Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Evet canım bende şuan öyle yapıyorum bacağa geçtim rahat geldi banada bazen hiç acımıyor bile 🙈

Bacakfa basen kısmına mı baldır kısmına mı vuruyorsunuz? Hangi bölgelere vurulabiliyor? Bende bu ödem/tansiyon sorunundan sonra başladık oksapar'a. Herkes doğum öncesi kullanır ben doğum sonrası🤷🏻‍♀️

Bacakfa basen kısmına mı baldır kısmına mı vuruyorsunuz? Hangi bölgelere vurulabiliyor? Bende bu ödem/tansiyon sorunundan sonra başladık oksapar'a. Herkes doğum öncesi kullanır ben doğum sonrası🤷🏻‍♀️
Bacakta hafif yan bölgeye doğru
Diz kapağından 4 parmak yukarı ve üst kısımdan 4parmak aşağı bacağın ön kısmının hafif yanlarına doğru yapılıyor canım sen ne zamana kadar kullanacakmışsın

kızlarr biz saat 2 de dünyaya geldik ikimizde çok iyiyiz hiç ağrım başdönmem olmadı şükür sütüm şakır şakır gelmiyor mama ve emzirme işlemi yapıyoruz canı sağolsun yeterli sarılık olmasın sık sık memeyi emziriyoruz tutuyor 4 güne düzene girermiişş🥰
Hoş gelmiş masal hanım😍 Gözünüz aydın canım. 3 gün ancak geldi benim sütüm. Çok yeterli değil belki ama gelmesi bile güzel. Doğum tarihlerini tutturamadık ama hastaneleri aynı oldu 😉

Bacakta hafif yan bölgeye doğru

Diz kapağından 4 parmak yukarı ve üst kısımdan 4parmak aşağı bacağın ön kısmının hafif yanlarına doğru yapılıyor canım sen ne zamana kadar kullanacakmışsın

Eşim evdeyken ona vurduruyorum kollarımdan ama yokken bacaktan kendim yaparım diye düşündüm. İki kutu bitecekmiş toplamda 20 tane vurulacağım yani. İlk kutu bitmek üzere. Sen doğumdan sonrada vuracak mısın? Tam olarak neden veriliyor bu iğne acaba, benim sadece ödemim çok oldu diye verildi.

Eşim evdeyken ona vurduruyorum kollarımdan ama yokken bacaktan kendim yaparım diye düşündüm. İki kutu bitecekmiş toplamda 20 tane vurulacağım yani. İlk kutu bitmek üzere. Sen doğumdan sonrada vuracak mısın? Tam olarak neden veriliyor bu iğne acaba, benim sadece ödemim çok oldu diye verildi.
Evet doğumdan sonra da 1,5 ay vurulucam.. kan pıhtılaşmam var oyüzden vuruluyorum ben. Ödemin çok mu fazla acaba ondan mı verdiler ki

Doğum yapmayan arkadaşlar çok az kaldı herhalde. Allah onlarıda sağ salim kurtarsın. Diğer arkadaşlarla paylaşıma buradan devam edebiliriz. Biliyorum çok yoğun girmeye vakit yok ama. Bilgi paylaşımı açısından iyi olacak

Yarın 1 haftalık olacağız biz. Yeni yeni kendime geliyorum desem yeridir. Başlarda benim ağrımlarım vardı. Bebekle bile tam ilgilenemedim. Annem ve kardeşim yanımdaydı sağ olsunlar. Ancak 3. gün sütüm gelmeye başladı. Mama verdik o zamana kadar. 3 günlükken şüphelendik sarılık başlangıcı çıktı. Şimdi kontrol altında yavrum kan verip duruyoruz😔

Onun dışında düzen kurmaya çalışıyoruz. Biraz uyandırma kısmı sıkıntılı. Memeyi aldırana kadar epey uğraşıyorum. Bazen gece sağarak veriyorum. Inşallah zamanla düzelecek her şey

Sizde durumlar nasıl?

Doğum yapmayan arkadaşlar çok az kaldı herhalde. Allah onlarıda sağ salim kurtarsın. Diğer arkadaşlarla paylaşıma buradan devam edebiliriz. Biliyorum çok yoğun girmeye vakit yok ama. Bilgi paylaşımı açısından iyi olacak

Yarın 1 haftalık olacağız biz. Yeni yeni kendime geliyorum desem yeridir. Başlarda benim ağrımlarım vardı. Bebekle bile tam ilgilenemedim. Annem ve kardeşim yanımdaydı sağ olsunlar. Ancak 3. gün sütüm gelmeye başladı. Mama verdik o zamana kadar. 3 günlükken şüphelendik sarılık başlangıcı çıktı. Şimdi kontrol altında yavrum kan verip duruyoruz😔

Onun dışında düzen kurmaya çalışıyoruz. Biraz uyandırma kısmı sıkıntılı. Memeyi aldırana kadar epey uğraşıyorum. Bazen gece sağarak veriyorum. Inşallah zamanla düzelecek her şey

Sizde durumlar nasıl?
Biz de bugün 12 günlük olduk. Kan uyuşmazlığına rağmen şükür sarılık olmadı. İlk günden itibaren sürekli emzirmeye çalışıyorum muhtemelen işe yaradı böyle yapmam. Geçen Pazar günü ateşi yükseldi 37,5 u görünce apar topar daha önce çalıştığım yoğun bakımı bulduk. Arkadaşlar kan aldılar idrar örneği verdik. Enfeksiyondan şüphelenmiştim çünkü. Sonuçlar temiz çıktı. Meğerse havalar sıcak olduğu için ve henüz yavrucum kendi ısısını yeterince koruyamadığı için hafif yükselmesi normalmiş. Onun dışında benimki de sürekli emmek istiyor maşallah 🧿 Sanırım hemen büyümek istiyor 🙈 İlk 4gün çok ağrı çektim ama sonra geçti şükür. Bizde durumlar böyle 🥰

Sizde durumlar nasıl?
Sarılık ölçümü bizde cihazla yapıldı günaşırı. kolay oldu keşke öyle ölçseler sizinkini de. Kan aldırmaya dayanamıyor insan 🙁 ben yeterli emziremediğim için ilerledi fototerapi aldık,siz dikkat edin. Benim göğsüm hala yara olduğu için emzirmek işkence şöyle keyifle emzireceğim günleri bekliyorum. Bir de 1 haftadan sonra kendileri emmek için uyanıyorlar belli bi düzende.uykuları azalıyor

Ben doğduğu günden beri emziriyorum, iştahıda yerinde kilo da aldı ama yinede sarılık oldu, kanı benim kanımla aynı uyuşmazlıkta yok, sanırım suni sancı sarılığa neden oldu, çok şükür geçmek üzere.

Sarılık ölçümü bizde cihazla yapıldı günaşırı. kolay oldu keşke öyle ölçseler sizinkini de. Kan aldırmaya dayanamıyor insan 🙁 ben yeterli emziremediğim için ilerledi fototerapi aldık,siz dikkat edin. Benim göğsüm hala yara olduğu için emzirmek işkence şöyle keyifle emzireceğim günleri bekliyorum. Bir de 1 haftadan sonra kendileri emmek için uyanıyorlar belli bi düzende.uykuları azalıyor
Cihaz her zaman doğru ölçüm yapmıyor canım mesela bizim cihazla 16 kusur çıktı,kana yolladı bizi doktor kanda 14 lu bir şey çıktı,ertesi günü yine bakalım dedi cihazla 15 lerde kanda 13 lerde çıktı değer yani en doğru ölçüm kan alınması.

X