Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Kızlar mümkünse doğurmayın çok sıcak bebekler yanıyor giydirsen olmuyor giydirmesen olmuyor 😂😂
Ben de bunu merak ediyorum baştan beri😄 Bu bebeklerin hastane çıkışları falan kalın gelecek. Ee kısa kollu veya ince de giydirilemeyecek gibi. Kara kara düşünüyorum🤔
Bir de doğumdan sonra bu ateş basmaları bitiyor mu? Geçmezse yandık. Bebek başka odada ben klima başında😆 Fenalık basıyor öyle böyle değil. Üstünde bir de ameliyatlı olunacak düşünemiyorum😲

Bana da demişlerdi 36 da gel diye ama şu sıra gitmek istemiyorum. Orta boy bir valize sığdırdım şimdilik ayrı ayrı hurçları. Bir de sırt çantası alacağım. Odada kullanacağımız kendi malzemelerimiz olsun. Şu illet yüzünden her seyi ince ince düşünmek zorunda kalıyoruz. Inşallah sağlıkla gelir bebişler😍
önemli birsey için değilmiş canım az çok bilgin vardır zaten sabah erken kimse yokken gittim bende emzirme hakkında bilgi verdi 4.günü topuk kanı için gel gelmezsen ararım dedi sütün az gelir yetmezse mama takviyesi yaparsan göğsüne emzirir vaziyette yatır tenine değsin kesinlikle biberon kullanma fincana mamayı yap kasıkla tenine temas halinde yedir dedi böyle seyler..

Ben de bunu merak ediyorum baştan beri😄 Bu bebeklerin hastane çıkışları falan kalın gelecek. Ee kısa kollu veya ince de giydirilemeyecek gibi. Kara kara düşünüyorum🤔
Bir de doğumdan sonra bu ateş basmaları bitiyor mu? Geçmezse yandık. Bebek başka odada ben klima başında😆 Fenalık basıyor öyle böyle değil. Üstünde bir de ameliyatlı olunacak düşünemiyorum😲
Geçiyor doğum yapınca ateş basmaları en azından bende geçmişti 😂 Bende kısa kollu giydirmiyorum benimkiler birde prematüre cesaret edemiyorum alt açmalarını uzun tutup havalandırma yapıyoruz rahatlıyorlar hemen gaz çıkarıyorlar 😅 Hatta biraz fazla rahatlayıp çişlerini bile yapıyorlar 😂😂 Uzun kollu çok ince bir zıbın ve incecik bir pijama giydiriyoruz biz. Müslin battaniyeler hayat kurtarıyor onlarla kucağa alıp onlarla gaz çıkartıyoruz ve duştan sonra onlarla kuruluyoruz havlular kalın ve bunaltıcı geliyor alın aldırın çeşit çeşit Müslin battaniyelerden 😍😍 Birde biz reflü yatağı kullanıyoruz yoğun bakımda o şekilde eğimli yataklarda yattıkları için onlarla gerçekten rahat ediyorlar bizimde içimiz rahat ediyor sadece Kaya Kaya en aşağı kadar geliyorlar 😅

Geçiyor doğum yapınca ateş basmaları en azından bende geçmişti 😂 Bende kısa kollu giydirmiyorum benimkiler birde prematüre cesaret edemiyorum alt açmalarını uzun tutup havalandırma yapıyoruz rahatlıyorlar hemen gaz çıkarıyorlar 😅 Hatta biraz fazla rahatlayıp çişlerini bile yapıyorlar 😂😂 Uzun kollu çok ince bir zıbın ve incecik bir pijama giydiriyoruz biz. Müslin battaniyeler hayat kurtarıyor onlarla kucağa alıp onlarla gaz çıkartıyoruz ve duştan sonra onlarla kuruluyoruz havlular kalın ve bunaltıcı geliyor alın aldırın çeşit çeşit Müslin battaniyelerden 😍😍 Birde biz reflü yatağı kullanıyoruz yoğun bakımda o şekilde eğimli yataklarda yattıkları için onlarla gerçekten rahat ediyorlar bizimde içimiz rahat ediyor sadece Kaya Kaya en aşağı kadar geliyorlar 😅
Oyy yesinler kuzucukları😘 Geçiyor olmasına sevindim. Yoksa ben, ben olmam kesin😄 Reflü yatağı daha almadım bakıyorum bende. Alttan destekli ve kemerliler rahat gibi duruyor

Albatros2 Albatros2 de dediği gibi kesinlikle reflü yatagi alın,biz almamıştık hastanede kullanınca çok memnun kaldık,eve geçerken e bebekten alıp öyle geçtik,sizler şimdiden temin edin muhakkak

