Ailem zorla kurban kestirmek istiyor

Kesmicem arkadaşlar imkansız yani... 2400 tl benim maaşının 3 te birnden çok maaşın yarısı kredi zaten ben 5 6 ay kendime gelemem bu durumda.
Aileni dinleme sen kendin içinden nasıl geliyo niyet etmen lazimki kestirmen lazim zaten memursun diye oyle ediyolar oyuzden bosver kulak asma

Allah sizin gibi mi deseydin tövbe ya..

Bizim hayvanlarımız var güzelim orta halli bir koyun çok rahat 1500 e alırsın. Arada neredeyse 1000 lira fark var.
sahiibinden comdan baktım koyun fiyatları uygundu evet, sanırım kendi işlerine gelen bir sebepleri var çünkü iyi niyetli olsalar benim bütçeme göre ayarlamaya çalışırlar diye düşünüyorum

sahiibinden comdan baktım koyun fiyatları uygundu evet, sanırım kendi işlerine gelen bir sebepleri var çünkü iyi niyetli olsalar benim bütçeme göre ayarlamaya çalışırlar diye düşünüyorum
Dertleri gösteriş dertleri et. Siz karışmayın beni hisseye katmayın ben kendi bütçeme uygun şekilde halledeceğim diyin geçin eğer hayır diyemiyorsanız.

Ama bence şimdi buna hayır demezseniz sizin paranız üzerinden konuşmaya çoookk daha devam ederler.

Dertleri gösteriş dertleri et. Siz karışmayın beni hisseye katmayın ben kendi bütçeme uygun şekilde halledeceğim diyin geçin eğer hayır diyemiyorsanız.

Ama bence şimdi buna hayır demezseniz sizin paranız üzerinden konuşmaya çoookk daha devam ederler.
ben bağış yapacağımı hocaya sorduğumu inanmıyorsa kendinin de sorabileceğini söyledim.

Neden ortakları mı eksikmiş?Neden karışıyorlar kurbana anlayamadım açıkçası.Ben yaşadığım yerde keseceğim deyin madem kesmek istemiyorsunuz.Bu koşullarda ya yalan söyleyeceksiniz ,ya keseceksiniz ya da kavga edeceksiniz zaten hepsi de sorun.

Sanarsın 240 lira istiyorlar 🤦🏼‍♀️ vermiyorum de bitsin ya naparlarsa yapsınlar
sormayın ya hu maaşlı çalışan biri 2400 TL'yi kaç ayda telafi eder Allah aşkına
Ben koyun kesecegim sizin hissenize girmek istemiyorum diyin.
koyun da aynı fiyat sayılır diyo
Neden ortakları mı eksikmiş?Neden karışıyorlar kurbana anlayamadım açıkçası.Ben yaşadığım yerde keseceğim deyin madem kesmek istemiyorsunuz.Bu koşullarda ya yalan söyleyeceksiniz ,ya keseceksiniz ya da kavga edeceksiniz zaten hepsi de sorun.
ya ben onlardan talep etmedim ki bana kurbanlık bulun diye, yalan söyledim mecbur ama kessem de zararı bana büyük olur

Kardeş, sen karşı çıkma ailene. Git güzel güzel katıl. Ne dense aman öyle diyorlar aman böyle diyorlar. Katıl kurtul.

Çok iyi ya hissedar bulamamışlar cimrilikten seni dahil etmişler madem öyle onlar 2 hisse girsin

ortak kurban kesmekten her zaman kacinirim.
7 hisseden 1 hisse bile keserken kurban niyeti degil de et niyeti guderek kesse kurban olmuyor.
ayrica eger 1 sene icerisinde odeyebilecek durumunuz varsa vekalet vererek yurt disinda kestirmenizi oneririm.
afrikada endonezyada vs. oradaki insanlar da et yemis oluyor hem de 100 dolar gibi bir ucreti oluyor.
eger durumunuz musait degilse de kesin bir dille borcum var bu yil kesemiyorum seneye insallah ben de cok isterim demelisiniz.

Arkadaşlar ben kredi ödüyorum maaşım zor yetiyor ama ailem bana kurban kesmek istemiyorum diye beddualar ediyor.. Biz paramız var diye mi kesiyoruz diyolar halbuki babam için para bile değil yani durumu çok iyi.

Ben memurum. Bu durumda kessem bile sevap olmaz ki beni zorladıkları için kesmiş olucam. Bu arada beni dahil etmek istedikleri hisse 2400 tl kişi başı şuan ben eksi 800 TL deyim zaten.
İbadetin zorlası hatrı falan mı olur. Imkanı olan keser. Kucuk bas buyuk bas.. hangısı uygunsa.. yada hısselı. Ben afrıkada kestırıyorum. Kım karısır ki. Esım kendi aılesının hıssesıne gırıyor. Baskasını katıstırmıyoruz hak hukuk zor ısler o da sıkıntı. Bızce uygunu buydu. Herkes kendını ayarlar. Zorlamayla yapmayın . Sırf cok kısıye para bolunsun dıye katıstırmaya calısıyolarsa da ayıp yanı. Her seene maddı durum bır olmuyor ki. 2 ayda bıle neler degısıyor. hamıleyım bı dolu masraf cıkcak seneye. Belkı zar zor gecıncez. Bu sene neyse de seneye nolur hıc bılmıyorum. En cok durumumuzu aılemız dusunur normalde dımı... zora sokmazlar. Konusun. Borc harc kurban almıs olursunuz.. yanlıs.

Arkadaşlar ben kredi ödüyorum maaşım zor yetiyor ama ailem bana kurban kesmek istemiyorum diye beddualar ediyor.. Biz paramız var diye mi kesiyoruz diyolar halbuki babam için para bile değil yani durumu çok iyi.

Ben memurum. Bu durumda kessem bile sevap olmaz ki beni zorladıkları için kesmiş olucam. Bu arada beni dahil etmek istedikleri hisse 2400 tl kişi başı şuan ben eksi 800 TL deyim zaten.
Suan aynisini yasiyorum ailemde uzakta saglik calisaniyim babam kurban parasini benim odeyecegimi soylemis evdekilere. Ben nie oduyorumki durumun olmasina ragmen senin sadaka icin kestirecegin kurbani ben niye odeyeyim hem bana dusmuyorki erkek kardeslerim biz oduycez demis babamda hayir ablaniz odeyecek demis deli oldum

X