ACİL BAKIN! ANNEMİN YAPTIĞI HAKSIZLIK

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben tüm mesajları okudum ama baştan sona anlayamadım. Annenizin iki tane evi bir de oturduğunuz 21 hisseli kötü dediğiniz ev var anladığım kadarıyla. Ev almak yerine diğer iki evden birine neden geçmediklerini anlayamadım açıkçası.
Eve ihtiyaç varsa bence de yardım edilebilir aileye. Ben olsam ben de ederdim. Ama sorun şu ki babanız bir ev satıcaktı yeni evi size birakicakti krediyi çektiğiniz için. Bu aşamada satılan evfe kardeşlerinizin ve annenizin hakkı olduğu aklınıza geldi mi? O zaman sorun olmadi da sizin hakkiniza girilince mi ses çıkarmaya başladınız?
Aile içinde para olaylarında ilişkiler çok bozuluyor malesef. Bence alınan evi satın kredinizi kapatın. Her şey eski haline dönsün.

Valla bordrosunu görmedim. Yakınım olmasa bizzat ağzından duymasam yazmam da neyse konumuz o değil :KK45:
ev fiyatları aşırı arttı asıl derdimiz bu olmalı valla.aileyle bile ortak malın olmayacak bak sonra sorunlar yaşıyorsun.boş yere anne kız ve kızkardeşler birbirlerine düşecekler kavgalar çıkacak.değer mi?

Eski oturduğumuz ev senin demiş, yani aslında para eden 2 ev var yeni ev ailenin diğerini de konu sahibine söz vermişler ve evet her türlü diğer kardeşlerin hakkı yenecekti zaten
Ha eski ev pardon. eski ev çektiği krediye gidecekse ve yeni ev anne ya da babanın üzerine olacaksa kardeşlerin hakkına bir şey olmuyor aslında. Bilemedim manevi olarak üzülmüş sanki konu sahibi, jest yapayım derken elinde patlamış..

Valla bordrosunu görmedim. Yakınım olmasa bizzat ağzından duymasam yazmam da neyse konumuz o değil :KK45:
B60026E8-08E2-4B28-A744-425790F4DE9D.jpeg

Arkadaşımın kardeşi 2 sene önce yeni atandığında 13bin liraya telefon almıştı. Vay falan demiştik aman ne olacak canım 2 aylık maaşım bile değil demişti. Oradan biliyorum.
Vay anasını doktorum iki aylık maaşım o kadar yapmıyor. Telefonum s7 bozulmasın diye her gece dua ediyorum

Yani ailemle kalıyorum zaten giderim olmaz dedim ki zaten ilk zamanlar zorlanmıyordum da . Ama şuan bu paranın kıymeti kalmadı
annenizle sakince tekrar konuşmayı deneseniz.evlilik hazırlığı da yapıyor muşsunuz.stressizce halledebilseniz bu konuyu keşke

Vay anasını doktorum iki aylık maaşım o kadar yapmıyor. Telefonum s7 bozulmasın diye her gece dua ediyorum
ilçede çalışıyorum . Merkezden gidiş geliş yapıyorum nöbet usulü çalışıyorum . Mesai çalışan arkadaşlarım yol parası çok diye bazı günler hastanede kalıyorlar. Bi hemşire olarak bu konumda olmak gerçekten zor ama insanlar inanmıyor napalım 🥸

Ben de duyduğumda şaşırdım ama dediğim gibi bordrosunu görmedim. Yakınım olduğu için yalan söylediğini de düşünmedim. Bana söylediği buydu.

Ben de 10 yıllık öğretmenim izne ayrılmadan önce yatan son(ağustos ayı) maaşım 5100 liraydı.

Yani ailemle kalıyorum zaten giderim olmaz dedim ki zaten ilk zamanlar zorlanmıyordum da . Ama şuan bu paranın kıymeti kalmadı
Sen çocuk aklınla gereksiz bir jest yapmak istemişsin ama en başta ailenin dur kızım sen napiyosun demesi gerekirdi. Ekonominin gidişatı 10 yıldır belli zaten. Daha kadroya bile geçmeden ağır bir yük altına sokmuşlar sizi. İşlerine gelmiş. Olan olmuş artık

Ben de duyduğumda şaşırdım ama dediğim gibi bordrosunu görmedim. Yakınım olduğu için yalan söylediğini de düşünmedim. Bana söylediği buydu.

Ben de 10 yıllık öğretmenim izne ayrılmadan önce yatan son(ağustos ayı) maaşım 5100 liraydı.
kuşa döndü tüm maaşlarrr tey teyyy.konu sahibi bu krediyi 2 yıl daha ödeyecekse işi zor.evlilik masrafları ağırdır nasıl yapsın hepsini birden? :KK12:

kuşa döndü tüm maaşlarrr tey teyyy.konu sahibi bu krediyi 2 yıl daha ödeyecekse işi zor.evlilik masrafları ağırdır nasıl yapsın hepsini birden? :KK12:
Ailesi de evlenmeden bir an önce yiyebildigimizi yiyelim diye ilk maaştan çökmüşler zaten kıza. Madem o imzayı attı bankaya o borç bitene kadar evlenmesin artık , koca kaçmıyor ya, elbet geçer 2 yıl

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X