Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

My angelll

Candan öte bir can varmış, onunda adı evlatmış🤱
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
4.971
2.452
olabiliyor ufak lekelenmeler kanama alanları korkma stres zaten herseyin başı çok istiyoruz kolaylıkla olmadı bebişlerimiz hala şüphe ediyorum ben bile acaba duruyormu kalbi atıyordur dimi diye midem bugun bulamadı acaba birseymi oldu diye öyle böyle derken geçecek inş sağlıkla alcaz bebeklerimizi kucağımıza bol bol dinlen yat hiç bir iş yapmamaya çalış bebeğin için ❤️🧿doktor ultrasonla bakıyor hersey yolunda bebek iyi kapıdan çıkıyorum acaba duruyormu acaba birsey olmamıştır dimi evhama kaldığımız yerden devam hiç kendimi hamile gibi hissetmiyorum bu ara bende sürekli korkuyorum Allahım bebişlerimizi bize bağışlasın sağlıkla gelsinler 🧿🥰
Aynen canım bu evhamlarımız hep devam edecek böyle 🤦‍♀️ İş yapmıyorum hiç yatıyorum hep sürekli doktora gidesim geliyor kapıdan çıkıp bacadan girerim geliyor 🤭 valla işimiz zor yeterki sağlıklı olsunlarda herşeye razıyız ❤️ Bende aynıyım daha hiç bulantım olmadı o da kafama takılıyor normal mi değil mi diye olsa suç olmasa suç bu bulantı 🤭 valla rabbim evlatlarımızı korusun Allah’a emanet bebişlerimiz 🧿🥰

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 169 gün geçti.

Yasemintug

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2017
226
223
Günaydın. İğne işi gerçekten zorlu. Göbekten devam ediyoruz biz. Bir iki kere kanadı bir kez de fena morardı. O morardığında oturur halde yaptırmıştım iğneyi. Eşim yapıyor iğneleri. Ben gerek yok desem de onun dikkat ettiği şeyler var. Havasını aldırıyor ve ayaktayken yapıyoruz iğneyi. Kolonyalı pamukla öncesinde siliyor sonrasında da biraz bastırıyorum. Biraz yanıyor sadece. Buna da şükür ama proluton yaptırıyorum hafta bir 2 gün geçmiyor acısı. Her gün kullananda varmış başlarda. Kan sulandırıcıdan hiç şikayet etmiyorum diğer iğneyi görünce
Ben de proluton kullanıyorum 5 günde bir hep acır dediler ama hiç acımıyor özellikle bugün yapan kişinin eli okadar hafifti ki bittiğini anlamadım. Kalçadan vurduruyorum ben belki onunla ilgilidir acı meselesi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 223 gün geçti.

Glueckwunsch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
333
607
Kızlar selam, işyerine arkadaşlarıma bebek beklediğim haberini vermek için ( Almanya’da yaşıyorum burada ofisteki arkadaşla paylaşıyoruz ki gebelik iznine çıkacağını bilsinler diye 😁) birşey hazırladım evde, fikir olsun diye buraya koymak istedim, belki işine yarayan olur. Bunu masamın yanına koyacağım hem gelen giden yesin hem de üzerindeki nottan anlasın diye. Üzerinde artık iki küçük ayak , 3. Olarak bizimle gibi birşey yazıyor .. Türkçe yazacaksınız “bebeğim bu aralar en çok bunlardan yemek istiyor” gibi birşey yazabilirsiniz :) belki size de lazım olur 😘

Eklentiler

• 8BF8EDA9-AB9D-43E2-A8A6-321BA48DA793.jpeg
    8BF8EDA9-AB9D-43E2-A8A6-321BA48DA793.jpeg
    206 KB · Görüntüleme: 28
  • 8538F3F4-766E-4C63-B49F-7B76CD7552FA.jpeg
    8538F3F4-766E-4C63-B49F-7B76CD7552FA.jpeg
    215,7 KB · Görüntüleme: 27

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 207 gün geçti.

masal3487

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
10.298
21.362
Kızlar selam, işyerine arkadaşlarıma bebek beklediğim haberini vermek için ( Almanya’da yaşıyorum burada ofisteki arkadaşla paylaşıyoruz ki gebelik iznine çıkacağını bilsinler diye 😁) birşey hazırladım evde, fikir olsun diye buraya koymak istedim, belki işine yarayan olur. Bunu masamın yanına koyacağım hem gelen giden yesin hem de üzerindeki nottan anlasın diye. Üzerinde artık iki küçük ayak , 3. Olarak bizimle gibi birşey yazıyor .. Türkçe yazacaksınız “bebeğim bu aralar en çok bunlardan yemek istiyor” gibi birşey yazabilirsiniz :) belki size de lazım olur 😘
Çok güzel olmus canım,iyi fikir.Ben dayanamayıp çoktan söyledim okul arkadaslarima 😀

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Ne güzel bir tekerleme olmuş kafiyeli :))) rapor alınca hepsi öğrendi iştekilerin sürpriz yapamadım kimseye :KK43:((( sevinen de az insan olurdu zaten 😒😢 erkek egemen bir branşta çalışıyorum anlamaları çok zor oluyor .....

