Aileme laf soyleme dedi

sevilayoss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2017
33
6
32
Merhaba bayanlar,

Bu siteyi bir suredir anonim olarak takip ediyordum artik bende sormak istediklerimi paylasmak istediklerim icin buradayimve fikirleriniİ merak ediyorum bir sorunum hakkinda.

Erkek arksdasim var 3 ay sonra nisanlanacagiz. Ben 26 ,o 30 yasinda. Kendisi dun hastaydi ve ayni zmnda disini cektirmisti neredeyse butun gun yanindaydim ve ilgilendim anneside ertesi gun diger kardesleriyle kahvalti yapacaklarini ve benide davet etmek istedigini soyledi bende x iyi olursa gelirim dedim neyse anlastik bugun icin sozlestik.Bugun kahvaltiya gittigimda birden seyi ogrendim butun aile erkekleri topluca sileye gidecekler kanser bi kuzene moral vermek icin. Dun abisi x'e sormus gelirmisin die oda gelemem ahstayim demis o yuzden bana bahsetmemis. Bugunde abisi sofrada israr edince gel gel diye bende ogrenmis oldum israra dayanamyinca gelirim dedi. Ben sasirdim tabi bilseydim bugun bi saat icin buraya gelmezdim dedim kahvaltisan sonra gideceklerdi cunku.Yengesi benim icin kiZi yanlizmi birakicaksin dedi. X de o zaten babasiyla bulusacak diyip emrivaki yapti. Bende sordum musait oluca ne oluyo ne demek bu masada bi anda gidecegini ogeeniyorum dediki bende simdi karar verdim askim adam kanser kendimi iyi hissediyorum gidip moral verelim herkes gidiyo bizden dedi. Bende gitmene bisy demiyorum tabiki gidiceksin ama yaptigin dusuncesizlik ben kac saatlik yoldan kalkip gelmisim bi saat kahvalti icin beni buraya cagirdiysan nie cagirdin dedim abinin yaptigida dusuncesizlik dedim ben burdayim hala sana israr ediyo dun gelmicem demissin sen ona dedim. Oda bana ne dersen de aileme laf soyleme tamam ani oldu kabul ediyorum ama o adam sana ne kdr yakin sicak davraniyo sen kalkip adama ne diyosun dedi. Dedim abartma hakaret mi ettim dushncesizlik diz boyu bana sofrada emrivaki yapiyosun, sen buraya gelmissin bi saat icin gideceksin diye dusunmuyosun dedim. Bi plan yapiliyosa onceden haberim olsun o zmn hic bisy demem dedim.hatani kabul et bi kerede abime soyledigin icin dedi. Ama anladimki bu ailesine haklida haksizda olsa laf soyletmeyecek,buyuk bi sey dedigimi dusunmuyorum.O yuzden ailesi kadar hic bi zaman degirim olmicagini dusunmeye basladim. Moralim bozuldu. Sizce abartiyormuyum haksiz degilmiyim bozulmakta tavsiyelerinizi bekliyorum kizlar

Merhaba bayanlar,

Bu siteyi bir suredir anonim olarak takip ediyordum artik bende sormak istediklerimi paylasmak istediklerim icin buradayimve fikirleriniİ merak ediyorum bir sorunum hakkinda.

Erkek arksdasim var 3 ay sonra nisanlanacagiz. Ben 26 ,o 30 yasinda. Kendisi dun hastaydi ve ayni zmnda disini cektirmisti neredeyse butun gun yanindaydim ve ilgilendim anneside ertesi gun diger kardesleriyle kahvalti yapacaklarini ve benide davet etmek istedigini soyledi bende x iyi olursa gelirim dedim neyse anlastik bugun icin sozlestik.Bugun kahvaltiya gittigimda birden seyi ogrendim butun aile erkekleri topluca sileye gidecekler kanser bi kuzene moral vermek icin. Dun abisi x'e sormus gelirmisin die oda gelemem ahstayim demis o yuzden bana bahsetmemis. Bugunde abisi sofrada israr edince gel gel diye bende ogrenmis oldum israra dayanamyinca gelirim dedi. Ben sasirdim tabi bilseydim bugun bi saat icin buraya gelmezdim dedim kahvaltisan sonra gideceklerdi cunku.Yengesi benim icin kiZi yanlizmi birakicaksin dedi. X de o zaten babasiyla bulusacak diyip emrivaki yapti. Bende sordum musait oluca ne oluyo ne demek bu masada bi anda gidecegini ogeeniyorum dediki bende simdi karar verdim askim adam kanser kendimi iyi hissediyorum gidip moral verelim herkes gidiyo bizden dedi. Bende gitmene bisy demiyorum tabiki gidiceksin ama yaptigin dusuncesizlik ben kac saatlik yoldan kalkip gelmisim bi saat kahvalti icin beni buraya cagirdiysan nie cagirdin dedim abinin yaptigida dusuncesizlik dedim ben burdayim hala sana israr ediyo dun gelmicem demissin sen ona dedim. Oda bana ne dersen de aileme laf soyleme tamam ani oldu kabul ediyorum ama o adam sana ne kdr yakin sicak davraniyo sen kalkip adama ne diyosun dedi. Dedim abartma hakaret mi ettim dushncesizlik diz boyu bana sofrada emrivaki yapiyosun, sen buraya gelmissin bi saat icin gideceksin diye dusunmuyosun dedim. Bi plan yapiliyosa onceden haberim olsun o zmn hic bisy demem dedim.hatani kabul et bi kerede abime soyledigin icin dedi. Ama anladimki bu ailesine haklida haksizda olsa laf soyletmeyecek,buyuk bi sey dedigimi dusunmuyorum.O yuzden ailesi kadar hic bi zaman degirim olmicagini dusunmeye basladim. Moralim bozuldu. Sizce abartiyormuyum haksiz degilmiyim bozulmakta tavsiyelerinizi bekliyorum kizlar
Adi ustunde sadece kahvaltiya davet etmisler. Oturmaya gel dememisler ki ne var bunda. Olayi siz buyutmussunuz bence.

