aile mi eş mi :(

eş mi aile mi?

• Ankete Katılan
    17

yorgnhayat

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2015
93
75
30
merhaba ben 4 yıllık evliyim eşimle 8 yıldır tanışıyoruz evlenme aşamasında annemle eşim ve onun ailesi arasında sorunlar çıktı. annem eşimi pek istemedi düğün öncesi alışverişlerinde sıkıntılar çıktı git gide araları açıldı. neyse bir şekide evlendik sorunlarla el öpmeye geldiğimiz zaman yine tartışma oldu eski meseleler konusunda ve eşim iyice soğudu. bayramlarda ailemin yanına gitmemeye başladık tekrar sorun çıkar huzurumuzu bozmayalım diye düşündü eşim hep. ailem yıl bir evimize geldi. ama geidiği dönemlerde ufak tefek atışmalar yine oldu. en sonunda eşim ya ben ya ailen dedi.
çok zor durumda kaldım birşeyler düzelir belki diye eşimi seçtim ve ailemle bir yıl görüşmedim.bu sırada onun ailesi ile görüşüyorduk ve bu durum benim zoruma gitmeye başladı. eşimle konuştum ailemle orta yol bulmayı böyle devam edemeyeceğin söyledim,çok sinirlendi ailen için gidecek misin diye yapılanları görmüyormusun evli olmamızı istemiyor herşeye karışmak istiyor gidersen mutlu mu olacaksın dedi. tüm olanlara rağmen onları seçeceksen git yürü dedi. ailemde artık yeter ezdirme kendini bencillik yapıyor çık gel diyor. gelmezsende bizi kaybedersin diyor.
ne yapacağımı bilmiyorum çok zor karar vermek

Nasıl yanı... Şimdı eşin istenmeyen damat.. Sız 1 yıl ailenizle goruşmedınız.. Sonrasında aileniz Yanı anneniz ya bız ya o dedı.. Eşiniz ayrı keza..
Peki siz neden tek olarak ailenizle goruşmeye devam etmediniz..

babam ve kardeşlerimle görüştüm telefonda yalnız annemle görüşmedim belki hatasını anlar diye

ama durum degişmedi hala evliliğimin yanlış olduğu kanaatinde ama bende bu konu hariç sıkıntım yok eşimle severek evlendik birde bin türlü zorluklarla sessizce arkamı dönmek zoruma gidiyor.aileminde bana boşanmama konusunda destek vermesini isterdim ama malesef :KK43::KK43:

Nasıl yanı... Şimdı eşin istenmeyen damat.. Sız 1 yıl ailenizle goruşmedınız.. Sonrasında aileniz Yanı anneniz ya bız ya o dedı.. Eşiniz ayrı keza..
Peki siz neden tek olarak ailenizle goruşmeye devam etmediniz..
babam ve kardeşlerimle görüştüm telefonda yalnız annemle görüşmedim belki hatasını anlar diye

Anladı mı.. Hayır..
Sız annenizle goruşun..baktınız eşinizden sogutmaya başladı.. Acık acık secim sızın.. Ben sızın kızınızım. Eşi sevıyorum.. Boyle kabul gormek ıstıyorum der sınız

Anladı mı.. Hayır..
Sız annenizle goruşun..baktınız eşinizden sogutmaya başladı.. Acık acık secim sızın.. Ben sızın kızınızım. Eşi sevıyorum.. Boyle kabul gormek ıstıyorum der sınız
bende öyle demek istiyorum ama rest çekiyorlar unut hepimizi diye çok arada kaldım eşime söylüyorum orta yolu bulalım kaybetmek istemiyorum ailemi diye dayanamıyorum artık senin ailene diyor

bende öyle demek istiyorum ama rest çekiyorlar unut hepimizi diye çok arada kaldım eşime söylüyorum orta yolu bulalım kaybetmek istemiyorum ailemi diye dayanamıyorum artık senin ailene diyor
Allah Allah bır anne kızının mutlulugu u nasıl bozmak ıster.. Bu nasıl bır duygudur..

mesela dün habersiz bir şekide babamla 12 saat yol çekerek evime geldiler eşim yoktu konuştuk biraz yalvarıyor bana gel bizimle diye topla eşyalarını diye anlamıyorum yemin ederim

:KK43: korkuyorum ailemin sözünü dinleyip eşimi özlemekten mahkeme salonundabaşka tercihim olmadığı için boşanmak zorunda kaldığımdan hata yapmaktan ama karar vermeden psikiyatrik destek almayı düşünüyorum

Annen neden bu kadar bosanmani istiyor?
Yani esin tamamen sucsuz ama annen tamamen hatali mi?

Detaylari sen bilirsin.

Annen hataliysa annene kendini duzeltmesini soyle
Esin hataliysa ona da aynisi soyle
Arada kalmak istemedigini soyle

Annen neden bu kadar bosanmani istiyor?
Yani esin tamamen sucsuz ama annen tamamen hatali mi?

