Aile ziyareti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşime ne diyeceğim onu düşünüyorum, tatile gidelim desem ailemi nasıl özlediğimi biliyor bir problem olduğunu farkeder. Poset poşet alışveriş yaptı ailemin sevdiği şeyleri aldı doldurdu arabayı. Nasıl diyim şimdi gitmiyoruz diye, o kadar mahçup olacağım ki.
Eşinize bişey demeyin planida bozmayin orasi sizinde eviniz çıkın gidin.hayatimda böyle saçma sey duymadim bugün mu akillarina gelmiş temizlik yapmak yada varsin pis olsun böyle mi denilir gelecek misafire.vazgecersiniz eşiniz anlar terslik olduğunu ve muhtemelen ailenize darılır

Son dakika oldugu için altında sebep oldugunu anlar bence 😐🤷‍♀️
Anlarda ben istenmediğim yere gidemezdim şahsi fikrim bu çünkü gelmemi kalmamı istemediği açık🤷🏼‍♀️ He annem babamda sorarsa sebebini söylerim her türlü zaten kardeşle arada bir gerilim olacak hiç yoktan içimde tutmam. Kocamada söylemem. Bir şekilde bahane bulurdum. Rahatsızlanmış numarası bile yapardım bı ıkı gün öyle kıvırır sonra daha geçti gitsek çok kalamayacağız ben yine gider görürüm der tatile iki üç günlüğüne kaçalım derim yine gitmem

Gerçekten sinirlendim kusura bakma yani ben sevmediğim bir akrabam gelicek olsa böyle bir şey diyemem. Dediğim gibi misal 5 inde izin bitiyor 3 ünde gelin diyorsa bu gayet açık ve net şu demektir. Gelmeyin ya da gelin bir gece kalın gidin. Başka açıklaması cidden yok doğru olanı yaptın. Git eşinle bir güzel eğlen rahatla ergen düşünceli kardeşinide takma ama ailen bir şey derse dediklerimi söyle çekinme içine atmaktan iyidir yoksa sen kötü olursun. He aram bozulur vs diye düşünürsen sakın düşünme seni istemeyeni hemde kendi evinde istemeyeni sen hiç düşünme
Şaşkınlığım ve üzgün oluşum yerini yavaş yavaş kızgınlığa bırakıyor. Valizini hazırladı nasıl soyleyim gitmiyoruz diye diyorum uydur birşeyler diyor. Beni mahçup ediyor farkında değil. Eşim kesin birşeyler olduğunu hissedecek ama yinede anlatmayacağım sorsa dahi.
Ailem ararsa söylerim aramızda geçen konuşmayı, bilsinler. Gerçi annemde bi hafta önce geleceğimizi biliyordu ama bir kere sormadı ne zaman geliyorsunuz diye. Iki gün önce bi kac gün sonra geleceğiz dedim anneme, sadece tamam dedi, hani aylardir gorusmuyoruz bi sevin mutlu ol dimi.. boyle söyluyorum ama gercekten problemimiz yok. Sadece babam sürekli sordu. Ciddi ciddi istemiyorlar rahatlarını bozacağız diye heralde.
Ciddi ciddi istenmiyormusuz görememişim.
Eşimde yazık poşet poset alışveriş yaptı doldurdu arabayı ailemin sevdiği şeylerle. Nasıl diyeyim gitmiyoruz diye o kadar mahçup ettiki beni kardeşim.

Babanızdan başka kimse hevesli değil gibi gidişinize. Eşinize karşı kötü bir durumda kalacaksınız. Benim başıma şöyle bir şey gelse sanırım eşim bir daha ailemin evine adım atmaz çok kırılır. Eşiniz de ailenize karşı hevesli heyecanlı o da aynısını yaşayacaktır.
Giderseniz kardeşiniz ben gelme dedim niye geldin diye surat asıp can sıkacak birisi mi? Kardeşiniz annenizden habersiz kafasına göre size gelme diyebilecek karakterde mi yoksa annenizin haberi var mıdır? Bunlar önemli bence.
Ben olsam sabah becerebilirsem eşim yokken annemi arar konuşurdum geliyoruz var mı bir isteğin diye ve kardeşimin söylediklerini de iletirim. Ses tonundan belli eder zaten.

