Ailemi bayramda bile aramak istemiyorum ne yapmalıyım?

Alimee81

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2022
813
565
Cok fazla detaya girmek istemiyorum gece gece. Zaten yazinca hatirladikca dahada cok geriliyorum. Kotu bi çocukluk genclik gecirdim annemin sayesinde. Onun yuzunden ozguveni sifir bi cocuk genc ve sonra hatta kadindim uzun yillar. Babam hic anneme dur etme demedi. Neyse uzun yillardan beri birde evlatlar arasi maddi ayrimcilik yapiyorlar. Ben evladimla cok sukur kendi yagimda kavruluyorum ama yalniz anneyim ve bazen zorlanıyorum vede diger torunlarinin kolejini vs oderken ben kendi cocugumun okul parasıni kendim ödüyorum. Söylüyorum eee onlara mecburuz vs. Ki ailemin maddi durumu masallah oldukça iyi. Benim derdim parada degil aslinda diger kardesime belki 600.000 - 700.000 tl gitti gidecek o ayri.. ama asil ayrimcilik yapmalari gucume giden.
Neyse en son bana manevi oyle bi haksızlık yaptilarki resti cektim. Konuşmuyoruz. Bayramda mecbur aricam ama samimi olmak asla istemiyorum. Annem sınırını haddini bilen biri degil. Ya beni suclar yada saatlerce diledigi saatte gece gunduz arayip dedikodu yapmak icin taciz edebilmek adina benimle yine konusmaya baslamak isteyecek ama buna izin vermek istemiyorum cunku pskolojim kaldırmıyor. Saatlerce sinirli sinirli konusan biri. Karekterimiz cok farkli ustelik bu adam kullanmak. Uvey evlat muamelesi yap ama seni mecburen dinliyorum diye yok kv sine kizdi diye arasin yokgorumceysine kizdi yok babama kizdi diye arasin. Sanki benim hayatim cok yolunda. Simdi daha bayrama var diye rahatim ama gece gece derdi dustu icime sonuçta bayram gelecrk. Arayacagim mecbur ama yuz verip elimi verip kolumu kaptirmak istemiyorum. Garipseyenler olabilir ama anlatmadigim cok seyler var yillar icinde olan.. sanirim beni anca boyle narsist annesi ve ilgisiz babasi olanlar anlar en cok. Teşekkürler şimdiden fikirleriniz icin.

Son düzenleme:
Sms at. Ya da çocuğuna video cektir 'ananecim dedecim., Bayramınızı kutluyorum' dedirt,iyi bayramlar diye yolla gitsin.
Bende bu tarz bi sey dusundum aslinda ama kycuklukten gelen garip yani aşamadigim bi korku bi baski var annemden geleceğini bildigim/ hissettigim. Onada bi kulp bulurlarmi dedim ama bulurlarsa bulsunlar. Artik gercekten aklimi yitirmek istemiyorum cunku pskolojim kaldırmıyor daha neler var anlatmadigim... Cok teşekkür ederim fikriniz icin cesaretlendim benim dusunceme onay gibi oldu sanki 🙏

Bende 2 gündür bayramda annemi arayacağım yada aramak durumunda olduğum için huzursuzum.
Aramak da sorun değil sonrasında daha fazla konuşmak,iletisimin artması sorun.
Yani şuan sizi o kadar iyi anlıyorum ki anlatamam.
Ben eğer anneannemde falan denk gelmezsek wp dan mesaj atmayı düşünüyorum.kizim arar ben mesaj atarım diye düşünüyorum en kestirmesi bu
Eğer daha sonra aramadın,mesaj attım diye söylerse o zaman düşünürüz 🤷

Bende 2 gündür bayramda annemi arayacağım yada aramak durumunda olduğum için huzursuzum.
Aramak da sorun değil sonrasında daha fazla konuşmak,iletisimin artması sorun.
Yani şuan sizi o kadar iyi anlıyorum ki anlatamam.
Ben eğer anneannemde falan denk gelmezsek wp dan mesaj atmayı düşünüyorum.kizim arar ben mesaj atarım diye düşünüyorum en kestirmesi bu
Eğer daha sonra aramadın,mesaj attım diye söylerse o zaman düşünürüz 🤷
Ayni durumlar desenize. Arama sonrasi dert :KK43:
ne kötü insanin en guvende hissedecegi kisi annesi olmasi gerekiyorken kactigimiz kisi onlar. Allah bizim ve ayni durumda olanlarin yardimcisi olsun.

