Acaba problem bende mi ???

ew_perisi

Affeyle Ya Rab!!!
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2008
259
1
Daha öncede sizlerle derdimi paylaştım Allah razı olsun gerçekten bana yardımcı oldunuz hepinize çok teşekkür ediyorum öncelikle vee izninizle bir derdimi daha paylaşmak istiyorum sizlerle.

Annemle bir türlüü anlaşamıyoruz. Hiç bir konu da beni yeterli görmüyor ne yazık kı:çok üzgünüm: En basitinden bu gün oda mı temizliyorum gelip yanımaa sen git kitaplığının tozunu al iyi süpüremezsin diyor:çok üzgünüm: sonrada bana hiç yardım etmiyorsun diyor. Çocuk değilim ki artık 19 yaşındayım ben bi odamı da süpüremeyeceksem ne yapıcam ki:çok üzgünüm: hiç bir kararı bana bırakmıyor her şeye kendim karar veriyim istiyor. Bu yıl sınava girdim tercihlerimi bile annemin istekleri doğrultusunda yaptım:çok üzgünüm: Daha önce yanlış bi ilişkim olmuştu sizinle de paylaşmıştım buradaa sürekli onu yüzüme vuruyor :çok üzgünüm: şimdi yeni bir ilişkim var onda da ufak problemlerimiz oluyor benim tavrımı koymam gereken yerler oluyor bana hemen tabi öncekii sanaa yaptı yaptı sen şimdi onun acısını bundan çıkarıyorsun diyor oysa ki öyle bi şey yok kesinlikle. Şurda 1 ay var yok gidicem kalbini kırmayım annemdir diyorum ama ben çok kırılıyorum. Hatta bazen acaba ben gerçekten çok mu beceriksizim annem haklı olarak mı böyle yapıyor diyorum ama yinede üzülüyorum. Beni bana bıraksın kararlarımı kendim vereyim istiyorum kendisine de bunu söylediğim de senin kendi başına verdiğin kararları da gördük diyorsenağlama

ne yapacağımı bilemiyorum kendini savunma yöntemi de sen kaç yaşına gelirsen gel benim gözümde çocuksun annelerin gözünde çocuklar hiç büyümez anne olunca anlarsın diyor. Ne yapabilirim:uhm: LÜTFEN YARDIM EDİN BANA FİKİR VERİN LÜTFENNN!!!

şu aşamada yapabileceğin en doğru şey kendi evinde kalan kısa zamanında annenin kalbini kırmadan güzel güzel anlaşmaya çalışmak.. bazı anneler böyledir (misal benim annem) ama sen ne yapacaksın kalbini kırmadan derdini anlatacaksın anlatamadığın yerde de düşünceni zorla kabul ettrrmeye çalışmayacaksın.. bazı hatalarını görmüş annen ve herhalde bundan böyle bir baskı yaratıyor sen hatalarını düzelttikçe olgunlaştıkça doğru kararlar verdikçe o da tavrını değiştirecek ve sana karşı güveni ve inancı sonsuz olacak (misal yine benim annem):roflol:

şu aşamada yapabileceğin en doğru şey kendi evinde kalan kısa zamanında annenin kalbini kırmadan güzel güzel anlaşmaya çalışmak.. bazı anneler böyledir (misal benim annem) ama sen ne yapacaksın kalbini kırmadan derdini anlatacaksın anlatamadığın yerde de düşünceni zorla kabul ettrrmeye çalışmayacaksın.. bazı hatalarını görmüş annen ve herhalde bundan böyle bir baskı yaratıyor sen hatalarını düzelttikçe olgunlaştıkça doğru kararlar verdikçe o da tavrını değiştirecek ve sana karşı güveni ve inancı sonsuz olacak (misal yine benim annem):roflol:

İnşallah dediğiniz gibi olur çünkü ben bu duruma hem çok üzülüyorum hem de çok kırılıyorum:çok üzgünüm:

asla büyümüyorsun gözlerinde :KK43:
benim annem de kek yaparken mikseri kullanmama izin vermez hala : ) ne zararı oluyorsa artık?
bir de üniversiteye giderken (başka şehirde okuyorum) babam götürüp getirdi kaç defa... 2 senemi bitirdim ama annem babam gelip gidiyor benimle :/
aynı şehirde olsam her sabah okula götüreceklerdi herhalde :)

sen de biraz idare et şu an için, kalbi kırılmasın az kalmış zaten gitmene de :KK66:

yeni bir ilişkiye çok çabuk geçmişsin ..
annenin böyle düşünmesi çok normal
temizliğe gelince bide şöle düşün acaba gerçekten ben süpürge yapabiliyormuyum yoksa baştan savma mı yapıyorum kendini bir izle bakalım,
anneni kırma inanki sonra çok üzülürsün

bence annenin derdi nasıl temizleyip temizlemediğin değildir canım..kafasına senle ilgili yıne birseyler takılı vermişitir..bi ilişkin var ve sanıırım geçmişte kötü bi ilişki geçirmişsin bide gidicem diyosun sürekli kafasına takıp düşünüyodur kadın..anneler hiç bir zaman boşa çemkirmiyo ben bunu bilir bunu söylerim :1rolleyes: mutlaka yanıyodur onunda canı biraz alttan al bana kalırsa

asla büyümüyorsun gözlerinde :KK43:
benim annem de kek yaparken mikseri kullanmama izin vermez hala : ) ne zararı oluyorsa artık?
bir de üniversiteye giderken (başka şehirde okuyorum) babam götürüp getirdi kaç defa... 2 senemi bitirdim ama annem babam gelip gidiyor benimle :/
aynı şehirde olsam her sabah okula götüreceklerdi herhalde :)

sen de biraz idare et şu an için, kalbi kırılmasın az kalmış zaten gitmene de :KK66:

Benimkilerde öylee... Gideceğim yer 1 saat annem biz götürürüz seni tek başına napıcan gidipte diyor. İdare ediyorum ama bazen gerçekten çok abartıyor

bence annenin derdi nasıl temizleyip temizlemediğin değildir canım..kafasına senle ilgili yıne birseyler takılı vermişitir..bi ilişkin var ve sanıırım geçmişte kötü bi ilişki geçirmişsin bide gidicem diyosun sürekli kafasına takıp düşünüyodur kadın..anneler hiç bir zaman boşa çemkirmiyo ben bunu bilir bunu söylerim :1rolleyes: mutlaka yanıyodur onunda canı biraz alttan al bana kalırsa

Evet onu sürekli dile getiriyor zaten sen gidince ev bomboş kalıcak nasıll alışcam ben falan diyor ama iştee benim adıma her şeye karar vermesi olmasa çok daha güzel olacak

yeni bir ilişkiye çok çabuk geçmişsin ..
annenin böyle düşünmesi çok normal
temizliğe gelince bide şöle düşün acaba gerçekten ben süpürge yapabiliyormuyum yoksa baştan savma mı yapıyorum kendini bir izle bakalım,
anneni kırma inanki sonra çok üzülürsün

evet yeni ilişkim biraz çabuk oldu ama oturup kaç defa konuştuk eskisiylee hiç bir alakası yok tavırlarımın diye ama hala ısrarla aynı şeyi söylüyor.
temizliğe gelincee yaptığım her işi hakkıyla yapmaya çalışırım inanın baştan savma yapmıyorum ama yine de yaranamıyorum:sm_confused annemi çok seviyorum onu üzmeyi gerçekten hiç istemiyorum ama bu arada ben çok üzülüyorum
:

X