Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Sağlığınızı tehlikeye atma pahasına açık parfüm kullanmak ne kadar doğru? Açık parfüm fiyatına bilindik markaların parfümleri var, maddi durumunuz el vermiyorsa onları kullanın bari. En azından belli denetimlerden geçiyorlar. Ayrıca kaliteli bir parfümü en az bir yıl kullanırsınız. Bir yıl içinde yaklaşık 10 şişe sahte parfüm tüketeceğiniz göz önüne alınırsa yaptığınız iş hiç bir açıdan karlı değil. Sağlığınızı riske atmakla kalıyorsunuz sadece.

Bu arada benim vazgeçemediğim iki parfümüm givenchy hot couture ve 212 sexy. 212' nin 100 ml olanını tam 2 senede bitirdim. 180 liraya almıştım yani aylık 7 lira civarında bir miktara denk geliyor. Böyle düşünürseniz sahte parfüme vereceğiniz paraya acırsınız.

kızlar avonun yeni çıkan luck parfümüne bayıldım harika tatlı çiçek kokuyor :) başka bu tarz kokan parfüm önerisi olan var mı ?

İlk etapta bana ağır geldi. Ne olduğunu çözemedim. Ama dün ilk sıktığım andan itibaren ballı süt kokusu aldım. Ve yine hafif değildi, ağırdı o kısmı. Sonra bal ağırlıklı ve otsu bir şey oldu. Saatler geçtikten sonra ise dalin gibi oluyor. Mesela dün akşam sıktım, hala kolumda kokusu var. Hafif, temiz, bebeksi olmuş vaziyette. Tenle bütünleşince mis gibi bir koku çıkıyor ortaya. Aslında fragranticada da bakarsan görürsün tatlı diye geçiyor koku. Ben alamadım hiç tatlılık. Etrafımdakiler bayıldı, tatlı kokuyor diyorlar. Ben koku nedir ne değildir anlamıyorum fakat severek kullanıyorum. Benzetebileceğim bir koku yok.

Ben geçmişte bunun açığını kullandığım zaman da bu koku ne demiştim. Anlamamıştım. Annem babam al çok güzel diye ısrar edince alıp kullandım ve hep soruluyordu. Yine aynı şey oldu yıllar sonra. Ben hala anlamıyorum koku nedir ne değildir. Değişik geliyor ama tepkiler çok güzel.

kızlar açık parfüm burberry brit i tavsiye ederim hypnotic de fena değil hani..

Kızlar aranızda Kenzo Amour parfümü kullanan var mı?Vanilyalı bir kokuymuş sanırım.Kullananlar söyleyebilir mi acaba kalıcılığı nasıl bu parfümün?

Bargelloya veya dpye gidersem ilk önce deneyeceğim parfümler; (bu parfümlerden kullandığınız varsa yorum istiyorum :)
1)Bvlgari jasmin noir
2)La vie est belle
3)Ysl manifesto
4)Kenzo amour
5)Flowerbomb
6)Noa

Bargellodan aldığım Flowerbomb' u çok beğendim ben. İlk aldığımda beğenmemiştim ama şuan bayılıyorum.. Sıktığımda burnuma gelen o tatlı kokusu etrafa yayılması falan olsun mükemmel. Bitince bir şişe daha alabilirim eğer orjinalini alamazsam.
La vie est belleyi denemedim onun iki versiyonununda orjinali var bende hem la vie est belle edp olan hem la vie est belle l'eau versiyonu olan.. İkiside çok benziyo sadece l'eau olanı daha pudralı.
Ama bargelloda nasıl yapmışlar bilmiyorum. Kalmamıştı bargelloda ben almak istediğimde.
Ama flowerbomb'u tavsiye ederim yani tatlı çiçek, hafifte şeker kokusu.
Kenzo Amour'unda orjinalini denedim ve yumuşacık bir vanilya yani. Eğer vanilya kokusu seviyorsan alabilirsin sade yumuşak bir vanilya kokusu olarak tanımlıyorum ben onu

Diğerlerini bilmem de jasmin noir'in taklitleri çok kötü.
Bunu hep yazıyorum buralara. =D
Yani orijinalini bilmiyorsan açığını koklayınca parfümden soğuyabilirsin.

Katiliyorum öncelikle bazi beğendiğimiz parfunlerin fiyati bütcemizi aşabiliyor. Acik parfum kullanilabilir ama arada tabi orjinal de satin alinmali sağlığa zararli diye duydum genelde zaten 50 mlimi bes tl on tl arasi

Kesinlikle katılıyorumm geçen deneyeyım dedim çünkü bayıldığım çok orjinal bir koku ama alakası yoktu yani o mu diye şüphe ettim hiç benzemiyordu

kızlar avonun yeni çıkan luck parfümüne bayıldım harika tatlı çiçek kokuyor :) başka bu tarz kokan parfüm önerisi olan var mı ?

Avon luck parfümünün siparişini verdim.Merakla bekliyorum.Haftaya elimde olur.Çiçeksi bir koku gibi geldi bana.Kalıcılığı nasıl acaba?
Avonun Femme parfümü de güzel ama bana pek kalıcıymış gibi gelmedi.

Cevabın için çok teşekkür ederim.
O zaman hemen Bargello'dan Flowerbomb'u denemeliyimm. Belki La vie est belle'yi de bulurum hem.Kenzo amourun da çok beğeneni var.En kısa zamanda onu da deneyeceğim.Aslında hepsinin orjinalini almak isterim ama şu an açık parfümlerde şansımı deniyorum.

Cevabın için teşekkür ederim.
Trendyolda falan hep görüyorum orjinalini ama önce bi açık parfüm olarak koklayayım demiştim. Orjinalini hiç koklamadım maalesef.Jasmin noiri uygun fiyata bulursam kaçırmayayım madem.İndirimleri takip edeyim.

Ben bellamoladan almıştım 150 - 160 gibi bi fiyatı vardı. Bellamola şu anda tadilattaymış.
Mizu.comda da 160 lira sanırım. Oradan sipariş edebilirsin.
Ama denemeden alma. Belki sevmezsin kokuyu. Parfümeride kokla, sonra netten sipariş et.

son zamanlarda açık parfümlerimi hep loristen alıyorum valla ne kadar sağlıklı bilemicem ama çoğu parfüm orjinaline çok yakın ve çokta kalıcı ama 5 tl.olması beni biraz düşündürüyor tabi

Bugün adı hiç duyulmamış bir parfüm markasından versace crystal noir, absolutely irresistable ve coco mademoiselle denedim de hepsi birbirinden beterdi ya.
Çok rezalet firmalar var. Orijinalleriyle alakası yoktu. :S

Orjinal parfum kullaniyorum 2 tanesinin acik parfumu mevcut degil diger parfumumun acigi mevcut fakat kokularinin uzaktan yakindan ilgisi yokk.. ayrica acik parfum alerji yapiyo

Jasmin noir şuan mizude bayram indirimi koduyla 159,95 tlden 127.96 küsüre iniyor kaçırma derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…