Aile baskısı

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.666
13.248
33
Ciddi anlamda ruh emicisiniz kusura bakmayın birincisi farklı illerdeyiz şirket ve büro farkı burada devreye giriyor isim üstüne kurulu bir şirketten bahsediyoruz ben uzaktan şirket adına yapılabilecek işleri yapıyorummesela pazar araştırması mesela proje çizimleri mesela katalog incelemeleri şirketten kasıt holding binası değil aynı ile geçince bu isim bazlı şirket büro olarak faliyetine devam edecek ortak haklara sahibiz evet büroda da aynı diplomalara sahip olduğumuzdan eşit haklara sahip olacağız bir diğer husus hayatımdaki insan 2 3 senelik bir heyecan değil 7 senelik köklü bir ilişki hi hi sen evde otur diyecek adam benimle 7 sene o fakültede dirsek çürütmezdi çokta destek Allah’a şükür beni fabrika yada şantiyelere minnet ettirmeyip kendi işimizi kuracak güce sahip olduğu için çokta gurur duyuyorum açıkçası ha bir diğer husus istersem oturur çocuklarımada bakarım bu gocunulacak bir durum değil benim için , annelik gözümde en kıymetli en zor meslek 24 yaşında toy bir yaş olduğunu düşünmüyorum açıkçası insan hayatı tattığı yaşadığı kadar olgunlaşır yaş dediğiniz sadece bir sayı tecrübesi kadar vardır insan dünyada tecrübeniz benden fazladır buna saygı duyarım ama bu kadar olumsuzluğa değil kusura bakmayın:) gel gelelim ülke şartlarıda ortada ekonomide yurt dışını deneyin orada eğitim alın kafalarıda biraz Polyanacılık sanki yarın öbür gün sosyal medya hesabımda bende diğer arkadaşlarım gibi Türkiye bir mühendis kaybetti Almanya bir kurye kazandı eh ehe paylaşımı yapmak istemiyorum :)

Her şeye tamam haklısın. Özgüvenin yerinde gerçekten çalışacaksın. İş gerçek anlamda ortak olacak ve bu iş kapandığında sen bireysel olarak da devam edebileceksin gözüyle bakmaya çalışıyorum.
Motivasyon kırmak istemem ama ne köklü ilişkiler gördük en başta kendiminki adam 19 yaşımdan beri hayatımda. Evlenince her şey sıfırdan başlıyor. Köke möke bakmıyor olay. Her erkek de aynı 💩
Ben kimseye yüzde yüz güvenemiyorum açıkçası. Toy bir yaşta değilsin ama henüz pek kazık yememişsin.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 181 gün geçti.

DertlerDerya8701

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2018
80
136
34
İnsanın kendi işi maalesef özgürlük demek değil. 7/24 aklında oluyor, daha çok emek, daha çok zaman harcanıyor. Sabah 8 akşam Allah ne verdiyse oluyor yeri gelince. Anneniz kötülüğüne söylemiyor. Memuriyet garanti diye söylemiştir. Benim tek demek istediğim kendi işini özgürlük olarak düşünüp, ileride hayal kırıklığı yaşamaman. Daha fazla özveri, emek ve sorumluluk gerektirir kendi işin aklında olsun. Dilerim senin için en hayırlısı neyse o olsun.
 

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
23.452
143.282
Bir bardağı tek elle tutmakla 2 elle tutmak arasında çok fark var.

Eğitimi var ve pazarda da yapacağı işin potansiyeli var ise neden yapması için cesaret vermeyelimki.

Bizim kültürümüzde bu sorun var aman temkinli ol, risk alma. 25 yaşında bir mühendis kadın, neden sınırlanırını zorlamasın ve çocukları için daha iyi bir gelecek için risk almasın.

Fikir sormuş, fikrimi söyledim :)
Eğitimi var, potansiyeli var ama (afedersiniz) çalışacak dötü yok. Daha çalışma hayatına atılmadan nasıl az çalışarak çok para kazanırım derdinde ki herkes bilir ticarette az çalışmak çok kazanmak diye bir şey yok. En azından ilk 8-10 sene yok.