Bana göre halkisn kesinlile hani surekli gitmis olsan tm ama kendisi cagirmis en azindan senide gelmen icin bi teklifte bulunabilirdi abiside bilmiyor mu misafiri oldugunu oda ayip etmis senin bu soylediklerini bende olsam kesinlikle bende olsam derdim

Siz ailenize nasil laf ettirmezseniz o da ettirmez haliyle ,ayrica biraz abarttiginizi düsünüyorum,kahvaltiya davet edilmissiniz gün boyu suren bir aktivite degil ayrica size hadi git bizde cikiyoruz da dememisler

Kahvalti zaten toplam yarim saat-45 dakika surdu ve yanliz sonra 15 dakika sonrada kalkip gittiler. Toplam 1 saat icin oraya gitmis oldum. Evlerimizde cok yakin degil. Hani gidesim olmadigi halde sirf bugun onun icin gittim ben,hasta diye. Zaten gun boyu surecek bir aktivite beklemiyordum yani. Bide sinir oldugum o an ki tavir tutum. Tabiki gidecek ve gitmeli ama insan dusunur kiz arkadasimda burda o ne olacak git der gibi filan oldu bana biraz

Bana göre halkisn kesinlile hani surekli gitmis olsan tm ama kendisi cagirmis en azindan senide gelmen icin bi teklifte bulunabilirdi abiside bilmiyor mu misafiri oldugunu oda ayip etmis senin bu soylediklerini bende olsam kesinlikle bende olsam derdim

Canim erkek erkege gittiler beni davet edemezlerdi hic bayan olmayacakti cunku. Ona bozulmadim ben madem gideceksin bi anda karar verme sonucta ben ordayim o an,yanliz kaldim gibi oldu. Hatasini kabul ediyor ama tutumu yinede hos degildi emrivaki yapildi bana.

Abartmiyosun evlenince bunlar daha cok azitiyo bi aile duskunu oluyolar sorma iyi ki onceden farketmissin

Ben azitcagini dusundugumden degilde kendimi kotu hissettigimden konu actim. Cunku benim yuzume karsi ailem sana karsida haksiz bi yorum yaparsa onlarinda karsisinda olurum diyen birisi erkek arkadasim. Ama nedense onlar kadar segerli degilmiyim acaba diye dusunmeden edemedim

Merhaba bayanlar,

Kesinlikle haksizsin. Bu kadarda abartilmaz ki

Abartmışsın
Sonradan iyi hissedince fikir değiştirmiş adam. Ayrıca gittiğin yol kanserli bir insanın moralinden önemli değil. Takdir edilecek bir iş yapmışlar ailece desteklemen gerekirken sorun çıkartmışsın

Abartmışsın
Sonradan iyi hissedince fikir değiştirmiş adam. Ayrıca gittiğin yol kanserli bir insanın moralinden önemli değil. Takdir edilecek bir iş yapmışlar ailece desteklemen gerekirken sorun çıkartmışsın

Yanliz biz bir kac gun oncesinde onunla kotu bi olay yasadik ve benim zararima oldum manevi bi acidan. Moralim bozuktu biliyordu gidesim olmadigi halde sirf o istedi diye kalkip kahvalti ya gittim onlara. Benim moralimda bozuktu acikcasi o danda fazla alinganlik yapiyor olabilirkm.Yoksa kanserli birine degil normal birine bile olsa gitmek isteyebilir her zaman. Ama kendisi benimde iyi olmadigimi biliyordu ve moralimi pek umursamadan gitme karsri aldi. Bana sofrada senide tek birakmak istemiyorum ama gitmek istiyorum dese zaten ben zorla yollardim onu. Umarim kendimi ifade edebilmisimdir

Ne kadar abartmışsın.kuzeni canı ile uğraşıyo.

