Aile(!) içi şiddet şikayet entrika

pinkpin

Arkana bakma, oraya doğru gitmiyorsun.
Kayıtlı Üye
6 Mart 2012
4.324
7.741
Selam kızlar bende ki dertler bitmiyor sizler de olmasanız kime nasıl anlatırım bilmiyorum sanırım lanetliyim yine de ölmedim ayaktayım :) Hemen konuya geçiyorum.

Geçmiş konularımdan bilenler bilir babamla görüsmüyordum ve vefat haberini aldıktan sonra yıkılmıştım sağlığımı kaybetme noktasına gelmiştim hastane hastane geziyordum.

Karaciğerimde iyi huylu tümör çıkmıstı senelerdir düşük tansiyonla gezen ben yüksek tansiyondan acillik olmaya başladım. Sigarayı bırakmıstım sonra yeniden başladım ama tek tük içiyordum.

Geçenlerde erkek kardesim Almanyadan geldi eşiyle birlikte. Eskiden beridir anlasamayiz beni hep bir ezme asagilama cabasi vardir. İlk bir hafta gayet güzel geçti gezdik eğlendik. Eski aile hayatımızda erkek üstünlüğü olduğu için saçma sapan bir hiyerarşi söz konusuydu. Erkek kardeşim benden kücük olmasına ragmen hakaret ederdi kimse bir şey demezdi bir kaç kere de saldırmıslığı var o zamanlar şikayetçi olmamıstım.

Bu geldiginde de birkac saygisizligi olmustu ama nasilsa gidecekler diye sesimi çıkarmamıştım.

10 gün önce bir gece tansiyon yüksekliği sebebiyle fenalaştım acile kaldırdılar tansiyonumu düsürüp yolladılar. Ertesi günü beraber yemek yedikten sonra balkonda tek başima otururken bir sigara yaktım birden erkek kardesim karsımda dikilip iç sen o sigarayı iç ondan sonra acillik oluyorsun kimse senin peşinde koşturmak zorunda değil dedi. (Acillik olmam direk sigarayla alakali degil) Önce algılayamadım sonra zoruma gitti kimse dediği annemdi. İceri girdim o esnada bana dogru geliyordu. Ne demek kimse peşinden koşturmak zorunda degil kimse dedigin annem o hasta olur ben kosarim ben hasta olurum o kosar sanane bundan dedim.. Bırak lan bu kadını bir kere hastaneye götürmüslügün mü var şeklinde bir cevap aldım. Kendisi 6 senedir yurt dışında ve biz bu 6 senenin 5 senesini annem ve kızkardeşimle hayat mücadelesi vererek geçirdik birbirimize tutunduk. Tabiki annemin herşeyine ben koştum ve benimkine de o koştu.

Ben de sen almanyadayken kim vardı bu kadının yanında dedim. Bu sırada elini yüzüme doğru yaklaştirdi ben de indir o elini dememle bilegimden tuttugu gibi cevirip koltuga yatirdi kollarimi capraz yapip beni resmen bogmaya calisti nefessiz kaldigim anlari unutamiyorum. Elinden kurtuldugum bir an kendimi balkona attim arkamdan belime bir tekme savurdu bu sirada annem ve karisi gokhan yapma sakin ol modundalar. Aninda polisi aradim ve ekip cagirdim artik bu son damlaydi cunku. Annem polisi aradigimi gorunce bagirmaya basladi ne yaptigini saniyorsun sen kardesini isindenmi edeceksin senin gibi kizim yok benim defol bu evden... (Almanya baskonsoloslugunda fahri noter)

Polisler geldi gittik ifade verdik annem ve erkek kardesim ifadelerinde benim saldirdigimi soylemisler... yani iftira atmislar sirf gokhan isinden olmasin diye. Gittim darp raporumu da aldim ve sikayetci oldum. Öyle kolay degil bir insanin canina kast edip kenara cekilmek.

O andan itibaren annemin bana anme olmadigini anladim. Evet senelerdir oglanciydi oglu hep daha kiymetliydi bunu kaniksamistim alismistim ama bu kadarini beklemiyordum.

Şimdi bir arkadaşımın evindeyim. Bir tek kizkardesimle gorusuyorum. Yanima gelmesine izin vermiyorlar hergun kacmak istiyor onlardan tiksindigini soyluyor annemle konusuyormus devamli anne cok buyuk vebal aldin yapma diye annem asla geri adim atmiyormus o benim oglumun ekmek parasiyla oynadi deyip duruyormus...Bekletiyorum önce bir düzenimi kurayim onu yanima alicam.

