Acil çeyiz alışverişi !!!

Koleksiyonun yemek takımları acayip şık. Sade ve güzel yani. Bi de ev tekstili olarak bseyler aldın mı ? Nevresim takımı, havlu, bornoz seti falan?
Onlara daha hiç sıra gelmedi, ama desen olarak Karaca'nın modelleri hoşuma gidiyor tabi kalite ve kullanımını önce araştırmam lazım

Merhabalar herkese, üniversite sınıf arkadaşımla 6 yıllık bir ilişkimizin sonunda mart ayında nişan yaptık ve maalesef hemen sonrasında korono çıktı. Şimdiye kadar ne olup bitçeğini bilmediğim için hiç bir hazırlık yapmadım. Ama şimdi 1 ay sonrası için düğünü daha doğrusu nikahı yapmayı düşünüyoruz, ama daha hiç bir şeyim yok. Sadece geçen gün çok beğendiğim porland İn morocco serisini aldım kahvaltı için. Kalanları hemen en kısa sürede almam lazım ki çünkü anca 1 2 ay içinde geliyo siparişler. Çok araştırma yaptım ama yinede kafam karışık bunlar hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz 🤗 Yemek takımı ve günlük takımı Kütahya, çelik tencere düdüklü ve çkb takımı korkmaz Hisar ve aryıldız arasında kararsızım, granit emin olmamakla beraber korkmaz,, ütü Philips azur, süpürge makinesi miele electrolux ve Philips arasındayım yine. Geriye unuttuğum bişey varsada yazarsınız 😊🙏

Hayirli ugurlu olsun, zor bir surecte evlilik karari almissiniz, bence oteleyin derim nikah tarihini.
Yasiniz daha genc, doya doya dugun dernek yapmak varken, neden bu kadar acele ediyorsunuz ki.

Mesajini gordum, orada vakit kaybetmek yerine hemen konuna cevap yazayim dedim.
Benim profilime girip bakarsan eger, bir iki tane konum var ceyiz alisverisleri hakkinda, simdi onlari tek tek tekrardan yazmak yerine, girip okursan, detayli butun bilgiler var.

Sadece tencere takimi, tabak takimi, catal bicak takimi ile bitmiyor ki malesef.
Cok detay var kiz ceyizinde, zaten bu yuzden biraz zorlayici, keske biraz daha vaktin olsaydi.
Ama ben begendigim markalari sana yazayim, sana da referans olsun.
Aciklamalari ile beraber dedigim gibi, benim bir kac konumda bulabilirsin.

Utu - kesinlikle philips, dogru bir tercih olur ama almisken kazanli al, eger butcen yetiyorsa.

Utu masasi - Brabantia, yillarca kullanirsin. Pahalidir ama, evladiyeliktir.

Tencereler & catal bicak takimi - Hisar veya Jumbo / Jumbonun modellerini pek begenmiyorum ama hisar gayet iyi bu konuda.

Tabak takimi - Kutahya iyi secim, ancak misafir takimi bone chine olsun, buna dikkat edersin.

Bardak takimi - abartmaya gerek yok, kendin bi takim olusturabilirsin, tabaklarina uyum saglayacak hem de cabuk kirilan urunler olduklari icin, kirilanin yerini tamamlamak kolay olur.

Kahvalti takimi - cok gerekli degil ama almissin zaten, gule gule kullan.

Supurge - Philips Maraton, bende philips vardi, 8 sene sonunda bozuldu, tekrar philips almadigima o kadar pismanim ki, Elektrolux aldim, ancak philipsin yerini hic birsey tutamaz.

Blender Seti - Braun, en iyisidir. Tefal de guzel, ancak tefalin aparatlari Braun a nazaran daha cabuk bozulabiliyorlar, hemen hemen ayni fiyat skalasinda sayilirlar, bir tik daha fazla vererek Braun alip daha uzun yillar kullanabilirsin.

Cayci - Homeend guzeldir, fakat ben Arzum'dan da cok memnun kaldim.

Kahve Makinasi - Arcelik Telve veya Bosch cikartmis 2li bir kahve makinasi, tek model ve tek renk zaten ama sahane kahve yapiyor.

Carsaf takimlari - eger alinmadiysa Sarev ve Tac markalari en iyisidir. Ozdilek onun ardindan gelir, bu markalara bakabilirsin.

Saklama kaplari - buyuk ve kapakli pasabahcenin saklama kaplari var onlardan tavsiye ederim cok ise yariyorlar. Diger saklama kaplarimin cogu tupperware, yillardir kullaniyorum, dayaniklilar o yuzden memnunum. Ama cogunlukla artik, tupperwareler eskidikce yerlerini cam ile dolduruyorum. Cam saklama kaplarinin daha saglikli oldugu su goturmez bir gercek tabii ki.

