Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

kızlar yeni birsey öğrendim cinsiyeti belli olanlar bakabilirmi rica etsem ikili kan testi sonucunda bhcg %50 altına olanlar erkek %50 üstünde olanlar kız bebek oluyormus bir bakarmısınzzzz lütfenn benim belli olmadıda doğru bir kanımı merak ettimm🥰🥰🥰 bugun duydum gercek olmayabilir ama

Eklentiler

• Screenshot_20200304_172115.jpg
    Screenshot_20200304_172115.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
kızlar yeni birsey öğrendim cinsiyeti belli olanlar bakabilirmi rica etsem ikili kan testi sonucunda bhcg %50 altına olanlar erkek %50 üstünde olanlar kız bebek oluyormus bir bakarmısınzzzz lütfenn benim belli olmadıda doğru bir kanımı merak ettimm🥰🥰🥰 bugun duydum gercek olmayabilir ama
Ne kadar doğru bilmiyorum ama bende tuttu gibi 50nin uzeriydi iki doktor kız dedi cinsiyete, ama tutmayan da oluyormuş

Benim de yüksek ve kız☺️

Ya kızlar tam hersey rahat oh hayat ne güzel hamilelik falan modundaydım ki bugün bütün gün belim agrıdı .... hani ishal olunca agrır ya yan boşluklar ve bel ... öyle bir agrı.... Demir kullanıyorum bir de 2 gündür zeytinyağı alıyordum doğal diye acaba barsaklarımı mı irrite etti ... ama kasıklarım da biraz agrıyor.... korkudan kalkamadıgım bir gün oldu yine 🙄🙄🙄....

Ya kızlar tam hersey rahat oh hayat ne güzel hamilelik falan modundaydım ki bugün bütün gün belim agrıdı .... hani ishal olunca agrır ya yan boşluklar ve bel ... öyle bir agrı.... Demir kullanıyorum bir de 2 gündür zeytinyağı alıyordum doğal diye acaba barsaklarımı mı irrite etti ... ama kasıklarım da biraz agrıyor.... korkudan kalkamadıgım bir gün oldu yine 🙄🙄🙄....
aynı şekil bel boşluk kasık ağrılarım var ama benim adet zamanım ona yoruyorum çok aşırı olmadığı için doktoruma sormadım. zeytinyağı bağırsaklarını hareketlendirmiş olabilir oda ağrı yapabilir

Canım hamilelik böyle bir şey insanin bir günü diğer gününe uymuyor,benim de bazen çok agrim oluyor hatta yazmıştım burda ağrılarım var diye,diğer gün hiç ağrım olmuyor.yurudugumde belim ağrıyor mesela,miğde ağrısı bile bir gün benim mahfediyor diğer gün bir şey yok..Ben duruma alistim sanirim ağrılar aşırı olmadığı sürece önemsemiyorum artık.

O demir ilaçları ishal yapabiliyor,daha önce bende de oluyordu,hatta aşırı bulantı yapıyor o nedenle doktorum baslatmadi

Ne güzel pozitif olup kalp atışı görünce herşey tamam olacak sanıyordum, meğer yeni başlıyormuşuz 🤣 benimde öyle , tam bulantım azalıyor dedim bugun yine kusarak başladım.. dün belim ağrıyordu, bugun ağrıdan eser yok maşallah.
resmen bir günümüz bir günümüze uymuyor, paranoya yapmayalım ama bol bol fırsat buldukça dinlenmek lazım.
Birşey soracağım progestan iğneleri kestiniz mi? Kestiyseniz ne zaman? Devam eden var mı?

Benimde yüksek canım sonuçlarımi pazartesi doktor randevumda bakcak doktor birde cinsiyetini kesinlestrcek bakalim tutucak mi 😊

Kızlar kahvemsi lekelenme yaşadınızmı hiç ? Ben de 2 gün oldu dün doktora gittim kesenin yanında kanama alanı varmış iğne ve serum yaptılar bugün çok küçük gelmiş şuan yok ama canım sıkıldı baya sizler tecrübelisiniz bu durumu yaşayan oldu mu inşAllah düzelir 🙄