Babam vefa ettikten sonra önce erkek kardesime sonra anneme vekalet vermistim bodruma donmek zorundaydim kizkardesimin okulu icin benim adima islemleri halledeceklerdi fakat bu olaydan sonra uzerime dusen mallari kendi uzerlerine yapacakalarini ogrenince hemen gittim vekaletleri iptal ettim. Iptal etmemle paragöz ilan edildim. Benim amacim baskaymis...

Gecen dua ettim yahu dedim babam yasarken cok haksizlik etti bari simdi annemin ruyasina girse yanlis yaptigini soylese su kadinin kafasina dank etse dedim.. aynen oyle olmus babam ruyasina girmis anneme yanlis yapiyorsun yapma demis. Ama annem ne anlamis? Evi satacaktim ama satma demek istiyor demis :)

Annem yuzume karsi o mallarin hepsi benim hepsini ustume yapacaksin dedi vekaletin iptalini teblig eden memurun yaninda :) Ben önce vekaletleri iptal edip sonrada neyim var neyim yok hepsini annemin üzerine yapmayi düsünüyorum biraz utanmasi kaldiysa utanir belki..

Ne diyim bilmiyorum yani hayatim roman olur derler ya cidden benimki roman olur galiba acayip bir psikolojideyim hicbir sey umrumda degil sanki.

Babamla da böyle olmasini ben istememistim simdi bana siddet uygulayan bir yaratigi sikayet ettim diye evlatliktan reddedildim. Simdi ben mi istedim boyle olmasini?

Malda mülkte gözüm yok hersey onlarin olsun. Şikayetimi asla geri çekmeyeceğim.

Uzun oldu kusura bakmayim okuyan ve yorumlayan herkese tesekkurler.

annende butun malı mulku ogluna verır
mıras haktır
annenı ortada bırakma tamam ama kendınıde garantıye al
malı yarıya bol herseyı annene yapma
şikayetden kesınlıkle vazgecme

Sikayetini kesinlikle geri cekme yasadiklarina bak gecmis olsun. Ama o mallarida verme kimseye. Onlar senin hakkin ne munasebet ki goz dikiyorlar. Sakin vereyim deme cunku tek basina bi hayata basliyorsun onlar bari guvencen olsun. Annen de gercekten anne degilmis ne yazikki . Kardesini yanina almaya bak . Herseyin hayirlisini yasarsin ins.

Sakın malları kimsenin üzerine yapma. O da gidecek oğlunun üzerine yapacak. Şok oldum okurken. Ben de sandım ki seni savunacak, sen anne kız arasına girme diyecek. Paragöz derlerse desinler. Senin hakkın, ayrıca sana da lazım. Kardeşini de çekip alman lazım ordan, sonsuza kadar arkadaşında mı kalacaksın. Şikayetini de sakın geri çekme, hatta konsolosluğu bile haberdar ederim senin yerinde olsam. Kolay mı öyle ya. Oğluna bir, işine iki, annene üç. Ne insanlar var ya.

ne var ne yok annemin üstüne yapacağım belki utanır kısmına kadar valla helal olsun işte olması gereken kadın tipi dedim ama sonra hayal kırıklığına uğradım. lütfen dediğin şeyi yapma annenin üstüne yaptığın zaman oda kardeşinin üstüne geçirecek görmüyor musun bunu?zaten annelik yapmıyor kardeşin desen keza öyle.lütfen sen kızkardeşini ve kendini düşün.annen de oğluşuyla mutlu mesut olsun.bu tür anneleri gerçekten anlamıyorum.sanki seni doğuran o değil. bir anne nasıl bu kadar sevgisiz olabilir evladına karşı. biri işinden olmasın diye diğer evladının dayak yemesine göz yumabilir? annelik her kadının becerebileceği bir iş değil demek ki. son kez söylüyorum lütfen o dediğin şeyi yapma!!!

