Ailem ve bana yaşattıkları hakettim mi böyle bi hayatı 😞

Merhaba ablalarım kendimi pskolejik durumdan çok moralsiz hissediyorum okuyup birkaç yorum yaparsanız mutlu olucam çünkü anlatıcak kimsem yok.Ailemden başlmak istiyrum küçktüm bi komşumuz yaşlı bi amca trafından sürekli tacize uğradım yaşımı hatırlamıyorum 1.snıf falandım sanırsam aileme diyemedim zten ailemden dolayı çok sessiz bi çocuktum ortaokul yllarımda bu durum çok pskolejimi bzmuş olmalıki rehberlik öğrtmenime anlatyrm ee oda annme annem bbamada söyleyp kesin yalandır oturup kalkıyoruz biz şimdi adama ne diyelim rzil olrz diyip bna innmıyorlar hep sessiz ailesine en ufak şeyi bile anlatamayn çocuktum ben annmle bbam hep kavga edrdi annm sürekli ağlr odaya gder bende annemn arkasndan gidip ynına oturrdm babamn annme vrduğu zamanlarıda htırlıyorum ama dşarıdan kısmn sevilen bi adamdr kendisi bi kresnde bbamın sosyl medya üzrnden taylandlı kadnlrla tnışıp kmeralı grüştüğünü grdüm kdının oğluda vrdı ona şebklikler ypıyordu bbam ben görünce annene sakın syleme söylersen kvga ederiz dmişti sustum snra telefondan bi kadnla konşmalarını ykalamş annm kadını arıyo bnde vrım kadın kcana sahp çıksydın deyp kpatıyo babasyla hep srunları olan kızdm ben genç kız oldum grüşmelerm falan oldu ykalandığmda ise hep dyak pskolejk şiddet grdüm aslnda yobaz bi ailede değilizdr dşarıdan bbam güya çok elt grünür arabadn inerken bbam eve dğru traftan in parka dğru traftan değil diyerek pskolejk bskı yptı zaten iki tane arkadşm oldu sayelernde onlrlada bulşmak istesm bbam arrdı hep arkadşmı istrdi 5 dkkya bir arrdı güya ordamıym değlmiyim öz amcam tcizde bulundu altlı üstlü oturuyorz ailme dyemedim gderdim ynına mrketten bşeyler alırdı kndırırdı aslında kçükte değildm ama tabi dkunma dye kzardım ama gderdim ynınada evden bnalıp arkadşma anltmştm oda fke hsaptan bbama yzıyo böyle bi drum var ben ykın arkdaşym bna sruyolar ben drek ağlmya bşlıyorum lise 1 de flanım ona hçbşey dmiyolar bni göndermiyolr ynına bi sre snra unutluyo gne ailck grüşmeye devm ediyrz amcm dul bu arada Okuluda bırakıyorum snıfta kalıyorum dha dğrusu ailmde tkrar göndrmiyo ne kadar söz gçicem dsemde krdeşim oluyo bakıcıya gdiyodu annm çlışnca bnde annmle çlışıydm bkıcıya gdemedği gnler ben bakıyorum uzn sre evden çkmadğımı blirim bbam hep bğırp çğırırdı krdeşmde kçük ya laf anlamıyo ezyt ediyo 2 yşında falandı sğuk olsa ble istse prka çkarırdm bbam kzıyo çnkü o ne istrse olrdu snra çocuk işte hysuzluk edr ağlrdı bişey ypmadığm halde ben laf küfr işitirdm eşmle tnştım iyi briydi tplerimz çok uymasada huyu iyiydi 7 yaş vr aramzda annm grüştüğümüzü dyup bana felaket kzdı baban dyarsa bcaklarnı krar dedi onla kaçtm kurtulmak içn şimdi kndi evmden dha rhatm enazndan ben sçlu oldum gene dğünme glmediler şmdi annm gelp gdiyo evime bbam yzüme bkmıyo nymiş ben isteseymişim vrirmiş bna dseydinmiş korkudan nasl deseydim glip gtmemide istemiyo gttim bkaç kez oğlum oldu yzümüze bakmıyo ben hep mutlu bi ailm olsn istedim olmadı neden böyle oldu neden bları hakettm ben 😞

