Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

iyi akşamlar arkadaslar eşim acıkogretim 2 yıllık okumak istiyor sınava başvurdu liseyi bitireli 20 yıl oldu tum sistem degişmiş sınava nasıl hazırlanmali ne çalışmalı düz lise mezunu yardımcı olursanız

iyi akşamlar arkadaslar eşim acıkogretim 2 yıllık okumak istiyor sınava başvurdu liseyi bitireli 20 yıl oldu tum sistem degişmiş sınava nasıl hazırlanmali ne çalışmalı düz lise mezunu yardımcı olursanız
YGS için fem.güvende ve final yayınları iyi olur.

Kizlar, size bir sorum olacak.
Uluslarasi Iliskiler okuyorum aciktan, son sinifim. 2. donem, alttan 2 tane dersim var. Mezun olabilmem icin toplamda 31 kredi vermem lazim ama bir donemde 30 kredi mi alinabiliyor?
Diyelim ki, ben bir dersimi alamadim, o zaman yazin tek ders sinavina girebiliyor muyum? ne dersiniz?

Kizlar, size bir sorum olacak.
Uluslarasi Iliskiler okuyorum aciktan, son sinifim. 2. donem, alttan 2 tane dersim var. Mezun olabilmem icin toplamda 31 kredi vermem lazim ama bir donemde 30 kredi mi alinabiliyor?
Diyelim ki, ben bir dersimi alamadim, o zaman yazin tek ders sinavina girebiliyor muyum? ne dersiniz?
45 krediye kadar ders alınır hem 3.sınıf hem 4 .sınıf. Eğer hazirana kadar tek dersin kalırsa tek ders sınavına girersiniz.

bu dönem ortalamam 1.90 geldi diyelim, ikinci dönem 2.00 üstünde gelince ilk dönemki cc altı derslerimi geçmiş oluyorum değil mi?

peki tam tersi olsa nasıl oluyor, ilk dönem 3.00 ortalama getirdim ama ikinci dönem 1.90 getirdim diyelim, ikinci dönemdeki cc altı derslerimin akıbeti nedir, seneye bir daha almak mı?

bu dönem ortalamam 1.90 geldi diyelim, ikinci dönem 2.00 üstünde gelince ilk dönemki cc altı derslerimi geçmiş oluyorum değil mi?

peki tam tersi olsa nasıl oluyor, ilk dönem 3.00 ortalama getirdim ama ikinci dönem 1.90 getirdim diyelim, ikinci dönemdeki cc altı derslerimin akıbeti nedir, seneye bir daha almak mı?
Evet 2.dönem ortalaman 2 ve üzeri olursa ff hariç diğer diğer dersleri geçersiniz. 2.dönem ortalaman yıl sonu gno 2 ve üzeri olmazsa 1.99 bile olsa cc altı dersleri bahar dönemi alırsın. Bahar dönemi kaldığın dersleri. Ve güz dönemi cc altı dersleri alırsın yine eğer 2.dönem 2 ve üzeri olmazsa.

Üniv sınavları bile daha çabuk açıklanıyor ya. Deli ediyorlar insanı bekle bekle
ÖSYM itiraz süresi vermiyor ama :) itiraz süresi bence iyi birsey en azından hatalı soru.Gözetmen durumu vs her türlü itirazini yapıyorsun.

Kızlar myo mezunuyum fakülteye tamamlamak için bu sene aöf e kayıt oldum o yüzden ilk senem sınav sonuçları açıklandı şimdi bahar dönemi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.. Şimdiden teşekkür ederim..

Kızlar myo mezunuyum fakülteye tamamlamak için bu sene aöf e kayıt oldum o yüzden ilk senem sınav sonuçları açıklandı şimdi bahar dönemi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.. Şimdiden teşekkür ederim..
Pazartesi kayıtlar başlıyor. 1 hafta 10 gün sürer kayıtlar.Ücret ödenip aöf bürosuna giderek kitaplarınızı alabilrisiniz.

Evet malesef öyle. Ama açıklamaları lazım 96 ders ortalaması gelipde aa alamayan var
Bu yıl can yükseldi geçme notunu 25 ten 35 yukselirse olacağı o 10 puan birden. Sınav sonuçlarına itiraz olmasi gerek 5 günlük yok mu.

X