Acalim bir konu dert bir degil maalesef

ayparcasi86

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
109
63
37
Merhaba arkadaşlar 7 senelik evliyim 2 tane çocuğum var alt kat çift daire 4 katlı bir aile apartmaninda oturuyorum en alt kattayim 4 eltiyiz 2. Gelinim kaynanamin ilk gelini kendi yeğeni ben evlendiğimde 6 senelik evliydi ve çocuğu olmuyordu ben ondan önce hamile kaldım kaynanam onun çocuğu olmuyor diye senin hamile kalmana sevinemedim dedi nisanliyken ben senin oturduğun kat gorumcenin hakkı sen burda gecicisin dedi üst katta o zaman kardeşi oturuyordu okuyan çocuğu var çıkartamam onu dedi binadan ayrı benim kapı girişim o yüzden kabul ettim kaynanam imam nikahım kıyildiktan sonra oh be en sinirli oğlumu da evlendirdim sonunda dedi annem abim yengem yanımdaydı bu kadın ne demek istiyor falan dediler 7 senelik evliyim eşimle hep 3. Kişiler yüzünden kavga etmişizdir aile apartmani olunca kolay dolduruluyor daha anlatamadığım bir çok şey var esimi anne babası ayırım yaptığı gibi kardeşleri de yapıyor o ayrımı kaynanamin 2 kiz kardeşi var bir de yeğeni var beni sevmediler bir türlü kaynanam kardeşleri haksız da olsa asla haksızsın demez onlara geçen sene 30 aralıkta kızım hastalandı hastaneye götürdüm serum takıldı eve geldim akşamına benim yatak odamın üzeri mutfak bina da tek yatak odasının üstü mutfak olan benim gecenin 1 inde çocuğum hasta tepemde yıkıyorlar ortalığı kaynanam eltim kardeşi ve yegeni 1 den öncesi de vardı çocuğum o saatte uyanınca ağlayarak yataktan kalktı sese yavrum, mesaj çektim eltime saatin bir farkına varın cocuk sıçradı yatağından ses cikartmadikca tepeme çıkıyorsunuz sabır da bir yere kadar diye kaynanan burda yiyorsa ona söyle dedi saydırdı engelledi beni bende ertesi gün İnternet üzerinden belirli bir saatten sonra beni rahatsız edeni şikayet edeceğimi gerekirse mahkemeye vereceğimi söyledim bana sorunlu bir insansın sen kaynanan da kayınpederinde bunu anladı gürültünün alasını yaşayacağım sana burnundan getireceğim seni parçalarım elimden kimse alamaz diye mesaj yazmış eşim cevap verme haklıyken haksız duruma düşme dedi cevap vermedim kaynanam kendisi demişti 12 den sonra ses çıkartan kimse şikayet etsin birbirini diye üst kattan hali silkeliyordu haber vermeden cam acikti videoladim cikarttiklari sesleri de ses kaydı aldım kayın peder 2 aydır toplantı yapacak 3. Aya girdi hala toplantı yapacak yan tarafımdaki eltim beni arıyor bana da tepeme çıkıyorsun diye mesaj atsan bende aynı davranırım diye beni o da silmiş silsin ben Allahimi vekil kıldım eşimle aram iyi o da farkında neyin ne oldugunun beni kaybetme korkusu var bina da kiler kayinpederimi de doldurdular beni yalancı ilan ettiler kötü gelin ilan edildim hiç birisiyle konuşmuyorum şimdi bina da kaynana ve kayinpederde ona arka çıktılar hala 7 24 ses cikartmaya devam ediyor Allaha havale ettim hepsini hakkımı asla helal etmiyorum burda da olur da okursalar yazımı ahirette hesabım çok uzun yazdım site sakinleri hakkınızı helal edin ,:) 😀😃🙂🙃😊😇😀😃

Kiraya çıksam İstanbuldayım malum biraz borçlarımız vardı annem dedi yanıma taşın babamı kaybettim annem tek yaşıyor eşim yanaşmıyor ona da daha fazla ne kadar d eder bilmiyorum tabi
Anneniz bunlardan iyidir. Ayrıca eşinizde sizi bu kaos ortamında bırakmak veya savunmak yerine annenize taşınsın. Öyle maşallahlık biri değil eşiniz üzgünüm

Evliliğimde huzur her şeyden önemli, böyle konular ile kendimizi yıpratıp duracağıma kiraya gidip borç öderim bir yandan daha iyi.

