Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Rainbow66 Rainbow66 merhaba canım,şeker hakkında daha önce konusmustuk,sanirkm sen de takip ediyorsun günlük şekerini,bana yapılan yüklemede şeker çıktı,dahiliye ve diyetisyene gitirm öncelikle diyet uygulanacak dendi,üç dört gündür uyguluyorum,açlık,birinci saat,2. Saat şeklinde günde dokuz kere😒 birinci saat acligim genelde 10-110 arası bazen de doksanlarda çıkıyor ikinci saatim de 85-100 arası çıkıyor,açlık referans değerleri içinde,cuma günü dahiliye görecek sonuçları ama neden böyle düşük çıkıyor anlamış değilim,sadece bir ara öğünde visneyi fazla yememden dolayı 166 oldu onun dışında hep düşük gibi,yani referans degerlerinden düşük gibi😔
Anlatmıştım ; vücuttaki artmış insülin yüzünden - genellikle Doğumdan sonra normale geliyormuş .... cok düsük şeker de istenen birsey degil ama seninkisi aşırı düsük de degil ... bu dengeyi bulmanın yolu : azar azar sık sık yemek ... benim de yemek sonrası değerlerim 95-100 arasındaydı .... ben birkaç gündür bakmamıştım ama son günlerde ölçüyü yine kaçırdım :KK43:(( açlıklarım yine 100-110 arasına çıktı (90ın altına çekmiştim en son) .... diyecegim o ki hiç kaçamak yapmaya kaçırmaya gelmiyor :KK43:((( son 2 ay dikkat etmemiz lazım - glisemik indeksi düşük(bu kabaca su anlama geliyor-şekeri cok hızlı yükseltmeyen şeker yükü az) gıdalarla azar azar sık sık beslenmek ...

Arkadaşlar doktor kontrolleriniz ayda bir mı 2 haftada 1 mi?
Başlarda kafayı yemiş gibi ufacık şeyde soluğu doktorda buluyordum 😅 DNA testinden sonra bir de hareketleri hissedince bir rahatlık geldi 🤣 şimdi de çağırmasalar gitmem o derece ... su anda aylık (geçen hafta agrım olunca 32de bağlanacak NSTyi 28de bağlamak zorunda kaldılar) ; Doğum yaklaşana kadar yani (bir daha 32-33te giderim herhalde) .... ama ikizlerde takip farklı - onların iki haftada bir diye biliyorum (yanlış biliyor da olabilirim) ... biraz sıkıntı olsa meraklansam sol yanıma yatıp hareketlerini hissediyorum içim rahatlıyor ... bir de 1-2 gün önce konusu geçmişti yazamamıştım .... bir noktada artık biraz rahat edebilmemiz gerekiyor çünkü bunun sonu yok :KK43: her an birsey ters gidebilir-dogumda, Doğumdan sonra - Allah korusun .... yapacak birşey yok ... ben başta pgt yaptırmadıgım icin de biraz gergindim ... niftyden sonra rahatladım o yüzden .... size de tavsiyem arada durup hareketlerini dinlemek ... hem garip bir iletişim oluyor aranızda 😃😃

Tabi bazı günler daha sakin ama bazı günler cok hareketli (bugün aşırı hareketli mesela... ne zaman işle alakalı birsey yapsam cocuk cok heyecanlanıyor anlamıyorum 🤣🤣🤣)

Anlatmıştım ; vücuttaki artmış insülin yüzünden - genellikle Doğumdan sonra normale geliyormuş .... cok düsük şeker de istenen birsey degil ama seninkisi aşırı düsük de degil ... bu dengeyi bulmanın yolu : azar azar sık sık yemek ... benim de yemek sonrası değerlerim 95-100 arasındaydı .... ben birkaç gündür bakmamıştım ama son günlerde ölçüyü yine kaçırdım :KK43:(( açlıklarım yine 100-110 arasına çıktı (90ın altına çekmiştim en son) .... diyecegim o ki hiç kaçamak yapmaya kaçırmaya gelmiyor :KK43:((( son 2 ay dikkat etmemiz lazım - glisemik indeksi düşük(bu kabaca su anlama geliyor-şekeri cok hızlı yükseltmeyen şeker yükü az) gıdalarla azar azar sık sık beslenmek ...
Ben diyetisyenin bana verdiği listeye bire bir uyuyorum,mesela kahvaltı da zeytin,peynir,yumurta,bir dilim ekmek,domates,salatalık yedim,başka bir şey yemedim bir saat sonra 92 çıktı seker,ama bana verilen kağıtta bir saat sonraki tokluk 100-140 arası haziyor,ikinci saat 77 çıktı mesela,90-120 arası olması gereken değer.Ben kendi kafama göre yemiyorum,diyetisyen ne verdiyse onları yiyorum😔

