Acil ! Diş eti problemi!!

lilamsi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2012
736
1.112
26
Kızlar merhaba. Son birkaç gündür dişlerimden çok çekiyorum. Alt ön dişimin diş etinde siyah renkli nokta gibi bir şey oluşmuş. Dişte değil,diş etinde. Dişe en yakın kısmında. Yine bir diğer alt dişimin diş eti ile bağlantısı kopmuş gibi. Yani diş etime dokununca yerinden oynuyor,ama dişimde problem yok. Zaten 1 2 hafta sonra kontrole doktora gideceğim ancak çok endişeliyim. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Ciddi bir problem midir?

Not: doktora diş teli tedavim bittiği için kontrol amaçlı gidiyorum. Diştaşı,plak,tartar, dişeti vs. gibi bir problemim var mı ondan da emin değilim doktorum bunlarla ilgilenmiyor çünkü...

Diş taşı tetikliyor diye biliyorum
Temizletmenizi öneririm altı ayda bir

Diş taşı tetikliyor diye biliyorum
Temizletmenizi öneririm altı ayda bir

Doğru. Zaten 6 ayda bir doktora gidiyorum. Doktorum bana hiçbir uyarıda bulunmadığı için sağlık olduğumu düşündüm. Ama son haftalarda çok sıkıntılıyım

Dis etiniz açılmış bu da dis etinizin canliligini yitirdigini gösterir fircalarken dis etine de firca surmeyi ihmal etmeyin doktorunuz gittiginizde dis tasi temizligi yapmali hatta kuretaj bile yapabilir size doğru bilgiyi verecektir. Gargara ve dis ipinide unutmayin.

Bende 9 haftalik hamileyim. Ilk defa dis etlerim sisti hamilelikte oluyormus. Ama suan tek dusundugum buna ne iyi gelir. Agzimi kapatip dislerimi birlestirince cok aciyor etleri. Onerisi olan varsa lutfen soyleyin

Bende 9 haftalik hamileyim. Ilk defa dis etlerim sisti hamilelikte oluyormus. Ama suan tek dusundugum buna ne iyi gelir. Agzimi kapatip dislerimi birlestirince cok aciyor etleri. Onerisi olan varsa lutfen soyleyin

Gebelikte hormanlar değiştiği için diş etleri çok hassas olur. Çok düzenli fırçalayın. Dişntaşınız varsa temizlettirin ve ılık tuzlu su ile gargara yapın.

Gebelikte hormanlar değiştiği için diş etleri çok hassas olur. Çok düzenli fırçalayın. Dişntaşınız varsa temizlettirin ve ılık tuzlu su ile gargara yapın.
Tesekkur ederim. Gargara yapıyorum. Acaba 9 ay boyuncami boyle surcek bu dis eti sismesi agrisi. Fircalamayada dikkat ediyorum. Dis taslarimda yok. Sadece disimde bi curuk var onun disinda hic sorunum yok. Cok zor cidden. Yemek yiyemedim sanki kendi etimi yiyorum. Iki tavsan disimin eti sismis maf etti beni

Tesekkur ederim. Gargara yapıyorum. Acaba 9 ay boyuncami boyle surcek bu dis eti sismesi agrisi. Fircalamayada dikkat ediyorum. Dis taslarimda yok. Sadece disimde bi curuk var onun disinda hic sorunum yok. Cok zor cidden. Yemek yiyemedim sanki kendi etimi yiyorum. Iki tavsan disimin eti sismis maf etti beni
Hayır canım en fazla 2-3 hafta daha çekersin daha sonra vücut alışır. Bana doktorum bi gargara verdi kloroben diye ama kesinlikle yutma benimki onunla 3-4, günde geçti kanamam falan da vardı hatta etleri sürekli kanıyordu.

Hayır canım en fazla 2-3 hafta daha çekersin daha sonra vücut alışır. Bana doktorum bi gargara verdi kloroben diye ama kesinlikle yutma benimki onunla 3-4, günde geçti kanamam falan da vardı hatta etleri sürekli kanıyordu.
Benimde seninki gibi canim. Sanki dis etim bozukmus agzimda. Disimide bozar diye korkuyom. Etki ediyor mu sence dişe

Malesef hamilelikte diş etlerinin hassas olması normal bir durum. Kanamaya meyilli ve ağrılı olabiliyorlar. Düzenli ve düzgün bir şekilde fircalayip dış ipi kullanip ılık tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz.

Benimde seninki gibi canim. Sanki dis etim bozukmus agzimda. Disimide bozar diye korkuyom. Etki ediyor mu sence dişe
Yok canım dişe bi zararı yok benimkiler kırmızılaşmıştı kan toplamıştı resmen ama gargarayı kullandım geçti ve parandontax diş macunu ve yumuşak diş fırçası almanı tavsiye ederim inanılmaz rahatlattı beni. Paradontaxın etkilerine bakarsan zaten diş eti üzerine bir macun.

Yok canım dişe bi zararı yok benimkiler kırmızılaşmıştı kan toplamıştı resmen ama gargarayı kullandım geçti ve parandontax diş macunu ve yumuşak diş fırçası almanı tavsiye ederim inanılmaz rahatlattı beni. Paradontaxın etkilerine bakarsan zaten diş eti üzerine bir macun.
Evet canim. Bende öyle yapmayı dusunuyorum teşekkür ederim sagol

X