Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

Şuan yasak bir aşkımız yok herkes biliyor eski detaylara inmek istemediğimi belirttim
Şu an yok ama geçmişte varmış belli ki.. :işsiz:

Neyse kardeş, sevgilisi olan kıza bakan adamdan hayır gelmez. Ha sevgilisi olup başka adama bakan kadından da hayır gelmez de neyse.

Aklını başına toplamayacaksın sen belli, ne diyelim umarım pişman olmazsın.

ahahah ablasını yere serecekmiş. senin gibi terbiyesiz ve aklı bir karış havada bir kardeşim olmadığı için ben şanşlıyım demek ki.

yok okulumu bitirdim, yok çok başarılıyım, zarttır zurttur. kızım sen madem buraya tecrübelerden faydalanmak için yazıyorsun açıp kulağını bir şey bilen vardır diye dinleyeceksin. yoksa doğulu aileye gitmeden önce mahalle karısı ağzıyla çekişme antrenmanı yapmaya mı geldin? onlara bu numaralar sökmez ama, sen bu artistliklerini o aileye sakla bakalım bu bir karış dil ile istedikleri gibi bir gelin olabilecek misin...

sana burada söylemek istediğim 20 yaşında kendini yetişkin sanabilirsin, çok görmüş geçirmiş gibi yazmışsın ama bu söylediklerin, aşkını sevgini anlatış şeklin, önceki ilişkilerinde kıyaslayışın, onunla olmak için her şeyi göze alışın hmmm bir de neydi... "sıradan bir insanla sıradan bir hayat istemeyişin, zor şeyleri seviyor oluşun..." bunlar sadece komik. çocuksu.

çok değil birkaç yıl sonra sen aç bu konunu oku, utanır yerin dibine girersin.

Diyarbakır'ın arka mahalleleri tehlikeli kapkaç filan almış yürümüş.Ama güzeldir amed hem tarihi hem de modern yanları vardır.seviyorum. :KK200:
Evet benim kankam diyarbakırlı çokta modern insanlar ama istanbulda yaşıyorlar. Bi mahallede işsizlik ve parasızlık var diye insanlar sanki birbirinden nefret ediyormuş gibi yazılmış benim kızdığım konu oydu :/ yoksa diyarbakır güzelmiş haberlerini aldım yani :KK200:

Erkek arkadasinin isi gucu orada tamam super ama o seninle bir hayat kurmak icin kendi sartlarini birakip Istanbul'a gelmeyi goze alamiyor -ki belki zor olur ama iş kurulmayacak bir şey değil- Sen aileni İstanbul'da bırakıp onlar gitme dedikleri halde 1000 km uzakta bir şehire gitmeyi göze alabiliyorsun Allah korusun sen oradayken burada ailenden birine bir şey olsa, pişman olursun; bu kadar büyük bir fedakarlık yapma bence. Umarim mutlu olursun

karamelcoffee karamelcoffee ,
benim kızım olsaydınız ben de karşı çıkardım, anlaştıktan sonra erkek arkadaşınızın nereli olduğu önemli değil ama evliliği yaşanacak macera gibi gören bir kız evliliğe hazır değildir, sırf bu yüzden evlenmenize onay vermezdim.
20 yaşındasınız ve hala ne istediğinizi bilmeyecek bir yaştasınız, aileniz bunu bildiği için onaylamıyor, okulunuz daha bitmemiştir, bir mesleğiniz yok, önce okulunuzu bitirin, yaşınız fikirleriniz otursun, ondan sonra hala bu adamla evlenmeyi düşünüyorsanız evlenirsiniz, zaten henüz evlenmeyi düşünmediğinize göre ailenizi bu evliliğe ikna etmeye çalışmak için çok erken.

