Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

İlla başımı yakacağım, başımı duvardan duvara vurmama sebep olacağım diyorsun yani? Farklılık seviyorsun, sivrilmeyi sevmezsin, uyumlusun. Bunlar sonucunda mutlu bir evlilik yaşarsın, hı tabi.

Diya
Evet benim kankam diyarbakırlı çokta modern insanlar ama istanbulda yaşıyorlar. Bi mahallede işsizlik ve parasızlık var diye insanlar sanki birbirinden nefret ediyormuş gibi yazılmış benim kızdığım konu oydu :/ yoksa diyarbakır güzelmiş haberlerini aldım yani :KK200:
İyi misin sen? Arka mahallelerde işsizlik ve parasızlık yüzünden insanlar romantizm düşünecek durumda değil yazmıştım. Nefreti nerden uydurdun? Kankanın Diyarbakırlı olmasıyla ve duyduklarınla yorum yapman saçma. Bir de lafı çeviriyorsun. Ben de modernim ama gerçekleri kulak ardı edemem. Arka mahallelerde şu an Suriyeliler ve uzak köylerden göç edenler yaşıyor. Asıl Diyarbakırlılar toplukonutta, yenişehirde yaşıyor. Ya 1.000 km uzaktan ahlam kesiyorsunuz ya pes. Sen uzaktan haber al, ben bizzat yaşıyorum.

Çok bilmişlik yapıyorsun sen o yuzden bu kafayla oralarda yapamazsin. Doguda gelinin yuku agir olur. oyle agzini burnunu kirarim beni ciddiye almazsaniz diye gezdirmezler seni. sonra oturursun poponun ustune canim. Adam yaşadığı yer için sen burada yapamazsın diyor sen neye inat ediyorsun. Aileni bile dinlemeye tenezzül etmiyorsun oralar istanbul değil lunaparkta değil başka bi eğlence macera bul kendine
Ayrıca Diyarbakır Doğu Anadolu değil, Güneydoğu Anadolu bölgesindedir. Biraz coğrafya lütfen. Kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirme yapmayalım lütfen. Sayın henüz evlenme yolunun çookkkkk başında olan, bir kere bile mezkur yerlere gitmemiş olan ve evlilik ile, Güneydoğu ile ilgili yorumlarda bulunan saygın üyemiz.

Ben de Diyarbakır' lıyım. Keşke kendi memleketimden biriyle evlenseydim. Şahsen tanıdığım tüm erkekler kadınları el üstünde tutuyor. Akdeniz bölgesinden birine aşık oldum, hayatın tokadını yedim. Önyargılı olmayın. Büyük amcam her akşam yemek yapar, küçük amcam her sabah kahvaltı hazırlar özenerek. Kuzenler yeğenler ise eşleri ile çok iyi. Daha aldatılan eş hikayesine rast gelmedim ben. Arka mahallede oturan insanları dahil etmiyorum. Onlar zaten işsizlik ve parasızlıktan romantizm düşünecek halde değil.
Buyur kuzu. Yaptığım yorum bu. İtina ile okuman dileğiyle

Tabi yaşadık doğal olarak benim ailem de tepki gösterdi yaş ve kültür farkı sebebiyle.. eşimi ve ailesini tanıdıkça onlar da sevdi çok şükür şanslıymisim ailesi kıymet bilen hoşgörülü insanlar beni istemedigim hiçbir şey icin zorlamadılar yaşadığımız ufak tefek sorunlardada eşim benim tarafımda oldu tam terside olabilirdi bu yüzden iyice tanımadan maceraya atılmanın anlamı yok evlilik bir iki günlük değil bir ömür geçiyor

Ne güzel evet haklısınız

"mesela insanların hep korktukları şeyler aksine benim hoşuma giden şeyler olur macera aksiyon severim yani :KK73:alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim. aksine dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil.."

Kendinizden vereceksiniz yani. Siz olmaktan çıkıp başka birine dönüşmeye hazırsınız. Onun huyuna, suyuna gideceksiniz. Geleneklerine, yaşam tarzına adapte olmayı kabul ediyorsunuz. Onun sizin alışkanlıklarınıza, düşüncelerinize ayak uydurması gibi bir beklentiniz yok. Bu durumda ailenizin karşı çıkması için bir sebep de yok zaten.

Bu şartlarda bize düşen de..Bol şans ve mutluluklar dilemektir.