Aklima gelebilenler su an bunlar. Ama istediginiz zaman sorabilirsiniz.
Tekrardan hayirli ugurlu olsun.

Granit olarak, benim en begendigim marka Esse'nin magazasindakilerdi, ancak onun da magazalari her ne hikmetse kapanti maalesef.
Yine Hisar veya Jumbo'dan secebilirsin, onlarin da guzel modelleri ve secenekleri var.
Granit yerine, Tefal tencerelerden de alabilirsin eger elde yikamak seni rahatsiz etmeyecekse.
Granit bulasik makinasinda da rahat yikandigi icin, gayet kullanisli bir urun ama Tefal granitleri bilmiyorum.
Onu bir arastirmanda fayda var.

Dediğim gibi biz 6 yıllık bir birlikteiğin sonunda evlenmeye karar verdik, tam nişan yaptık aradan 1 hafta geçti korono çıktı, yaz sonu gibi de düğün yaparız demiştik ama tekrar yasaklar geldi. Seneye ertelemek de bir risk çünkü seneye durumların nasıl olcağını bilmiyoruz. O yüzden ertelemek istemedi.

Bu arada bende herşeyimi korkmaz almaya karar vermiştim, sizin yazılarınız da korkmaz da artık iyi bir marka gzüel şeyler üretiyor dediğiniz için :)

Hersey ansizin o kadar zamlaniyor ki inan insan sasirip kaliyor.
Ne kadar once alirsaniz sizin icin o kadar faydali olur diye dusunuyorum.
Zaten cok fazla da zamaniniz kalmamis gorunen o ki.
Herseyin gonlunce ve guzel olmasini temenni ederim, bunlar teferruatlar zaten.
Allah huzurla gecim nasib etsin.

Hersey ansizin o kadar zamlaniyor ki inan insan sasirip kaliyor.
Ne kadar once alirsaniz sizin icin o kadar faydali olur diye dusunuyorum.
Zaten cok fazla da zamaniniz kalmamis gorunen o ki.
Herseyin gonlunce ve guzel olmasini temenni ederim, bunlar teferruatlar zaten.
Allah huzurla gecim nasib etsin.
Evet bu hafta almam lazım herşeyi, 1 ay sonrasına tarih alcaz çünkü, çok teşekkür ederim bu arada gzüel dileklerin için

Merhabalar herkese, üniversite sınıf arkadaşımla 6 yıllık bir ilişkimizin sonunda mart ayında nişan yaptık ve maalesef hemen sonrasında korono çıktı. Şimdiye kadar ne olup bitçeğini bilmediğim için hiç bir hazırlık yapmadım. Ama şimdi 1 ay sonrası için düğünü daha doğrusu nikahı yapmayı düşünüyoruz, ama daha hiç bir şeyim yok. Sadece geçen gün çok beğendiğim porland İn morocco serisini aldım kahvaltı için. Kalanları hemen en kısa sürede almam lazım ki çünkü anca 1 2 ay içinde geliyo siparişler. Çok araştırma yaptım ama yinede kafam karışık bunlar hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz 🤗 Yemek takımı ve günlük takımı Kütahya, çelik tencere düdüklü ve çkb takımı korkmaz Hisar ve aryıldız arasında kararsızım, granit emin olmamakla beraber korkmaz,, ütü Philips azur, süpürge makinesi miele electrolux ve Philips arasındayım yine. Geriye unuttuğum bişey varsada yazarsınız 😊🙏
Adettendir diye gereksiz şeyleri sakın almayın. Bir de benden size tavsiye bir liste hazırlayın ben hergun ekleyip aldiklarimi siliyodum. Listemde yok yoktu. Nerdeyse her şeyimi internetten aldım. Misafir için ayrı takım almadım, kahvaltı takımı almadım. İki takım aynı setten yemek ve çatal bıçak kaşık takımı aldım. Kırılan vs olursa da takımım bozulmuyo. Kahvaltı için ayrı takım almak bana hep gereksiz gelmiştir.

Mutfak ceyizi ne kadara mal olur ya abartisiz asiriya kacmadan ama guzelinden🤧 imkanin varsa 1 ayda her seyini de alirsin hic stres yapma.

