf canımı cok acıttı kı belkı bılen vardır borclu olan varmı kosesınede yazmıstım onu sevdıgımı destek oldugumu ben ona herzaman destek olmaya calısan kocasını seven bı kadınım bana katlanıyormus dusunsenıze bu laf cok zoruma gıttı hak etmedıgımı dusunuyorum...hiç bir kadın haketmez bu lafları ..
nolur bıseyler yazın kızlar cok morelım bozuldu..:çok üzgünüm:

ufacık bir konu ne kadarda büyümüş
aynı eve girince beraber yaşamaya baslayınca
erkeklerin hem iyi hemde kötü yanlarını görüyoruz
tabii onlarda bizim
coğu erkek bunu yapar
ve bence normaldirde :uhm: biz kadınlar gibi kibarlık beklememek lazım
güzel bir dille kapıyı kapat deseydiniz daha iyi olurdu
eşinizde fazla alınganlık yapmış yerimseniben
bence akşam gelince hiç bişey olmamıs gibi davranın yerimseniben olayları fazla büyütmeye gelmez

kızgınlıkla söylenmiş işte..
erkekler böyle şeylere mide bulanır bulanmaz
pek dikkat etmezler bilirsin...
sıkmayın canınızı..
bu akşam pişman olucaktır bence

üzülme
büyütülecek kadar ciddi bir sorun degil .......
Sakin ol düşünmemeye çalış ,arkadaşların da dedıgı gıbı tüm erkeklerde var bu sıkıntı ..
Bazen bende eşimde yaşıyorum , o da banyoyu çok kötü kullanır duştan çıkıca
kabının içine bakmak istemıyorum mıydem bulanıyor.Ama yınde bısey demıyorum bişey desem kalbı kırılacak o da benı kırıcak.ağız dalaşında bulunmaya degmez dıyorum gidip bi güzel kabini temizlıyorum
Ondan sonrada yanına gıdıp oh oh aşkıma bak yıkanmış mis gibi olmuşşş..dıyorummm:teselli:

üzülme canım eminim kırılmışsındır sinirden söylemiştir sakinleşince konuşursunuz eminim anlar seni üzme kendini sevgiler

benim eşim böyle şeyler yapmaz... banyodan sonra banyoyu yıkar öyle çıkar....:asigim:
ama bazen nezle olur o da temizlemek zorunda kalırdı.. bu bence çok normal...
ben onu o kadar çok seviyorum ki hiç bişeyinden midem bulanmaz..:asigim: ama başkası yapsa direk o gün hiç bişey yiyemem... -tatlicadiarzu-bu yüzden ben biraz abarttığını düşünüyorum.. ama o da abartmış akşama kalbini alır üzme kendini...

bir anlık sinirle söylenmiş bir söz.. çünkü hatalı olduğunu biliyor ve sizin yaptığınız birşey bulup söylemeye çalışmış. ve bulamadığı içinde genelleme yaparak nelerine katlanıyorum demiş..çok düşünülecek birşey değil canım. hemen barışırsınız.. hatta küsmeniz bile yersiz olmuş..eğer o kapıyı kapatmıyorsa siz hemen arkasında gidip kapıyı kapatın.. ama trip ve çalımla değil. normal bir şekiilde.. zamanla kendiside alışacaktır kapı kapatmaya..

Canım benim eşim inşaat mühendisi toz toprağın içinde çalışıyor
Hergün mutlaka temizler. Öyle sofraya otursa sende afedersin ama burnunda birşeyler görsen daha kötü olmazmı? Bence eşinin bu konuda çok suçu yok canım. Tamam kapıyı kapatmalıydı ama seninde alttan alman gerekirdi.

Arkadasim benim esiminde gaz problemi var. Bazen olur birden birakir. Ilk basta bende herseferinde problem yaptim. Yeri gelid kizdim yeri geldim bagridim. Simdi bakiyorumda kavga etmeye hic degmez. Zaman geliyor oda anliyor. Sadece biraz sabir ve guzel bir dille tekrarlamak...