Doğum yapan arkadaşlar herşeyi konuşuyoruz bunu da sorayım; ped olarak ne kullanıyosunuz? Ben depend aldım normal lohusa pedi de aldım ama hangisi iyi oluyor kullananınız var mı?
Ben 1 paket depend koydum valize. Kardeşim çok kanaması olmadığı halde çok memnun kalmış. Bayağı rahat diyodu

Merhaba arkadsslar ..tup bebek tedavisine baslicam..okadar zamn kisitliki..suan icin..20 lik disleri aldirmam gerekiyo..hamislikten sonra dis sıkıntısi ceken oldumu..bi sekilde hamislikle birlikte tedavide olunabiliyomu..
Canım hayırlı olsun şimdiden ❤️ İnşallah bizim gibi son günleri sayanlardan olursun 🌼 kendi adıma normalde çok diş sıkıntısı yaşardım fakat hamilelikte hiç yaşamadım şükür, sadece diş eti kanamaları yaşadım kısa bir süre. Fakat yaşayan arkadaşlar var. Tavsiyem önceden halletmen.

Merhaba arkadsslar ..tup bebek tedavisine baslicam..okadar zamn kisitliki..suan icin..20 lik disleri aldirmam gerekiyo..hamislikten sonra dis sıkıntısi ceken oldumu..bi sekilde hamislikle birlikte tedavide olunabiliyomu..
Canım öncelikle hayırlı olsun kesinlikle öncelikle halletmeni tavsiye ederim diş ağrısı çekiyorum ben hala

Canım hayırlı olsun şimdiden ❤ İnşallah bizim gibi son günleri sayanlardan olursun 🌼 kendi adıma normalde çok diş sıkıntısı yaşardım fakat hamilelikte hiç yaşamadım şükür, sadece diş eti kanamaları yaşadım kısa bir süre. Fakat yaşayan arkadaşlar var. Tavsiyem önceden halletmen.
Canim soyle bir sıkıntı oldu bende..baskent hastanesinden randevu aldim 20 lik gomulu dislerim var..operasyon lazim..fakat randevvuyu 7 eylule verdiler..ama tedavim daha once vaslicak buyuk ihtimalle...inanilmaz kafam katisti bu anlamda..

Canım öncelikle hayırlı olsun kesinlikle öncelikle halletmeni tavsiye ederim diş ağrısı çekiyorum ben hala
Peki canim mudehale edilemiyomuu..oyle bir zmana denk geldi ki.bu pandemi mahvetti..7 eylule randevu aldim ..fakat tedavi daha once baslayabilir..nasil peki idare ediyosun..

Peki canim mudehale edilemiyomuu..oyle bir zmana denk geldi ki.bu pandemi mahvetti..7 eylule randevu aldim ..fakat tedavi daha once baslayabilir..nasil peki idare ediyosun..
Ben diş problemi yaşadım. 4. ayımda dolgu yapıldı 7. Ayımda da azı dişim çekildi Doktorum’un onayıyla. Hamilelikte dişe müdahale edilmemesi daha riskliymiş özellikle enfeksiyon falan olursa vücut bebeği korumak için çıkarmak istiyormuş. Yine de doktorunuza danışarak karar vermenizi öneririm. Bu arada inşallah güzel sonuçlar alırsınız 🙏

Ben diş problemi yaşadım. 4. ayımda dolgu yapıldı 7. Ayımda da azı dişim çekildi Doktorum’un onayıyla. Hamilelikte dişe müdahale edilmemesi daha riskliymiş özellikle enfeksiyon falan olursa vücut bebeği korumak için çıkarmak istiyormuş. Yine de doktorunuza danışarak karar vermenizi öneririm. Bu arada inşallah güzel sonuçlar alırsınız 🙏
Ya cok tesekkur ederim insallah..benimkisi dogmamis cocuga don bicmek birasda..ama yinede sormak istedim..insallah sizde saglicakla kucaginiza alirsiniz bebisinizi..peki bu sekidleki tedavide riak var dedimi doktorunuz..yani bebise zarrali bi durum olabiluyomuymus..dis tedavisinde..

Ya cok tesekkur ederim insallah..benimkisi dogmamis cocuga don bicmek birasda..ama yinede sormak istedim..insallah sizde saglicakla kucaginiza alirsiniz bebisinizi..peki bu sekidleki tedavide riak var dedimi doktorunuz..yani bebise zarrali bi durum olabiluyomuymus..dis tedavisinde..
Bence hem diş doktoruna hem de tüp bebek doktoruna danışmalısın canım, çünkü gebe kalırsan ilaç kullanman da riskli olabilir. En iyi doktorlar bilir

X