Evet bunları sorun etmiyorum sadece kendisiyle alakalı şeyleri bazen sorun ediyorum ama büyük bir problemimiz yok teşekkürler

Dogulu biri olarak soyluyorum canim..uzgunum ama ailen hakli...onlari kesinlikle dinlemelisin canim...bu is hayat boyu surecek..sevgilin istanbulda olsaydi tabiki olurdu...ama istanbulda ysayan birinin diyarbakirda yasayanilecegini hic sanmiyorum canim..(benim annem soyledigi herseyde hakli cikti canim hic yanilmadi)benide ailem bunaltmisti esile evlenmemi istemediler suan mutluyum ama keske onlarla ayni sehirde olsaydim esinle tartistigin zaman sarilacak hic kimsen olmicak canim uzgunum ama bence o istanbula gelmeli :KK43:

Anladım çok teşekkür ederim

karamelcoffee karamelcoffee ,
benim kızım olsaydınız ben de karşı çıkardım, anlaştıktan sonra erkek arkadaşınızın nereli olduğu önemli değil ama evliliği yaşanacak macera gibi gören bir kız evliliğe hazır değildir, sırf bu yüzden evlenmenize onay vermezdim.
20 yaşındasınız ve hala ne istediğinizi bilmeyecek bir yaştasınız, aileniz bunu bildiği için onaylamıyor, okulunuz daha bitmemiştir, bir mesleğiniz yok, önce okulunuzu bitirin, yaşınız fikirleriniz otursun, ondan sonra hala bu adamla evlenmeyi düşünüyorsanız evlenirsiniz, zaten henüz evlenmeyi düşünmediğinize göre ailenizi bu evliliğe ikna etmeye çalışmak için çok erken.

Teşekkür ederim

Erkek arkadasinin isi gucu orada tamam super ama o seninle bir hayat kurmak icin kendi sartlarini birakip Istanbul'a gelmeyi goze alamiyor -ki belki zor olur ama iş kurulmayacak bir şey değil- Sen aileni İstanbul'da bırakıp onlar gitme dedikleri halde 1000 km uzakta bir şehire gitmeyi göze alabiliyorsun Allah korusun sen oradayken burada ailenden birine bir şey olsa, pişman olursun; bu kadar büyük bir fedakarlık yapma bence. Umarim mutlu olursun

Doğru söylüyorsun ben orta yolu bulma taraftarıyım illa onun memleketinde değilde başka bir şehirde mesela...

İlla başımı yakacağım, başımı duvardan duvara vurmama sebep olacağım diyorsun yani? Farklılık seviyorsun, sivrilmeyi sevmezsin, uyumlusun. Bunlar sonucunda mutlu bir evlilik yaşarsın, hı tabi.

Belli olmaz ki kimin ne yaşayacağı ben isteklerimi ve az çok karakter yapımı söyledim

Diya

İyi misin sen? Arka mahallelerde işsizlik ve parasızlık yüzünden insanlar romantizm düşünecek durumda değil yazmıştım. Nefreti nerden uydurdun? Kankanın Diyarbakırlı olmasıyla ve duyduklarınla yorum yapman saçma. Bir de lafı çeviriyorsun. Ben de modernim ama gerçekleri kulak ardı edemem. Arka mahallelerde şu an Suriyeliler ve uzak köylerden göç edenler yaşıyor. Asıl Diyarbakırlılar toplukonutta, yenişehirde yaşıyor. Ya 1.000 km uzaktan ahlam kesiyorsunuz ya pes. Sen uzaktan haber al, ben bizzat yaşıyorum.

Benim sevgilimde yenişehirde yaşıyor :KK200::KK68:

Şu an yok ama geçmişte varmış belli ki.. :işsiz:

Neyse kardeş, sevgilisi olan kıza bakan adamdan hayır gelmez. Ha sevgilisi olup başka adama bakan kadından da hayır gelmez de neyse.

Aklını başına toplamayacaksın sen belli, ne diyelim umarım pişman olmazsın.