Ayy benim eşimde boğazını temizler,uyurken duyunca nasıl sinirleniyorum...Biri boğuluyor gibi,glu gluuusırnaşık şey:roflol:
Takma kafana sinir anında söylemiştir,neyine katlanacak,boşver.....
Sonra tatlılıkla sor,nelerime katlanıyosun diye.....

kızlar merhaba aslında uzun bi hikaye ama çok canınızı sıkmak istemiyorum.
dün eşimle tartıştık.konu aslına bakarsanız çok saçma ama lafları çok ağırdı.
eve geldim.yemek falan derken masayı hazırladım saat 20:00 de eşim geldi.hadı dedım elını yıkada gel ok dedı.wc ye gitti bende yemekleri koydum.bekliyordum.sonra defalarca uyarmama rağmen eşim yine aynı şeyi yaptı.burnunu temizliyordu.banyoda ve ses geliyordu.(ne yaptığını anlamışsınızdır ben yazmak istemedim) bende metin yemek yiyorum yaa yapma şunu dedim.bana başladı bağırmaya yok insanı sinirlendirme ne yapabilirim falan filan dedi bende bağırınca sinirlendim en azından kapıyı kapatabılırsın dedım(bunu defalarca yaptı ve bende defalarca uyardım en tıksındıgım sey yapma dedım kı yemek yerken bile yapıyor yanii) o yuzden kızdım zaten neyse geldı yemek yedık masadan kalkarken elıne saglık dedı bende bısı demedım acıkcası sonra bagrı afıyet olsun de boslugamı konusuyorum dedı bende aman ben konusmayayım sonra senı sınırlendırıyorum dedım ya sınırlenmek deılde falan derken ben dedımkı bak senı defalarca uyardım ben veya baskasının yanında da yapıyorsun içim kalkıyo dedım saygı duysana dedım oda bana mıgdem bulanıyo yapma desen yapmam dedı ıste ozaman patladım ya aylardır sana bunu soyluyorum benım bıldıgım bır sey bır kere soylenır daha kac defa soylıcem dedım oda ben kaz kafalıyım yanı onumu dıyorsun dedı bende offf tamam ya konusmayalım daha fazla dedım en son bana dedıkı BEN SENIN HERSEYINE KATLANIYORUM YA SENDE KATLAN DEDI bu laf canımı cok acıttı kı belkı bılen vardır borclu olan varmı kosesınede yazmıstım onu sevdıgımı destek oldugumu ben ona herzaman destek olmaya calısan kocasını seven bı kadınım bana katlanıyormus dusunsenıze bu laf cok zoruma gıttı hak etmedıgımı dusunuyorum...hiç bir kadın haketmez bu lafları ..
nolur bıseyler yazın kızlar cok morelım bozuldu..:çok üzgünüm:

akşam eşiniz geldiğinde hiçbirşey olmamış gibi davranın...
hoş bi davranış olmamış yaptığı ,ama söylemişsin işte bir daha yapmaz inşallah...:teselli:

ya canım sende sanki yanındamı yapmış lauvubada yapmış gayet normal lavuba ne için gerekli bu gibi durumlar yani çirkin işleri yapmamız için gerekli bence burda sen ona kazıslssık yapıyosun daha igrenç şeyleri eşlerinin yanın yapan var kusurabakma ama canım

kızlar şimdi aklıma geldi.
sizin koçişler yapıyor yne bir derece..
bnim patronum yapıyor ulu ortaa
odasında bir gegiriyor aman allahım görsenizzz
o ne ses yarabbim..yıkılıyor sanki ortalık abartısızz
nasıl çileden çıkıyorum bir bilseniz..:kızgın:

ya ben cok farklı dusunuyorum.mesela kocasının yanında wc de tuvaletını yapanlar var,yada ozel gununde cok rahat davrananlar var.anlatamıyorum ama ben oyle seyler yapamam yanı kocamın benı ıtıcı bulacagı tarzda davranışlardan uzak dururum .o benı hıc o tarzda gormemıstır goremezde.her ınsanın tıksındıgı seyler vardır.bende o olaydan tıksınırım ona defalarca rıca ettım en azından karsımda yapma yada dıkkat et dıye.tabıkı wc de yapacak bu cok normal ama kapıyı kapatabılır benım mutfağımdan banyo gorunuyo oyuzden bukadar tepkı verıyorum.bıde uzuldugum benı rahatsız eden seylere hıc dıkkat etmemesı
belkıde hata bende ben cok ınce dusunurum ondan da beklıyorum hata bu ıste..
mesela bır keresınde yenı tanısmıstık onunla sakalasırken çimdikledim oda bana en nefret ettıgım seyı yaptın sakın bıdaha yapma dedı o oldu bırdaha asla yapmadım cunku kocamı sevıyorum ve onu uzecek yada sınırlendırecek bır seyı yapmamaya calısırım.gercı bu hayatımda olana herkez ıcın gecerlı ben cok dıkkat ederım..
tek ıstedıgım onunda dıkkat etmesı..
ve en cok uzuldugumde bana o lafı demesı...

direk midem bulanıyor sözlerine karşılık oda altta kalmamak için bende senin nelerine katlanıyorum gibisinden bir savunmaya geçmiş.biraz daha yumuşak uyarırsanız örneğin midem bulanıyor demek yerine,wc nin kapısını kapalı tutalım temizlenirken deseniz belki daha etkili olurdu.anlamayan öylesindende böylesindende anlamaz gerçi ama çok büyütülecek bir konu değil bence cnm

cok önemli bir sorun degil bu aslında..onun kapıyı kapaması lazımdı.saygıyı yitirmemek adına böyle seslerin gaz cıkarmaların vb seylerin eşlerin yanında yapılmaması gerektiğini dşünüyorum ve sana hak veriyorum.

direk midem bulanıyor sözlerine karşılık oda altta kalmamak için bende senin nelerine katlanıyorum gibisinden bir savunmaya geçmiş.biraz daha yumuşak uyarırsanız örneğin midem bulanıyor demek yerine,wc nin kapısını kapalı tutalım temizlenirken deseniz belki daha etkili olurdu.anlamayan öylesindende böylesindende anlamaz gerçi ama çok büyütülecek bir konu değil bence cnm

Katılıyorum. Miğdem bulanıyor dediğinde oda altta kalmamak için o an ağzına gelen şeyleri söylemiştir. Büyütme ve sakin bir ortamda anlatmaya çalış bakalım. Malesef erkeklerin çoğu evlendikden sonra eşlerinin yanında bu gibi rahat davranışlarda bulunuyorlar. Benim eşimde afedersiniz geğirir sürekli evde. Miğdesi rahatsızmış ondanmış, ama anlamadığım evlenmeden önce ve yeni evliyken miğdesi rahatsız değilmiydi, o zaman niye yapmıyordu. Bazen söylüyorum zaten nasıl zor tutuyodun kendini demekki diyorum gülüyor. Bu beni tiksindirmiyor eşim olduğu için ama her seferinde yinede şakayla karışık yüzüne vuruyorum çok kibar olduğunu :enbuyukkk:

canim benim esim de yapar. ben de ilk basta nefret ederdim ama simdi alistim. alismis cunku her bir tarafini iyice temizlemeyince rahatlamiyor. sigara da ictigi icin genzi doluyor.

yani tuvalet banyoda bu seyler yapilabilir adma rahatsiz oluyorsa ne yapsin. ama bu kadar seyden sonra kapiyi kapatir heralde.

bence manidar bir sekilde uyari levhalari koy. hem komik olur hem de hatirlar. mesela METIN SANA SOYLUYORUM. BANYODAYSAN VE BURNUNU TEMIZLIYORSAN KAPIYI KAPA MIDEM BULANIYOR!!!

gibi. sonra altina ok koy. tekrar yaz. bak kapadin mi? kapamadigini gooruyorum halen midem bulaniyor.

hem komik olur hem de hatirlatir.

arkadaşım sen, o wcdeyken git kapısını kapat bişi söylemeden bunu birkaç kez tekrarla insanlar birşeyleri görerek daha kolay kavrarlarmış gözü alışınca oda kapatır insan arada çok dalgın oluyo bu şekilde bir hatırlatmada yapabillirsin

X