Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Doğum yapacak arkadaşlar allah kolaylık versin. Doğum yapanlar sizler nasılsınız? ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım hiç böyle olacağımı düşünmemiştim. Yetemiyorum onlara, bebeğimin biri sürekli ağlıyor memeyi reddetmeye başladı biberon istiyor. Özellikle ikiz anneleri emzirme konusunu nasıl yapıyorsunuz

Ahh canım koyverme kendini yaaa
yenidoğan ağlamasını ya gaza, ya doymamaya yada ilgi açlığına yoruyorlar Ya genelde, hepsine dikkat ettin mi tek tek? İnstagramda sema abbasoğlu’aözel mesajla bir sorsana kendisi sağolsun cevap veriyor yrdımcı oluyor. Olmadı danışmanlık istersin yine kendisinden... allah yardımcın olsun kuzularla sana 🧿
Sütün yetmiyorsa da Yetmiyordur her bebek memeyle büyümüyor kendini yıpratma hemen bu kadar noolur...

Doğum yapacak arkadaşlar allah kolaylık versin. Doğum yapanlar sizler nasılsınız? ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım hiç böyle olacağımı düşünmemiştim. Yetemiyorum onlara, bebeğimin biri sürekli ağlıyor memeyi reddetmeye başladı biberon istiyor. Özellikle ikiz anneleri emzirme konusunu nasıl yapıyorsunuz
Tek bebekle emzirme işi beni nakavt etti hem de eski bir bebek hemşiresi olarak. Allah ikiz analarına sabır versin gerçekten. Göğüs uçlarım çok fena gerçekten acı çekiyorum. Birazcık işin ciddiyetinde olmasam emzirmeyi bırakırdım herhalde. Ama iş gerçekten ciddi sabra dewamke 😬

Tek bebekle emzirme işi beni nakavt etti hem de eski bir bebek hemşiresi olarak. Allah ikiz analarına sabır versin gerçekten. Göğüs uçlarım çok fena gerçekten acı çekiyorum. Birazcık işin ciddiyetinde olmasam emzirmeyi bırakırdım herhalde. Ama iş gerçekten ciddi sabra dewamke 😬
Sen gümüş kapak almış mıydın işe yaramıyor mu

Kızlar merhaba günlerdir yazamadım bir türlü😊 12 sinde sezeryanla oğlumu kucağıma aldım. Taburcu olduktan sonraki bir haftam kabus gibi geçti aşırı gaz ve kabızlık sorunum oldu. Gözüm hiç bir şeyi görmedi şişkinlik ve ağrıdan üstüne üstlük ayaklarımda çok ciddi ödem oldu bacaklarımda dahil davul gibi şişti. Bir kaç gün yüksek tansiyon problemim oldu dahiliyeye gittim tansiyon ilacı verdi şimdi düştü çok şükür ilacı azaltarak kesicez. Genelde hamilelikte yaşanan bu durumları Sezeryan sonrası yaşadım. Ama çok şükür 2 - 3 gündür iyiyim bu gün minnoşumun kıyafetlerini bile ütüledim. Oğlum 2680 kg doğdu 2250 ye kadar kilo kaybı oldu ve sarılık oldu. Bir gece fototerapi aldı geçtiğimiz hafta. Allah’ıma şükür yavaş yavaş oda toparlamaya başladı. Evlat çok bambaşka bir şeymiş yaşanan bütün sıkıntılara değiyor. Şimdi tek derdim emzirmek 😂 çok derin uyuyor zorla uyandırıyorum ☺️☺️ yarım saat sürüyor uyandırmak. Ama sanki evin her yeri bebek kokuyor muhteşem bir şey. Şükürler olsun rabbime 🙏🙏Bu arada Doğum yapan arkadaşları da tebrik ederim allah sağlıklı hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah 🙏

Kızlar merhaba günlerdir yazamadım bir türlü😊 12 sinde sezeryanla oğlumu kucağıma aldım. Taburcu olduktan sonraki bir haftam kabus gibi geçti aşırı gaz ve kabızlık sorunum oldu. Gözüm hiç bir şeyi görmedi şişkinlik ve ağrıdan üstüne üstlük ayaklarımda çok ciddi ödem oldu bacaklarımda dahil davul gibi şişti. Bir kaç gün yüksek tansiyon problemim oldu dahiliyeye gittim tansiyon ilacı verdi şimdi düştü çok şükür ilacı azaltarak kesicez. Genelde hamilelikte yaşanan bu durumları Sezeryan sonrası yaşadım. Ama çok şükür 2 - 3 gündür iyiyim bu gün minnoşumun kıyafetlerini bile ütüledim. Oğlum 2680 kg doğdu 2250 ye kadar kilo kaybı oldu ve sarılık oldu. Bir gece fototerapi aldı geçtiğimiz hafta. Allah’ıma şükür yavaş yavaş oda toparlamaya başladı. Evlat çok bambaşka bir şeymiş yaşanan bütün sıkıntılara değiyor. Şimdi tek derdim emzirmek 😂 çok derin uyuyor zorla uyandırıyorum ☺☺ yarım saat sürüyor uyandırmak. Ama sanki evin her yeri bebek kokuyor muhteşem bir şey. Şükürler olsun rabbime 🙏🙏Bu arada Doğum yapan arkadaşları da tebrik ederim allah sağlıklı hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah 🙏
Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün. Bende merak ediyordum aynı gün doğum yapacaktık ismini hatırlayamadım. Çok geçmiş olsun gaz sancısını bende 2 gün çektim. Bizde sarılıktan yattık. Çok zorlu süreç ama bugünümüze şükür

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün. Bende merak ediyordum aynı gün doğum yapacaktık ismini hatırlayamadım. Çok geçmiş olsun gaz sancısını bende 2 gün çektim. Bizde sarılıktan yattık. Çok zorlu süreç ama bugünümüze şükür
Amin 🙏 hepimizin evladını inşallah. Kesinlikle biraz zorlu ama kuzumun yüzüne bakınca kokusunu içime çekince unuttum gitti bile 🤗🤗

Çok şükür bugün doğum gerçekleşti, gece boyu süren ağrılarla sabah 8 gibi doktora gittik , 4-5 cm açılmayla yatisim yapıldı 13.00 gibi doğum gerçekleşti. Sancı çekmek kolaydı ıkınma kısmı zordu ama 5-10 dakikada sürdü o da. Bekleyenlere Allah kolaylıklar versin hepimizin evladına hayırlı sağlıklı ömür versin.

bebişlerine kavusanlar hayırlısı olsun Allah analı babalı büyütmek nasip etsin darısı başımıza B Browni61 canım seninde bugün belli olacaktı ne dedi doktor bizimde yarın belli olacak hayırlı haberler
Canım tarihimiz belli oldu 1 Eylül inşallah 🙏 39 haftalık oluyoruz o gün, her şey normal olduğu için bekleyeceğiz o tarihi.

Çok şükür bugün doğum gerçekleşti, gece boyu süren ağrılarla sabah 8 gibi doktora gittik , 4-5 cm açılmayla yatisim yapıldı 13.00 gibi doğum gerçekleşti. Sancı çekmek kolaydı ıkınma kısmı zordu ama 5-10 dakikada sürdü o da. Bekleyenlere Allah kolaylıklar versin hepimizin evladına hayırlı sağlıklı ömür versin.
Gözünüz aydın canım. Rabbim ikinizede sağlık versin. Hoş geliyorlar yollarını gözlediklerimiz😍

X