Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Arkadaşlar @Albatros2 ile grubumuzda doğumlar başlamış oldu.Dogum şekli hakkında düşünceleriniz neler doktor bana sezeryen dedi ama normal doğumunda avantajları çok fazla ne düşünüyorsunuz
Valla benim daha önceden myom ameliyatı, yaş, kilo tüp bebekle birleşince fazla tercihim yok 😶 normal doğumun N sini bile konuşmadık ...
Ama 25 yaşında normal yolla hamile kalmış bir kadın olsaydım belki düşünürdüm ... yine de atıp tutmak istemiyorum ... belki de o zaman fikrim değişirdi .... ama üniversitedeyken hep normal Doğum yaparım diye düşünüyordum ... cok da plan yapmamak lazımmış 😅

Valla bende sezeryan yaparım büyük ihtimalle normal doğumdan korkuyorum ayrıca sezeryani da uyutarak istiyorum çünkü hali hazırda bel fitigim var zaten o belden olan iğne sonradan bel ağrısı yapıyor dio arkadaşlarım hep bende uyanık olmak kizcemin ilk anını görmek onu ilk koklayan olmak istiyorum kararsızım

Aslında tüp bebek olmamiz normal doğuma engel değil,şartlar uygunsa normalde olabilir tabiki ama mesela benim tansiyon problemim var o nedenle doktor riske atmaz yuksek ihtimal,yani en iyi kararı doktorlariniz verir onlara güvenmemiz lazım.
O konuda da şanslıyım sonuna kadar güveniyorum ona :) - arkadasım dediğim ; myom ameliyatıma da giren kişi , o zaman asistandık tabi 😅 takılıyorum ona karnımın içini biliyorsun zaten diye 😬

Benim de sezaryen olacak, aktif siğillerim var çünkü gebelikte müdahale yapılmadığı için duruyorlar öyle ☹️ Doktorum da mecburi sezaryen dedi o da 38. haftayı bitirince olacak erken gelmeye karar vermezse.... 28.08 tarihi düşünüyorum bakalım 🥰

Benim de sezaryen olacak, aktif siğillerim var çünkü gebelikte müdahale yapılmadığı için duruyorlar öyle ☹ Doktorum da mecburi sezaryen dedi o da 38. haftayı bitirince olacak erken gelmeye karar vermezse.... 28.08 tarihi düşünüyorum bakalım 🥰
Tarih konuşacağımız zamanlara da mı gelecektik 🙈
Biz de 29.08 diye konuştuk ama hayırlısı 😬

Kızlar benim doktor ısrarla 37. Haftada alırız diyor,şuan tansiyonum normal ama riske atmayız diyor,allahtan bir engel çıkmazsa 9-15 arası sezeryan planlıyor doktorum.Ben en azından 38. Hafta dolsa diyirum ama bakalım gidişat neyi gosterecek

Ayy bana da 38+3-4 de alırız dedi. O da 28-29.08 e denk geliyor. Bakalım hayırlısı. İstersen normal doğumu bekleriz dedi ama galiba gün yaklaştıkça korkular arttı. Normal Doğum esnasında oksijensiz kalan bebekler geliyo aklıma ister istemez yoğun bakımdan. Sezeryan içinde kesinlikle spinal olurum Allahtan bişey olmazsa çünkü bebek için en güvenlisi o. Genel anesteziye göre çok daha az anestezi gidiyor bebeğe.

39 hafta demişti doktorum bana sezeryan olacaksa. O da ağustos sonu oluyor. Bu gidişimizde konuşacağız ayrıntılı olarak. Normal doğum bebek isterse olabilir demişti ama risk almak konusunda endişeliyim biraz. Hayırlısıyla sağlıkla gelsin bebişler

Bu arada kızlar annemle çanta hazırlamaya başladık dünden beri. Ne kadar çok eşya varmış. Minnak minnak bir sürü yıkadık ütülenecek şimdi. 3 aydan sonraları ayırdım onları daha sonra hazırlarız diye. Ufak tefek en son alınacak şeyler kaldı. Bez, ıslak mendil gibi

Kızlar ben de hastane çantası hazırlıyorum,küçük keseler diktim onların icine ayrı ayrı koymayı dusunuyirum bebek için sunlari hazirladim
-bir tane onlu hastane çıkışı
-uc tane beşli hastane çıkışı
-15 tane bebek bezi,pamuk,ıslak mendil
-4-5 ağız mendili,zıbın
-biberon,göğüs ucu kalkanı,pişik kremi
-sut pompası

Şimdilik aklıma gelenler bunlar kendim icinde ayrı bir çanta hazırlamayı düşünüyorum,bebek için bunlar ilk etapta yeterli okur mu sizce🤔

Kızlar ben de hastane çantası hazırlıyorum,küçük keseler diktim onların icine ayrı ayrı koymayı dusunuyirum bebek için sunlari hazirladim
-bir tane onlu hastane çıkışı
-uc tane beşli hastane çıkışı
-15 tane bebek bezi,pamuk,ıslak mendil
-4-5 ağız mendili,zıbın
-biberon,göğüs ucu kalkanı,pişik kremi
-sut pompası

Şimdilik aklıma gelenler bunlar kendim icinde ayrı bir çanta hazırlamayı düşünüyorum,bebek için bunlar ilk etapta yeterli okur mu sizce🤔

havlu, müslin de ekle canım bence.

Ayy bana da 38+3-4 de alırız dedi. O da 28-29.08 e denk geliyor. Bakalım hayırlısı. İstersen normal doğumu bekleriz dedi ama galiba gün yaklaştıkça korkular arttı. Normal Doğum esnasında oksijensiz kalan bebekler geliyo aklıma ister istemez yoğun bakımdan. Sezeryan içinde kesinlikle spinal olurum Allahtan bişey olmazsa çünkü bebek için en güvenlisi o. Genel anesteziye göre çok daha az anestezi gidiyor bebeğe.
Öğrendiğimiz iyi oldu😊.Kilosu nasıl bebeğin

Ya spinalle epiduralin ve kombinenin arasındaki farklar ne? Biz mi talep ediyoruz doktor mu en uygun yöntemi seçiyor?

Ya spinalle epiduralin ve kombinenin arasındaki farklar ne? Biz mi talep ediyoruz doktor mu en uygun yöntemi seçiyor?
Bana doktorum spinali önerdi,epidural çok gerekli değil,genel anestezi de bebeğe az da olsa anestezi gittiği için önermiyorum spinal uygundur dedi,aynen bilenler yazsınlar epidural spinal arasındaki farkı

X