Ailesi ha var ha yok gibi

Başka ülkelerin kültüründe aile kavramı, aile bağları nasıl bilmiyorum ama bizde ortası yok, ya aşırı ilgiden boğuyorlar ya aşırı ilgisizlikten.
Evlenene kadar ortada olmayan çekirdek aile, evlenince koloni halinde ortaya çıkıyor, anne baba kardeş beklerken 1000 km ötedeki halasının kocasının amcasının yeğeniyle bile akraba olmuşsunuz🤣
Bir arkadaşım evlendi, eşi yıllardır bir dargın bir barışık şekilde ilişki yürüttüğü annesi ve kız kardeşiyle can ciğer kuzu sarması oldular. Yılın yarısını birlikte aynı evde geçirmeye başladılar. Arkadaşım ne yaptıysa olmadı en son boşandılar, bu anne kız memleketin yolunu tuttu Mune. Eşini tanıyoruz yalnız yaşıyor şimdi.
Garezleri bizim kızaymış, bazı aileleri insanları anlamak cidden güç.

Son düzenleme:
Bir arkadaşım evlendi, eşi yıllardır bir dargın bir barışık şekilde ilişki yürüttüğü annesi ve kız kardeşiyle can ciğer kuzu sarması oldular. Yılın yarısını birlikte evinde geçirmeyen başladılar. Arkadaşım ne yaptıysa olmadı en son boşandılar, bu anne kız memleketin yolunu tuttu Mune. Eşini tanıyoruz yalnız yaşıyor şimdi.
Garezleri bizim kızaymış, bazı aileleri insanları anlamak cidden güç.
Erkek ailelerinin hepsini kötülüyoruz gibi algılanmasın ama nişanlım erkek arkadaşım eşim çok aileci annem annem diyor denilen adamlara da, nişanlımın ailesiyle hiç bağı yok, birbirinden çok kopuk bir aile varlar mı yoklar mı belli değil denilen adamlara da şüpheyle yaklaşıyorum.
Çok anneci evlenince iyice anneye bağlanıp annesi ne derse onu yapıyor, var yok belli olmayan ailede nikahta imzalar atılırken ortaya çıkıp evliliğin ortasına bomba gibi düşüyor, asıl mesele erkek ne oluyoruz demiyor onlar benim ailem deyip işin içinden çıkıyor zaten asıl mesele de bu, yoksa kimse ağaç kovuğundan çıkmadı.

onun kimsesi yok gibi herşeyi sensin
Ne kadar güzel şey söylemiş işte. Ovunsenize. KK göbek bağı kesilmemiş ana kuzularindan geçilmiyor.
Benim babam da genç yaşta ayrılmış aileisnden, istemeye babası düğüne anneis gelmiş, onda bile bölük pörçük, gayet de cekirdek aile, karışan görüşen olmadan mutlu mutlu yaşadılar otuz sene

eğer evlendikten sonra da aynı mesafede kalacaklarsa hiç dert edinme bence kendine. benim eş ailesiyle derdim yok ama burada görüyoruz ne sorunlar olabildiğini.
düğün, ev işleri için endişeleniyorsan da her şeyi sizin birlikte yapmanız, onların yapıp da her şeyde hak sahibi olmalarından daha hayırlı. eğer sevgiliniz kendisini geliştirebilmişse, kendi ayakları üzerinde durabiliyorsa önemli olan bu

ayy miss gibi işte daha ne istiyorsun =) madem bir faydaları yok gölge de etmesinler. evet keşke kuvvetli aile bağları olsaydı, birlik olmak kalabalık aile sıcaklığı bunlar güzel şeyler ancak yoksa yoktur. bu saatten sonra zorlama ilişki de kurulmaz. anca çıkar ilişkisi olur.

Merhaba hanımlar
3 senelik bi ilişkim var.Ara ara sorunlar olsa da şimdiye kadar hiç ayrılık yaşamadık.Şöyle bi durum var ki sevgilim ailesi tarafından ilgi sevgi görmeden büyümüş gibi.Ailesi anneannesinin yanında bırakarak başka şehire taşınmış lise zamanlarında.Liseyi anneannesinin yanında okumuş kendini geliştirmiş senelerdir ayrı evi düzeni olan birisi şuan da.Ailesi ara sıra telefonda arar sadece.Bir ara sürekli ne zaman evlilik diye soruyorlardı ona özellikle anneannesi.Biz hiçbirşey de yardımcı olmayacaklarını bildiğimiz için borcumuz harcımız olmasın diye yavaştan alıyoruz herşeyi ama sanki durumu bilmiyor gibi sürekli soruyorlardı ona.Geçen gün ortak bi arkadaşımızla konuşurken onun kimsesi yok gibi herşeyi sensin dedi.Düşünün bu kişi sevgilimi birkaç senedir tanıyor olmasına rağmen çözmüş ailesini.Başlarda ben mi abartıyorum acaba ailesi normal mi diyordum hatta buraya konuda açmıştım eskiden.Tamam kimsenin ailesi belli yaştan sonra yardım etmeyebilir ama arkasında olduğunu hissettirmez mi en azından durumları da kötü değil bu arada.Her neyse kızlar ben aileyle görüşmüyorum başka şehirdeler bayramda dahi aramadım şu aşamada.Sevgilimi tanıyanların böyle kimsesiz görmesine üzüldüm o telefondan sonra içimi dökmek istedim size..
Sana şu kadar söyleyeyim kaç senelik evliyim daha eşimin ailesini gördüğüm sayılıdır hatta ve hatta eşimin bir ablası varmış ve ben hiç tanımadım eşimde galiba en son yıllar önce görmüş kendisini yani çocukken:) 3 gün sonra askere gidiyor eşim ve yanımızda hiç kimse yok ailesi bilmiyor çünkü hiç iletisimimiz yok telefonda bile yani sen bana oranla daha şanslısın nikâhımıza dahi gelmeyen insanlardan bahsediyorum ve ortada bir kavga dövüş hiç olmadı diyebilirim sana yani yapıları o sekide

