Saç Kesim Şekilleri afrika örgüsü (zenci örgüsü)

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Ben de yaptırmak istiyordum ama birkaç ay içinde saçınız dipten uzadığı için sarkma yapacak ve açmak zorunda kalacaksınız. Hızlı uzuyorsa daha bile kısa sürede açmanız gerekebilir.
Ben de birkaç ay kullanabileceğim bir şey için o kadar meblağ vermek istemedim. İzmir'de fiyatlar 400-500 tl civarı. Tanıdık aracılığıyla 300 tl'ye bulabildim ancak.
Yaptırmaktan vazgeçtim amaaa kendim yapmaya karar verdim:halay:(tabi ki arkadaşlarımın yardımıyla:KK5:) Youtube'da nasıl yapılacağını gösteren videolar var, çok kolay gözüküyor. Birkaç farklı yöntem var size en kolay yöntemi seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken örgü için sentetik saç almak, toplamda 100 tl'yi geçmeyecektir. Sentetik saçı peruk satan yerlerden alabilirsiniz veya internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.
Bahsettiğim videoları incelemek isterseniz Youtube'da "how to box braid" yazabilirsiniz.
Arkadaşlarımla yaparsak resmini atıcam, henüz saç rengine karar veremedim :)

Geçenlerde Show haberde bir kadın çıkmıştı Nijeryalıydı sanırım afrikalılar için kurmuş salonu ama türkler daha çok geliyor falan diye anlatıyordu. İstanbuldaymış salon ama tam olarak neresinde hatırlamıyorum, bir araştırın isterseniz :)

bahsettiğin kuaförü buldum netten adı IBIZA african kuaför, istanbul kurtuluşta..

baya kafayı taktım ben yine saçlarıma, galiba bu afrika örgüsünden ya da burgu örgüden yaptıracağım yanık saçlara da iyi geliyormuş hem..
biraz araştırma yaptım nette ilk önce karşıma ARZU ARYKANDA çıktı 5 yıldır sadece bu işle uğraşıyormuş güvenilir bir yere benziyor ama pahalı ek saç dahil nakitte 650 diyor ki bu saçlar dipten saç geldikçe açılıp tekrar yapılması gereken bir işlem yani kullanım süresi en fazla 5-6 ay.. bu kadarlık bir zaman dilimi için çok pahalı bence..
neyse sonra SELCHUK RASTAyı gördüm ve onunla konuştum fiyat bilgisi için onun da güzel işleri var görünüyor ama o da malesef 550den bir gıdım aşağı inmedi yine nakit dememe rağmen..

şu anda bu IBIZA kuaförle konuşmaktayım fiyat için bakalım o ne diyecek..

Bayağı pahalıymış özellikle de ilk kez yaptıracağın için, insanın içi yanar kullanamaz da açtırmak zorunda kalırsan kısa sürede.. Umarım güzel bir fiyat verir, yaptırınca da memnun kalırsın :sampiyon:

Ben de yaptırmak istiyordum ama birkaç ay içinde saçınız dipten uzadığı için sarkma yapacak ve açmak zorunda kalacaksınız. Hızlı uzuyorsa daha bile kısa sürede açmanız gerekebilir.
Ben de birkaç ay kullanabileceğim bir şey için o kadar meblağ vermek istemedim. İzmir'de fiyatlar 400-500 tl civarı. Tanıdık aracılığıyla 300 tl'ye bulabildim ancak.
Yaptırmaktan vazgeçtim amaaa kendim yapmaya karar verdim:halay:(tabi ki arkadaşlarımın yardımıyla:KK5:) Youtube'da nasıl yapılacağını gösteren videolar var, çok kolay gözüküyor. Birkaç farklı yöntem var size en kolay yöntemi seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken örgü için sentetik saç almak, toplamda 100 tl'yi geçmeyecektir. Sentetik saçı peruk satan yerlerden alabilirsiniz veya internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.
Bahsettiğim videoları incelemek isterseniz Youtube'da "how to box braid" yazabilirsiniz.
İzmir'de box braid yapan nereyi bulabilirim acaba? Bende yaptırmak istiyorum da. Birde o sentetik saçı (ek saçı) kendiniz mi alıyorsunuz? Ve nerden alıyorsunuz??

