Affet ÇOCUK..Affedebilirsen..

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
33
Allahm kalbim yüreğim sığmıyo bedenime :KK14:

Suriyeli çocuklar var evin önünde. Alanda böyle. Gelen giden bişey verir diye dileniyolar 5 10 taneler

Bi tanesinin çığlığını duydum ama nasıl bir çığlık nöbet geçirmiş gibi tiz bi çığlık atıyo aralıksız.

Sonra vücudunu yere seren bi sandalyeyle sustu..
en fazla 5 yaşında..

Bida bağırdı. Bu defa bacaklarına gelen sopayla sustu. Etrafı bin tane şerefsizle dolu. Sadece bakıyorlar

Bi tane kız oglana sopayla vurdu kardeşini korumak için heralde. İtildi
En fazla 10 yasında..

sonra ortada oturup aglayan bi çocuk. Yine aynı hayvanın tekmesiyle top gibi yuvarlanıp düştü. yuvarlanışını gördüm..
çocuk en fazla 4 yaşında..

Bunlar 3-5 dkikada oldu..

Allahm bu ne.. Sırf sahipsizler diye bu kadar ayrımcılık zulüm niye :KK43: Her çocuk eşittir ama baska cocuga bu kadar yapamazdı. Yaptırmazlardı..
yapanda 16 yaslarında heralde.. Aslında o da çocuk...
Sonra bir tane insan evladı genc hepsine dayılandıda kurtuldu cocuklar

Biri bacagını tuta tuta digeri belini bükerek gitti. Ablalarının elinden tutup

Büyüyecek o çocuklar. Ne için burdayız diyecekler. Bu ayrım bu zulüm niye

Bizden olanlar bizi sığdırmadı yuvamıza diyecek ana babaları. Hayattalarsa şayet..

İki kuruş mal için. O lanet paralarda koltuklarda sizin olsun. Bu çocukların hayatını kim verecek tekrari?

Gözümün önünden gitmycek hiç. Bedeni o kadar ufaktı ki. Bi kediye tekme atsan o kadar yuvarlanmaz.

Anneleri babaları sokağa saldıkları için suçlu. Onlara bunu yaşamaya mecbur bırakanlar suçlu. Bunu yaşatanlar suçlu.. :KK14:

Şarkıdaki gibi dmi. Masum değiliz.
Hiçbirimiz..

Allahm kalbim yüreğim sığmıyo bedenime :KK14:

Suriyeli çocuklar var evin önünde. Alanda böyle. Gelen giden bişey verir diye dileniyolar 5 10 taneler

Bi tanesinin çığlığını duydum ama nasıl bir çığlık nöbet geçirmiş gibi tiz bi çığlık atıyo aralıksız.

Sonra vücudunu yere seren bi sandalyeyle sustu..
en fazla 5 yaşında..

Bida bağırdı. Bu defa bacaklarına gelen sopayla sustu. Etrafı bin tane şerefsizle dolu. Sadece bakıyorlar

Bi tane kız oglana sopayla vurdu kardeşini korumak için heralde. İtildi
En fazla 10 yasında..

sonra ortada oturup aglayan bi çocuk. Yine aynı hayvanın tekmesiyle top gibi yuvarlanıp düştü. yuvarlanışını gördüm..
çocuk en fazla 4 yaşında..

Bunlar 3-5 dkikada oldu..

Allahm bu ne.. Sırf sahipsizler diye bu kadar ayrımcılık zulüm niye :KK43: Her çocuk eşittir ama baska cocuga bu kadar yapamazdı. Yaptırmazlardı..
yapanda 16 yaslarında heralde.. Aslında o da çocuk...
Sonra bir tane insan evladı genc hepsine dayılandıda kurtuldu cocuklar

Biri bacagını tuta tuta digeri belini bükerek gitti. Ablalarının elinden tutup

Büyüyecek o çocuklar. Ne için burdayız diyecekler. Bu ayrım bu zulüm niye

Bizden olanlar bizi sığdırmadı yuvamıza diyecek ana babaları. Hayattalarsa şayet..

İki kuruş mal için. O lanet paralarda koltuklarda sizin olsun. Bu çocukların hayatını kim verecek tekrari?

Gözümün önünden gitmycek hiç. Bedeni o kadar ufaktı ki. Bi kediye tekme atsan o kadar yuvarlanmaz.

