Açılıp bu yorgunluktan kurtulayım mi?

Peki ya yazdıklarınıza cevap vermezse? Yine aynı noktada takılıp kalacaksınız. Bu sefer de acaba cevap yazdı mı diye her gün beklenti içinde olacaksınız. Psikolojik danışman arkadaşınızın diploması var mı, yani kızmayın ama seviyosan git konuş diyen kanki gibi geldi bana. Ters veya sizi rencide edecek bir cevap da alabilirsiniz. Ya sen ne yapışkan şeysin ayrıldık bitti ne habire rahatsız edip duruyorsun tarzda yazarsa ve siz de psikolojik olarak daha beter çökerseniz danışman arkadaşınızın var mı buna da çözümü? Farzedelim cevap verdi, pişmanım hadi barışalım dedi. Sevgili olacak mısınız yine, cevabınız hayırsa e niye bu çaba?

Asla mesaj yazmam asla açılmam asla beni gör demem böylesine. Olmayacak duaya amin demek bu. Zaten bir iki ay sonra gidecekmişsiniz hiç bulaşmayın. Buradaki üyelerin hiç biri açılın yazın edin demez size.

Peki ya yazdıklarınıza cevap vermezse? Yine aynı noktada takılıp kalacaksınız. Bu sefer de acaba cevap yazdı mı diye her gün beklenti içinde olacaksınız. Psikolojik danışman arkadaşınızın diploması var mı, yani kızmayın ama seviyosan git konuş diyen kanki gibi geldi bana. Ters veya sizi rencide edecek bir cevap da alabilirsiniz. Ya sen ne yapışkan şeysin ayrıldık bitti ne habire rahatsız edip duruyorsun tarzda yazarsa ve siz de psikolojik olarak daha beter çökerseniz danışman arkadaşınızın var mı buna da çözümü? Farzedelim cevap verdi, pişmanım hadi barışalım dedi. Sevgili olacak mısınız yine, cevabınız hayırsa e niye bu çaba?

Asla mesaj yazmam asla açılmam asla beni gör demem böylesine. Olmayacak duaya amin demek bu. Zaten bir iki ay sonra gidecekmişsiniz hiç bulaşmayın. Buradaki üyelerin hiç biri açılın yazın edin demez size.

Buradaki üyelerin hiç biri açılın yazın edin demez size.
Diyen olmuş. 🥴
Kesinlikle dök içinde kalmasın içinde kalırsa hep aklının bir köşesinde hayat boyu bir acaba/keşke kalır. Reddedilirsen de aklından çıkar geride bırakmak daha kolay olur bitti gitti nasip değilmiş der geçersin.

Kendinize güveniniz az. Diyorsunuz ki yüzüm o kadar güzel değil 100 uzerinden şu kadar alırım. Hersey güzellik değil. Akıl, kültür,asalet daha önemli.ama kadinlar yeterince güzel bulamadıkları bir kadını yakışıklı birinin yanında gördüklerinde o kadına bunu demeyi sever.

Ben herkesten farklı düşünüyorum
İsterseniz açılın yazın duygularınızı.ama " kaçan kovalanır " diye bir söz var.cidden doğru. Ben olsam yazmazdım ama yazıp rahatlamak da bir tercih.dunyanjn sonu değil.dunyaya bir kez geliyoruz. Bu adam cinsellik, gezip tozma peşinde. Ciddi ilişki düşünmüyor. Yani konu sizle ilgili değil
Sizin de evlilik düşünceniz yoksa öylesine takılmak sizi uzmeyecekse, boşverin.ama anladığım kadarıyla öyle biri degilsiniz.
O yuzden de size mesafe koymak istemiş olabilir. Bu açıdan bakıldığında sizin için iyi bir şey.oyalamiyor ,kandirmiyor, zamanınızı almıyor.

Başka birinden hoşlandığınızda bu duygular geçecek.

Merhaba, bundan yaklaşık altı ay önce aynı mesleği yaptığım fakat aynı kurumda çalışmadığım birisiyle tanıştım. Daha doğrusu o beni görüp ekledi. Bir süre sonra yazmaya başladı. Ben ciddi anlamda çok etkilenmiştim ondan. Yani ilk buluşmamızda karşısında heyecandan bayilacaktim nerdeyse. Bir ay falan flört ettik. Fakat ilişkiye bakış acılarımız farklıydı. O yüzden görüşmeme kararı aldık. Çünkü o her şeyi çabucak yaşama taraftarı birisi. Bense farklı düşünüyordum. Kısacası bitti kısa süre içinde. Ben zaten önceki ilişkimden ders aldığım için bu kişiye soğuk davranıyordum, zaten olması gereken bu diye düşünüyorum. Duygularimdan da pek haberi olduğunu sanmıyorum.

