Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Bizde Şişli Memorial da yaptırdık 4. Denememiz Memorial da ilk denememizdi. Kesinlikle lab çok iyi
Ben de şişli memorialde tedavi gördüm,bencede labaratuvar gerçekten çok çok iyi,dış merkezde ikinci gün üçüncü gün embriyolar oluyordu bir iki tane (rezervim az)memorialde beşinci gün kaliteli dört embriyom olmuştu.

Kızlar biberon araştıran var mi? En azından yeni doğan için antikolik 1-2 tane almak lazım değil mi?
ben biraz pahalı ama dr.brown’s ın iyi olduğunu duydum ama philips avent de göğüs pompalarıyla uyumluymuş.. siz baktınız mi hiç? Ne düşünüyorsunuz??

Ben de şişli memorialde tedavi gördüm,bencede labaratuvar gerçekten çok çok iyi,dış merkezde ikinci gün üçüncü gün embriyolar oluyordu bir iki tane (rezervim az)memorialde beşinci gün kaliteli dört embriyom olmuştu.
Aynen benim rezervimde yeterli değil hep az embriyom olmuştu ve hatta diğer merkezlerde 5. Gün beklenmemişti burada 5. Güne giden 5 embriyom olmuştu. Daha önce hiç genetik tanı bakılmamıştı birde. İlk defa burada bakıldı. Çok memnun kaldım merkezden

Kızlar biberon araştıran var mi? En azından yeni doğan için antikolik 1-2 tane almak lazım değil mi?
ben biraz pahalı ama dr.brown’s ın iyi olduğunu duydum ama philips avent de göğüs pompalarıyla uyumluymuş.. siz baktınız mi hiç? Ne düşünüyorsunuz??
Ben kesinlikle Philips Avent almayı düşünüyorum inşallah. Hiç olumsuz yorum duymadığım için onda karar kıldım. Yarın ayrıntılı ultrasonum var 😊 Ondan sonra artık birşeyler almaya başlayacağım 🙏👏

Ben Dr. Brown almayı düşünüyorum. Birkaç bebek büyüten arkadaşım hep onu önerdi. Kolik yapmıyormuş

Ben kesinlikle Philips Avent almayı düşünüyorum inşallah. Hiç olumsuz yorum duymadığım için onda karar kıldım. Yarın ayrıntılı ultrasonum var 😊 Ondan sonra artık birşeyler almaya başlayacağım 🙏👏
Kardeşim kullanıyordu emziklerini ve biberonlarını memnunlardı. Silikon gögüs ucu bir de. Inşallah biberona ihtiyaç duymadan normal süreçte emzirebilelim. Tabi çalışacak arkadaşlar için gerekli olacaktır. Sağıp bırakacaklar sütlerini

Albatros2 Albatros2 , Glueckwunsch Glueckwunsch kızlar cok teşekkür ederim 😍 cok düşüncelisiniz :)))) henüz çıkmadı 🙄 eşim normalde sallamıyordu cok rahattı o da bir gerilmeye başladı , niye geriliyorsun diyorum vermeseydik beklemeyecektik ama şimdi verdiğimiz için kanı bir bekleyiş var 😅😅 İspanya’ya gidecekti kan öyle demişlerdi bir tek genoks Türkiye’de çalışıyor (onlar da kabul etmediler önceki hadiseden dolayı) bir tek genlab kabul etti , onlar da dediğim gibi İspanya’ya yolluyorlarmış saat hesabı yapıyorum şimdi 1 saat fark var belki 8e kadar yollarlar 🤣🤣🤣
Bugün arkadaşıma (artık teyzesi diyeyim siz anlayın , kardeşim yok , kardeşim gibi severim onu) kontrole gittik , bir sıkıntı yok cok şükür , geç hissettim hareketleri(önceleri de hissediyormuşum sanki ama emin olamıyordum) şimdi de içeride tek kale maç yapıyor herhalde öyle kuvvetli tekme atıyor ki bu haftada böyleyse ileride ne olacak bilmiyorum 😬😬
Arkadasım rahatsızsan günlük magnezyum alabilirsin dedi bacaktaki kramplara da iyi geliyormuş (daha önce de önermişti ama ben günlük almıyordum 🙄)
Mucizevi birsey , geçen Glueckwunsch Glueckwunsch senin yazdığın mesajı okurken benim de gözlerim doldu , 1-2 hafta ihmal ettim köşemizi ama su sonuc çıksın söz iki günde bir beni duyacaksınız bıkacaksınız benden 🤣🤣🤣
Daha alışveriş olayına girişmedim çünkü.... anneme geçen Eminönü cok içimde kaldı diyorum annem benden cevval çıktı , eğer iyi hissedersen Temmuz’da gideriz maske takıp diyor 😋😁😁😁 tabi ben artık plan yapmamayı öğrendim ......
Çenem düştü özlemişim yazmayı ..... dua edin benim için .... sıpam iyi olsun sınıfı geçsin .....