eşinize çok üzüldüm
çok yakın bir arkadaşımın babası da eşiniz gibiydi.
çocukluktan beri arkadaşım olduğu için her şeyini bilirim.
eşiniz iyi biriyse hiç sıkıntı olmayacaktır.
eğer gerçekten uzaksalar inanın pek çok içli dışlı aileden daha az sıkıntı çıkıyor emin olun.
yoklukları işte doğumda düğünde falan anca 10 yılda bir hissediliyor.
Evet şuanda da durum böyle zaten yokluklarına alıştığı için pek birşey hissetmiyor

Elbette para da isterler 30 yıl piyasada olmayıp adam evlenince piyasaya çıkıp para istemek farz🤦‍♀️
Kendi durumları iyi para isteme huyları yok ama mesela bi kavanoz birşey gönderdi oğluna diyelim hemen onun parasını ister.Abisi de balayındayken güne katılmış annesi onun adına gün parasını istemek için aramış evlendiğinin ertesi günü.Evladına verdiğini borç sayan bi tip yani

ayy miss gibi işte daha ne istiyorsun =) madem bir faydaları yok gölge de etmesinler. evet keşke kuvvetli aile bağları olsaydı, birlik olmak kalabalık aile sıcaklığı bunlar güzel şeyler ancak yoksa yoktur. bu saatten sonra zorlama ilişki de kurulmaz. anca çıkar ilişkisi olur.
Yok bende uzak olsunlar kafasındayım bu saatten sonra zaten

Mune kesinlikle haklı 😁
Sevgilin içinde ailesi ayrı bir kıymetli olacak şaşıracaksın 🤔
Sende bu gunlerı hatırlayıp ne kadar dertsızmısım dert arıyormusum diyeceksın 🙂
Sevgi ve ilgi verilmeyince soğukluk giriyor araya anneler gününde bile aramak istemedi düşünün neyse sağlık olsun herkesin anne babası yanında olacak diye birşey yok dünya hali

Sorun nedir anlamadım kv yok görümce yok daha ne olsun işte🥳

Konuya geleyim yetişkin insanların aileye bu kadar takılması bana çok anlamlı gelmiyor. Ailesi yoksa da yok yani. Bir şey yapmıyor demişsiniz, KV ne yapacak yani bir alışverişe çıkarır ara sıra arar sorar. KV çeyizlik don çorap alsa da almasa da olur.

Düğüne yeni eve para koymuyorlar demek istediyseniz de fikrim yine aynı koymazsa koymasınlar, işiniz gücünüz varmış onların parası olmasa da yaşarsınız.

Bunlar ne garip insanlar çocuklarını öylece vermişler diyorsanız ona zaten katılıyorum. Çocuklarını kargo paketi gibi atıp gitmişler belli ki kafadan sakat insanlar😶 Boşverin siz bu aileyi toptan normal değiller belli ki, bulaşıp bela aramayın.
Yok hiç bulaşmıyorum zaten.Para konusunda da Allahtan ihtiyacımız yok onlara.Zaten burda kastım parası olmasa bile düşündüğünü hissettirir insan.Alışverişe gitmeyi teklif etse dahi kendim hallederim derim ama işte öyle bir teklifi dahi olmaz düşünüp

Sizden biraz farkli ama eşim 2 aylikken ablasiyla köye gonderilmis ve ananesi 5 yaşına kadar bakmış. Geldiginde anne babayi tanimiyormus bile düşünün. Demekki aralarda gormeye bile gitmemisler. Yani cok uzun araliklarla gitmisler. Biz tanistigimizda ayni evde yasayan yabancilardi. Ama ben ortaya bakinca esim birden kiymetli oluvermisti. Sonrada oyle devam etti. Ama eşime sorunca tabiki o yillari ve yasayamadiklarini hic unutamiyor.
Size burda düşen gozlemlemek. Evlilik yoluna girince bakalim sahip cikacaklar mi

Sizden biraz farkli ama eşim 2 aylikken ablasiyla köye gonderilmis ve ananesi 5 yaşına kadar bakmış. Geldiginde anne babayi tanimiyormus bile düşünün. Demekki aralarda gormeye bile gitmemisler. Yani cok uzun araliklarla gitmisler. Biz tanistigimizda ayni evde yasayan yabancilardi. Ama ben ortaya bakinca esim birden kiymetli oluvermisti. Sonrada oyle devam etti. Ama eşime sorunca tabiki o yillari ve yasayamadiklarini hic unutamiyor.
Size burda düşen gozlemlemek. Evlilik yoluna girince bakalim sahip cikacaklar mi
5 yaşına kadar ne demek yahu. Travma yaratmamis mi eşinizde ? 😔

Malesef unutulmuyor derin izler bırakabiliyor insanın ruhunda en yakınlarından sevgi görmemek.Misafir gibi gelir giderler düğüne ötesini yapmazlar.İyiki muhtaç değilmişiz

X