Aradan geçti beş ay. Ben hala deliler gibi onu düşünüyorum. Nerdeyse her gün onun profiline bakıyorum. Biraz da araştırdım onu. Maalesef tahmin ettigim gibi pek sağlam ayakkabı değil. Yaşı 35 olmasına rağmen evlilik niyeti yokmuş. Kızlarla takılıp takılıp ayrılan birisi işte. Çok da yakışıklı olduğu için benim ilgime muhtaç olmayacak kadar da ilgi görüyor kadinlwr tarafından.
Ne yazık ki bunları duymak da ondan sogumama yetmedi. Görev yaptığımız yer çok küçük bir yer olduğu için karşılaşma ihtimalimiz yüksek olan yerlerin müdavimi oldum diyebilirim. Ama pek göremiyorum. Şu beş ay boyunca bir kere gördüm onu.
Ben artık dayanamıyorum. Çok kötü hissediyorum kendimi. Hikâyelerimi falan ona açıp sürekli paylaşım yapıyorum belki yazar diye. Birkaç kere de bir sey sorma bahanesiyle mesaj attım son derece soğuk cevaplar verdi. Daha da atmadım zaten. Şimdi yine takip ettiklerine falan bakıyorum. Tatil vesilesiyle memleketine döndüğü için sürekli kızlari ekliyor. Bazıları dönüyor takibine. Az önce baktım kızlardan biri de öyle güzel ki, bense bakımlı fiziği düzgün ama yüzü ortalama bir kızım. Yani 100 üzerinden 60 zor alırım diyebilirim. Bunlar varken beni ne yapsın diyorum. Daha da üzülüyorum.
Arkadaşlarım diyor ki her şeyi açıkla konuş. Sonra sil gitsin. Rahatlamış olursun uzerinden yük kalkar. Yoksa böyle saplantı haline getirerek kendine zarar veriyorsun diyorlar. Söylemeye cesaretim yok. Hem söylersem ya sağda solda görürsem ne olur diye korkuyorum. Dışarı rahat rahat bile cikamiycam belki. Sizce ne yapayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Niye adamın bi tarafını kaldırıyorsun
Bundan eş falan olmaz zaten
Bırak Allah aşkına ya

Sanki sevmişler de kavuşamamışlar, aileler araya girmiş, yanlış anlaşılmalar olmuş, habersiz küsmüşler... ara söyle deniyor. Issız adam bildiğin. Yakışıklıyım gencim elimi sallıyorum ellisi, yatarsak gelirim diyen bir adamı ara diyenler kötü niyetlidir benim gözümde. Adam tamam gel desin kadını kullansın sonra da başkasıyla gününü gün etsin, konu sahibi de daha beter olsun. Ara diyen bunu istiyordur kimse kusura bakmasın.

Siz adam ama niye peşimde koştu o zaman diyorsunuz da böyle insanlar için bunlar oyun gibidir. Hayat sıkıcı gelir kendine eğlence arar. Sizin için o peşinde koşması önemli bir olay olabilir çünkü siz sadece önemsediğiniz insan için bunu yaparsınız ama bazı insanlar için önem verip vermemeye bakmaz az bir hoşlantı yeter, hayatımı renklendireyim olmazsa da aman zaten çok da umrumda olmayan biri der.

Ben bana döneceğini vs düşünmüyorum zaten. Sadece içinde bulundugum çıkmazdan kurtulmanin yolunu arıyorum. Çok bunaldım çünkü. Saplantı haline geldi bende durum.
Ona açılınca saplantın geçecek mi sanıyorsun? Daha da artacak

Üstelik topluma göre marjinal biriyimdir, ben bile erkeklere açılmayı yanlış buluyorum. Erkekler şımartılmaya gelmez. Olacağı varsa bile olmaz.

Merhaba, bundan yaklaşık altı ay önce aynı mesleği yaptığım fakat aynı kurumda çalışmadığım birisiyle tanıştım. Daha doğrusu o beni görüp ekledi. Bir süre sonra yazmaya başladı. Ben ciddi anlamda çok etkilenmiştim ondan. Yani ilk buluşmamızda karşısında heyecandan bayilacaktim nerdeyse. Bir ay falan flört ettik. Fakat ilişkiye bakış acılarımız farklıydı. O yüzden görüşmeme kararı aldık. Çünkü o her şeyi çabucak yaşama taraftarı birisi. Bense farklı düşünüyordum. Kısacası bitti kısa süre içinde. Ben zaten önceki ilişkimden ders aldığım için bu kişiye soğuk davranıyordum, zaten olması gereken bu diye düşünüyorum. Duygularimdan da pek haberi olduğunu sanmıyorum.

