Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Bende hiç ödem olmadı ya acaba hergün bi fincan kahve içtiğim için midir
Ama ben de içiyorum 🤷🏻‍♀️ Bence tansiyon gibi altta yatan bir neden yoksa yapısal ... bir de -genelde- annelerimiz gibi hamilelik geçiriyoruz ... annemin beni doğurduğu kilodayım 😬 farkımız ; 10 yaş ve o 24 kg almış ben 10 - dalga geciyorum onunla sen nasıl o kadar aldın diye 😬 cok dikkat eder kilosuna normalde ....

kahve bana yasak hiç içmiyorum kahvenin ödemi atma etkisimi varmıs Bi arastırayım sade soda önerdiler onuda pek içemiyorum 😔
Ödemi atma gibi değil de , çay kahve gibi içecekler idrar söktürücü ama bir yandan da sıvı kaybını arttırdığı icin aslında onları tüketirken daha cok su içmek lazım 😔
Ben bol sütlü kahve içiyorum çünkü kahveyi cok seviyorum , süt de içmiş oluyorum fırsat bu fırsat , ama keske daha cok su içebilsem ...

kızlar ayaklarınızda sismeler başladınmı
abimler geldi biraz tempoda ayak bileklerim sismeye başladı tuzlu yemiyorum suyumuda 3 litre içmeye çalışıyorum☹
Evet ya başladı hareket etsemde etmesemde ayaklarım şiş hep hele ellerim çok acıyor sabahları açıp kapatmakta zorlanıyorum
Dün sağlık ocağına gittim tansiyonum 11/7 çıktı iyi dedi tuzlu yemiceksin dedi çok tuzlu yiyen biride değilim 🙄

Ben de biraz ayakta dursam hemen ayaklarım şişiyor. Uzatıp dinlenince geçiyor. Tansiyonum normal çok şükür. Her dr a gittiğimizde ölçüyorlar. Evde de ben arada şüphelenince ölçüyorum. Tuzu ekstra kesmedim hiç, eskiden neyse şimdi de öyle yiyorum. Su, çay,kahve, günde 1 soda mutlaka içiyorum 💕 bu sıcaklarda sodasız yaşamıyorum zaten 😄

Kızlar bende de şeker çıktı. Yarın dahileyeye gideceğim .Şeker yuklemesi gayet iyi cikmisti demek ki sonradan da olusabiliyormus.

Kızlar bende de şeker çıktı. Yarın dahileyeye gideceğim .Şeker yuklemesi gayet iyi cikmisti demek ki sonradan da olusabiliyormus.
Ben de de 30. Haftada çıkmıştı,dahiliyeye gittim ordan diyetisyene yonlendirildim çok şükür diyetle kontrol altına alındı,seninde muhtemelen diyetle kontrol edilir merak etme.Aslinda hamilelerin evinde tansiyon aleti ve şeker ölçüm cihazı mahakkak olmalı,hiç belli olmuyir kimde,hangi hanftadan itibaren cikacagi.

Bayram sonrası tahlil vereyim diyorum ben de. Yemek sonrası ağırlık basıyor. Normalde hiç uyumam beş on dakika uyukluyorum. Şekerden şüpheleniyorum yükseldi mi diye? Malum meyve tüketiyoruz bu aralar fazla mı kaçıyor acaba?

Ben de de 30. Haftada çıkmıştı,dahiliyeye gittim ordan diyetisyene yonlendirildim çok şükür diyetle kontrol altına alındı,seninde muhtemelen diyetle kontrol edilir merak etme.Aslinda hamilelerin evinde tansiyon aleti ve şeker ölçüm cihazı mahakkak olmalı,hiç belli olmuyir kimde,hangi hanftadan itibaren cikacagi.
Evet haklısın bulundurmak lazım

Bayram sonrası tahlil vereyim diyorum ben de. Yemek sonrası ağırlık basıyor. Normalde hiç uyumam beş on dakika uyukluyorum. Şekerden şüpheleniyorum yükseldi mi diye? Malum meyve tüketiyoruz bu aralar fazla mı kaçıyor acaba?
Şeker ölçüm cihazı alabilirsin çok pahalı bir şey de değil,kanı sonuçta bir kere veriyorsun o an normal çıkabilir ama gün içinde yükseliyor da olabilir,en iyi takibi bence ölçüm cihazıyla günlük yapmak.

Kızlar hastaneye yattım ; ufaklık biraz korkuttu sancı oldu , rahim ağzı 1,5cme inmiş , NSTye bağladılar bir sıkıntı yok şimdilik cok sükür ... iki şey için özellikle yazdım :
1- kendinizi fiziken ve ruhen sakın yormayın
2- çantanız hazır olsun 😅😅😅
Elbisemle yatıyorum su an 🙃
İnsallah 1-2 güne yollarlar ... biraz daha sıksa dişini sıpa.....

Kızlar hastaneye yattım ; ufaklık biraz korkuttu sancı oldu , rahim ağzı 1,5cme inmiş , NSTye bağladılar bir sıkıntı yok şimdilik cok sükür ... iki şey için özellikle yazdım :

Anaaaamm 😯 nasıl geçti gecen?
Ya benim de içime beklenmedik bi anda gelecekmiş gibi doğuyor sanki. Dün kalkıp eşimin temizlikte es geçeceği detaylarla uğraştım (Duşakabin camı silme vb) bugün çantamı hazırlayacağım valla hala hazırlamamıştım da 🙄 bir de bu gece baya regl sancısı gibi kasıklarımda bi sancı yaşadım falan... çocuğum da sanki aşağı inmiş gibi 🤷‍♀️ Hakkımızda hayırlısı valla...

Çok geçmiş olsun,evet haklısın dikkat etmek lazım,ben çantamı 32 de hazırladım,ne olur ne olmaz diye,sağlıkla gelsin bebislerimiz ama vaktinde inşallah 😀

Rainbow tam herşey yolunda derken son dk bir atraksiyon yaşatıyor bunlar .Çok geçmiş olsun. Dogduklarinda popular ısırılacak kesin😀.Boyle bir durumda nasıl bir tedavi uygulanıyor acaba

Ooovvvv geçmiş olsun. Söyle senin sıpaya laf dinlesin de azıcık sıksın dişini. Ben de korkuyorum ya ara ara yoklamaya başlıyo gibi ama şükür dünkü nst de sancı çıkmadı. Hastane valizimi hazırladım 3-4 gün önce 🙈 Gelişmelerden haber ver mutlaka. Merak ederiz bak:)

Geçmiş olsun canım. Ne olur bayram şekeri olmaya karar vermesin bizim bebişler. Valla ben de korkmuyor değilim. Kuzucuklar rahat rahat bekleyin yerinizde. Anneler henüz hazır değil😉 Çantayı kapatmadım daha ben de. Kolay alınır dediğim şeyler hala girmedi yerine. Hemen ayarlamak lazım

Rainbow tam herşey yolunda derken son dk bir atraksiyon yaşatıyor bunlar .Çok geçmiş olsun. Dogduklarinda popular ısırılacak kesin😀.Boyle bir durumda nasıl bir tedavi uygulanıyor acaba

bende aynını 22. Haftada yaşadım o zaman progestan ve magnezyum verildi, bende idrar yolları enfeksiyonu da çıkmıştı antibiyotik verildi. Bi daha bakıp rahim ağzı uzamazsa serklaj yapacaklardı ama 34-35 haftalarda da. Yapılıyor mu bilmem 🤷‍♀️

X