Aranız bu kadar kötüyse aramayın.
Baya üzmüşler sizi onlar da arayıp gönül alabilirler. İlla hep küçükler adım atacak değil ya.
Evet aynen oyle. Yıllardır hic yuzlerine vurmadim en son patladim. Hic oyle gönül alma etme tenezzül etmrzler. Zaten hayrida olmaz kendi cikarlari icin en fazla konusmaya yer ararlar. Bu sefer uzak kalmak istiyorum. Maddi yardimlari yagdirdigi kizindan sikayetci bari bu kizimiza hic bi seye yapmiyorken saygida kusur etmiyo demiyorlar birdeüstüne sucsuz yere suclanmam. Yeter dedim. Teşekkür ederim 🙏🙏

Annemin bana yaptıklarını özet geçsem off bu kız nasıl dayanmış dersiniz. Maddi manevi ayrım inanın bana yaptıkları arasında en hafif olanı.

Sizinki ne yaptı acaba biraz açar misiniz ? Çünkü yazdıklarınız aramak dahi istemeyecek sorunlar değil gibi. Anlatmadığınız şeyler var bence.

Benim annem de ayrım yapar. Beni evlat saymaz. Ama umurumda mı ? Artık değil. Ben keyfime bakarım. Arasam da yanına da gitsem ilişkim matematik hesabını geçmez.

Annemin bana yaptıklarını özet geçsem off bu kız nasıl dayanmış dersiniz. Maddi manevi ayrım inanın bana yaptıkları arasında en hafif olanı.

Sizinki ne yaptı acaba biraz açar misiniz ? Çünkü yazdıklarınız aramak dahi istemeyecek sorunlar değil gibi. Anlatmadığınız şeyler var bence.

Benim annem de ayrım yapar. Beni evlat saymaz. Ama umurumda mı ? Artık değil. Ben keyfime bakarım. Arasam da yanına da gitsem ilişkim matematik hesabını geçmez.
Cok gecmis olsun sizede uzuldum. Acikcasi detay verip ifsa olmaktan korkuyorum olurda bi tanidik denk gelir vs hayatim kayar
annem duyar ederse 😏😌. Ben yillardir annemi sevmiyorum oradan anlayin nasil bi anne oldugunu. Benim gozumde annelik hissinden yoksun net.

Konusmuyorsun,restlesme var..
Zaten tavrini da belli etmissin..
Kisa ve oz bir tebriklesme olur..Sonrsinda kapatirsin zaten..
Uzatmak isterlerse de isim var kusura bakmayin dersin..Bu kadar gerilip endise etmeye,endise edip de tedirgin olmaya mahal yok.
ARTİK BUYUDUNUZ KİZLAR;ESKİ,DEMODE,SUREKLİ ELİN KIZINI İYİ GORUP KENDI KIZINI KOTULEYEN,RUHUNUZU SOMUREN ANNE MODELLERİ SİZE ZARAR VEREMEMELİ.
Ayrica sucluluk duymaya da gerek yok:Ruzgar eken,firtina bicer.