Detaylari sen bilirsin.

Annen hataliysa annene kendini duzeltmesini soyle
Esin hataliysa ona da aynisi soyle
Arada kalmak istemedigini soyle

söylüyorum ama iki tarafta geri adım atmıyor bir tarafı seçmeye zorluyor nasıl çıkıçam işin içinden bilmiyorum bana göre annem hatalı herşeye karışmak istedi niye gelmiyorsunuz niye şunu yapmıyorsunuz falan eşiminde kötü yönlerini bulmaya çalışıyor hep ama eşimde hala ısrar ediyor onların olmamasına

Arada kalmak istemediğinizi eşinize de annenize de iyice anlatın. Eşim gelmese bile ben ailemden vazgeçmez onlara küs kalmazdım. Arada ne olursa olsun eşinizin sizi böyle bir tercih yapmak zorunda bırakmaya hakkı yok. Aileniz sonuçta atılmaz satılmaz. Onun ailesi bişey yapmış olsa kendisi nasıl davranır acaba sizi seçer mi? Ailesine sırt çevirir mi sizi destekler mi?

Arada kalmak istemediğinizi eşinize de annenize de iyice anlatın. Eşim gelmese bile ben ailemden vazgeçmez onlara küs kalmazdım. Arada ne olursa olsun eşinizin sizi böyle bir tercih yapmak zorunda bırakmaya hakkı yok. Aileniz sonuçta atılmaz satılmaz. Onun ailesi bişey yapmış olsa kendisi nasıl davranır acaba sizi seçer mi? Ailesine sırt çevirir mi sizi destekler mi?
milyonlarca kez anlattım ikisinede şuan herkes kendini düşünüyor geri adım atmıyor inatla dediklerinin arkasında

milyonlarca kez anlattım ikisinede şuan herkes kendini düşünüyor geri adım atmıyor inatla dediklerinin arkasında
Zor yani durumunuz. Ben ailemi bırakamazdım. Eşim beni çok seviyorsa kendi görüşmese de bana ailem konusunda baskı yapmamasını isterdim. Annenize bişey diyemiyorum çünkü onu cezalandırmışsınız. O şuanda bunun da eşinizin fikri olduğu kanaatindedir.

Zor yani durumunuz. Ben ailemi bırakamazdım. Eşim beni çok seviyorsa kendi görüşmese de bana ailem konusunda baskı yapmamasını isterdim. Annenize bişey diyemiyorum çünkü onu cezalandırmışsınız. O şuanda bunun da eşinizin fikri olduğu kanaatindedir.
aynen eşimin fikri oldugunu düşünüyor . bende eşime anlattım bebi seviyorsan en azından benim gidip gelmeme izin ver diye onu da istemiyor en fazla 3 yda 6 ay iyi olabiliri yine sıkıntı çıkacak diyor. niye eşinle gelmyorsun neden kabul etmiyor bizi gibi cümlelerle seni dolduracaklar diyor o kadar arada kaldım ki bagırıyorum beni kimse duymuyor gibi :silah:iki tarafa da kırgınım:KK12::KK12:

merhaba ben 4 yıllık evliyim eşimle 8 yıldır tanışıyoruz evlenme aşamasında annemle eşim ve onun ailesi arasında sorunlar çıktı. annem eşimi pek istemedi düğün öncesi alışverişlerinde sıkıntılar çıktı git gide araları açıldı. neyse bir şekide evlendik sorunlarla el öpmeye geldiğimiz zaman yine tartışma oldu eski meseleler konusunda ve eşim iyice soğudu. bayramlarda ailemin yanına gitmemeye başladık tekrar sorun çıkar huzurumuzu bozmayalım diye düşündü eşim hep. ailem yıl bir evimize geldi. ama geidiği dönemlerde ufak tefek atışmalar yine oldu. en sonunda eşim ya ben ya ailen dedi.
çok zor durumda kaldım birşeyler düzelir belki diye eşimi seçtim ve ailemle bir yıl görüşmedim.bu sırada onun ailesi ile görüşüyorduk ve bu durum benim zoruma gitmeye başladı. eşimle konuştum ailemle orta yol bulmayı böyle devam edemeyeceğin söyledim,çok sinirlendi ailen için gidecek misin diye yapılanları görmüyormusun evli olmamızı istemiyor herşeye karışmak istiyor gidersen mutlu mu olacaksın dedi. tüm olanlara rağmen onları seçeceksen git yürü dedi. ailemde artık yeter ezdirme kendini bencillik yapıyor çık gel diyor. gelmezsende bizi kaybedersin diyor.
ne yapacağımı bilmiyorum çok zor karar vermek
Ailenizin hatası nedir

benim fikirlerimi ne hissettiğimi hiç düşünmeden benim yerime karar veriyorlar ben şuan iki tarafın dediğini de yapmak istemiyorum zoraki yaptırmaya çalışıyorlar herkese çok kırgınım :hasta: paramparça durumdayım

X