Gece gece biraz canım sıkıldı, kiminle paylaşacağımı bilemedim burası geldi aklıma arkadaşlar
Eşim bir haftadır izinli. Ailemin yanına gitmek için bi hafta bekledik, kimseyle görüşmedik yanlarına rahat gidebilelim diye. Çünkü çok özledim uzun süredir göremiyorum covidden dolayı.
Annemede 1 hafta önce söyledim 1 hafta sonra geleceğiz diye. Yani bugün yarın geleceğimizi biliyor ama asla sormuyor bana ne zaman geliyorsunuz diye. Hadi onu geçtim, bugün akşam artık eşimle hazırlık yaptık, kardeşime haber verdim yarın geleceğiz diye.
'Evi süpürmedim, bi kaç odanın temizliğı kaldı eniştemi oyala bi kac gün sonra gelin' dedi. Zaten günler öncesinden gideceğimiz belli, ve zaten göreceğim 3 4 gün birşey. Çünkü izin bitiyor. Ertesi gün yola çıksak bi kac gün için gitmiş olacağız, herşeyi geçtim özledim ailemi yani.
Ne temizliği, olsun sizi görmeye geliyoruz desemde kardeşim ısrarla bi kaç gün sonra gelin dedi.
Hassas dönemdemiyim bilmiyorum ama o kadar kırıldım ki. Hazırladığım valizler odanin ortasinda kaldı. Inanilmaz üzüldüm, açıkçası gitme hevesimde kırıldı..
Eşime bi kac gün sonra gidelim desem muhtemelen kızar çünkü iznini bomboş hiçbirşey yapmadan geçirdi benim yüzümden.
Gitme hevesim kalmadı, alınganlık mi yapıyorum sizce
Babanızın evı degılmı .Kardesınız sız ayrı odadayken yapsın temızlıgını .Istedıgını konulsun

Aaa kardeşiniz delirdi heralde. Ben olsam ki benim de bir kız kardeşim aynı yaşlarda ben sana kaç gün önceden söyledim nasıl temizlersen temizle benim yanımda el oğlu var öyle senin keyfine göre olmuyor o işler der keser atarım. Uyumasın sabaha kadar gerekirse. Hanfendi hem vaktinde kıçını kaldırmamış hem de yayıla yayıla temizlik yapacak kadar vakit emrediyor. Kardeşinize acayip gıcık oldum

Bence anneniz ve kızkardeşiniz galiba çok üşengeç ve tembeller..koronada misafire hiç gelmediya evi yağ bağlamış heryer pislik içinde ve düzenleri bozulmuş ve temizlik düzen yemek için en az bir haftaya ihtiyaçları var gibi geldi.ben olsam eşime söylerdim şeffaf bir yapım var

Gece gece biraz canım sıkıldı, kiminle paylaşacağımı bilemedim burası geldi aklıma arkadaşlar
Eşim bir haftadır izinli. Ailemin yanına gitmek için bi hafta bekledik, kimseyle görüşmedik yanlarına rahat gidebilelim diye. Çünkü çok özledim uzun süredir göremiyorum covidden dolayı.
Annemede 1 hafta önce söyledim 1 hafta sonra geleceğiz diye. Yani bugün yarın geleceğimizi biliyor ama asla sormuyor bana ne zaman geliyorsunuz diye. Hadi onu geçtim, bugün akşam artık eşimle hazırlık yaptık, kardeşime haber verdim yarın geleceğiz diye.
'Evi süpürmedim, bi kaç odanın temizliğı kaldı eniştemi oyala bi kac gün sonra gelin' dedi. Zaten günler öncesinden gideceğimiz belli, ve zaten göreceğim 3 4 gün birşey. Çünkü izin bitiyor. Ertesi gün yola çıksak bi kac gün için gitmiş olacağız, herşeyi geçtim özledim ailemi yani.
Ne temizliği, olsun sizi görmeye geliyoruz desemde kardeşim ısrarla bi kaç gün sonra gelin dedi.
Hassas dönemdemiyim bilmiyorum ama o kadar kırıldım ki. Hazırladığım valizler odanin ortasinda kaldı. Inanilmaz üzüldüm, açıkçası gitme hevesimde kırıldı..
Eşime bi kac gün sonra gidelim desem muhtemelen kızar çünkü iznini bomboş hiçbirşey yapmadan geçirdi benim yüzümden.
Geleceğiz dediğinde annene sordun mu uygun musunuz diye. O da buyurun dedi mi.
Belki pandemi sebebiyle onlar da pek cekingendi.