Bu arada Blueangel34 Blueangel34 ben de biberon almayı düşünmüyordum , bizimkiler o geçen 2-3 parça uğur olsun diye birşeyler almaya gittiğimizde illa tutturdular diye 1 tane cam avent biberon aldım 5-6 aylıkken kullanabileceğim belki ek gıda için (cam sağlıklı diye aldım ama aklınızda olsun , oradaki kızın uyarısı hoşuma gitti ben hiçbirsey düsünemediğim için 🙄🙄🙄 bebekler tutmaya başladıktan sonra kırabiliyorlarmıs o yüzden daha büyüklerde plastik daha güvenli olabilir dedi) , onun dısında şimdilik ne biberon ne süt sağma Makinesi düsünüyorum eşim de kızıyor... neyime güveniyorsam 🤣🤣🤣 ben 1-2 ay emebilmişin annem çalışıyormuş :KK43:((( ve bu benim icin resmen en büyük mesele haline geldi cocugu emzirebilmek ... hatta arkadaşıma doğumdan sonra ne zaman veriyorsunuz bebeği filan diye sordum ... insallah problem yaşamam ... ama kitaplarda filan da rahat olursanız bir sıkıntı olmaz diyorlar ... çocuğu emzireyim diye 1 yıllık izin almayı düşünüyorum o derece ... tabi yine dediğim gibi cok da plan yapmamak lazım ...

Bu arada teyzeleri dün detaylı ultrasonu atlattık, elhamdülillah herşey yolunda geçti. Allahım bugünlerimizi aratmasın 🤲🏻 Demiştim belki daha önce burada doktorlar ultrason görüntüsü vermiyor zaten 4 boyutlu ultrason filan yok . Hatta tüm gebelik boyunca 3 kez ultrasonu sigorta ödüyor, geri kalanları yaptırmak istiyorsan kendin ödüyorsun ama doktor ne gerek var gözüyle bakıyor 🤣🤣
Neyse detaylı ultrason için perinatologa gitmiştim , onun ultrasonu tabii çok iyiydi benim doktordan sonra. İlk defa oğlumun suratını gördüm,4 boyutlu fotosunu aldım. Burada koronadan ötürü erkekleri de almıyor.. babasına fotoğrafı verdim duvara astık gelip gidip seviyoruz 🤣🤣🧿🧿 tam görmemişin oğlu olmuş modundayım 🤣🤣
Ultrasondan çıkınca oğluma ilk defa hediye aldım , bir adet çorap , bir de emzik 🤣🤣🤣 ne alacağımı bilemedim 😁
Çok şükür, ben bu detaylıyı kendime baraj belirlemiştim.. bundan sonra daha pozitif olmaya, artık biraz keyfini çıkarmaya odaklanacağım :)
Allah hepimizi korusun, sağlıkla vaktinde kucaklarımıza aldırsın 🤲🏻🧿
Gözün aydın canım. Keyifli ve kafan rahat bir şekilde geri kalan süreci geçiririz inşallah tatlı tatlı alisverislerimizi yapalım

Bu arada Blueangel34 Blueangel34 ben de biberon almayı düşünmüyordum , bizimkiler o geçen 2-3 parça uğur olsun diye birşeyler almaya gittiğimizde illa tutturdular diye 1 tane cam avent biberon aldım 5-6 aylıkken kullanabileceğim belki ek gıda için (cam sağlıklı diye aldım ama aklınızda olsun , oradaki kızın uyarısı hoşuma gitti ben hiçbirsey düsünemediğim için 🙄🙄🙄 bebekler tutmaya başladıktan sonra kırabiliyorlarmıs o yüzden daha büyüklerde plastik daha güvenli olabilir dedi) , onun dısında şimdilik ne biberon ne süt sağma Makinesi düsünüyorum eşim de kızıyor... neyime güveniyorsam 🤣🤣🤣 ben 1-2 ay emebilmişin annem çalışıyormuş :KK43:((( ve bu benim icin resmen en büyük mesele haline geldi cocugu emzirebilmek ... hatta arkadaşıma doğumdan sonra ne zaman veriyorsunuz bebeği filan diye sordum ... insallah problem yaşamam ... ama kitaplarda filan da rahat olursanız bir sıkıntı olmaz diyorlar ... çocuğu emzireyim diye 1 yıllık izin almayı düşünüyorum o derece ... tabi yine dediğim gibi cok da plan yapmamak lazım ...
İnşallah emzirebiliriz benimde en büyük isteyim bu doğru emzirme yöntemleri vs bütün videoları izledim alternatif süt yapıcı şeyleri araştırma yapıyorum elimin altında olsun inşallah koynumuzda eme eme büyütüruz kuzuları