Başlarda kafayı yemiş gibi ufacık şeyde soluğu doktorda buluyordum 😅 DNA testinden sonra bir de hareketleri hissedince bir rahatlık geldi 🤣 şimdi de çağırmasalar gitmem o derece ... su anda aylık (geçen hafta agrım olunca 32de bağlanacak NSTyi 28de bağlamak zorunda kaldılar) ; Doğum yaklaşana kadar yani (bir daha 32-33te giderim herhalde) .... ama ikizlerde takip farklı - onların iki haftada bir diye biliyorum (yanlış biliyor da olabilirim) ... biraz sıkıntı olsa meraklansam sol yanıma yatıp hareketlerini hissediyorum içim rahatlıyor ... bir de 1-2 gün önce konusu geçmişti yazamamıştım .... bir noktada artık biraz rahat edebilmemiz gerekiyor çünkü bunun sonu yok :KK43: her an birsey ters gidebilir-dogumda, Doğumdan sonra - Allah korusun .... yapacak birşey yok ... ben başta pgt yaptırmadıgım icin de biraz gergindim ... niftyden sonra rahatladım o yüzden .... size de tavsiyem arada durup hareketlerini dinlemek ... hem garip bir iletişim oluyor aranızda 😃😃

Tabi bazı günler daha sakin ama bazı günler cok hareketli (bugün aşırı hareketli mesela... ne zaman işle alakalı birsey yapsam cocuk cok heyecanlanıyor anlamıyorum 🤣🤣🤣)
Tedirgin olduğum için sormadım 28.haftadan sonra 2 haftada 1 kontrol var dediler gittiğim hastane biraz uzak izinlerini ona göre ayarlayacağım o nedenle sordum .Oğlumla anlaşıyoruz bizde isim olduğunda uslu uslu duruyor evde olunca hareketleniyor😀

I Irmak_03 çok geçmiş olsun canım ❤
kilo alımlarımız hemen hemen aynı demekki sorun yok kızçeler🤭bu aralar çok tatlış hissediyorum tombik tombik sağlıkla gelsin pıtırcıklarımız👼🥰
bu arada indirimler sürekli karsıma çıkıyor lcw den de bir gecelik aldım gayet uygun fiyatları almayan baksın
benim kızcem olacak diye pembeyi aldım bu arada suwen den aldıklarım geldi çok rahat ve şık elbise gibi...
Güle güle kullan canım. Ben hala alamadım. Bir türlü beden denk getiremiyorum🤔 Bir beden bol olsun diyorum bırakmıyorlar hemen tükenmiş. Sen kaç beden alıyorsun? Suwenin kalıpları nasıl?

Merhaba kızlar sessizliği bozmuşsunuz maşallah diyelim😄
Bebek hareketleri konusunda ikiz anneleri sanırım daha rahat olacağına daha stresli oluyor benim gibi 😢 bebekler yan yana ultrasonda benim ben hep sağdaki kızımı hissediyorum solda pek hareket hissetmiyorum Buda beni geriyor 😢 plesanta rahmin ön duvarında benim hareketleri etkiliyor olabilirmi acaba 🤔
Merak etme bence, benimkilerde aynı çünkü. Birisi sağ altta diğeri sol üstte, sağ alttaki çok az hareket ediyor gün içinde sayılıdır yani. Diğeri kıpır kıpır maşallah. Doktora soruyorum hep yerinden dolayıdır dedi. Artık daha da az hissedebilir mişiz