kardeşinizle anneniz ayni evde mi yaşıyor.
evin süpürülmesi beni bildigim maksimum 2 saat villa bile olsa...
eve gelmenizi istememesi durumu olabilir mi?
giderdim ben. hayati kendi isteginiz gibi yaşayın..
surprizzzz biz geldik diyin....

annemın evıne ne zaman gıdecegımı kardesım soyleyemez bana
ama su kısımı ıyı degerlendırmek lazım
kardesınızın kendı dusuncesı mı
yoksa annenız mı soyletıyor

ben anlamak ıcın annemı arar 1 hafta oncesınden gelecegımızı soyledık 1 hafta covıdden dolayı sızı rıske atmamak ıcın kımseyle gorusmedık 1 haftadır esım ısını ona gore ayarlıyor kardesım de odanın temızlıgını yapmadım sonra gelın dıyor
senın bu durumdan haberın var mı erteleyelım ıstersen anne

derdım annemı arar sorardım

annenızın konusması kardesınızı destekler sekılde olursa gıtmeyın
normal bır anne sacmalamıs bakma sen ona sankı sız yabancı mısınız ya da dagınık oldugu ıcın utanmıstır cıkın gelın der
bunu demezse gıtmeyın

Hayır annemin henüz haberi yok, ama babam kardeşimin bu söylediğini duysa fena paylar kardeşimi. Çünkü babam sürekli arayıp ne zaman geleceksiniz diye soruyordu.
Içimden hiç gitmek gelmiyor, heves özlem herşey gitti zaten. Eşime tatile gidelim desem aslında olabilir

26 yaşında küçük değilde, şimdi mesaj göndermiş gelmeyin geç gelin ev kötü kalacağınız oda temiz değil bilmem ne diye. Gelmiyoruz dedim
keskın sırke kupune zarar cıcek kız
ona cevap vermeden once annenı veya babanı aramalıydın kardesının lafıyla hareket ederek buyuklerını ezmıs oldun
kendını anne babanın yerıne koy sen olsan cocuguna demez mısın benı ınsan yerıne koyup nıye arayıp haber vermıyorsun haberımbıle yok ona hızmet ısı cıkıyor dıye terbıyesızlık yapıyor burası senın evın pisse ne olmus 1 saatde bıter demez mısın

boyle yaparak haklıyken haksız duruma dusersın

Değil mi atla deve değil ya ev süpürmek. Gidince bende yaparım sorun değil ki. Akşama gelin dese bile anlarım, eşimi oyalarım o zamana kadar ama bi kac gün sonra gelin diyor
belkı regl olmustur cok agır gecıyordur soylemeye cekınmıstır konusmadan anlasılmaz annenı aramalıydın

Mune Mune konuyu kapatabilir misiniz 🌿

Konu kapanmadan son mesajımı yazayım.

Anne veya babanızla mutlaka konuşun.
Bakın kardeşiniz olayı anlatırken evde temizlik var dedim onu kovdum diye anlatmayacak. Sizlerin istemediğini söyleyecek.

Böyle durumlarda iyi insanlar kırılıp küsüp köşelerde bekliyor aman diyeyim. Haklıyken suçlu duruma düşersiniz.

Sizi o eve anne babanız davet etmiş. Kardeşinizin işgüzarlığı işe yaramaz.
Sizin küsüp kırılıp konuşmayacağınıza susacağınıza güveniyor.

Sakın bu yüzden anne babaya küsüp de eve gitmemezlik yapmayın. Sakın.

Susarsanız babanız kırılır. Kızım beni istemedi mi der, aman diyeyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X