Ben ilk olarak kaşık biberon alıp yanımda götürmeyi düşünüyorum bir de Chicco nun natural uclu biberonunu aldım çok zorda kalırsam kullanmak için en iyi biberon medela sanırım diğerlerinde alışınca anneyi emmek istemiyormuş eğer biberon ihtiyacım artarsa doğumdan sonra ondan alabilirim inşallah emer ve hiç kullanmayiz araştır istersen

Eski yenidoğan hemşiresi olarak :) tamamen mesele inanmakta ve rahat hissetmekte arkadaşlar. Ben emzireceğime inanıyorum, siz de inanın, evet ilk birkaç hafta çok zorlanacağız ama sonrası inanın ki çok ama çok kolay. Emzirme eğitimimim de çok iyidir, emzirme danışmanlığı bile yapmayı düşünmüştüm bi ara. Doğumlarımız aynı döneme denk gelmeseydi seve seve yakın olanlara destek olurdum.
Ben de bu aralar göğüs uçlarıma bakıyorum, güzel ya emer emer diyorum kendi kendime 😂😂 Hazırlıyorum yavaştan kendimi. He bide göğüs ucu kremi almayın şimdiden. Hiç biri işe yaramıyo gerçekten. Bebek tam kavrayana kadar o yaralar olacak çare yok 🤷‍♀️

Eski yenidoğan hemşiresi olarak :) tamamen mesele inanmakta ve rahat hissetmekte arkadaşlar. Ben emzireceğime inanıyorum, siz de inanın, evet ilk birkaç hafta çok zorlanacağız ama sonrası inanın ki çok ama çok kolay. Emzirme eğitimimim de çok iyidir, emzirme danışmanlığı bile yapmayı düşünmüştüm bi ara. Doğumlarımız aynı döneme denk gelmeseydi seve seve yakın olanlara destek olurdum.
Ben de bu aralar göğüs uçlarıma bakıyorum, güzel ya emer emer diyorum kendi kendime 😂😂 Hazırlıyorum yavaştan kendimi. He bide göğüs ucu kremi almayın şimdiden. Hiç biri işe yaramıyo gerçekten. Bebek tam kavrayana kadar o yaralar olacak çare yok 🤷‍♀️
Ben bölümümü hiç söylememiştim 😅😅 bölüm gereği en cok da memeyle ilgileniyorum ve cok kötü Meme uçları gördüm 😳 ama yapacak pek de birşey yok 🤷🏻‍♀️ Senden cok yardım alacağız ama 😍 iyi kendimi sapık gibi hissetmiyorum sayende ben de Meme başıma bakıp duruyorum çünkü 🤣 yalnız biraz hassaslaştı ... başta biraz acıyabilir kendimi buna da hazırladım ....

selam kızlar mühendisoğlunu takipe başladım bende tesekkür ederim mustela da karar verdim şampuan losyon yağ ve pişik kremini ekstra sudocrem alayım diyorum.. biberona gelince bende pompa biberon almayı düşünmüyorum şuan ihtiyacı olursada o an eczaneden avent aldırmayı düşünüyorum ve kızlar bu arada benim gögüslerimden sıvı gelmiş iç çamasırım sıktığı için kullanmamıştım atletimde tırnak kadar sıvı izi olmuşş çok heyecanlandım bu duruma😁😊😍🥰

Benim de hep içimde “ben rahat emziririm ya bol sütüm olur” düşüncesi var. O yüzden hiç kasmıyorum. İnşallah böyle devam eder de bol bol sütlerim olur 😍 göğüs ucu için SİLVERETTE göğüs ucu gümüş kapakları çok etkiliymiş 👍🏼 Kullanan arkadaşlarım var. Başka markalarda da var e-bebekte gördüm

X