Adaçayı ve gebelik

kızlar aktardan almanız lazım adaçayını poşet çayların pek faydası olacğını düşünmüyorum.. su kaynayınca ocaktan indirim bik kaç dal adaçayı koyuyosunuz 5 dakka dinlenince içiyosunuz... adetin ilk günü başlanıyo yumurtlama gününüze kadar içiyosunuz günde 1 fincandan fazla içmeyin ama... ben geçen ay ilk defa adaçayı içtim hamile kaldım ama kimyasal gebelikti... hamile kalmayı kolaylaştırdığına çok ama çok inanıyorum..ama bi ara acaba kimyasal gebeliğe sebep olup olmadığınıda kendime sormadım desm yaln olur... çünkü erken yumurtladım 11. gün yumurtladım ama ada çayını 15. güne kadar içtim acaba oyüzdenmi meleğim rahmime tutunamadı bilmiyorum... ben buaaydan sonra yeniden denicem :)))))

kimse bana yazmicak miii:KK43:(((
ben agustostan beri adet göremiyorumm,15inde olmam gerekiodu bu ayda gecti gitti...
adetin ilk günü baslansin diyo ama ben napiyim kizlar???ve poset caylardan olur mu?

canım senin bence doktora görünmen lazım çok uzun süre geçmiş bitkilele çözülebilecek bi durum değil bu... ihmal etme doktora mutlaka git

poset cayda olur ben denedim cok etkili kesinlikle adetlerimi duzene soktu sende dene canim tavsiye ederim

Kızlar günde 2 bardak adaçayı ve bir bardak hayıt tohumu için.Kesinlikle yumurtlamaya faydası olduğunu düşünüyorum

kızlar merhaba şu an adetimin 2 günü diyebilirim çünkü anca geldi benim normalde adetim bir iki damlayla başlar sonra en geç akşama doğru gelir ve devam eder bu ay ise perşembe 2 damla pazar 2 damla anca pazartesi akşam geldim dedi ama ne gelmek aşırı yoğun tabii... normalde ben böyle adeti anca yumurtlama takiplerinde görüyordum igneyle hormon verince vücuda tabii yani çok geliyor... bide bende gecikme yaptı galiba dediğim gibi perşembe 28.günümdü ama tam olarak gelmedi bende şimdi devam edip etmemekte kararsızım...adaçayı içmeye...

kizlar incir kürü topigini bulamiyorum benim arkadas bu kürü kullandi ve sonuc ikiz bebek yolda
incir kürü yumurta sayisini artirdigi icin simdi ikiz hamile 9 haftalik.incir kürü yapan topigi biliyorsaniz yazarmisiniz ordaki arkadslara müjdeyi vereyim.

adaçayı içen arkadaşlar yokmu bi gelişme,hamile haberi alsak ne güzel olur
bende bir haftadır içiyorum,adetim yeni bitti,birkaç gün daha kullanıp bırakıcam,yumurtlama zamanı kullanmak tehlikeli olur sanırım.

kızlar bende hipo hipo hastasıyım ilaçsız hiç adet göremeyenlerden :KK43:
hayıtın direk hipofiz bezine etki etiğini öğrendim ve hemen aldım tabletlerini içiminin kötü olduğunu söylüyorlar çok faydasını gördüm ama ada çayıla okuduklarıma inanamadım şimdi.
hayıt tabletimi öğlen yemekten sonra alıyorum 1-2 saat sonra civan perçemi içiyorum, akşamada ada çaynı içmeye başlayacağım :) bakalım neler olacak.... inşalah bir gün bende yazarım hamileyimmm diye allah büyük hepimizn yardımcısı olsun.

ne zamandır bu konuyu arıyorum bayanlar şimdi buldum anca -tatlicadiarzu-

ben bir gün buralarda gezinirken bu konuyu buldum. o gün da adet olmuştum. ilk sayfada bir arkadaş yazmış adacayı ictim hamile kaldım diye. hemen kalktım aktara gittim.

iki çeşit adacayı var dedi aktar. birisi koyu yeşil bilinen adacayı dedi, biri de antalya tarafından geliyor acık yeşil dedi. açık yeşil olanından aldım.

zaten adetliydim, hemen o gün başladım yumurtlama günüme kadar aksamadan günde 2 bardak içtim. sabahları 2 bardak suya 4-5 dal atıp 5dk bekletiyodum. bir bardagı sabah yeni demlemişken, diğerini de akşam ısıtıp iciyodum. adetlerim zaten hiç sekmezdi 28 gündü :nazar:

veeeeeee ne oldu, o ay hamile kaldım :CüvCüv:

zaten bakıyorum içen ve buraya yazan arkadaşların çoğunda şimdi bebek takvimleri var. deneyin kızlar bence ama yumurtlama gününüze kadar yerimseniben

bijoux canım seni tebrik ederim. Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah.Paylaşımın için de teşekkürler paylaşımlar çok önemli.

