Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

Ailesine bağlılığı konusundan bahsediliyor ama bu aklımı hiç meşgul etmiyor gerçekten çünkü hiç bağlı değil. işi rahat bi kere orda kendi işi... bence ondan bide istanbulu genel olarak sevmiyoe havası trafiği yediği yemeği bile beğenmiyor burda
Cnm sen öyle değil böyle degillerle netlesmissin ne diyimki yasa ve gör ozmn

Kararını verdiysen neden görüş alma ihtiyacı duyuyorsun ki? Sanırım seni onaylanmamızı istedin ama bu pek mümkün değil. Kimse senin tercihine karışamaz çünkü senin hayatın senin tercihlerin. Ama kararlarının sonuçlarını da yine sen çekeceksin. Sonradan pişman olacağın şeyler yapma, iyi düşün ve kararını ver.

Hayır bakın seviyeli bir şekilde söylenilen olumsuz düşüncelerin hiçbirine ters bir şey söylemedim ben kimseye zorla bir şey onaylattıramam kimse beğenmek zorunda da değil ama en azından uslup olarak saygılı olmak zorunda diye düşünüyorum. teşekkür ederim bunları düşünüp kararımı kesin olarak öyle vereceğim

Genelleme olduğu icin çok çirkin ve aşağılayıcı
Ne genellemesi? Bir Diyarbakırlı olarak yazdım. Bir Fiskaya' ya gidin bakalım. Ondan sonra yorumlayın. Her evde çıplak ayakla gezen 7-8 çocuk, işsiz baba, hayattan bezmiş anne. Gel de romantizmi bul bakalım oralarda. Aşağılamak değil bu, fiili durumun anlatılması.

Bir kere kulturune hic aliskin olmadigin bir sehre gideceksin ve cok zorlanacaksin unutma sadece adamla degil sulalesiyle evleneceksin.annen senin yaninda sadece belirli zamanlarda gelecek sende onlarin yanina.uysalim demissin ama evlilikte cokta uysallik iyi degildir.tepene binerler ve orda sana yardimci olacak hic k8msen olmayacak zor bana kalirsa

Oraya gelmesine gerek yok ortada başka bir yerde de yaşayabilirsin. Ailesinin yanında yaşamak sence ilerde sana sıkıntı yaşatmayacak mı? Ailen bundan korkuyor bence. Orada istesen de istemeden de sürekli göz göze, diz dize olacaksınız onun ailesi yanında olacak senin ailen uzakta. Bu senin zoruna gitmeyecek mi? Şimdi her şey toz pembe ama evliliğin bu kadar farklılığı sanmıyorum.

Ailesine çok yakın oturmak istemiyorum zaten ama ailem başka bir şehrede olumsuz bakıyor heralde bi kere kıl kaptılar

Hesabın fake olduğunu düşünüyorum. Mesajlarına baktım 2016 Eylül'de yazmışsın ben 20 o 29 yaşında diye sonra daha önce de demişsin 4 yıllık ilişkim var. Daha 1 sene geçmemiş 28 yaşında biriyle 1 yıl 2 aylık ilişkin nasıl olabiliyor? :duduk:

Hesabın fake olduğunu düşünüyorum. Mesajlarına baktım 2016 Eylül'de yazmışsın ben 20 o 29 yaşında diye sonra daha önce de demişsin 4 yıllık ilişkim var. Daha 1 sene geçmemiş 28 yaşında biriyle 1 yıl 2 aylık ilişkin nasıl olabiliyor? :duduk:

Evet ben şizofrenim arada böyle aklıma geldikçe konu sallıyorum burada fake hesap nedir ya facebook mu burası ne alaka. olaylar biraz karışık detaylara inmek istemiyorum

Evet ben şizofrenim arada böyle aklıma geldikçe konu sallıyorum burada fake hesap nedir ya facebook mu burası ne alaka. olaylar biraz karışık detaylara inmek istemiyorum
E ben mi yalan söylüyorum görünen ortada. O zaman 29 yaşındaki sevgilinden ayrılmadan 28 yaşındaki sevgilinle çıkmaya başladın başka açıklaması var mı?

Canım sen hayata erken atilmissin. 15 yaşında sevgili yapmışsın 4 yıl birlikte kalmışsınız (çok bilmisligini buna veriyorum) sonra 4 yillik iliskini bitirdiginin ertesi gunu baskasiyla sevgili olmussun. Ben asagilayici ve cirkin olmaya raziyim. Sende ac gozunu biraz gercekci ol. Ailen senin basina gelecekleri bildigi icin seni gondermek istemiyor. Senin karakterini bildikleri icin. Daha dogru durust tanimadigin adam icin ailenle tartisiyorsun surekli. O Adamda seni bu ceneyle iki gunde geri postalar zaten. Yok hodri meydanmis yok bilmem neymis gosterirler sana diyarbakirda meydani. Bidi bidi konuşuyorsun dünyadan haberin yok. Ergenlik yaşında geçmiş kendine gel

Canım sen hayata erken atilmissin. 15 yaşında sevgili yapmışsın 4 yıl birlikte kalmışsınız (çok bilmisligini buna veriyorum) sonra 4 yillik iliskini bitirdiginin ertesi gunu baskasiyla sevgili olmussun. Ben asagilayici ve cirkin olmaya raziyim. Sende ac gozunu biraz gercekci ol. Ailen senin basina gelecekleri bildigi icin seni gondermek istemiyor. Senin karakterini bildikleri icin. Daha dogru durust tanimadigin adam icin ailenle tartisiyorsun surekli. O Adamda seni bu ceneyle iki gunde geri postalar zaten. Yok hodri meydanmis yok bilmem neymis gosterirler sana diyarbakirda meydani. Bidi bidi konuşuyorsun dünyadan haberin yok. Ergenlik yaşında geçmiş kendine gel

Ya sen dediklerimi bu kadar ciddiye alma ya bilmiyorsunki ben kaynanam olacak kadınla çok iyi anlaşıyorum :KK74:

Ailemi bugüne kadar tek bir kere bile utandırmadım aksine çevremden hep övgüler aldım okulumu iyi bir dereceyle bitirdim derslerimi tek seferde verdim kimseden bir şikayet bile getirmedim çok şükür. işim hazır ama ben yine daha iyisi için uğraşıyorum sınavlara giriyorum. Seni uyaran tecrübeli ablaların sözünü dinlemişsin ama onlar gibi olamamışsın hiç bir tecrübe edinememişsin ve korkarım ki bundan sonrada hayatında hep başkalarının sözüyle hareket edeceksin
Bir musibet bin nasihatten evladır demişler, yaşa gör buyur.

Ayrıca başkasından fikir almak, onların fikirleriyle yaşamak değildir. Ailemle bile çatıştığımız konular var, onların dediklerini yapmıyorum mesela. Ama tecrübeli insanlardan fikir alınır, istişare edilir, bunları başkalarının fikirleriyle hareket etmek zannediyorsun. Kusura bakma ama 20 yaşında birinin olgunluğu bile yok sende. Ailene de üzülüyorum, buradaki herkes üzülüyor yazık. Bu kafayla ordinaryus olsan ne yazar, ciddi anlamda dik kafalısın. Keşke biraz olsun durup bir düşünsen, bu kadar insan aynı şeyi söylüyor yahu bi düşüneyim diye. Kimse seni tanımıyor kötülüğün için de yazmıyor.

Neyse yaşa gör buyur, dediğim gibi bir musibet bin nasihatten evladır.

X