Anneleri babaları sokağa saldıkları için suçlu. Onlara bunu yaşamaya mecbur bırakanlar suçlu. Bunu yaşatanlar suçlu.. :KK14:

Şarkıdaki gibi dmi. Masum değiliz.
Hiçbirimiz..

offofff
o kadar haklısın ki

konuyu doğru anladıysam eğer siz neden bir şey yapmadınız?

Evdeydim ben 2 3 dkikada oldu hersey dondum kaldım görünce. Çok da yakın degildim yoksa iner o cocugu kucagıma alır o bilmem neyin cocugunada iki çift laf ederdm
Ayrıca cuma çıkısı 50 kişi vardı belki. Bana gerek kalmamalıydı

cok yazik bebelere.
Ama orada kimse yardim etmiyorsa
sizin gidip yardim etmeniz lazimdi.
ben olsam oyle yapardim.İzleyip gelip burda yazmazdim her halde.
orada bir suru insan vardi bana ihtiyac kalmamaliydi!!! diyorsunuz ama sizinde gordugunuz gibi oradaki insanlar bir boka yaramamis
ben durup izliyemezdim oyle bilmiyorum!!

Sadece uzaktan üzülmek yetmez bence..hazır evinizin önünde olmuş olay,keşke şoku atlattıktan sonra inseydiniz aşağıya.
Siz 50 kişiden beklersiniz birşey yapmalarını ama o 50 kişide birbirinden bekler "yahu biri müdahele etsin" diye ve olay geçerrrr gider.
Olan masum bebeye olmuş.:KK50:

Insanligimdan anneligimden utaniyorum ben bebegimi kucagimda beslerken cesit cesit yemek yapip beslerken o cocuklar geliyor aklima oglum besiginde yatarken ciplak ac cocuklari nasil unutabilirim icim eziliyor horluyorlar onlari asagiliyorlar gelmeselerdi kokuyolar diyolar hirsizlik yapiyolar diyorlar keske elimden bisey gelse

Evdeydim ben 2 3 dkikada oldu hersey dondum kaldım görünce. Çok da yakın degildim yoksa iner o cocugu kucagıma alır o bilmem neyin cocugunada iki çift laf ederdm
Ayrıca cuma çıkısı 50 kişi vardı belki. Bana gerek kalmamalıydı

böyle durumlarda yakın olmasam bile balkondan mutlaka bağırırım.
bi çok kere bağırmışlığım ve polisi aramışlığım vardır.
kimse yardım etmiyor diye bakakalmam.

daha önceleri iri yapılı bi ergenin her gün oyun alanında kendinden küçük bir çocuğu dövdüğünü görürdüm. hiç bişey yapamıyorsam patates fırlatırdım döven çocuğa. ardından aşağı inerken bi bakmışım kaçmış. bi gün bezdirdimiği farkettim. artık diğer çocuklar toplanıp onu dövüyordu :KK17:

Merak ettim,olay olduktan sonra ne yaptınız?
Lütfen yanlış anlamayın,sizi yargılamak falan değil sadece merak.
Mesale devamlı orda olduklarını yazmışsınız çocukların..
Hergün pişen yemekten bir kase götürebilirseniz en azından açlıkları bastırılır bebelerin.
Dayak atan çocukları uyarıp eğer bir daha aynı şeyi yaparlarsa polise şikayet edeceğinizi söyleyin.
Evinizin yakınında olduğu için rahatça yardım edebilirsiniz masumlara.(belkide yapıyorsunuzdur,bilmediğim için yazdım)
Bir daha aynı olayla karşılaşırsanız,kendiniz aşağıya inemiyorsanız bile polisi arayın.

Allah yardımcıları olsun, çok üzüldüm. Bu aralar bende çok rastlıyorum ailece dilenenen o kadar çok Suriyeli var ki İstanbulda. Maalesef böyle olmamalıydı. Daha programlı hareket edilebilseydi keşke.

Eylem yoksa şikayete gerek yok.
Keşke hemen inseydiniz aşağı yetişip yetişememek dert değil.

Vuranların da elleri kopsun ayrıca ey büyük Allahım

Son düzenleme:
Herkes sizin gibi "o müdahale " etsin diye düşündüyse kimsenin müdahale etmemesi normal.

Siz de bir şey yapmadığınıza göre pek bir şey söyleme hakkımız yok sanırım.

