Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Tebrik ediyorum seni 37.haftaya kadar taşıdın. Kiloları da gayet iyi .Süt yapıcı seyleri de araştır canım 2 bebek besleyeceksin. Eşim ziraat mühendisi bana diyorki biz ineklere süt yapsın diye mısır veriyoruz sana da öyle yaparız 😀😀😀😀. Bu arada hediyelik olarak birşeyler düşündün mü? Virüs nedeniyle hastaneye gelen olmaz eve de çok kişi gelmeyecektir diye düşünüyorum. Sayı olarak fazla olmayacağı için tema dan fidan bağışı düşünüyorum ,kayseriye dikiyorlarmis çok güzel kartlar gönderiyorlar oğlumdan sevdiklerinizin çocuklarına hediye 😊.15 kadar bağış yapayım , çikolata da alırız .Arkadaşımda magnet yapacakmış. Sence nasıl olur?
sagol cnmm bebislerimi gorcem diye hale inanmaktan zorlaniyorum 😊 darisi basiniza zamaninda saglikli gelsin pasamiz 🤗 sut yapici seyler gercekten biraz arastirmam lazim bol su sart ama baska cay flan varmis , hediyelik konusunda pek dusunemedim cnm hastaneye zaten kimseye cagirmiyoruz , eve cikinca gelen yakinlara cokolata magnet dusunuyorum cnm ama bak temadan fidan bagisi cok guzel bir fikir olmus esim uye olmustu arastiracam simdi 😃 fikirini kopya cekiyorum 😎

Ben almak istiyorum ama doktorum ailem - hatta iş yerindekiler kimse gelmemi istemiyor :KK43:((( ben de 4 hafta 4 haftadır diye bakıyorum ama bilemiyorum ... bir de bu kadar zamandır işe gitmeyip son 4 hafta gidersem ayıp olur diye düsünüyorum :KK43:((( gerçi son 1,5 aydır haftada bir gün gidiyorum , diğer günler de işimi evden hallediyorum ... zaten 24. Haftada nöbetten çıkılıyor ... cok kararsızım ...
Bende sonrası için çok ihtiyacımız olacak diye gideceğim inşallah bu sıcaklarda dayanabilirim eşim getirip götürecek zaten

Ben almak istiyorum ama doktorum ailem - hatta iş yerindekiler kimse gelmemi istemiyor :KK43:((( ben de 4 hafta 4 haftadır diye bakıyorum ama bilemiyorum ... bir de bu kadar zamandır işe gitmeyip son 4 hafta gidersem ayıp olur diye düsünüyorum :KK43:((( gerçi son 1,5 aydır haftada bir gün gidiyorum , diğer günler de işimi evden hallediyorum ... zaten 24. Haftada nöbetten çıkılıyor ... cok kararsızım ...

Cumhurbaşkanlığı en son hamilelere 24. Haftadan itibaren idari izin verdi, ben gitmiyorum o yüzden Ama evden çalışıyorum 🙄 ama çalışabilir raporu alacağım istediler İK dan

Sınıf öğretmeniyim😔 bu durumda alamıyorum galiba
Alırsınız bence, zaten devlet memuru öğretmenler tatilde şu anda, dr basit bir rapor yazıyor. Onu okul memurunuza götüreceksiniz, o sizi yönlendirir. Hatta şimdiden sorabilirsiniz. Ben kendi iş yerimde çalıştığım için kendimi hemen 32. Haftada izne çıkarıcam fazladan sigorta ödememek için 😃

Alırsınız bence, zaten devlet memuru öğretmenler tatilde şu anda, dr basit bir rapor yazıyor. Onu okul memurunuza götüreceksiniz, o sizi yönlendirir. Hatta şimdiden sorabilirsiniz. Ben kendi iş yerimde çalıştığım için kendimi hemen 32. Haftada izne çıkarıcam fazladan sigorta ödememek için 😃
Prosedür kolay da bizim doğum izni tatike denk geldiği için zaten evde olduğumuz için kabul edilemeyeceği söyleniyor,yönetmeliklere baktım ama net bir bilgi de bulamadik açıkçası