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 216 gün geçti.

Glueckwunsch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
333
607
Benim de bazıları duydu ama diğerlerine gidip ben hamileyim diyemem 🤣 o yüzden böyle bi yöntem buldum :)
Almanya’nın en güzel yanı , bu gibi durumlardaki tutumları.. hemen stresli işleri üstümden aldılar, herkes bana prenses gibi davranıyor. Sağlıklı şeyler getiriyorlar meyve filan gibi ikram ediyorlar 😍 çok nazikler hamileye karşı, hiç ekstradan üstüne gelecek bunaltacak birşey yapmıyorlar..
doğum izni 3 sene filan :) sadece 1 senesi kısmi maaşlı, kalanı ücretsiz ama olsun.. en azından pozisyonu kaybetmiyorsun ve bu hakkı herkese tanıyorlar yani çok normal 😃
Almanya’nın kaymağı hamilelikte yeniyor sanırım 🤣

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 207 gün geçti.

Mavi-okyanus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
189
243
göbek harici vurmak daha zormus öyle demişti doktorum ama büyük bir ihtimalle damara denk geliyor senin kanda sulandığı için kanama daha çok oluyor benim öyle çok kanamıyor Bi doktoruna söyle gittiğinde ama normaldir bence yinede diğer arkadaşlardan böyle bir sorun yasayan varsa en azından yardımcı olurlar😔
Evet göbek rahat oluyor aslında ama cok morarma oldugu icin artik dinlendirmek istemistim
Oncesinde olmuyordu son 2-3 gündür böyle evet kan iyice sulandi heralde artik yarin ne dicek bakalim doktor

Mavi-okyanus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
189
243
Günaydın. İğne işi gerçekten zorlu. Göbekten devam ediyoruz biz. Bir iki kere kanadı bir kez de fena morardı. O morardığında oturur halde yaptırmıştım iğneyi. Eşim yapıyor iğneleri. Ben gerek yok desem de onun dikkat ettiği şeyler var. Havasını aldırıyor ve ayaktayken yapıyoruz iğneyi. Kolonyalı pamukla öncesinde siliyor sonrasında da biraz bastırıyorum. Biraz yanıyor sadece. Buna da şükür ama proluton yaptırıyorum hafta bir 2 gün geçmiyor acısı. Her gün kullananda varmış başlarda. Kan sulandırıcıdan hiç şikayet etmiyorum diğer iğneyi görünce
Bende öyle göbekten devam ederken artik sislikler olmaya başladığı icin doktor koldan yapabilirsin demisti ama kol daha cok acıdı tekrar gobege döndüm ama kan cikmaya baslayinca disariya korktum acikcasi
Evet hergun progestan hafta 1 proluton vardi progestani bitaktirdi nasil sevindim bilemezsin 😊

Peri alara

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
154
81
26
Evet göbek rahat oluyor aslında ama cok morarma oldugu icin artik dinlendirmek istemistim
Oncesinde olmuyordu son 2-3 gündür böyle evet kan iyice sulandi heralde artik yarin ne dicek bakalim doktor
Bnde göbekten vurmaya korkuyorum kollarım mosmor oldu ama napim hala devam ediyorum maalesef

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 208 gün geçti.

Mavi-okyanus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
189
243
Bnde göbekten vurmaya korkuyorum kollarım mosmor oldu ama napim hala devam ediyorum maalesef
Ilk baslarda gobekten vurmak daha kolay oluyor canim karin büyüdükçe biraz korku oliyor tabi ama kollarimiz hep hareketli ya moraran beze olan yerler daha cok agri yapiyor bende 1 hafta vurdum koldan göbeğim biraz dinlensin die simdi tekrar göbeğe gectim 😊

tunserD12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2014
777
1.596
Çok hoşuma gitti eline sağlık , paylaştığın için çok teşekkür ederim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 206 gün geçti.