Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Arden: 1. Sabırsız, istekli. 2. Bolluk ve bereket Farsça
Aren: çöldeki en parlak kum tanesi. Farsça
Şu an bulduklarım bunlar benim. Ama anlamları pek içime sinmedi. Anlamı çok önemli oluyormuş çocuk için
Kız olsaydı Lina ya da Liya düşünmüştüm ☺️

Arkadaşlar doktorunuzla hiç doğum konusunda konuştunuz mu normal doğum a ne diyorlar sezeryan mi öneriyorlar
Canım ben kişisel mecburiyetlerimden ötürü mecburi sezeryan yapıcam şimdiden belli. Doktorum 39. Haftayı doldurucaz, dedi yinede. Ne kadar içerde kalırsa o kadar iyi, dedi. İnşallah sabrederler bebişler o kadar

Kızlar ya sizinde kasiklarinizda ağrı oluyomu böyle şişkinlik gaz sancısı gibi korkuyorum da böyle olunca kontrolume de çok var ağrım var desem dra progestanlara yeniden baslarim die çok korkuyorum benim gibi ağrıları olan varmı acaba bebiş yada plasenta büyüdüğü için olabilir die düşünüyorum ama

Kızlar ya sizinde kasiklarinizda ağrı oluyomu böyle şişkinlik gaz sancısı gibi korkuyorum da böyle olunca kontrolume de çok var ağrım var desem dra progestanlara yeniden baslarim die çok korkuyorum benim gibi ağrıları olan varmı acaba bebiş yada plasenta büyüdüğü için olabilir die düşünüyorum ama
Bence doktorunla mutlaka paylaş canım. En iyisini o bilir.

Benim ara ara oluyor , araştırdım olabilir diyor. Ama şiddetli ve uzun süreli olursa doktoruna danış, genelde dinlenince yarım saat içinde geçiyor

Ya isim konusunu hiç sormayın. Kız ismi belliydi Ece olacaktı. Sırf bu yüzden kız olsaydı keşke diyorum 😂 erkek için Kağan, Barış şuan için favorilerden. Eşim Kağan diye seviyo ama, ki benim de çok sevdiğim bir isimdir. Çocuğum ileride sıkıntı yaşar diyorum. Hani sürekli dicekki resmî dairelerde falan ortasında “ğ” var. Kaan koysak “ğ” yok diyecek.

Ya isim konusunu hiç sormayın. Kız ismi belliydi Ece olacaktı. Sırf bu yüzden kız olsaydı keşke diyorum 😂 erkek için Kağan, Barış şuan için favorilerden. Eşim Kağan diye seviyo ama, ki benim de çok sevdiğim bir isimdir. Çocuğum ileride sıkıntı yaşar diyorum. Hani sürekli dicekki resmî dairelerde falan ortasında “ğ” var. Kaan koysak “ğ” yok diyecek.
Ya mantıklı düşünmüşsün canım ben de içinde türkçe karakterler olan isim istemiyorum. E mail hesabı alırken bile zorlanıyor insan.

Selamlar diğer konudan bi selam veriyim dedim buraya geçmişsiniz 🥰 nasıl gidiyo? Sağlıkla büyüyodur inşallah kuzular
selam hos geldin canım şükür şimdilik iyi gidiyor heyecanla kontrolleri bekliyoruz 2 _3 gündür grup çok sessiz heyy millet naparsınız yemeğemi verdiniz kendinizi ben gibi🥰

Selamlar diğer konudan bi selam veriyim dedim buraya geçmişsiniz 🥰 nasıl gidiyo? Sağlıkla büyüyodur inşallah kuzular
İyiki geldin:) zaman geciyor .... ben de coronayla kafayı yedim ... whatsapp coştu bir haftadır telefon elime yapışık geziyorum... kayınvalidem gelecekti iptal oldu ... sen nasılsın ?

İyiki geldin:) zaman geciyor .... ben de coronayla kafayı yedim ... whatsapp coştu bir haftadır telefon elime yapışık geziyorum... kayınvalidem gelecekti iptal oldu ... sen nasılsın ?
Ben bolca yorgunum bu aralar taşınıyoruz cumartesi günü iki ev arası mekik dokuyorum temizlikti şuydu buydu derken. İlk adeti gördüm denicem derken corona geldi beklemelerdeyim bende 😊 annemde düşüğün bi ayağı içerde olurmuş bekle biraz diyip duruyo 🤣 aman gelmesin risk grubundakiler şu illet gitsin de gelirler inşallah.

Merhaba kızlar kan sulandırıcı iğnelerinizi ne zaman bıraktınız ? Pıhtı testi yapılmışmıydı ? Eğer yapıldıysa pıhtınız yoksa bıraktığınızda bi sorun oldumu ? Bazı durumlarda pıhtı sorunu yoksa bile 9 ay kullandırıyorlarmış bi bilginiz varmı bu konuda ???

Merhaba kızlar kan sulandırıcı iğnelerinizi ne zaman bıraktınız ? Pıhtı testi yapılmışmıydı ? Eğer yapıldıysa pıhtınız yoksa bıraktığınızda bi sorun oldumu ? Bazı durumlarda pıhtı sorunu yoksa bile 9 ay kullandırıyorlarmış bi bilginiz varmı bu konuda ???
ben bana yapılmadı diye biliyorum pıhtılaşma testi doktorum 32.haftaya kadar kullanacaksın dedi sana özel bir durum dedi ama benim hiç aklıma gelmedi bana bu test yapıldımı diye sormak...

O test trombofili paneli diye bir test olması lazım genetikte yaptırılıyor. Ben yaptırmıştım 2017 de. Sorun çıkmamıştı. Ama tüp bebek doktorum yine de koraspirin hap verdi 10. Haftaya kadar kullandım. Sonra bıraktırdı. Sorun olmadı çok şükür.

Pıhtılaşma testim negatifti ama kilolu hamile kaldım daha önce de düşük hikayem vardı iğneyi kesmedi doktorum .... ben de kesmesini istemedim açıkçası

ben bana yapılmadı diye biliyorum pıhtılaşma testi doktorum 32.haftaya kadar kullanacaksın dedi sana özel bir durum dedi ama benim hiç aklıma gelmedi bana bu test yapıldımı diye sormak...
Hadi ya canım bende anlayamadım neye göre değerlendiriliyor bazıları kesiyor bazıları devam ettiriyor özel durum neymiş acaba 🙄

X