ACİL BAKIN! ANNEMİN YAPTIĞI HAKSIZLIK

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1,5 yıldır çalışıyordum hemşireyim. 110 bin çektim faziyle 147 oldu. Var öyle evler .Ev konumu itibariyle de iç yapısı itibariyle de para etmiyor.O evin ederi şuan taş çatlasın 85 bin eder.Diyorum ya ev öyle iyi değildi diye
aynen var o fiyatlara evler bazı şehirlerde.annemin de var benzer bir evi zamanında 1 kilo altına almış şimdilerde 100 000 veren yok

kendınızı buyuk sıkıntı ıcıne sokmussunuz uzuldum yasadıgınız duruma
annenızle guzel guzel konusup durumu ızah edıp netlıge kavusturun derım
küslük cıkmadan... ne konusuldu ne oldu sımdı nıye boyle yapıyorsun dıye sorun

1,5 yıldır çalışıyordum hemşireyim. 110 bin çektim faziyle 147 oldu. Var öyle evler .Ev konumu itibariyle de iç yapısı itibariyle de para etmiyor.O evin ederi şuan taş çatlasın 85 bin eder.Diyorum ya ev öyle iyi değildi diye
Nerede bu ev? Benim baktığım gecekondular bile 300 bin civarı.

110 bin çekmeniz için 7500 maaşınızın olması lazım. Hemşireler o kadar kazanıyor mu? En son maaşımız asgari ücretin altında kaldı diye isyan ediyorlardı benim bildiğim kadarıyla.

110 bin çekmeniz için 7500 maaşınızın olması lazım. Hemşireler o kadar kazanıyor mu? En son maaşımız asgari ücretin altında kaldı diye isyan ediyorlardı benim bildiğim kadarıyla.
Kazananlar var. Ev de hangi ilin hangi ilçesinde bilmiyoruz olabilir o yüzden.

Babamla anlaşmam şu şekildeydi. Çıkacağımız evin satılmasını beklemeyecektik. Ben parayı çekecektim . O ev de ne zaman satılırsa o paranın hepsiyle krediyi ödeyecektim .arada kalan parayı ben onlar için ödeyecektim .
Peki şu nasıl oluyor; satılacak olan anne babanıza ait evde 3 kardeşin de hakkı var ama siz kredi çektiğiniz ve bir kısmını ödediğiniz için babanız yeni ev sizin olacak dedi. E satılacak olan ev krediyi ödeyecekse kardeşlerinizin hakkı? Bu durum sizin avantajınıza olacaktı yani?

1.5 yıllık hemşire bu ülkede iki sene önce 7500 lira kazanabilirdi diyorsunuz yani 🙄 peki...
Arkadaşımın kardeşi 2 sene önce yeni atandığında 13bin liraya telefon almıştı. Vay falan demiştik aman ne olacak canım 2 aylık maaşım bile değil demişti. Oradan biliyorum.

Hem mesleğim hem sürekli kazancımın olması hem de sağlam kefilim olduğu için verdiker .Ki ben çektiğim zamanlarda ekonomi böyle değildi. Bunu o zaman göre düşünün. Şu an dışardan sağlık çalışanına yeterli şeyler yapılmış gibi görünüyor ama inanın ben bu salgın sürecinde illallah ettim . Bütün haklarımız elimizden alındı. Bi kaç ay ek para verdiler şimdi o da yok . Ve üstüne üstlük çalışma şeklimizi bahsetmiyorum bile .Sağlık alanının içinde olmayana kadar bu düşünceler hep var ve dışardan göründüğü gibi değil inanın

Peki şu nasıl oluyor; satılacak olan anne babanıza ait evde 3 kardeşin de hakkı var ama siz kredi çektiğiniz ve bir kısmını ödediğiniz için babanız yeni ev sizin olacak dedi. E satılacak olan ev krediyi ödeyecekse kardeşlerinizin hakkı? Bu durum sizin avantajınıza olacaktı yani?
Ben de onu düşündüm. Avantaja çevirmek amaçlı böyle bir işe kalkışıp elinde patlamış olabilir mi desem çok mu fesat bir düşünce olur.

Eski oturduğumuz ev senin demiş, yani aslında para eden 2 ev var yeni ev ailenin diğerini de konu sahibine söz vermişler ve evet her türlü diğer kardeşlerin hakkı yenecekti zaten

Arkadaşımın kardeşi 2 sene önce yeni atandığında 13bin liraya telefon almıştı. Vay falan demiştik aman ne olacak canım 2 aylık maaşım bile değil demişti. Oradan biliyorum.
sitede o kadar kazandığını iddia eden doktorlar var yahuu.olmaz öyle şey deyince linçlendim.sen bir de hemşire yazmışsın tey teyyyy :KK45:

Hem mesleğim hem sürekli kazancımın olması hem de sağlam kefilim olduğu için verdiker .Ki ben çektiğim zamanlarda ekonomi böyle değildi. Bunu o zaman göre düşünün. Şu an dışardan sağlık çalışanına yeterli şeyler yapılmış gibi görünüyor ama inanın ben bu salgın sürecinde illallah ettim . Bütün haklarımız elimizden alındı. Bi kaç ay ek para verdiler şimdi o da yok . Ve üstüne üstlük çalışma şeklimizi bahsetmiyorum bile .Sağlık alanının içinde olmayana kadar bu düşünceler hep var ve dışardan göründüğü gibi değil inanın
Ben çalışma şartlarınız hakkında bir şey demedim ki. Ev almak için ihtiyaç kredisi çekerken hiç kimse sizi uyarmadı mı ne yapıyorsun sen deli misin diye?

Bi ev zaten çok hatabe gibi bi evdi ve tapusu yok 21 hisseli bi ev resmiyette ama normalde ev bizim .21 hissedar var.çok sıkıntılı yani o apayrı bi konu.o yüzden satamıyoruz onu.Oturduğumuz ev de sobalıydı soğuktu asansörü yoktu.Sadece evi satsak annemin birikmişiyle bile ev alamıyorduk ben de geri kalan ekaik paraı cebimden vermek istedim onlara yardım etmek istedim çünkü babam çok destek çıktı bana okurken hiçbişeyimi eksik etmedi.Babam vefat ettikten sonra evin idaresi bana kaldı ilk zamanlar annemin maaşı bağlandı . Bi düzene falan oturttuk.yani o süreçte annemle aramda hiç para sıkıntısı olmadı bi şekilde yaptık ev idaresini.Para hiç mevzu olmadı aramızda.Şimdi böyle yapınca o kadar şaşırdım ki.Çünkü hiç böyle biri değildi normalde
peki kardeslerin görmedimı o sırada senin herseyle ugrastıgını hatta bilgisayarını bile sattıgını hadi ögrenci kardesinde para yoktur ama neden evli kardesinden bi bilezik altın istemedin neden tek basına halletmeye calıstın kı

Ben de onu düşündüm. Avantaja çevirmek amaçlı böyle bir işe kalkışıp elinde patlamış olabilir mi desem çok mu fesat bir düşünce olur.
Hayır yeni aldığımız ev değil taşındığımız eski ev için dedi bunu. Şimdi yeni aldığımız evde oturuyoruz .çıktığımız eski ev benimdi annem ev yerine parasını verecek bana. Hisseli olan ev de ayrı . Böyle söyleyince çok yüksek evler belirmesin gözünüzde. O hisseli ev daha da düşük fiyatlı bi ev yani mesela

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X