Bu ay ben de mısır çarşısından aldım. Denicem işyerime getiricem her gün saban ve öğleden sonra. Bu aydan çok ümitliydim ama. Sanırım yine olmadı. Regl olucam. benim yumurtlama günlerinde çok fazla belirtim olur zaten anlıyorum ve yakalıyorum ama yine de olmuyor maalesef. Adaçayı yağı da aldım. Onu da adetim bittikten sonra yapıcam. İnşallah Allah'ın izniyle bu ay tutar. Zaten bu ay da bunlardan sonra olmazsa. Bize doktor yolu gözüktü kesinlikle. Çünkü 7. aya giriyorum bu ay. Artık sıkıldım hem de daha çok kafaya takmaktansa bir sorun yoksa da varsa da öğrenirim.

Kızlar bu konuyu ben açmıştım aradan beredeyse 1 yıl geçti benim şimdi 3 aylık bir kızım var.Maşallah
Allahım hepinize nasip etsin.
Hamile kalmadan 3-4 ay öncesinden günde 2 bardak adaçayı içiyordum.Adetlerimde uzuyordu
Hamile kaldığım ayda 1 bardak hayıt tohumu içtim.Tabi bunları sadece yumurtlama gününe kadar içeceksiniz.
İnşallah en kısa zamanda bebeklerinize kavuşursunuz

canım allah bağışlasın bende hamile kalmak istiyorum ama bu ay bilmeden sırf tadı güzel düye adaçayı içmiştim tesadüf yumurtlama günümde bunu okudum ve bıraktım içmemek için zor duruyorum bagımlı oldum dur bakem ben hamiş olacammı

Benim yumurtlamada problem yok. Her ay mutlaka belirtilerini yaşıyorum hem de fazla fazla. Ama yine de içicem adaçayını bakalım.

fsh hormonum yüksek çıktı.gerçi bizim erkek infertilitesi nedeniyle olmuyor çocuğumuz ama benim de yumurta rezervlerim sinyal veriyormuş bu ayki kontrolümde o çıktı başımıza bir de:KK43: mayıstaki mikroenjeksiyon denemesine kadar bana önerebileceğiniz yumurta arttırıcı ya da hamile kalmayı kolaylaştırıcı başka bitkiler öneriler varsa özel mesajla yazar mısınız çok yoğunum sitede ancak özel mesajlarıma bakabiliyorum ve yardımınıza gerçekten ihtiyacım var

kızlar bende 15 gün soğan kürü yaptım bitti ardından incir kürüne başladım yaklaşık 15 gündür incir kürü içiyorum ve son adetimde şubat10 hala adet olamadım burda adaçayı mucizesini okuyunca başlayım diyorum ama bi türlü adet gelmiyor hamile olduğumu düşünmüyorum çünkü yumurtlamada problem vardı dr gittim geçen ay progesteron düşük çıktı incir kürünü 1 hafta daha kullanıp 7 gün ara vercem sonra 21 gün daha kullancam inşallah rabbim şifa verir bende herhalde incir bittikten sonra adaçayına başlarım ama sabırsızlanıyorum hepsini birden kullanmak istiyorum sakıncası varmı bilemiyorum birkaç kür birlikte kullanan arkadaşlar varmı

arkadaşlar adaçayını içiyorum düzenli olarak. ve adet sancılarımdan eser kalmadı. Adetlerim düzensizleşmeye başlamıştı korunmayı bırakınca yine düzene girdi. Kesinlikle tavsiye ederim. Henüz hamile kalamadım ama en azından daha sancısız bir adet dönemi geçiriyorum.

adaçayını adet bittikten sonra yumurtlama gününe kadar içsek faydası olmazmı acaba.ben geç kaldım sanırım.

canım zaten öyle içiyorsun. adet bittikten sonra yumurtlamaya kadar...

X