İşiniz zor ama buradaki bekar kadınlara da örnek olsun iki aileye de yakın oturmak cesaret işi.

Kisacasi: Ordan tasinirdim. Ne toplantisi.
Evinizi uzakta tutun diyeceğim ama pek buna niyetli değilsiniz gibi geldi bunca olaya rağmen taşınalım vs diye bir cümle kurmamışsınız. Bu fikri düşünmeniz gerek
Bende yol arıyorum da şuan burdan çıksam esimi bosamam lazım var var benim gidesim var eşimin iş durumları uzağa engel biraz ama taraftarım tasinmaya

Anneniz bunlardan iyidir. Ayrıca eşinizde sizi bu kaos ortamında bırakmak veya savunmak yerine annenize taşınsın. Öyle maşallahlık biri değil eşiniz üzgünüm
Eşimle ayrılık noktasına geldik engel oldu orta yolu bulmaya çalışıyor çabası bu ama huzur olmayınca aramızdaki iletişim de kesiliyor

Evliliğimde huzur her şeyden önemli, böyle konular ile kendimizi yıpratıp duracağıma kiraya gidip borç öderim bir yandan daha iyi.

İşiniz zor ama buradaki bekar kadınlara da örnek olsun iki aileye de yakın oturmak cesaret işi.
Kesinlikle af edersin ama nerde çokluk orda bokluk en fazla 1 sene geçer o da çocuğumun okulu bitene kadar ben koydum tavrımı eşime tavrım net

Ona göre orta yol ne . Ailesinin yabani tavırlarına karşın ne yapıyor mesela
Eltimle son kavgamızda beni savundu yanımda oldu yanımda olmasaydı zaten kalmazdım burda ailesini de atamıyor maalesef ben gitmenin yollarını arıyorum ona göre babasının koyması lazım burdan gitmek için ben kaynanamlara çıkmıyorum insanlarla içli dışlı değilim diye kayinpederim de kaynanam da herkes kötü de bir iyi senmisin dediler eşim vardiyalı çalışıyor 15 gün gece 15 gün gündüz ilişkimiz çokta iyi degil yani mutlu değilim bu yasama seklinden

Uzaklara gidin demiyor kimse, sadece timarhaneden cikin
Haklısınız çıkmanın yollarını arıyorum ama tek başıma arıyorum eşimin öyle bir niyeti yok babası kovmadikca ses yalıtımı yaparım 20 binlira harcarım falan diyordu bugün ben istemiyorum bu eve masraf yapmak huzurum yok çünkü