Çok üzüldüm okuyunca... şikayetinizden tabii ki vazgeçmeyin ama hakkınız olanların hiçbirini de vermeyin... Tamam onların hakkı onların olsun ama size düşen ne varsa da alın, koruyun hakkınızı... Bazı anneler neden böyledir anlamıyorum, eninde sonunda kız evlatların eline düşerler ama oğulları bulunmaz hint kumaşı...

neden malları anenıze verıyorsunuz? sakın vermeyın hemde sakın.. yarın ne olacagınız hıc bellı olmaz...

kesinlikle mallarını annenin üzerine yapma canım kesinlikle
o mallar senin güvencen
onların istediğini eline verme
muhatap olma ilgilenme

mallar senin hakkın. sakın annene verme... verirsen kardeşine ne olacak. onu düşün.

annende butun malı mulku ogluna verır
mıras haktır
annenı ortada bırakma tamam ama kendınıde garantıye al
malı yarıya bol herseyı annene yapma
şikayetden kesınlıkle vazgecme

Sikayetini kesinlikle geri cekme yasadiklarina bak gecmis olsun. Ama o mallarida verme kimseye. Onlar senin hakkin ne munasebet ki goz dikiyorlar. Sakin vereyim deme cunku tek basina bi hayata basliyorsun onlar bari guvencen olsun. Annen de gercekten anne degilmis ne yazikki . Kardesini yanina almaya bak . Herseyin hayirlisini yasarsin ins.

mallarını verme kimseye
niye verceksin ya
seni sokağa atmışlar resmen
onlar senin güvencen olur

Nasil aileymis sastim kaldim allah yardimcin olsun

Saçmalamayın o mal sizin hakkınız kimseye vermeyin yersiz gurur yapmanın anlamı yok.Sonuna kadar haklısınız ve hakkınızı aramaya da devam edin.Kesinlikle mallarınızı kimseye vermeyin sokakta kalsanız size 1 bardak su vermez bu aile.

Sizin hakkınız olan malı annenize bile vermek zorunda değilsiniz. Hele bu durumda asla. Sırf o utansın diye bütün malını ona verirsin ama o yine de seni küçük düşürür. Mantıklı düşün. Madem senin gibi kızı yokmuş, oğluşu baksın ona biraz.

Su an sana ne yiyorsun ne iciyorsun, kızım nasılsın diyen var mı? Yok değil mi? Neden utansın diye malları verıyorsunuz? Hakkinizi alın babanizdan kaldı onlar size.

Sakın malları kimsenin üzerine yapma. O da gidecek oğlunun üzerine yapacak. Şok oldum okurken. Ben de sandım ki seni savunacak, sen anne kız arasına girme diyecek. Paragöz derlerse desinler. Senin hakkın, ayrıca sana da lazım. Kardeşini de çekip alman lazım ordan, sonsuza kadar arkadaşında mı kalacaksın. Şikayetini de sakın geri çekme, hatta konsolosluğu bile haberdar ederim senin yerinde olsam. Kolay mı öyle ya. Oğluna bir, işine iki, annene üç. Ne insanlar var ya.

ne var ne yok annemin üstüne yapacağım belki utanır kısmına kadar valla helal olsun işte olması gereken kadın tipi dedim ama sonra hayal kırıklığına uğradım. lütfen dediğin şeyi yapma annenin üstüne yaptığın zaman oda kardeşinin üstüne geçirecek görmüyor musun bunu?zaten annelik yapmıyor kardeşin desen keza öyle.lütfen sen kızkardeşini ve kendini düşün.annen de oğluşuyla mutlu mesut olsun.bu tür anneleri gerçekten anlamıyorum.sanki seni doğuran o değil. bir anne nasıl bu kadar sevgisiz olabilir evladına karşı. biri işinden olmasın diye diğer evladının dayak yemesine göz yumabilir? annelik her kadının becerebileceği bir iş değil demek ki. son kez söylüyorum lütfen o dediğin şeyi yapma!!!

Çok üzüldüm okuyunca... şikayetinizden tabii ki vazgeçmeyin ama hakkınız olanların hiçbirini de vermeyin... Tamam onların hakkı onların olsun ama size düşen ne varsa da alın, koruyun hakkınızı... Bazı anneler neden böyledir anlamıyorum, eninde sonunda kız evlatların eline düşerler ama oğulları bulunmaz hint kumaşı...

Sakın mallarınızı vermeyin dımdızlak ortada kalırsınız hepsini kardeşinin üstüne yapar annnen

neden malları anenıze verıyorsunuz? sakın vermeyın hemde sakın.. yarın ne olacagınız hıc bellı olmaz...

kesinlikle mallarını annenin üzerine yapma canım kesinlikle
o mallar senin güvencen
onların istediğini eline verme
muhatap olma ilgilenme

mallar senin hakkın. sakın annene verme... verirsen kardeşine ne olacak. onu düşün.

Hepinize yorumlaeiniz icin tesekkur ederim evet biliyorum oglunun ustune yapacak ama inanin 1 lirasini bile istemiyorum o mallarin belki biraz daha dusunmeliyim bilmiyorum su an icin boyle istiyorum

sonra pısman olursun
once kendın sonra baskası

X