Okurken film gibi geldi yaşadıklarınız. Kader denilen yazınız çok çetrefilli geçmiş. Hoş olmayan şeyler yaşamışsınız hemde aileniz tarafından, üzücü... Her insanın bir imtihanı olduğuna inananlardanım bu hayatta. Ve herkes hakettiğini yaşamıyor malesef. Öyle olsaydı herkesin mükemmel giden hayatları olurdu değilmi. Sonuçta herkes kendi için en mutlu en iyi en huzurlu yu ister. Ama nasibine düşen neyse onu yaşar gerçekler bu şekilde. Sadece seçimler bizlere aittir. Şimdi size tavsiyem yaşadıklarınızdan yola cıkarak. Her yaşanandan ders alıp hayatınızda o yanlışları doğruya çevirerek yaşamdan keyif almaya bakacaksınız. Bir yuva kurmuşsunız huzurlu mutlu olmaya bakacaksınız. Olanla ölene çare yok. Tek elde kalan tecrübe dir. Yaşadıklarınız sizi daha olgun yapmalı ve yapıcı olmalısınız. Sizin elinizde herşey aslında hayatınızın başrolü sizsiniz 😉

Okurken film gibi geldi yaşadıklarınız. Kader denilen yazınız çok çetrefilli geçmiş. Hoş olmayan şeyler yaşamışsınız hemde aileniz tarafından, üzücü... Her insanın bir imtihanı olduğuna inananlardanım bu hayatta. Ve herkes hakettiğini yaşamıyor malesef. Öyle olsaydı herkesin mükemmel giden hayatları olurdu değilmi. Sonuçta herkes kendi için en mutlu en iyi en huzurlu yu ister. Ama nasibine düşen neyse onu yaşar gerçekler bu şekilde. Sadece seçimler bizlere aittir. Şimdi size tavsiyem yaşadıklarınızdan yola cıkarak. Her yaşanandan ders alıp hayatınızda o yanlışları doğruya çevirerek yaşamdan keyif almaya bakacaksınız. Bir yuva kurmuşsunız huzurlu mutlu olmaya bakacaksınız. Olanla ölene çare yok. Tek elde kalan tecrübe dir. Yaşadıklarınız sizi daha olgun yapmalı ve yapıcı olmalısınız. Sizin elinizde herşey aslında hayatınızın başrolü sizsiniz 😉
Okuyup güzel düşüncenizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim 🙂 peki sizce ailemi yani özellikle babamı silmelimiyim tamamen kafamdan ailem bana karşı uzak oldukça eşimin ailesi bana o kadar yakın davranıyorki onlara da cephe alıyorum elimde olmadan yani şöyle neden bunları benim annem yapmıyo benim babam yapmıyoda eşimin ailesi yapıyo gibi kendimce üzüntü içine giriyorum

Okuyup güzel düşüncenizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim 🙂 peki sizce ailemi yani özellikle babamı silmelimiyim tamamen kafamdan ailem bana karşı uzak oldukça eşimin ailesi bana o kadar yakın davranıyorki onlara da cephe alıyorum elimde olmadan yani şöyle neden bunları benim annem yapmıyo benim babam yapmıyoda eşimin ailesi yapıyo gibi kendimce üzüntü içine giriyorum
Rica ederim faydam olursa ne mutlu bana 😊
Aile herşeydir. İyisiyle kötüsüyle senindir. Hatalar tek taraflı değildir. Ve anne baba sadece cocuklarının iyiliği için yapar ne yapıyorsa. Yada yapmalıdır diyelim. Babanız anlattığınıza göre bu olması gereken dışında sorumsuz vurdumduymaz ve gözü dışarıda biri olarak gözüküyor maalesef. Silin diyemem bana düşmez silinmezde zaten. Ama bir tarafın sizde yarattığı yarayı diğer tarafa(eşiniz tarafına) mal etmeyin derim. Ailede yakalayamadığın mutluluğu huzuru eşinle birlikte yakalayabildiysen eğer bu senin için büyük bir lütuftur bence yaradandan. Karşılaştırma yapmadan olmuyo tabi ama varılan birşeyde değişmiyor. İnsanları olduğu gibi kabullenmekte aslında çok büyük bir huzursuzluğu ortadan kaldırma yöntemidir bakma sen 😉Kıymetini bilmek gerekir elindekilerin.

X