Eşimin ailesinin değer vermemesi

Sana örnek vereyim benim kayınpederim kendini beğenmiş şımarığın teki ama ben bunu anlayamadığım için
Sadece lafından rahatsız oldum... Halbuki özelde şunu dediler bunu dediler gibi özele indirgemek yerine kendini beğenmiş benimle alakası yok sınırını çek geç gibi bir becerim olsaydı takmaz direk hayatıma bakardım...
Benim eksiklerimin olması karşı tarafın kibirli bencil olduğu gerçeğini değiştirmiyor....
O yüzden cevabını ağzının payını ver ve mesafeni koy...
Şimdiki aklım olsa kafaya takmaz direk lafı sokardım.... Eşimle bu yüzden tartışma dım o da adam olsa iki laf ederdi...
Ama eşimin laf etse ne olacak adamlar umursamıyor ki eşimi...
Ben üzülerek kendimi haksızlık ettiğime karar verdim...
Ben bundan sonra kibirli iş kıskanmış ne olursa olsun kendime haksızlık edemem....
Onun yerine ben direk cevabını yapıştırır uzatırsa bir daha cevabını yapıştırır.... Gerekirse ilişkimi tamamen bitirir hayatıma bakarım....
Kimsenin davranışlarını çekmek zorunda değilim safım diye içimde al felnyok diye de kendime haksızlık edemem....
Üzülürsem içimde biriktiririm. Bir gün patlaması ağır olur....
İşte bende içime ata ata eşime patlıyorum oda farknda bana hak weriyor insan ailesini secemiyor malesef sizinde kayinpeder sikintiliymis Allah hepimzn yardmcisi olsn insAllah

İşte bende içime ata ata eşime patlıyorum oda farknda bana hak weriyor insan ailesini secemiyor malesef sizinde kayinpeder sikintiliymis Allah hepimzn yardmcisi olsn insAllah
Daha yeni fark ettim ama bende de insanların dediğini gerçek zannediyorum...
Örnek laf soktu ya üzerime alınıyorum...Kıskançlıktan birisi bana laf soktuğunda bunun kıskançlıktan olmadığını dediğinin de gerçek olduğunu kafaya takmak zorunda hissediyorum... Halbuki öğreniyorum ki onun kendi karakteri ile alakalı ve herkese karşı aynı veya beni gerçekten kıskanıyor....
Benden bağımsız onun huyu ile alakalı olduğunu bilmiyordum.... Rahatlamak için terapi almam gerekiyor....
Huyunu kabul edip sınırımı çektim ve mesafe koydum.....

Allah sizden de razı olsun gönlünüzü ferah tutun zıt gitmeyin mesafeli olun yeter Rabbım gidersin sıkıntını en

Üvey annenin yaninda iskence dolu 4 yıl geçirdim sonra annemin yanina geldik anneminde psikolojik sorunları vardi oda bir süre sonra bize cektirdi ama şuan pamuk gibi bende patlama noktasındaym artk kimseye kendimi ezirmemeye çalışıyorum gelinleri bişey olsa kaynanami azarlarlardi gulerek tabi ama kaynanam ses cikarmazdi bnde kaynanamdan cekinen taraf oldum ama artk bu durumdan sıkıldım annem hem görme engelli hemde mutsz bir kadındı bide ben okuyordum o yüzden temizlik konusunda iyi değildim o yüzden cok azar isittim eltilerim hep alay etti elin yavas falan dediler bnde kendimi ck ezik hissettim suan temizlk konusunda iyiym ck şükür kaynanam sürekli gidiyor kizinin yanina evini tertemz yapiyorum yataklarini kaldiriyorum sobalarni dolduruyorum yemekte yapiyorum baznde eltim yemek yapiyor ama insanlara ben eve bakiyorum diyor bende bakıyorum bir tek sen değil dedim en son ama kizarak degl tabi normal söyledim başkası olsa sakin tepki vermezdi ama artk gözümü açtım eskisi gbi gitmiyorum yanlarına uzak duruyorum 20 yıl ağzında kuş tutsan bir kez istedklerni yapmasan senden kötüsü yoktur bunu iyi anladım eşime ve kizima odaklancam bende artık
2 yıllık evliyim düğün arifesinde bende çok kırgınlık üzüntü yaşadım ondan sonra hep mesafeli oldum ayda bir görürüm bezene hiç oda aile apartmanında olduğumuz icin

Eşim eskiden değer gormediginin farkında değildi bana yapilanlari anlatinca gözü açıldı oda bana takma kimseyi diyor bende takmicM diyorum ama olmuyor görüyorum yani sürekli nasl takmiyim kaynanam yine bu aralar benle konusmaya başladı eskiden hiç yüzüme bakmazdi bana hep sinirle bakardi durduk yere ne yapsam begenmezdi diğer gelinleri bişey yapmadgi halde onlara böyle davranmazdi
Eşin laf sokmuştur anasına yoksa onların konuşacağı Yok bunlar böyle baktı oğlu tepki gösteriyor politik davranıyor sana senin için değil yani Eşin için konuşuyor senle 😃 sende politik ol o nasıl yapmacık yalan sa sana 😉

X