Gittikçe aile mefhumunu da yitiriyoruz. Adamın başını şişirme

Yukaridaki mesaji kopyalyacagim sizede.Yanliz biz bir kac gun oncesinde onunla kotu bi olay yasadik ve benim zararima oldum manevi bi acidan. Moralim bozuktu biliyordu gidesim olmadigi halde sirf o istedi diye kalkip kahvalti ya gittim onlara. Benim moralimda bozuktu acikcasi o danda fazla alinganlik yapiyor olabilirkm.Yoksa kanserli birine degil normal birine bile olsa gitmek isteyebilir her zaman. Ama kendisi benimde iyi olmadigimi biliyordu ve moralimi pek umursamadan gitme karsri aldi. Bana sofrada senide tek birakmak istemiyorum ama gitmek istiyorum dese zaten Zorla yollardim onu.

Yukaridaki mesaji kopyalyacagim sizede.Yanliz biz bir kac gun oncesinde onunla kotu bi olay yasadik ve benim zararima oldum manevi bi acidan. Moralim bozuktu biliyordu gidesim olmadigi halde sirf o istedi diye kalkip kahvalti ya gittim onlara. Benim moralimda bozuktu acikcasi o danda fazla alinganlik yapiyor olabilirkm.Yoksa kanserli birine degil normal birine bile olsa gitmek isteyebilir her zaman. Ama kendisi benimde iyi olmadigimi biliyordu ve moralimi pek umursamadan gitme karsri aldi. Bana sofrada senide tek birakmak istemiyorum ama gitmek istiyorum dese zaten Zorla yollardim onu.

Yollardım falan?adam senin çocuğun değil ki bunu bi anlamalısın.

Cidden ben bunaldım burdan
Böyle aşırı yapışık olmaya gerek var mı?
Bu adam ağaç kavuğundan çıkmadı

Ailesi akrabaları var.anlayışlı ol

Biraz uzatmışsın açıkçası olay anlık gelişmiş. Nişanlın ve abisi dahil kötü niyetli kimseyi görmedim . Bu tepkini sürdürürsen bir ömür sen zaten ailemi en başından beri istemiyodun onların sana olan sevgisini haketmiyosun vs gibi yaftalamalarla suçlamalarla karşılaşabilirsin.

Biraz uzatmışsın açıkçası olay anlık gelişmiş. Nişanlın ve abisi dahil kötü niyetli kimseyi görmedim . Bu tepkini sürdürürsen bir ömür sen zaten ailemi en başından beri istemiyodun onların sana olan sevgisini haketmiyosun vs gibi yaftalamalarla karşılaşabilirsin.

Haklisin hakliyken haksiz duruma dusmek gibi. Ailesini seviyorum hic iyle bir sey yok birbirimize karsilikli saygili ve sevgiliyiz. Ama bugunku o emrivaki tavri bana birsey sormayisi ve moralimin cok bozuk oldugunu oraya zoraki geldigimi bildigi halde beni biraz uzdu acikcasi. Sonra ters tepti soylediklerim iyice uzuldum aile kadar degerli degilmiyim acaba diye dusundum cunku dusuncesiz demek cok buyuk bi sey degil bana sorarsaniz.

Canim erkek erkege gittiler beni davet edemezlerdi hic bayan olmayacakti cunku. Ona bozulmadim ben madem gideceksin bi anda karar verme sonucta ben ordayim o an,yanliz kaldim gibi oldu. Hatasini kabul ediyor ama tutumu yinede hos degildi emrivaki yapildi bana.
Eger hatasini kabul ediyorsa sorun yapma o zaman aile duskunu diyorsunuz ama belki ailesini karsinda o an savunma gereği duymus sonucta iki arada bi derde kalmis neyse gönlünü alsin barışın ama genede verdigin tepki abartili degil ama kendini hic bi zaman onun yaninda suclama birak kendini afetirsin

Birden gelişen bir durumla karşı karşıya kalıp bozulmaniz normal..Ama haklı iken takindiginiz tutum sizi haksız konuma sokmuş bana göre..
Keşke sessiz kalıp,size bir açıklama yapmasını bekleseydiniz zira sorunu abisinde değil sevgilinizde gördüm ben.

X