Eşimin ailesinin değer vermemesi

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢
Size söyliyim benim eşimin ailesi ile ilişkim onlar konuşuyor ben dinlemiyorum....
Ama şimdiki aklım olsa o cingarı daha önce çıkartır bitirirdim....
1 yıl içinde her şeyi bitirirdim...
En doğrusu buydu herkes ile bağlarımı kestim.....

Kesnlıke ayrılın orda huzur yoksa hiç önemi yok çocuklarınızın kendi psikolojiniz için bende aile binası dayım ayrılmak istiyorum ilk yılımda çok üzerime gelindi dişimi gösterdim sessiz kaldım kapımı çektim bazen açmadım kapıyı mesqfe koydum daha iyiyim
Benim ayrilmam yıllarımı alır cnku maddi durumum yok ve evime kaynanamin evinden giriliyor o yüzden ne satabilirim ne kiralayabilirim anca kaynanamla koridoru ayirirsak belki bir şansım olabilir ama oda zor en üst kattayim ve bu aile ne yabanci ne tanıdık birini koymamiza izn vermezler

Öyle yapicam nasipse ramazan ayi bitsin direk randevu alcam

Benim ayrilmam yıllarımı alır cnku maddi durumum yok ve evime kaynanamin evinden giriliyor o yüzden ne satabilirim ne kiralayabilirim anca kaynanamla koridoru ayirirsak belki bir şansım olabilir ama oda zor en üst kattayim ve bu aile ne yabanci ne tanıdık birini koymamiza izn vermezler
O zaman mesafeli olun derim yüz göz olmayın bide. Ya vedud ya cami esmasni cokca zikreidn gunde 400 kez en az sevgi bağı olması icin

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢
Sana örnek vereyim benim kayınpederim kendini beğenmiş şımarığın teki ama ben bunu anlayamadığım için
Sadece lafından rahatsız oldum... Halbuki özelde şunu dediler bunu dediler gibi özele indirgemek yerine kendini beğenmiş benimle alakası yok sınırını çek geç gibi bir becerim olsaydı takmaz direk hayatıma bakardım...
Benim eksiklerimin olması karşı tarafın kibirli bencil olduğu gerçeğini değiştirmiyor....
O yüzden cevabını ağzının payını ver ve mesafeni koy...
Şimdiki aklım olsa kafaya takmaz direk lafı sokardım.... Eşimle bu yüzden tartışma dım o da adam olsa iki laf ederdi...
Ama eşimin laf etse ne olacak adamlar umursamıyor ki eşimi...
Ben üzülerek kendimi haksızlık ettiğime karar verdim...
Ben bundan sonra kibirli iş kıskanmış ne olursa olsun kendime haksızlık edemem....
Onun yerine ben direk cevabını yapıştırır uzatırsa bir daha cevabını yapıştırır.... Gerekirse ilişkimi tamamen bitirir hayatıma bakarım....
Kimsenin davranışlarını çekmek zorunda değilim safım diye içimde al felnyok diye de kendime haksızlık edemem....
Üzülürsem içimde biriktiririm. Bir gün patlaması ağır olur....

Evet eşimde aynı benim gibi eğer dişli olsaydi ailesi ondan cekinirdi bana değer verirlerdi kaynım baya dişli ondan korkuyorlar ve karısına iyi davraniyorlar eltim kayinpederime onun kızını benim kızımdan daha cok seviyosunuz dediği için kayinpederm onun yanında kızımla daha az ilgileniyor o üzülmesin diye
Siz ve esinizde ona göre davranın