Gene çocukların durumunu bir yerlerden okuyup iki dakika üzülmeye devam edelim..

Annelerinde suclari degil baska careleri yok bizim komsumuzda suriyede cok unlu bir disciymis 3 katli villalari varmis simdi ustlerine giydikleri bile berbat halde bebeklerini sevmek istedim nasil agladi.Sahilde gordum 7 8 aylik bebek annesi olmus yine sevmek istedim kacmaya calisti agladi cok kotu mamayla besleniyor devletin verdigi para cok degil gercekten o paralarla nasil geciniyorlar sasiriyorum ve cok uzuluyorum.7-8 aylik cocuk annesiz buyuyor babasi sukrediyor benim gozlerim doluyor burda hic dilenci gormedim suriyeli gorsemde para veririm cunku baska sanslari yok hayatta kalmalari icin gercekten yok.

Son düzenleme:
Cocuk her dinde irkta cocuktur malesef politikalar en cok cocuklari olduruyor

17/11/2009➰11/05/2014 💏👰 yeni hayata merhaba

eşimin yanında çalışan hemşiresi de küfrediyormuş bugün suriyelilere, neymiş efendim bir sürü çocuk varmışta onlara da aşı yapılacakmış şimdi bir sürü iş çıkmış başına! (bu ara yeni bir aşı kampanyası başlatıldı ya onu diyor) insanlarda insaf kalmamış ki! o çocuğu dövenin evinde konuşulanlarda suriyelilerin kötü hırsız dilenci pis olduğu yöndedir büyük ihtimalle,16 yaşında da olsa çocuk işte, suriyeli küçüğün mahallesinde dileniyor olmasının cezasını vermiş kendince :KK5::KK19:

Son düzenleme:
Muhtemelen orada bulunan insanlar da sizin gibi düşündü..
O müdahale etsin. O etsin. Öbürü etsin. Beriki etsin..
Sonuç aynı..

Zaten baskasi yardim eder diye diye herkes birbirinden medet umuyor sonuc yardim eden yok...
O an durum nasil gelisti bilmem ama ilk sandalye ile vuruldugunda inmeseniz bile en azindan balkondan bagirsaydiniz
ALLAH yardimcilari olsun İNSALLAH

eşimin yanında çalışan hemşiresi de küfrediyormuş bugün suriyelilere, neymiş efendim bir sürü çocuk varmışta onlara da aşı yapılacakmış şimdi bir sürü iş çıkmış başına! (bu ara yeni bir aşı kampanyası başlatıldı ya onu diyor) insanlarda insaf kalmamış ki! o çocuğu dövenin evinde konuşulanlarda suriyelilerin kötü hırsız dilenci pis olduğu yöndedir büyük ihtimalle,16 yaşında da olsa çocuk işte, suriyeli küçüğün mahallesinde dileniyor olmasının cezasını vermiş kendince :KK5::KK19:

Çok güzel yazmışsın.. Çok haklısın.. Sorsan herkez müslüman.. Komşusu açken tok yatmak haram ama bu devirde komşu açsa hak etmiştir denip bir tekmede insanlar atıyor maalesef.. İnsaf vicdan kalmamış :KK43:

Allah o eset köpeğinin belasını versin.
Bu ne zulümdür ya müslümanlar bu dünyada hiç mutlu olamiycakmi yaa.
Insanlar orda ölümden kaçtı güya ama burdada insan gibi yasayamiyolar.
Ben sizi anlıyorum hem Sok gecirmisinz hemde ordakiler her an müdahale edebilir diye beklemişsiniz orda okadar erkek dururken siz napicaktiniz belki sizede zarar verirdi.
Bu ordaki erkeklerin suçu minicik bi yavruya yaptirmamwlari gerekirdi.
Içim sizladi okurken.
Allah hepsinin yardımcısı olsun...:)

bence en başta yardım etmesi gereken sizdiniz 3-5 dakkada oldu demek sizi haklı çıkartmaz hiç birşey yapamıyorsanız balkonunuzdan camınızdan bağırsaydınızda o minnacık çocuğa vurmayı kesselerdi inseydiniz yanınada baksaydınız keşke birşeyi var mı acımış mı canı diye..

yanlış anlamayın eminim ki iyi birisisiniz fakat yapmanız gerekeni yapamamışsınız siz yapmıyoken başkalarından beklemenizde çok olur iş değil bana göre..

X