Dediğim gibi biz 6 yıllık bir birlikteiğin sonunda evlenmeye karar verdik, tam nişan yaptık aradan 1 hafta geçti korono çıktı, yaz sonu gibi de düğün yaparız demiştik ama tekrar yasaklar geldi. Seneye ertelemek de bir risk çünkü seneye durumların nasıl olcağını bilmiyoruz. O yüzden ertelemek istemedi.
Bence de en iyisini yapmışsınız. Hayırlı işlerde acele edilmesi her zaman en doğrusudur. Çeyizdir eşyadır bunlar sadece teferruat. Belli başlı büyük şeyleri aldıktan sonra gerisini zamanla tamamlarsınız. Çelik tencere takımı, bir düdüklü, bir çatak bıçak bir yemek takımı her şeyinize yeter. Kahvaltılık, plastikler, kahve fincanları vs bunlar bence daha sonra da alınabilir. Hem eşinizle bir yeri gezerken hoşunuza giden bir şeyi almak bence çok daha güzel :) Gazoz açacağına kadar her şeyi alanlar daha sonra bir yerde bir şey görüyorlar, ama yerleri ve ihtiyaçları olmadığı için alamıyorlar. :)
Ben de nişanlıyım ama uzun süredir evde yemekleri işleri hep ben yapıyorum en büyük kız olduğum için. Bu yüzden size birkaç şey önerebilirim :)
Tencere Takımı olarak sadece çelik almanızı tavsiye ederim. Hem en sağlıklısı, uzun ömürlüsü ve çok kullanışlı. Marka olarak ben aryıldız düşünüyorum. Bir tik daha uygun olsun isterseniz hisar da çok öneriliyor. Sadece tava olarak granit iyi oluyor, thermoad almıştık çok uygun fiyatli ve çok kaliteli şuan kullaniyoruz. Hatta şuan indirimde bakabilirsiniz.
Yemek takımı günlük olarak çok sade seviyorsanız ikea, karaca, kütahya vs bakabilirsiniz. İkea demişken saklama kapları çok hoşuma gidiyor benim. Bir de size garip gelecek ama sarımsak ezeceği. Anneme aldıktan sonra ne kadar büyük bir kolaylık olduğunu görünce kendime de aldım, normalde böyle küçük parçaları almazdım ama çok yemek yapan ve çok sarımsak kullanan biri olarak aşırı tavsiye ediyorum.
Ev tekstili mutlaka hediye gelecektir. İlk başta ikinize 2 nevresim takımı bile yeter diye düşünüyorum.
Süpürgede dyson çok seviliyor ama dediğiniz gibi biraz fazla fiyatı. Arçelik var bizde sadece biraz ağır ama çok memnunuz. Toz torbalı almanı öneririm sulu olanlara bakma bile :)
Ütü olarak philips tefal çok iyi diye duydum. Kazanlı olanlardan alacaksan mutlaka hızlı ısınma özelliği olanlara bak derim.
Her şey gönlünüzce olur inşallah, önemli olan iç huzurunuz. Başka bir şey için endişelenmeyin :) Screenshot_20201007-145446_Trendyol.jpg
Screenshot_20201007-145446_Trendyol.jpg

Eklentiler

• Screenshot_20200916-122553_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200916-122553_Trendyol.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 61
Adettendir diye gereksiz şeyleri sakın almayın. Bir de benden size tavsiye bir liste hazırlayın ben hergun ekleyip aldiklarimi siliyodum. Listemde yok yoktu. Nerdeyse her şeyimi internetten aldım. Misafir için ayrı takım almadım, kahvaltı takımı almadım. İki takım aynı setten yemek ve çatal bıçak kaşık takımı aldım. Kırılan vs olursa da takımım bozulmuyo. Kahvaltı için ayrı takım almak bana hep gereksiz gelmiştir.

Al iste en cok tavsiye ettigim seydir, kahvalti takiminin ne kadar gereksiz oldugu.
Butun konularimda vardir bu sizi gorusunuzden dolayi tebrik ediyorum.
Kahvalti takimi tamamen gereksiz yere olusturulmus, sirf insanlar para harcasin diye uydurulmus birsey bence.
En guzelini yapmissiniz.

Ben de gunluk takimimi sizin gibi yapmistim ayni takimdan (6 kisilik olan) 2 takim almistim boylelikle 12 kisilik takim olusturmustum. Gunluk kullanimla beraber, annem veya kayinvalidemler yemege geldiginde de onlari kullaniyorum mesela, arada kirilan vs. oluyor tabii ki ama bu beni uzmuyor. Gerekirse yine degistirebilecegim birsey oldugu icin, cok takinti yapmiyorum.