Benzer hayatlarimiz var...annem üvey değildi ama sevgiye aç büyüttü bizi..sürekli depresif şiddete meyilliydi..bundan olsa gerek herkese kendimi sevdirmek onay almak için yıllarca uğraştım eş ailesiyle...
Aynı binadayiz ..eltim ne yaparsa yapsın ki çirkef ve seviyesizdir o baştacı...bende sürekli laf söylenen ezik gelin
Bu yıllarca devam etti...eltime kaynanama görümceme hep paspas oldum...
Evliliğimin 20 yılın dayım...
Geçte olsa kendime geldim..artık kimse için birşey yapmıyor kilimi kipirdatmiyorum...eltimle görüşmüyorum,k.validemi arayıp sormuyorum...(Memlekettler)
Görümcem ararsa açıyorum bazen açmıyorum geçen yemeğe davet etti gelemeyiz ben çalışıyorum bir hafta sonum var dedim kestirip attım...
Annesine yetiştirmiş olacakki kaynanam epeydir bozuk bana..
Artık yaş 40 boşuna ugrasmisim alttan almış kendimi kullandirtmisim...hiç gerek yokmuş...böyle kafam çok rahat
Eğer gençliğime donebilseydim en baştan böyle olurdum hiç ezilmez hiç uzulmezdim..
Geç uyandım...size tavsiyem mesafe koyun kendi hayatınıza odaklanın eşinizle aranızı iyi tutun gerisinin bir önemi yok zaten

Benzer hayatlarimiz var...annem üvey değildi ama sevgiye aç büyüttü bizi..sürekli depresif şiddete meyilliydi..bundan olsa gerek herkese kendimi sevdirmek onay almak için yıllarca uğraştım eş ailesiyle...
Aynı binadayiz ..eltim ne yaparsa yapsın ki çirkef ve seviyesizdir o baştacı...bende sürekli laf söylenen ezik gelin
Bu yıllarca devam etti...eltime kaynanama görümceme hep paspas oldum...
Evliliğimin 20 yılın dayım...
Geçte olsa kendime geldim..artık kimse için birşey yapmıyor kilimi kipirdatmiyorum...eltimle görüşmüyorum,k.validemi arayıp sormuyorum...(Memlekettler)
Görümcem ararsa açıyorum bazen açmıyorum geçen yemeğe davet etti gelemeyiz ben çalışıyorum bir hafta sonum var dedim kestirip attım...
Annesine yetiştirmiş olacakki kaynanam epeydir bozuk bana..
Artık yaş 40 boşuna ugrasmisim alttan almış kendimi kullandirtmisim...hiç gerek yokmuş...böyle kafam çok rahat
Eğer gençliğime donebilseydim en baştan böyle olurdum hiç ezilmez hiç uzulmezdim..
Geç uyandım...size tavsiyem mesafe koyun kendi hayatınıza odaklanın eşinizle aranızı iyi tutun gerisinin bir önemi yok zaten
Üvey annenin yaninda iskence dolu 4 yıl geçirdim sonra annemin yanina geldik anneminde psikolojik sorunları vardi oda bir süre sonra bize cektirdi ama şuan pamuk gibi bende patlama noktasındaym artk kimseye kendimi ezirmemeye çalışıyorum gelinleri bişey olsa kaynanami azarlarlardi gulerek tabi ama kaynanam ses cikarmazdi bnde kaynanamdan cekinen taraf oldum ama artk bu durumdan sıkıldım annem hem görme engelli hemde mutsz bir kadındı bide ben okuyordum o yüzden temizlik konusunda iyi değildim o yüzden cok azar isittim eltilerim hep alay etti elin yavas falan dediler bnde kendimi ck ezik hissettim suan temizlk konusunda iyiym ck şükür kaynanam sürekli gidiyor kizinin yanina evini tertemz yapiyorum yataklarini kaldiriyorum sobalarni dolduruyorum yemekte yapiyorum baznde eltim yemek yapiyor ama insanlara ben eve bakiyorum diyor bende bakıyorum bir tek sen değil dedim en son ama kizarak degl tabi normal söyledim başkası olsa sakin tepki vermezdi ama artk gözümü açtım eskisi gbi gitmiyorum yanlarına uzak duruyorum 20 yıl ağzında kuş tutsan bir kez istedklerni yapmasan senden kötüsü yoktur bunu iyi anladım eşime ve kizima odaklancam bende artık

X