Bugün kontroldeydik 😃 iyi gecti cok şükür .... artık ufak kasılmalar hissedebilirsin merak etme dedi doktorum .... bundan sonra kontroller 2 haftada bir :) hatta 36dan sonra haftada 1 ... yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik 😋
Harika haber😀 biz de ctesi gidicez bakalım bize ne diyecekler? Nst başlandı mı? Benim doktor 32den sonra demişti ctesi tam 32 oluyoruz, başlayacaklar mı acaba görücez

Harika haber😀 biz de ctesi gidicez bakalım bize ne diyecekler? Nst başlandı mı? Benim doktor 32den sonra demişti ctesi tam 32 oluyoruz, başlayacaklar mı acaba görücez
Normalde 32de bağlıyorlar kontrol icin , ama burda yazmıştım 28deyken ciddi bir agrım olmustu hani proluton filan yapmak zorunda kalmıştım ; o zaman bağlandı , o yüzden bugün tekrar bakmadık 😃 sanırım bir dahaki 36da olacak (ekstra bir sıkıntı olmazsa🙏🏻🙏🏻) başaşağı duruyordu sıpa 😂 o yüzden midemde devamlı bir tekme hissediyorum demek ki 😅

Normalde 32de bağlıyorlar kontrol icin , ama burda yazmıştım 28deyken ciddi bir agrım olmustu hani proluton filan yapmak zorunda kalmıştım ; o zaman bağlandı , o yüzden bugün tekrar bakmadık 😃 sanırım bir dahaki 36da olacak (ekstra bir sıkıntı olmazsa🙏🏻🙏🏻) başaşağı duruyordu sıpa 😂 o yüzden midemde devamlı bir tekme hissediyorum demek ki 😅
Hımmm anladım. Neyse ki atlattık yaaa sıkıntılı günleri. Artık içim rahat bi şekilde doğsa da olur diyorum. Tabi gönül ister 38-39 u görmeyi :)))

Bugün bizim de kontrolümüz vardı, aşağıda ki baş aşağı dönmüş artık baskı artar dedi. Tekrar progestan başladık. Sizlerin bebeklerin hareketleri nasıl bu haftalarda? Benimkilerin hareketleri çok sertleşti canıma okuyolar resmen:emir_bebek:

Merhaba arkadaşlar bu sabah adet sancısı benzeri bel ağrısı ve vajina kemiğime yapılan baskı sürekli ishal olmuş gibi karın ağrısıyla wc yatak arası gide gele sabah beş civarlarında içime o malum kurt düştü. Sonrasında karnımda bir iki kez sertleşme olunca da doktoruma sordum hemen hastaneye çağırdı. Rahim boynu 19,94 mm olmuş alttaki bebeğin ağırlığı ve baskısıyla, doktorumun deyimiyle erken doğum sopa gösteriyor önlem almamız gerekiyor dedi. Magnezyum ve kramp için iyi gelecek vitaminlerle dolu bir serum yedim, nstye bağlandım şükür sadece 15 sn lik bi kasılmam oldu hareketler kalp atışları iyiydi. Tahlillerde de bi sıkıntı çıkmayınca evde yatıp dinlenme reçete edildi tabii, wc dışı ayağa kalkmak yok.. progestan fitil, magnezyum başladık. Birde ciğer geliştirici vurdu iki doz her ihtimale karşı. Çok korkarak gittim ama şükür hala benimleler.. haftamız erken olsa dahi muhakkak wc ağrısı gibi bir şeyi bile takip edin bence. Dileğim iki üç hafta daha onları benimle tutabilmek, iyi dileklere ihtiyacım var. İyi geceler❤️

X