Aradan geçti beş ay. Ben hala deliler gibi onu düşünüyorum. Nerdeyse her gün onun profiline bakıyorum. Biraz da araştırdım onu. Maalesef tahmin ettigim gibi pek sağlam ayakkabı değil. Yaşı 35 olmasına rağmen evlilik niyeti yokmuş. Kızlarla takılıp takılıp ayrılan birisi işte. Çok da yakışıklı olduğu için benim ilgime muhtaç olmayacak kadar da ilgi görüyor kadinlwr tarafından.
Ne yazık ki bunları duymak da ondan sogumama yetmedi. Görev yaptığımız yer çok küçük bir yer olduğu için karşılaşma ihtimalimiz yüksek olan yerlerin müdavimi oldum diyebilirim. Ama pek göremiyorum. Şu beş ay boyunca bir kere gördüm onu.
Ben artık dayanamıyorum. Çok kötü hissediyorum kendimi. Hikâyelerimi falan ona açıp sürekli paylaşım yapıyorum belki yazar diye. Birkaç kere de bir sey sorma bahanesiyle mesaj attım son derece soğuk cevaplar verdi. Daha da atmadım zaten. Şimdi yine takip ettiklerine falan bakıyorum. Tatil vesilesiyle memleketine döndüğü için sürekli kızlari ekliyor. Bazıları dönüyor takibine. Az önce baktım kızlardan biri de öyle güzel ki, bense bakımlı fiziği düzgün ama yüzü ortalama bir kızım. Yani 100 üzerinden 60 zor alırım diyebilirim. Bunlar varken beni ne yapsın diyorum. Daha da üzülüyorum.
Arkadaşlarım diyor ki her şeyi açıkla konuş. Sonra sil gitsin. Rahatlamış olursun uzerinden yük kalkar. Yoksa böyle saplantı haline getirerek kendine zarar veriyorsun diyorlar. Söylemeye cesaretim yok. Hem söylersem ya sağda solda görürsem ne olur diye korkuyorum. Dışarı rahat rahat bile cikamiycam belki. Sizce ne yapayım yardımcı olursanız çok sevinirim.
senin canın sıkılıyor bence kendine saracak bişey, başına bela arıyorsun 😁

Ben böyle durumlarda git konuş bence diyen kankaları suçlamıyorum. Çünkü bazı kişiler exlerini öyle takıntı haline getiriyor ki kanka da aynı şeyleri her gün her gün dinlemekten bıkıp git konuş o zaman diyor.
Aynen öyle bı milyon kez konuşma yapma diyorsun artık hadi konuş red cevabini al kurtulalim diyorsun

Arkadaşınız tek sıkıntınızın duygularınızı karşı tarafın bilmemesi olduğunu mu düşünüyor? Takıntılı, saplantılı duygular ne sizin onunla konuşmanızla bir anda ortadan kaybolur, siz rahata ermiş olursunuz ne de karşı taraf size hislerinin olmadığını açıkça söylediğinde, yani kısacası açılsanız bile duygu durumunuzda bir değişiklik olmayacak.

Bence hiç risk almayın. Erkeklerin çok çabuk g*tü kalkar, kim olursa olsun. Kaldı ki, görüştüğünüz dönemde adamın tek niyeti varmış, anlaşamamışsınız zaten, ciddi ilişki yaşamak istemeyen biri size mavi boncuk verse bile sebebi yatağa atmak olacaktır affedin.

Bu durumdan kurtulmanın tek çaresi psikiyatr ya da psikoterapi desteği alıp zamana bırakmanız.

Son düzenleme:
Kızlar yazdığınız her şey için teşekkürler. Haklısınız. Yazmaktan vazgeçtim. Unutmaya çalışıcam. İnstadan falan hep sildim. Rahatlama geldi.

Arkadaşım psikolojik danışman. Yani bana şunu dedi. Bir şeyler yarım kaldığı için sen ona saplantı yaptın. Anlat derdini ama asla yeniden başlamak isterse yüz verme. Sadece bir şeyleri kendi içinde tamamlamış olacaksin. Zaten reddederse de yine aynı hesap, umudun kesilmiş olacak vs dedi.
Her şeyi zihninizde bitirmelisiniz. Asıl olay arkadaşınızın dediği gibi umudunuzun kesilmesi adamın yaptıklarından zaten çoktan kesilmeliydi. Konuşup konuşmamak size kalmış çünkü sonuçlarını siz yaşayacaksınız. Ama şunu unutmayın duyguların, umutların asla karşı tarafla bir ilgisi yoktur.

kesinlikle yazma derim ben
böyle durumlarda asla git içini dök açıl gitsin falan demiyorum
30ların başından sesleniyorum kaç yaşındasın bilmiyorum ama
artık gönül işlerinde adım atmadan önce 10 kere falan düşünen bi kadına dönüştüm
bu aksiyonu almanın bana faydası ve zararı ne olur hesabı kitabı yapıyorum
kimse bana gelipte şimdi taktik yapmayın etmeyin demesin , taktik falan değil bunlar
satranç oynar gibi takılıyorum artık , kazanamasam bile kaybetmiyorum en azından
sino peşimden koştu beni unutamadı şeklinde değilde , sino'nun hiç umrunda değilim aramıyor sormuyor unuttu galiba beni şeklinde kalıyorum akıllarda
bi duruşum oluyor en azından
bu işler öyle son bi msj atmayla falan olsaydı ohooo ben ne destanlar yazmıştım kimlere kimlere :KK70:
ama öyle olmuyor

takıntı meselesine gelince
hayattaki en kötü şeylerden biridir bu
sırf paylaşımlarını kafama takarım diye düşünüp kimleri kimleri takipten çıktım ben
bunla meşgul olacağıma kendi hesabımı herkese açtım, bir sürü de fake hesap var hikayelerime bakan
ben stalklayacağıma onlar beni stalklasın , bu bir oyunsa böyle oynamak daha güzel emin ol

X