Son düzenleme:
Size zarar veren insanlardan kim olursa olsun uzaklaşın vallahi ben öyle yaptım .kimsenin kimsenin hayatını karartmaya mahvetmeye hakkı yok ne anne ne baba ne kardeş ne evlat uzak durun herkes yerini bilsin. Bayramda tel acin mesaj olmaz sakin soğuk bir nasılsınız iyimisiniz iyi bayramlar deyin kapatın .hayatıniza bakın

Bir an sonrasına garantimiz yok siz bir ay sonrası için sıkıntı yapıyorsunuz
Bir hayal edin, anneniz bayrama erişemeden rahmetli olmuş, keşke hayatta olsaydı da bayramını kutlasaydım der misiniz? Ebetse ararsınız, hayırsa aramazsınız
Bilmiyorum dermiydim. Elbette başa gelmeden bilemeyiz vede istemem ama hani varligida hayatimi cok zora sokuyor. Bu yasimda hala cocuk gibi korkuyorum onun gazabindan

Size zarar veren insanlardan kim olursa olsun uzaklaşın vallahi ben öyle yaptım .kimsenin kimsenin hayatını karartmaya mahvetmeye hakkı yok ne anne ne baba ne kardeş ne evlat uzak durun herkes yerini bilsin. Bayramda tel acin mesaj olmaz sakin soğuk bir nasılsınız iyimisiniz iyi bayramlar deyin kapatın .hayatıniza bakın
Aynen oyle kimsenin kimsenin hayatini karartma hakki yok ama iste "anne" ya ona sorsaniz gayet olmasi gerektigi gib bi anne. Arayip soguk yapmak kolay olurdu ama kadin laf sokarsa bende sabir edemem diye korkuyorum. Neyse hic muhattap olmadan hadi iyi bayramlar zil caldi der ev tlfnu caliyor der kapatirim. Teşekkürler 🙏

Uzatmak isterlerse de isim var kusura bakmayin dersin..Bu kadar gerilip endise etmeye,endise edip de tedirgin olmaya mahal yok.
ARTİK BUYUDUNUZ KİZLAR;ESKİ,DEMODE,SUREKLİ ELİN KIZINI İYİ GORUP KENDI KIZINI KOTULEYEN,RUHUNUZU SOMUREN ANNE MODELLERİ SİZE ZARAR VEREMEMELİ.
Cook teşekkür ederim 🙏🙏🙏💐

Cook teşekkür ederim 🙏🙏🙏

Tam ayrıntısını yazamadığınız için birşey diyemiyorum. Ama maddiyatı geçtim manevi olarak çok büyük ayrım varsa yolun sonunda Allah size muhtaç edecektir. Allahın adaletine güvenin ve koyuverin gitsin.

İçinizden geliyorsa arayın gelmiyorsa bayram seyranmış hiç gerek yok aramaya. Eğer onlar kırdıysa büyük olarak bir kendilerine bakıp düşünmeleri lazım "Biz naptık, napıyoruz?" gibi gibi. Düşünmüyorlarsa da sizden gelecek bir tlf bile hiçbir şeyi değiştirmez.

Tam ayrıntısını yazamadığınız için birşey diyemiyorum. Ama maddiyatı geçtim manevi olarak çok büyük ayrım varsa yolun sonunda Allah size muhtaç edecektir. Allahın adaletine güvenin ve koyuverin gitsin.

İçinizden geliyorsa arayın gelmiyorsa bayram seyranmış hiç gerek yok aramaya. Eğer onlar kırdıysa büyük olarak bir kendilerine bakıp düşünmeleri lazım "Biz naptık, napıyoruz?" gibi gibi. Düşünmüyorlarsa da sizden gelecek bir tlf bile hiçbir şeyi değiştirmez.
Zaten maddi ayrim manevi ayrimdan kaynaklaniyor yoksa onun lafini etmem keza 20 yildir neredeyse surekli yardim ediyorlar bi sey demedim. Allah korusun. Rabbim kimseyi kimseye muhtac etmesin.

Bende kardesler arasi ayrim nasıl yapılır anlamazdim .içlerine girene kdr oluyormuş canim ama alan kardes cekmesini koparmasini bildiği içinmiş gözümle gormustum karsi tarafta yani aileni suclama kardesinle alakali bence vermeleri arkdslarin dedigi gibi video cek at iyi bayramlar dile ailendir kizinla tek basinasin hastslik var saglik var birsey olursa kizini annene emanet edersin etmem dersen bakici bulsam daha iyi dersen kuru kuru kutla bosver ölümlü dünya

X