Hayır o bilmiyordu onun suçu yok

ahahah ablasını yere serecekmiş. senin gibi terbiyesiz ve aklı bir karış havada bir kardeşim olmadığı için ben şanşlıyım demek ki.

yok okulumu bitirdim, yok çok başarılıyım, zarttır zurttur. kızım sen madem buraya tecrübelerden faydalanmak için yazıyorsun açıp kulağını bir şey bilen vardır diye dinleyeceksin. yoksa doğulu aileye gitmeden önce mahalle karısı ağzıyla çekişme antrenmanı yapmaya mı geldin? onlara bu numaralar sökmez ama, sen bu artistliklerini o aileye sakla bakalım bu bir karış dil ile istedikleri gibi bir gelin olabilecek misin...

sana burada söylemek istediğim 20 yaşında kendini yetişkin sanabilirsin, çok görmüş geçirmiş gibi yazmışsın ama bu söylediklerin, aşkını sevgini anlatış şeklin, önceki ilişkilerinde kıyaslayışın, onunla olmak için her şeyi göze alışın hmmm bir de neydi... "sıradan bir insanla sıradan bir hayat istemeyişin, zor şeyleri seviyor oluşun..." bunlar sadece komik. çocuksu.

çok değil birkaç yıl sonra sen aç bu konunu oku, utanır yerin dibine girersin.

Saygıyı terbiyeyi senden mi öğrenicem sen kimsinde bana ağzına çarparımlı artist artist konuşabiliyosun pardon bu hakkı veya böyle konuşma hakkını kim veriyor ?

macera aksiyon severim yani alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim.

Rica ederim macera kotanızı başka şekilde doldurun. Evlenip hiç bilmediğiniz bir kültürün içine balıklama atlamanız macera değil. Madem evlilik düşünüyorsunuz gerçekleri konuşalım.

Ailenizi dinleyin. Bu yazdıklarınız sizin varsayımlarınız. Ailenizin düşündükleri ise gerçekler. Yaparım, ederim demekle olmuyor hiç birşey. Bu düşünceyle gidersiniz ama pişman olmanız uzun zaman almaz.

dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil..

Hayatınızda ''sıradan'' diye nitelendirdiğiniz ne değiştirdiniz? Mesela saçınız mavi boyayabilir misiniz? Evinizi bırakıp çadırda kalabilir misiniz? Ben artık Türkçe konuşmaktan sıkıldım Almanca konuşacağım diyebilir misiniz? Çünkü bunlar sıradan olmayan şeylerdir ve çok kolay yapabilirsiniz herhalde? Veya ne yaptınız bu zamana kadar ki sıradan olmayan birşeyi sevmediğinizi anladınız? Kendinizi kandırmayın. Başkasını ikna etmek için söylenen sözler bunlar.

Evli değilim ama burada çok kör aşık olup ailesini, arkadaşlarını, memleketini uzaklarda bırakıp pişman olan kadınların yazılarını okudum.

Ayrıca neden herşeye sen ayak uyduracaksın? Yarın öbür gün orada sıkıldığında benim için ne yaptın demeyecek misin? Herşey senden bekleniyor gibi duruyor. İlk hatasında herşeyimi bırakıp sana geldim ama değmedin demeyecek misin? Tabii ki diyeceksin. Bunlar gerçekler maalesef.

benim tezgahım burda orda istanbulda başkasının yanında niye çalışayım diyor...

Adam kılını kıpırdatmıyor sen neden herşeyi bırakıp gitmeyi göze alıyorsun? Madem senin ailen yanaşmıyor başka şehirde yaşamana, o gelsin.

ilk defa sevgimden bu kadar eminim onu sevdiğimi o kadar hissediyorumki böyle bişeyi daha önceki birlikteliklerimde hiç yaşamamıştım ama ona bakınca bile eriyip gidiyorum

Bacım daha 20 yaşındasın. Herşeyi bir adam uğruna bırakıp gitmek için çok gençsin. Daha iyileri çıkacak karşına emin ol.

Cildirdin mi sen bacım? Daha 20 yasindasin isin gücün yok, kulturleriniz taban tabana zit, macera severim diye evlenmek istiyorsun ahahah ay kafaları yemis bu gençler. Lütfen yanlış anlasilmasin ama doğu insanı zordur, doğu erkeği iki kat zordur. Sakın kaçmak gibi bir hata yapma cunku o potansiyeli görüyorum sende. Aileni dinle insanlar mantikli konuşuyor

4 senelik ilişkinizi anlattığınız konuyu okudum. 2016 Temmuz ayında açmışsınız. Bu ilişkide 2016 Haziranda başlamış. Madem şimdikini yedekte tutuyordunuz eskisini neden o kadar dert edindiniz vay efendim sevgilimi beğenmiyorlar diye?

Eskisinden ayrıldıktan 1 ay sonra şimdikiyle evlilik düşünüyoruz demişsin. Valla iyi omurga.

X