Merhaba arkadaşlar 7 senelik evliyim 2 tane çocuğum var alt kat çift daire 4 katlı bir aile apartmaninda oturuyorum en alt kattayim 4 eltiyiz 2. Gelinim kaynanamin ilk gelini kendi yeğeni ben evlendiğimde 6 senelik evliydi ve çocuğu olmuyordu ben ondan önce hamile kaldım kaynanam onun çocuğu olmuyor diye senin hamile kalmana sevinemedim dedi nisanliyken ben senin oturduğun kat gorumcenin hakkı sen burda gecicisin dedi üst katta o zaman kardeşi oturuyordu okuyan çocuğu var çıkartamam onu dedi binadan ayrı benim kapı girişim o yüzden kabul ettim kaynanam imam nikahım kıyildiktan sonra oh be en sinirli oğlumu da evlendirdim sonunda dedi annem abim yengem yanımdaydı bu kadın ne demek istiyor falan dediler 7 senelik evliyim eşimle hep 3. Kişiler yüzünden kavga etmişizdir aile apartmani olunca kolay dolduruluyor daha anlatamadığım bir çok şey var esimi anne babası ayırım yaptığı gibi kardeşleri de yapıyor o ayrımı kaynanamin 2 kiz kardeşi var bir de yeğeni var beni sevmediler bir türlü kaynanam kardeşleri haksız da olsa asla haksızsın demez onlara geçen sene 30 aralıkta kızım hastalandı hastaneye götürdüm serum takıldı eve geldim akşamına benim yatak odamın üzeri mutfak bina da tek yatak odasının üstü mutfak olan benim gecenin 1 inde çocuğum hasta tepemde yıkıyorlar ortalığı kaynanam eltim kardeşi ve yegeni 1 den öncesi de vardı çocuğum o saatte uyanınca ağlayarak yataktan kalktı sese yavrum, mesaj çektim eltime saatin bir farkına varın cocuk sıçradı yatağından ses cikartmadikca tepeme çıkıyorsunuz sabır da bir yere kadar diye kaynanan burda yiyorsa ona söyle dedi saydırdı engelledi beni bende ertesi gün İnternet üzerinden belirli bir saatten sonra beni rahatsız edeni şikayet edeceğimi gerekirse mahkemeye vereceğimi söyledim bana sorunlu bir insansın sen kaynanan da kayınpederinde bunu anladı gürültünün alasını yaşayacağım sana burnundan getireceğim seni parçalarım elimden kimse alamaz diye mesaj yazmış eşim cevap verme haklıyken haksız duruma düşme dedi cevap vermedim kaynanam kendisi demişti 12 den sonra ses çıkartan kimse şikayet etsin birbirini diye üst kattan hali silkeliyordu haber vermeden cam acikti videoladim cikarttiklari sesleri de ses kaydı aldım kayın peder 2 aydır toplantı yapacak 3. Aya girdi hala toplantı yapacak yan tarafımdaki eltim beni arıyor bana da tepeme çıkıyorsun diye mesaj atsan bende aynı davranırım diye beni o da silmiş silsin ben Allahimi vekil kıldım eşimle aram iyi o da farkında neyin ne oldugunun beni kaybetme korkusu var bina da kiler kayinpederimi de doldurdular beni yalancı ilan ettiler kötü gelin ilan edildim hiç birisiyle konuşmuyorum şimdi bina da kaynana ve kayinpederde ona arka çıktılar hala 7 24 ses cikartmaya devam ediyor Allaha havale ettim hepsini hakkımı asla helal etmiyorum burda da olur da okursalar yazımı ahirette hesabım çok uzun yazdım site sakinleri hakkınızı helal edin ,:) 😀😃🙂
Siz haklı olduğunuzu biliyorsanız kendi hallerine bırakın. Görmezden gelin zamanla sönecek bu davranışlar. Taşınmamak istemeniz anlıyorum bu zamanda zor gerçekten kiralar aldı başını gitti. Öğrenme psikolojisinde vardır bu. Bir davranışı görmezden gelirseniz zamanla sönme meydana gelir

Siz haklı olduğunuzu biliyorsanız kendi hallerine bırakın. Görmezden gelin zamanla sönecek bu davranışlar. Taşınmamak istemeniz anlıyorum bu zamanda zor gerçekten kiralar aldı başını gitti. Öğrenme psikolojisinde vardır bu. Bir davranışı görmezden gelirseniz zamanla sönme meydana
Dinamitte patlatsalar ses çıkarmayacağım dedim 2 haftadır umursamıyorum görünce konuşmuyorum ilgilenmiyorum ama zorluyorlar yatak odamın üstü mutfak olunca gece olmasa gündüz gündüz olmasa gece ses çıkartıyorlar eltim mutfakta yatıyor blogu var mutfakta video çekip nete atıyor

Kiraya çıksam İstanbuldayım malum biraz borçlarımız vardı annem dedi yanıma taşın babamı kaybettim annem tek yaşıyor eşim yanaşmıyor ona da daha fazla ne kadar devam eder bilmiyorum tabi
Annenizin evine de taşınmayın,bırakın şu anaları.Onun anasından kaçıp kendi ananıza taşınmak sizin evliliğinizi daha da kötü yönde etkiler çözüm bulayım derken daha da berbat hal almasın .
varoş bir semtte olsun 1+1 olsun ama sizin olsun

Annenizin evine de taşınmayın,bırakın şu anaları.Onun anasından kaçıp kendi ananıza taşınmak sizin evliliğinizi daha da kötü yönde etkiler çözüm bulayım derken daha da berbat hal almasın .
varoş bir semtte olsun 1+1 olsun ama sizin olsun
Yok anneme de gitmiyoruz zaten kayinpeder diyor oturun halinize şükredin kirada değilsiniz huzurum olmayınca neye sukredeyim ki zor bir süreçten geçiyorum 7 senedir sabrımla sınanıyorum sabırlı biriyim ama 1 seneyi geçmez o da okuldan sebep

X