Aileci eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hah bir de cocuk yapin tam olsun, böyle sacma bir düzene bir de cocuk ekleyin. Bekliyordum zaten konunun neresinde gececek cocuk meselesi diye. Sirf esinizi kendi cekirdek ailenize baglayabilmek icin cocuk yapma potansiyelini gördüm sizde.
Allah esinize akil fikir versin, o adam de-gis-mez!, buraya yazdim bak, 3 sene sonra da 10 sene sonra da gelip okursunuz.
Kendinize dürüst olun ve böyle bir hayati gercekten isteyip istemediginizi sorun kendinize.

Öncelikle Allah yardımcınız olsun kimse için kendinize zarar vermenize değmez psikolojinzii yüksek tutmaya calisin. Peki eşiniz bu harcamaları falan farketmiyor mu cebinden cok para çıktığını? Ben bazen anne babasına bir iki paket sigara almasına bile tahammül edemiyorum. Sigara içen insan sigara parasını kendi ayarlasın ayarlayamiyorsa içmesin diyorum. Çünkü bu tip hazıra alışmış insanlar için yapılanın önemi değeri de olmuyor. Para vermiş araba vermiş Allah razı olsun denilmiyor maalesef. Eşinizi nasol düzene getirirsiniz bilmiyorum ama siz de ailesinin davrandığı gibi davranın harcayın( bunu size diyorum ama ben de eşimin kesesini düşünmeden harcayamiyorum düşüncesiz olamiyorum) eşinizin bir şekilde maddi zorluk görüp bazı şeylerden elini çekmesi lazım

Anlattığınız tabirde ki kene aileden bende de vardı bir tane. Aynı anlattığınız gibiydi eşimin ailesi. Kaybının kirasına kadar kv bize ödettiriyordu. Sağlam bi cinnet geçirdim sonra da iflas ettik , dolandırıldık kurtulduk. Yani para bitti bu olaylarda bitti.

Size tavsiyem asla sessiz kalmayın. Size yazık değil mi?

Parayı Rabbimin sessiz kullarına versek koklayıp yenecek birşey mi diye bakıyorlar yenecek değilse totolarını dönüp gidiyorlar. İnsana para gösterince gözü dönüyor. Sizinkiler de bu hesap. Para biterse akıllarına gelmezsiniz o insanların.

Eşiniz madem hepinize yetecek önce kiradan kurtarsın sizi sonrada altınıza afilli bir araba çeksin birde limiti yüksek kredi kartı da çıkartsın size ondan sonra curcuna başlasın.

Psikolojinizi para düzeltmez biliyorum ama eşinizin akıllanması için bu tarz davranışlar gerekiyor. Bir an önce memeden ayrılması gerek.

Ben zamanla düzeldigini düşünüyorum .Benim kendi evliligimde ve birkaç tanidigimin evliliğinde öyle oldu.Zamanla anlıyorlar ve çocuk da olunca daha fazla eve yoneliyorlar .Ben de boşanmayı düşündüm ilk 3 sene .Ama çocuk öldü .Biz de her şey değişti .Yavaş yavaş kırmadan bagirmadan eşinize empoze edin .O da zaten bu tempoya dayanamaz.Elini çeker yavaş yavaş .Ama kavga ederseniz onlara daha fazla yöneliyor .Bunu da tecrübe ettim .İnada bindiriyorlar biraz .Ailesinden koparmaya çalıştığınızı düşünüp daha fazla düşkün oluyorlar .O topa girmeyin .İyiyi oynayın ama yavaş yavaş işleyin eşinizi.Ben 5 yılda başardım bunu.Baktiniz o ışığı goremediniz ona göre karar verin.

Ödemiyor. Ödeyeceklerini de zannetmiyorum.
Varlık içinde yokluk çekmiyoruz aslında. Manevi olarak bitik haldeyim.
Yokluğu tabiri caizse anlamında kullandım aslında. 2 tane araba sizin paranız ile alınmış gönlünüzce kullanamiyorsunuz , maddi imkanınız var ama gönlünüzce tatil yapamıyorsunuz vs vs.
Size hak verdim biraz da fazla gerildim okurken o nedenle öyle anlattım. Demeden edemeyeceğim eşinize de çok sinir oldum

Eşiniz de is yok ailesi düşmez yakasından eşiniz mesafe koymadığı sürece. Umarım mutlu huzurlu sağlıklı bir hayatınız olur . Kendinize odaklanın siz önemisiniz herşeyden önce. Acaba eşinizle bir evlilik terapistine mi gitseniz nasıl olur ?

Şimdi eşiniz evlenmenize 1 ay kala apar topar annesine ev aldi. Şimdi de ev alırsam aileme de alacağım, yakınımda olsunlar diyor. Burayı anlamadım?
Evlerı malı mülkü ailemin üstüne alıyorum ki yarın birgün bir boşanma gerçekleşirse benden nafaka tazminat talep edeme, evlendikten sonra edinilmiş mal olmadığı için onun da yarısını talep edeme. Ben elin kızına para yedirecek değilim. Borçsuz harçsız boşânabileyim.

Bence türkçesi bu .

Eşiniz değişmez kolay kolay. O, görev gibi görüyor. Ya kendinizi yiyip bitireceksiniz, ki zaten öyle yapıyormuşsunuz, çok üzüldüm.. Ya da yırtık olacaksınız biraz. Yırtık ve gamsız. Ehliyetiniz var mı? Yoksa alın, sonra arabalardan birine el koyun. Eşinize bir an önce ev aldırın. Borca sokun. Asla azla yetinmeyin, aman 2 eve birden bakıyor diyip acımayın. Tırnaklarınızı çıkarmazsanız kimse size acımaz, eşiniz de dahil. Madem eşinizin durumu bu kadar iyi, hiç vakit kaybetmeden en iyi psikologlardan psikiyatristlerden tedavi görün. Önceliğiniz hastalığınızı atlatmak. Canınızın kıymetini bilin, oturduğunuz yerden insanların sizi düşünmesini beklemeyin, siz kendinizi düşünün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…