Açık miyom ameliyatı sonrası normal doğum yapan var mı?

Yanlış yönlendirmek istemem ama bende 5 yıl önce açık kist ameliyatı oldum şuan Hamileyim. Gittiğim her doktora bunu soruyorum normal doğum yapabilir miyim diye ve bana ilk dedikleri şey kist mi miyom mu. Kist diye tekrarlaynca tamam normal yapabilirsin diyorlar.
Demek ki miyom desem kabul etmeyecekler bence siz farklı bi kaç doktora daha görünün
Merhaba peki normal doğum mu yaptınız sezaryen mi. Bende bir buçuk sene önce açık kist ameliyatı oldum doktorlar normal yapabilirsin diyor ama ben korkuyorum hala dikişlerim hapşursam bile ağrıyor gibi çünkü

Merhaba peki normal doğum mu yaptınız sezaryen mi. Bende bir buçuk sene önce açık kist ameliyatı oldum doktorlar normal yapabilirsin diyor ama ben korkuyorum hala dikişlerim hapşursam bile ağrıyor gibi çünkü
Normal doğum yaptım Canm ve hiç bir sıkıntı olmadı. Kist rahim dışı yumurtalıktaydi ameliyat sırasında rahmime dokunulmamisti o yüzden normal doğum oldu.

Normal doğum yaptım Canm ve hiç bir sıkıntı olmadı. Kist rahim dışı yumurtalıktaydi ameliyat sırasında rahmime dokunulmamisti o yüzden normal doğum oldu.
Benimde aynı şekilde yumurtalık kisti ameliyatı oldu rahme birşey yapılmamıştı. İnşallah bir sıkıntı olmaz bende de çok teşekkür ederim 🥰

2017 aralık ayında açık ameliyat ile miyom operasyonu geçirdim. Submuköz yerleşimli rahmin içine doğru büyüyen 5 cmlik miyomum vardı. Çok büyük değildi ama konumundan dolayı gebeliğe engel oluyordu ve aşırı kanama yapıyordu. Geçmiş konularımdan bilenler bilir denemediğim yol çerçöp ot suyu mantarlar macunlar hacamat sülük her yolu denemiştim, sonuç alamayınca ameliyat olup kurtuldum şükürler olsun.
Daha sonra yaşadığım ağır süreçten hiç gebelik düşünmedim, ta ki 9 ay öncesine kadar. 9 ay önce eşimle artık bebeğimiz olsun istedik ve Allah aratmadı nasip etti.

Şehir hastanesine gidiyorum, 39.haftamdayım.doktorum ısrarla normal doğuma sevkediyor. Ama ilk başladığımızda miyom ameliyatı olduğumu öğrenince oda demişti sezeryan yapmak zorundasın diye. Bu ameliyatı olanlar bilir, rahim kasılmaları rahimde yırtılmaya sebep olacağından hiçbir doktor normal doğum tavsiye etmiyor. Ama benim doktor ısrarla yapabilirsin diyor. Bende isterim normal doğum yapmayı ama sonuçta risk çok büyük. Hani her durumda başımda kendisi olacak olsa yine cesaret edeceğim normal doğuma ama şehir hastanesinde normal doğumda bir çoğunlukla doktor da olmuyor ebeler oluyor. Ya da beni hiç bilmeyen nöbetçi doktor her kimse o olacak. Tam dopum sırasında rahimde bi yırtılma vs olsa durumumu hiç bilmeyen doktor ya da ebe nasıl müdahale edecek! Korkuyorum.

Sizlere sorum şu; aranızda miyom ameliyatı olup da ardından sıkıntısız normal doğum yapabilen var mı?
Ya bence bir kaç doktor ile görüşmeden böyle bir şeye evet deme. Çok geçmemiş miyom ameliyatı üstünden. Bence iyi bir doktorla görüş

X