Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Kızlar bi 10 gün içinde nasipse Türkiye’ye geleceğim gelmişken de kendime alışveriş yapayım en azından iç çamaşırı ve pijama - çünkü şimdiden çamaşırlar atletler ve pijamalar dar gelmeye başladı 🤣 siz baktınız mı , alan oldu mu birşeyler? Var mı tavsiyeleriniz ??
İç çamaşırı olarak hamile çamaşırlarını ben pek kullanışlı bulmadım göğüs altına kadar .pierre cardin dikişsiz düşük bel çamaşırları rahat muhtemelen onların büyük bedenine geçerek devam edilebilir isterseniz onlarda bir bakın önümüz yaz ince hafif şeyler daha rahat olur

Benin de derdim araba. tek araba almak yine kolay bir sürü seçenek var ama ben ne alacağım hiç bilmiyorum ikiz seçeneği trde fazla yok. Yanyana olanlar daha kullanışlı sanki
Ben de araştırıyorum ama ikiz olunca araba işi de yatak işi de sıkıntı, çıkamadım içinden. İlk bir yıl yanımda yatırırım diyorum, ama yatak odama koca iki beşik sığdıramam, o bi problem. Diğer konu da araba.. İki bebekle aç kapa sorunu yaşamayacak, pratik, hafif bir araç lazım. İkiz annelerin başlığında yan yana modelleri hiç tavsiye etmiyorlar, kapılardan sığıp geçemiyormuş. Bi yandan da diyorum iki bebeyle nereye gidicen 😅 uzun bi süre araba gerekmez, ana kucağından oto koltuğa git gel..
Diğer tüm ihtiyaçlar kolay da bu iki kalem sıkıntı olacak.

Ben de araştırıyorum ama ikiz olunca araba işi de yatak işi de sıkıntı, çıkamadım içinden. İlk bir yıl yanımda yatırırım diyorum, ama yatak odama koca iki beşik sığdıramam, o bi problem. Diğer konu da araba.. İki bebekle aç kapa sorunu yaşamayacak, pratik, hafif bir araç lazım. İkiz annelerin başlığında yan yana modelleri hiç tavsiye etmiyorlar, kapılardan sığıp geçemiyormuş. Bi yandan da diyorum iki bebeyle nereye gidicen 😅 uzun bi süre araba gerekmez, ana kucağından oto koltuğa git gel..
Üstüste olanlarda üstteki alttakini tekmeliyormuş 😁 biraz bakmıştım. Benim annemler çok yakın oraya gidip geleyim yeter. Beşik işini yatak odasına beşiğin birini koyup bi kaç ay tek beşikte yatırırım diyorum. Sonra ayırırım.

Biz eşimle ikiz kalsaydı maxi cosi dana modeline karar vermiştik .... çok baktık , baktıklarımız arasında en mantıklısı bu gibiydi .... Yanyana dediğiniz gibi .... şimdi başka şeylere bakıyoruz .....
Evet baktım şimdi kullanışlı görünüyor. Büyük tekerlekli olmasını istiyordum rahat sürülüyor diye ama öyle de pek yok.

Üstüste olanlarda üstteki alttakini tekmeliyormuş 😁 biraz bakmıştım. Benim annemler çok yakın oraya gidip geleyim yeter. Beşik işini yatak odasına beşiğin birini koyup bi kaç ay tek beşikte yatırırım diyorum. Sonra ayırırım.
Üst üste bence de olmaz 😄 arkalı önlüler var, onlar iyi diyorlar. Ona da arkada kalana yazık demiş kullanmayanlar, kullananlar da dönüşümlü oturtuyoruz sorun olmuyor demiş. Ayrı ayrı iki araba alma seçeneği de var tabi. Bence gidip her birini bizim denememiz lazım, başka türlü kim ne derse desin olmuyor. Bana yakın kimse yok burda, anca gezip dolaşmaya çıkarım, onu da 6 aydan önce tek başıma arabalarına oturtup yapmaya mecalim olmaz herhalde 😁

Yatak olarak park yatak diyorlar, ilk başta ikisi tek yatakta yatabiliyormuş ama sonra hem birbirlerini rahatsız ediyorlar hem de büyüyüp sığmıyorlar diyorlar. İlk bir yıl güven duygusu için aynı odada yatmayı öneriyorlar öte yandan.. Bizimkiler kendi ayakları üstünde dursun diyeceğiz muhtemelen odalarına postalayıp 😂

Hem yenidoğan hem ilerisi için bir model yok mu 🙄🙄
Var tabi benim daha önce beğendim diye yazdıklarım o şekilde olanlardan. Ben marka tercihi yapmadım kendime göre belirledigim kriterlere uygun arabalar içinden tercih yaptım . kullananların en cok memnun kaldığı
Chicco litle way
Macloren techno xt
Baby2 go proton
Joie Juva travel
Ben doona alırsam bir yaş sonrası prego 2095 piccalo alacağım
Doona almaz isem prego 2077 alabilirim veya yine prego 2095 alıp 0-36 isofiksli oto koltuğu alabilirim. Alacağımız zaman eşimle bu olasılıkları değerlendirip birini tercih ederiz.Alma zamanına daha çok var ben sadece internetten araştırdım mağazalara gidip beğendiğiniz modeller olursa paylaşırsanız çok memnun olurum

Bu arada aklıma gelmişken yazayım: doğum sonrası kanama ve akıntılar için mesane pedi kullanıyormuşuz, hastane veriyormuş sanırım ama beğenmeyenler var (kaba ve uzun diye). Kullan at çamaşırlara sıkı değil diyen var. Depend diye bir marka var onu çok tercih eden olmuş. Sitesinden ücretsiz numune istenebiliyormuş denemek için. Doğuma gitmeden bi tane denemek faydalı olabilir.