Ne güzel pozitif olup kalp atışı görünce herşey tamam olacak sanıyordum, meğer yeni başlıyormuşuz 🤣 benimde öyle , tam bulantım azalıyor dedim bugun yine kusarak başladım.. dün belim ağrıyordu, bugun ağrıdan eser yok maşallah.
resmen bir günümüz bir günümüze uymuyor, paranoya yapmayalım ama bol bol fırsat buldukça dinlenmek lazım.
Birşey soracağım progestan iğneleri kestiniz mi? Kestiyseniz ne zaman? Devam eden var mı?
Ben hiç iğne olmadım progesteronu fitil olarak kullandım ; 3*2 yüksek doz uzun süre kullandım ... 12. Hafta bittikten sonra 2*2 1 hafta kullandım ... sonra da 1*1 gece 1 tane olmak üzere devam edelim dedi doktorum... normalde 12. Haftada bebeklerin plasentası kendine yetecek kadar hormon üretiyor ama sanırım ikizlerde veya düşük tehditinde kullanmaya devam edilebiliyor.... benim kalbi duran rahmin tam ağzında .... sanırım onun icin tamamen kesmek istemedi diye düşünüyorum .... hatta bugünkü agrım acaba progesteronu azalttık diye mi diyerek de paranoyaya bağladım yine 🙄 yarına kadar geçmezse sorarım doktoruma diye düşünüyorum .... şimdilik bekleyeyim yarın birsey kalmaz belki 🤷🏻‍♀️

Kızlar kahvemsi lekelenme yaşadınızmı hiç ? Ben de 2 gün oldu dün doktora gittim kesenin yanında kanama alanı varmış iğne ve serum yaptılar bugün çok küçük gelmiş şuan yok ama canım sıkıldı baya sizler tecrübelisiniz bu durumu yaşayan oldu mu inşAllah düzelir 🙄
6-9 arası ara ara yaşadım , hatta sonra da nokta kadar haftada bir yaşamaya devam ettim 1haftadır yok gibi ...

Ben hala kullanıyorum canım popolarimin popo dencek yanı kalmadı 12. Haftada birakcak inşallah nasip olursa çoğu gitti azı kaldı

Kalp atışını duyduğumuz hafta kestik iğneleri, fitili de 12. Haftam dolduğunda kestik çok şükür. Cuma günü kontrolde vitaminlere başlayacak gerekli gördüğü.

Ben başından beri fitil olarak kullanıyorum. Günde 3tü, 12. hafta 2'ye, geçen hafta da 1'e düştük. Benim doktor doğuma kadar günde 1 devam ediyoruz genelde tüp bebekte dedi, ben sevmediğim için istemiyorsan bir hafta daha günde 1 kullan bırak dedi ama benim sevip sevmeme gibi bi lüksüm yok mecbur devam edicez son aya kadar.
Ben bundan şunu anladım: tüplü olduğumuz için riske girmiyor ve progestana devam ediyor doktorlar. Ancak hamileliğin gidişatına göre eğer sıkıntı yoksa bir süre sonra bırakmak da sorun olmuyor. Doktor anahtar kelime burda.

Ben başından beri fitil olarak kullanıyorum. Günde 3tü, 12. hafta 2'ye, geçen hafta da 1'e düştük. Benim doktor doğuma kadar günde 1 devam ediyoruz genelde tüp bebekte dedi, ben sevmediğim için istemiyorsan bir hafta daha günde 1 kullan bırak dedi ama benim sevip sevmeme gibi bi lüksüm yok mecbur devam edicez son aya kadar.
Ben bundan şunu anladım: tüplü olduğumuz için riske girmiyor ve progestana devam ediyor doktorlar. Ancak hamileliğin gidişatına göre eğer sıkıntı yoksa bir süre sonra bırakmak da sorun olmuyor. Doktor anahtar kelime burda.
Evet bence de tüp bebek olunca risk almiyorlar,12.haftaya kadar crinone jel kullanıyordum şimdi 5 günde bir iğneye geçtik neyse jelden kurtulduğuma sevindim iğneye razı oldum☺️

Benim progestan iğne günde 1 ploruton iğne haftada 1 progestan fitil 2*2 estrofem 2*2 coraspin 1 hibor zaten doğuma kadar oda 1 ilaç manyağı gibi bişey oldum

X