Merak etme bence, benimkilerde aynı çünkü. Birisi sağ altta diğeri sol üstte, sağ alttaki çok az hareket ediyor gün içinde sayılıdır yani. Diğeri kıpır kıpır maşallah. Doktora soruyorum hep yerinden dolayıdır dedi. Artık daha da az hissedebilir mişiz
Sağol yorumun için çok sevindim Bunu duyduğuma gereksiz evham yaptım sanırım. Onların hareketlerini hissetmek o kadar güzel bir duyguymuş ki içim huzur doluyor her seferinde birde kucaklarımıza aldığımızda düşünemiyorum bile 😍😍

Ben diyetisyenin bana verdiği listeye bire bir uyuyorum,mesela kahvaltı da zeytin,peynir,yumurta,bir dilim ekmek,domates,salatalık yedim,başka bir şey yemedim bir saat sonra 92 çıktı seker,ama bana verilen kağıtta bir saat sonraki tokluk 100-140 arası haziyor,ikinci saat 77 çıktı mesela,90-120 arası olması gereken değer.Ben kendi kafama göre yemiyorum,diyetisyen ne verdiyse onları yiyorum😔
Bir dahaki kontrolün ne zaman ? Belki biraz daha değiştirebilir listeni sonrasında ... ?

Bir dahaki kontrolün ne zaman ? Belki biraz daha değiştirebilir listeni sonrasında ... ?
Cuma günü kontorolum var,ben kendim bugün biraz degistirdim,öğle dört kaşık bulgur pilavı ekledim bir saat sonra 116 çıktı,ikinci saat 104 du en azından daha iyi,diyetisyene de dahiliyeye de durumu anlatayım olmadi bulgur da olsa karbon eklenir menülerime.

Güle güle kullan canım. Ben hala alamadım. Bir türlü beden denk getiremiyorum🤔 Bir beden bol olsun diyorum bırakmıyorlar hemen tükenmiş. Sen kaç beden alıyorsun? Suwenin kalıpları nasıl?
suwenin birtek s bedeni kalmıştı zaten biri 70 kiloyum çok rahat oldu demiş fiyatı uygun olduğu için ve doğumdan sonra bir kilo düşüsü olacağı için aldım esnek kumaşı rahat oldu elbise gibi çok şık oldu sabahlığıda m aldım ama l de olabilir Biraz bol seviyorsan kalıplar farklı gecelik kalıbı daha geniş sabahlık kalıbı daha dar... lcw den aldığım L beden aldım daha rahat olsun diye gelince onunda kalıbını anlatırım.. s biraz riskli bir beden ama 75 kiloya kadar m ideal hertürlü olur pijama m beden kilo aldığımı düşünürsek bile rahat rahat giy..

Son düzenleme:
Ne güzel bebişini gör gel bakalım 😊.
Benimde yarın kan uyuşmazlığı için test yapılacak
Siz de de mi var Rh uygunsuzluğu? Ben geçen indirekt coombs a baktırdım, negatif çıktı şükür. Uyuşmazlık iğnesine gerek yok dedi doktorum. Doğumdan sonra eğer bebeğin kan grubu pozitif çıkarsa o zaman yapılacak.

I Irmak_03 çok geçmiş olsun canım ❤
kilo alımlarımız hemen hemen aynı demekki sorun yok kızçeler🤭bu aralar çok tatlış hissediyorum tombik tombik sağlıkla gelsin pıtırcıklarımız👼🥰
bu arada indirimler sürekli karsıma çıkıyor lcw den de bir gecelik aldım gayet uygun fiyatları almayan baksın
benim kızcem olacak diye pembeyi aldım bu arada suwen den aldıklarım geldi çok rahat ve şık elbise gibi...
Çok teşekkür ederim canım 🙏🙏

Kızlar ben bacak kramplarından ve karnımdan dolayı (dönerken bir sıkıntı olacak psikolojisi ile) uyuyamıyorum birkaç gündür :KK43:(( cok zorlanıyorum geceleri :KK43: işkence gibi oluyor 😢😢😢 bunu yaşayan var mı ? Magnezyumu düzenli aldığımı söyleyemeyeceğim :KK43:((( zaten hiçbir şeyi düzenli yapamıyorum :KK43:(((

kızlar oksapar kullananlar oksapar iğne bulabileniniz varmı
covid tedavisinde kullanıldığı için hiç bir yerde bulamadık sizler ne durumdasız İzmirde yok.. simdi ailem aracılığı ile ist aratacağım

X