Malesef daha önce açık kist ameliyatı oldum, sezeryan kesigim var oyuzden.
Kontrollerinizi kimde yaptiriyorsunuz Aydın'da mi
Evet aydında yaptırıyorum medinova da özgür beye gidiyorum cumartesi günü kontrolum var eğer normal doğuma uygun görürse yolun başında leylanta geçmeyi düşünüyorum.Normal doğum bayan doktorla daha rahat olur sonuçta kendiside doğum yapmış fiziksel hissedilen şeylerde yönlendirmesi daha isabetli olur diye düşünüyorum .

oyy oyy nerelere gelmişiz kızlar benimde ikili kan sonucum temiz çıktı şükür .. bende bugun anneme aldırdım iç çamasırı hamile için değilde biraz büyük beden 😂🙈 ya ben araba değilde beşik bakıyorum ne hikmetse bir minik el altında heryerde sürükkeyebileceğim birtanede normal büyüklükte yatak odamda sabit iyi olur diye düşünüyorum hemde yer yadırgama gibi bir sorunu olmasın inşallah tabi hayeller böyle hayatlar nasıl olur Allah bilir 🤭👏👏

Eklentiler

• Screenshot_20200303_160134_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20200303_160134_com.instagram.android.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 31
oyy oyy nerelere gelmişiz kızlar benimde ikili kan sonucum temiz çıktı şükür .. bende bugun anneme aldırdım iç çamasırı hamile için değilde biraz büyük beden 😂🙈 ya ben araba değilde beşik bakıyorum ne hikmetse bir minik el altında heryerde sürükkeyebileceğim birtanede normal büyüklükte yatak odamda sabit iyi olur diye düşünüyorum hemde yer yadırgama gibi bir sorunu olmasın inşallah tabi hayeller böyle hayatlar nasıl olur Allah bilir 🤭👏👏
Gözün aydın, maşallah 😊
Tekerlekli bir tane olması iyi olabilir. Hamaklar var bir de, onlar da fena değil gibi, araştırıyorum 😁

Gözün aydın :) Allah nazarlardan saklasın :)

İkili testi eksik olan bi ben kaldım heralde, bende perşembe gideceğim. Sonucu ne zaman alırım Allah bilir ama en azından ultrasona perşembe bakılacak ense ve burun kemiğine :) allahım tamamına erdirsin inşallah
Ben ikili test yaptırmıyorum. Ne testleri araştırdım, fetal dna'lar bilmemneler.. Doktorum o pahalı testler için o parayı teste verene kadar git fakir birine ver ya da bebeklerin bi ihtiyacını al dedi 😄 ne çıksa da aldırmayacağım çünkü. İkili üçlü testler için de ben gönülsüzüm. Yaş 35, 18 yıl sigara içmişim, kilo fazlam var, ikiz gebelik.. O ikili test bana her türlü yüksek risk çıkacak, gerildiğimle kalıcam. Ense kalınlığı ölçüldü geçen hafta, normal çıktı. Burun kemikleri de görüldü. 20. hafta da ayrıntılı ultrason yaptırırım, yeter.
Bu arada haftalarca kafayı yedim bi şey çıkar mı, test hangisini yaptırmak lazım falan, şimdi geldiğim genişliğe bak 🤣

Gözün aydın, maşallah 😊
Tekerlekli bir tane olması iyi olabilir. Hamaklar var bir de, onlar da fena değil gibi, araştırıyorum 😁
sağol canım sağlıkla gelsinler 🤭hamaklı olanlar korkuttu beni çocuk biraz kafa boyun kaldırdığında çok kullanışlı olmaz diye düşündüm ama yanılabilirim çünkü araştırmadım hiç.. yeğenim için almıstım bu beşikten çok kullanışlı yengem aşırı rahat etmişti🥰

sağol canım sağlıkla gelsinler 🤭hamaklı olanlar korkuttu beni çocuk biraz kafa boyun kaldırdığında çok kullanışlı olmaz diye düşündüm ama yanılabilirim çünkü araştırmadım hiç.. yeğenim için almıstım bu beşikten çok kullanışlı yengem aşırı rahat etmişti🥰
Biz galiba 1 yaşına gelene kadar idare edecek pahalı olmayan ufak ve taşınabilir beşiklerden alırız yatak odası dışında kullanmak için. Hamakta öyle bi sorun olabilir evet incelemek lazım. Yatak odası için de park yatağı övmeyeni dövüyorlar gördüğüm kadarıyla 😄

ben instagram'da görmüştüm bir ikiz annesinin paylaşımlarını, anne yanı beşikte ikisini birden yatırıyormuş, gündüzleri de uykularını kendi odalarında iki tane beşiği paralel koymuşlar, orada uyutuyormuş. paralel koymalarının sebebi, uyanınca birbirlerini görüp rahatlamalarıymış... <3 bana çok doğru bi yaklaşım gibi gelmişti.. :)

İkili testi eksik olan bi ben kaldım heralde, bende perşembe gideceğim. Sonucu ne zaman alırım Allah bilir ama en azından ultrasona perşembe bakılacak ense ve burun kemiğine :) allahım tamamına erdirsin inşallah
Bende daha almadim ikili testimi pazartesi alicam hemde cinsiyetini ogrenicem cok heyecanlıyım zaman hic gecmiyorrr

X