aile evinde duygusal sömürü

peki kendinizi suclu hissetmiyo musunuz hani ana baba kutsaldir ya hep onlar icin yasamamizmis gerekiyomus gibi:/
Hissediyordum hissediyorum da ama napaliriz ki ? Sabah işteyim mesaj atıyor yarım saay sonra bakmadın diye arıyor. Gel pikniykteyiz diyor anne gelemeyiz derim anlamaz. Evime misafir geliyor yengem falan bana neden söylemediler bende geliyim yanına der anlamaz yani çok zorladı beni mahvetti sürekli yanında olayım isterdi abimle bir olup kocamı söylemiştim görüşüyorız diye yoksa canıma okurdu. Çoğu kişi dicek kaç yaşındasınız posta koyun. Koymak mesele değil ana bu ana. Çözümü var huyuna gitmek

27 yasindayim yazmasaniz 20 falan sanardim cunku bu kafaya taktiklariniz ve ailenizin her sozunu dinlemeniz o yaslara tekabul ediyor. Bukadar takmayin istedigniz yere gidin herseyi anlatmayin kac yasina gelmissiniz calismiyorsaniz calisin evlenmeyi dusunuyorsaniz evlenin ben olunce pisman olucan tarzinda konusan bir anne hicte masum degil benim annem asla boyle bisey soylemez ne alaka yani sirf duygu somurusu cunku herseyi takip dediklerini yapiyorsunuz

Bu forumda ayrı ev çok fazla öneriliyor ama bence bunu gerçekleştirmek cokzor.evlenmeyi düşünmüyormusunuz?
evlenmeyi aile evinden kacmak icin dusunmek istemiyorum hem ikimizde evlilik dusuncesinden biraz uzagiz erkek arkadasimla. annemde evlenmiceksen niye gorusuyosun diyo😁

Benim ailemde bana karsi cok baskici asiri korumaci arkadaslarimla bile biyere gitsem saat tutarlardi asisin inatcisin hic bizi dinlemiyosun kendi bildigini okuyosun bizi yok sayiyosun falan neler derlerdi 😬 bende 27 yasindayim bundan 4 sene once evde sinir krizi gecirdim bagirdim cagirdim anlamiyosunuz hep kendi isteginiz gibi olsun istiyosunuz diye hatta atak gecirdim sinirden hastanelik oldum o gun sonra babam 4 ay kustu bana biraz daha ipimi gevsettiler hala kiyafetlerime karisirlar kisa o etek diye ama karismayin bana kac yasina geldim gunahsa bana gunah diyip espriyle karisik soyler yine giyiyorum😂

Suan hem onlarin gonullerini yapiyorum hem kendi isteklerimi yapacaklarimi kafamda oncelik listesi olusturup iki tarafida kirmadan yormadan orta yolu bulmaya calisiyorum bi sure sonra alisiyolar biraz daha, mesela 5te evde ol dedilerse 5bucukta evde olurdum sonra 6ya cikardim sonra 6bucuga tabi yarim saat bile cok laf isitirdim nerde kaldin nerdesin vs 😬
Sevgilimle bulusacaksam tabiki sevgilimle demiyodum yalan soylemek zorunda kalip x kankamla diyordum.

Simdi onlar eskilerde ne gordulerse o kafa yapisinda buyuyolar ve bizim devrimize ayak uydurmakta zorlaniyolar daha anac olup basimiza bisey gelmesin diye ugrasiyorlar aslinda onlarada hak vermek lazim. Ben oyle cozdum onlar beni anlasin diye ugrasmak yerine ben onlari anlayarak orta yolu bulmaya calisiyorum. Suan sevgilim var ailem herkes biliyor aileler tanisti ona ragmen sevgilimle buluscam demiyorum cunku evlenmeden onlara gore yanlis bisey bulusmalar sevgililik tatil olaylari cunku oyle gormus oyle yetismisler. Su saatten sonra 40 50 senelik kafalari degistirmek cok zor o yuzden sen daha ilimli olup nabza gore serbet ver isin icine yalanda giriyo ama bu bizim hayatimiz dogru yada yanlis gonulleri hos tutup yine kendi isteginizi yapin
+1

X