İzmir'de box braid yapan nereyi bulabilirim acaba? Bende yaptırmak istiyorum da. Birde o sentetik saçı (ek saçı) kendiniz mi alıyorsunuz? Ve nerden alıyorsunuz??

Siz eğer kendiniz yapmayacaksanız sentetik saç almanıza gerek yok. Arkadaşım rastası için alsancakta Kıbrıs Şehitlerindeki perukçulardan almıştı. Yürürken yukarı bakarsanız apartman dairelerinde vitrinlerini görebilirsiniz. Aynı zamanda benim bildiğim perukmarket diye instagram hesabı var yerleri de Buca'da onlar da sentetik saç satıyorlar örgü için.
Örgüyü yaptırmak için de Karga Art Stüdyo var Alsancakta. Instagram hesapları kargartstudio inceleyebilirsiniz. Yine bir arkadaşımın tanıdığı var yapan onla da görüşmek isterseniz iletişim bilgilerini verebilirim. Bir de internetten bulduğum birkaç kuaförden fiyat almıştım ben 500-600 diyorlardı.
Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Ben daha önce kendim yapmistim acayip derecede rahat hem havuz deniz falan orada rahat oluyor sacinizin şekile bir ihtiyacı olmuyor ve orgumu ben 4.5 ay kullandim banyodan cikinca acil işlerim olduğunda direk kurutup cikiyordum ve orgulerim acildiginda saçlarim inanılmaz şekilde dinlenmiş güçlü tamamen kiriklar gitmiş ve parlak durumdaydı öneririm kendiniz yapamiyosaniz 450 tlye kargart studio isimli salonda yapiyorlar ama ben kendim yaptim profesyonellere yaptirin saclarinizda kopmalar olmasin
NOT:örgülerinizi açarken saclariniz çok dökülüyor ama açarken kopma değil.4ay boyunca dökülen saclariniz orgunun içinde kaldigi için örgüler acilirken cikiyor

Aslinda african style seven biri olarak goruntu hosuma gidiyo ama kendime denemeyi asla dusunmem cunku sikinti basar beni ayni orgu bi saca katlanamam 2-3 ay ama youtubedan videolarini izledim oldukca kolay gozukuyo yapimi, 400-500 lira vermektense al sentetik saci evde yap

Merhaba ankarada zenci örgüsünü profosyonel olarak Selçuk Günal Kuaför yapıyor instagram ve facebook hesabında yaptığı saçlar var.

Eklentiler

• IMG-20160626-WA0001.jpg
    IMG-20160626-WA0001.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 958

Kızlar ben örüyorum saça hiçbi zararı yok aksine yararı var şuan örgülü saçlarım hatta inanılmaz kullanışlı hiç bi xaman saç yapma derdin olmuyo yatıyosun kalkıyosun yapılı saçların mükkemmel rahat yaptırmak isteyen ulaşabılır uyguna yapıyorum

Cok begeniyorum ben de ama nasil yikiyorlar peki bu orugu? Tekrar mi aciyorlar??
İstediğiniz zaman açabılıyosunuz 6 ay kullananda var ama ben 4 ay kullanıyorum genelde hergün yıkanıyorum haftada en az da 3 gün şampuanlanıyorum bi güzel yıkanıyo valla temızlık konusunda sıkıntı yok

işte orada tecrübe gerekiyor yaptırıp memnun olan birini bulmam lazım
çünkü ek saç takılıyor ve yapan kişi tecrübeceli değilse açılırken saça dolanıp saçları kestirmek gerekiyor.
gerçi benim saçım kısa uzasın uzun saçlı olayım diye istiyorum...
Ben yaptırmıştım ama marmariste
Yıkaması sorun olmuyor normal şampuanlıyorsun temizleniyor tabi çok hunharca davranmamak gerek:KK53:
Üç ay durmuştu sıkılmamıştım
Yanlız açılması yapmasından uzun sürüyor
Saçımı kökünden kestiresim gelmişti:mad:

Facede antalya afrika orgusu seklinde yazarsaniz sayfamizi inceleme sansiniz olur sevgiyle kalin

X