Merhaba öncelikle tebrik ederim sizi, Allah tamamına erdirsin inşallah :) Bende tam 1 aylık nişanlıyım :) Öncelikle bütçenizi belirleyin... Hem sizi yormayacak hemde içinize sinecek eşyaları almaya çalışın.... Biliyorum ki bazı modellerin sırf duruşuna vuruluyoruz o kesinlikle benim olmalı diyoruz ama fiyat olarak da bizi aşıyor olabiiyor böyle durumlarda ben daha çok kullanılırlığına önem veriyorum ... Beğendiğim kare 12 kişilik yemek takımını almaktansa kütahya porselende beğendiğim kendinden kabartmalı 12 kişilik yemek takımını almaya karar verdim mesela ...
İlerde tüm borçlarımızı bitirdikten sonra istediğim çok beğendiğim o modelleri alabileceğimi biliyorum çünkü...
Şu an kendimi çok borca sokup sıkılmaktansa hem gözüme hoş gelen hemde kullanabileceğim takımları almak daha hoşuma gidiyor...
Granit ve döküm tencere arasında gidip geliyordum onda döküm granitlerden almayı tercih ettim, hem daha sağlıklı hemde fırınlanabiliyor ve yemekleri çok lezzetli oluyormuş......
Hisar ve aryıldızın ürünlerinden memnunlar bence güzel seçimler yapmışsın... Ama şuna da dikakt etmeni öneririm alacağın ürünlerin hepsini kullanacağından emin misin ? Setlerin içinde kullanılmayan onca ürünler oluyor çelik tencere seti alacağına bir büyük bir küçük boy birde geniş tencere almak daha mantıklı benim nezdimde ....
Ütü konusundaki seçimin muhteşem .....
Ben süpürgede Grundig markasını tercih edeceğim fiyatları uygun ve performansları çok güzel

Butce varsa hiç dert etmeyin. Evlendikten sonra alsaniz da olur. Tabaklar icin porland hope da cok guzel. Porlandda baska bir seri var. Sincapli fincanları var geyikli ayılı tabaklari var o da cok guzel. Celik tencere icin jumbo korkmaz guzel. Catal kasikta jumbo nehir guzel. Karacadan uzak dur. Beyaz esya olarak ben vestel kullaniyorum cok memnunum. Inox alma memnun kimseyi gormedim. Tekstil de karaca guzelmis ben kullanmadim. Misafir takimi icin acele etme. Yerlestikten sonra alirsin koronada misafir olmaz zaten. Günlük takim al kahvalti celik set duduklu caydanlik yeter. Toplu ceyiz paketlerinden uzak dur. Defolu kotu ne varsa dolduruyorlar.
Çeyiz paketini de seciyosunuz model olarak falan ben 4 sene önce o şekilde aldım bana gösterdikleri paket ti Korkmaz'ın ben hayır yemek takımı bu desen kahvaltı bu çelikler bunlar falan diye tek tek seçtim kendim ha şimdi nasıldır bilmem. 🤣

Çeyiz paketini de seciyosunuz model olarak falan ben 4 sene önce o şekilde aldım bana gösterdikleri paket ti Korkmaz'ın ben hayır yemek takımı bu desen kahvaltı bu çelikler bunlar falan diye tek tek seçtim kendim
Ben de seçtim. Tencere tek modeldi sadece. O da defolu zaten. Karacanin en kötü modeli.

Butce varsa hiç dert etmeyin. Evlendikten sonra alsaniz da olur. Tabaklar icin porland hope da cok guzel. Porlandda baska bir seri var. Sincapli fincanları var geyikli ayılı tabaklari var o da cok guzel. Celik tencere icin jumbo korkmaz guzel. Catal kasikta jumbo nehir guzel. Karacadan uzak dur. Beyaz esya olarak ben vestel kullaniyorum cok memnunum. Inox alma memnun kimseyi gormedim. Tekstil de karaca guzelmis ben kullanmadim. Misafir takimi icin acele etme. Yerlestikten sonra alirsin koronada misafir olmaz zaten. Günlük takim al kahvalti celik set duduklu caydanlik yeter. Toplu ceyiz paketlerinden uzak dur. Defolu kotu ne varsa dolduruyo
Ben de seçtim. Tencere tek modeldi sadece. O da defolu zaten. Karacanin en kötü modeli.
Sansinizdan olabilir ama gerçekten bazi şeyleri çok abartarak alıyoruz ya yukarda bı arkadaş demiş gazoz açacağı diye Hah işte ben tam karsiligiyim onun eksiksiz bı eve girdim 🤣 sonra sonra anneme götürüyorum şimdi de 🤣🤣

Benim hala her seyim eksik. Bi dolu liste var.
Büyükleri al yatak odası paketini al küçükler sonra hepsini bı yere girip alabilirsin baştan baslayip ben öyle yapmıştim züccaciye cide çalışıyordum çeyiz gitmeden önce oraya tekrar gidip baştan sonra hepsini alıp orda kolilere koyup getirmiştim

X