1 yıl 2 aydır beraberiz zor bir aşk bizimkisi biliyorum ama birbirimizden eminiz çok seviyoruz sorun benim ailem.. 20 yaşındayım okulumu bitirdim o da 28 aklınıza gelebilecek her şey birbirimize zıt... yaş, eğitim, iş, kültür, gelenek... ben istanbulda doğdum büyüdüm o diyarbakırda. işi gücü var kendi işini yapıyor, evi var, ailesi çok düzgün bir aile tanıştım çok sevdim. sevgilimin karakter olarak çok baskıcı dediğim dedik bir yapısı yok üstüme titremesede kıyamıyor öyle biri. hemen evlenelim demiyorum, zaten şu durumdayken olmaz. orada yapamazsın edemezsin diyor ailem ama ben yapabileceğime inanıyorum cünkü karakter olarak uysal biriyim çok tersime gidilmedikçe iyiyim yani öyle her yerde sivrilmeyi sevmiyorum şimdiye kadar bir çok doğulu arkadaşlarım oldu kalıcı dostluklarım oldu. ayrıca ben sıradan bir insanla veya sıradan hayat yaşayamam :)) mesela insanların hep korktukları şeyler aksine benim hoşuma giden şeyler olur macera aksiyon severim yani :KK73:alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim. aksine dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil.. şimdi ailemin ilişkimizin ciddiyetinden haberleri var her şeye yine sünger çekiliyor ama orada yaşama konusuna şiddetle karşılar sevgilimin işi orda bu konuyu onunla çok konuştum ama benim tezgahım burda orda istanbulda başkasının yanında niye çalışayım diyor... o da bi yandan haklı.. ailem istanbul dışı herhangi bi yeri bile istemiyor. vazgeçmeye kesinlikle niyetimiz yokk ilk defa sevgimden bu kadar eminim onu sevdiğimi o kadar hissediyorumki böyle bişeyi daha önceki birlikteliklerimde hiç yaşamamıştım ama ona bakınca bile eriyip gidiyorum (belli etmiyorum ) ailem karşı çıksada elinde sonunda verir aksi durumda kaçmayı pek istemiyorum ama ben bu iş güzel bir şekilde olsun istiyorum mücadeleciyim pes etmem ama çıkmazdayım.. şuan sadece annemle tanıştırdım sıcak baktı ama babam ve dedemler tanımadı daha karşı çıktılar. Sizce bu durumda ne yapılabilir ? Aynı düzeyde insanların hepsi mutlu mu ? Doğu gelini olan olacak var mı ? Evlilikte farklılıkların dezavantajları nedir avantajları var mıdır ?
hayatında aksiyon olsun istiyorsun sanırım sadece ... ileni dinle istanbul nerde diyarbakır nerde

"mesela insanların hep korktukları şeyler aksine benim hoşuma giden şeyler olur macera aksiyon severim yani :KK73:alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim. aksine dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil.."

Kendinizden vereceksiniz yani. Siz olmaktan çıkıp başka birine dönüşmeye hazırsınız. Onun huyuna, suyuna gideceksiniz. Geleneklerine, yaşam tarzına adapte olmayı kabul ediyorsunuz. Onun sizin alışkanlıklarınıza, düşüncelerinize ayak uydurması gibi bir beklentiniz yok. Bu durumda ailenizin karşı çıkması için bir sebep de yok zaten.

Bu şartlarda bize düşen de..Bol şans ve mutluluklar dilemektir.

Dogulu biri olarak soyluyorum canim..uzgunum ama ailen hakli...onlari kesinlikle dinlemelisin canim...bu is hayat boyu surecek..sevgilin istanbulda olsaydi tabiki olurdu...ama istanbulda ysayan birinin diyarbakirda yasayanilecegini hic sanmiyorum canim..(benim annem soyledigi herseyde hakli cikti canim hic yanilmadi)benide ailem bunaltmisti esile evlenmemi istemediler suan mutluyum ama keske onlarla ayni sehirde olsaydim esinle tartistigin zaman sarilacak hic kimsen olmicak canim uzgunum ama bence o istanbula gelmeli :KK43:

Teşekkür ederim peki siz hiç zorluk yaşadınızmı aile ve kendi aranızda ?
Tabi yaşadık doğal olarak benim ailem de tepki gösterdi yaş ve kültür farkı sebebiyle.. eşimi ve ailesini tanıdıkça onlar da sevdi çok şükür şanslıymisim ailesi kıymet bilen hoşgörülü insanlar beni istemedigim hiçbir şey icin zorlamadılar yaşadığımız ufak tefek sorunlardada eşim benim tarafımda oldu tam terside olabilirdi bu yüzden iyice tanımadan maceraya atılmanın anlamı yok evlilik bir iki günlük değil bir ömür geçiyor

X