ailesinden nasıl sevileceğini görmemiş erkek ile mükemmeliyetçi kadın evliliği

dandinidastana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2017
166
336
Merhaba arkadaşlar, 5,5 yıllık evliyim 4.5 yaşında bir kızım var. İşim gereği 2 yıllık evli iken il dısına tasınmak zorunda kaldım kızımla. eşim git gel yaptı yanımıza haftasonları. 3 yıl böyle yasadık. neyseki eşimin yanına geldim düzzenimizi kurduk. fakat birşeyler eksik. kavga ettikten sonra gönlümü alıyor nomale dönüyoruz ama içime sinmeyen birşeyler var. size en son neden kırıldıgımı anlatayım. ben nöbet çıkışı oldugum gun eşim işteydi. uyumadım, ona guzel yemkler hazırladım. beni almaya gl dedi tamam dedim.önce kızımı okuldan aldım sonra onla birlikte eşimi almaya gittik. yolda gelirken 2 kere ani manevra yaptım.çekil ben kullanacağım dedi sert bi şekilde, ikincisinde dedimki sen kullanırsan ben arabadan inerim binmem.sonra eve geldik neyse o duşa girdi ben sofrayı hazırladım. ve 2 makyaj bakım yaptım kendime güzel görüneyim diye. sonra geldi sofraya oturdu ben oturana kadar başladı yemeye ve bitirdi. tam ben yemeye başlayacaltım bi daha ona yemek koymak için kalktım (normalde herkes sofraya oturur öyle yemek başlar kuralı olsun istiyoeum ve eşim biliyor kızımıza da öyle ögretiyouz) ben sinirlendim belli etmedim kalktım yedikten sonra salona geldim telefondan dizi izliyordum.5 dk sonra bu geldi aferim kalk böyle dizi izle diye laf soktu ve gitti yatak odasına.ona da ayrıca kaırıldım; bu zamana kadar kendisi aynı şeyi yapar ben kızarım ama yine yapar ama 5 yıl boyunca ilk defa yaptım hep yapıyrmuşum gibi laf soktu. ayrıca makyajımı da farketmedi.ben gittim yanına baktım uyumuş. ona da sinirlendim cunkü işlerden dolayı birbirimizi haftada 2. görüşümüzdü ve umarsızca davranması cok uzdu ve değersiz hissettim. kavga ettik
gönlümü almak için ugraştı ama 2 gun sonra yine aynı şeyleri yaşatacağı için istemedim mesafe koydum ve hattta dedimki çocugumuz var boşanmak cozum değil aynı evin içinde sadece anne baba rollerimizi yerine getirelim birbirimiz için bişey ifade etmyelim ayrı yatalım ayrı hayatlar olsun dedim...vs vs
o da olmadı cunku hala basit bişey gibi gonul almaya çalışıyor ama anlamıyor ki ben bu evlilikt değersiz hissediyorum fazlasıyla, sevilmediğimi hissediyrum
dun akşam oturduk konuştuk eepey bir, kagıda en can alıcı sorunlarımızı (ilk sorunun nerde başladıgını),kendimizle ilgili öz eleştirimizi ve karşı tarafla ilgili tespitlerimizi yazdık.
sonuç olarak ; o: aileinden değer görmemiş ve nasıl seveceğini bilmeme sorunu var
benim: mükemmeliyetçi ve öfke kontrolü sorunum var
ve bu evlilik nasıl yuruyecek, derinlerde yatan sorunlarımızın ustesinden gelip nasıl tekrar aşık gözlerle bakacağız birbirimize ? profesyonel yardımmı almalıyım? böyle durumları yaşayan varsa deneyımlerini paylaşın lutfen

Ilkinde bosuna atarlanmussiniz,
Tehlike olusmasin diye yer degismek istemis ,gereksiz tepkileriniz var,
Ayrica esiniz bebek mi niye yemegini siz servis yapiyorsunuz kalksin koysun ,siz yemeginizi yiyin ,
Biraz yorgun yada bunalmis durumdasiniz belli mumkunse kisa bir tatil yapin yalniz

Sakinleşince oturup sorunlarınızı konuşmanız, birbirinizle ilgili tespitler yapışınız çok güzel. Demek ki iki tarafta çözüm odaklı. Bence çift terapisine gitmeniz çok faydalı olacak
teşekkür ederim evet istekli dinledi beni ben de onu, şaka yaptıgında bile konudan uzaklaşmamak için ciddiyeti korudum. yani bu yaptıgımda işe yaramazsa terapi görünüyor, yoksa problrmli bir evlilik problemli bir çocuk olacak

Ikiniz de sürekli birbirinize trip atmışsınız. Sanki cocuk sahibi değil de ergen iki insanın ilişkisi gibi olmuş dün yaşadıklarımız kusura bakmayın da. Sanırım önce ikinizin de öfke kontrolünü çözmeniz gerek. Çünkü eşinizde de var gibi o sorundan.

Ilkinde bosuna atarlanmussiniz,
Tehlike olusmasin diye yer degismek istemis ,gereksiz tepkileriniz var,
Ayrica esiniz bebek mi niye yemegini siz servis yapiyorsunuz kalksin koysun ,siz yemeginizi yiyin ,
Biraz yorgun yada bunalmis durumdasiniz belli mumkunse kisa bir tatil yapin yalniz
özellikle onun için birşyler yaptıgımda görmeyince hırçınlaşıyorum, servisi o da yapar ben de ama problem benim gelmememi beklemeden bitirip saygı duymaması, o servis ettiğinde oturmasını beklrim ben

Kuzum sende zorsun yani oyle hemen bosanma lafi edilmez oda sacma sacma tepkiler vermis oncesinde ama olsun en son soz basta soylenmemli bence ikiniz de hatalisiniz
bende duygusal davranıyorum ama o da cocuk gibi nasıl toparlanacağız biz, olgun bir evliliğimiz olsun istiyorum, önceden gözlerimin içine bakınca duygulanırdı :KK43:

Ilk kavgada sizin verdiginiz tepki bana da cok bos geldi. Ani manevra yapan sizsiniz ama kocaniz ver ben kullanayim dediginde arabadan inerik gibi bir tepki vermeniz ne kadar abarti. Yok yere yani..

Ayrica hem calisip, hemde evde hizmet odakli yasamaniz tabi ki sizi bunaltir. Yemekleri ben yapsam ve hosluk olsun diye ilk tabaklari da ben doldursam, ikinci tabagi asla yine ben doldurmam. Hizmetci gibi sacinizi supurge etmeyin. Bunalir daralirsiniz.

ve son olarak uzman yardimi almanizi son derece destekliyorum.

Ikiniz de sürekli birbirinize trip atmışsınız. Sanki cocuk sahibi değil de ergen iki insanın ilişkisi gibi olmuş dün yaşadıklarımız kusura bakmayın da. Sanırım önce ikinizin de öfke kontrolünü çözmeniz gerek. Çünkü eşinizde de var gibi o sorundan.
var onda da ama sanırım bende daha fazla var. artık olgunca ifad edelim ya da susalım yeri geldiğinde istiyoum ben hatta ön ayak oluyorum bu şekilde yaşamaya ama onda aynısın göremeyiyoeum. göremeyince bir sonraki krizde yönetim yapamıyorum.

Oturun konuşun diyeceğim ama burdan böyle söylemekle olmuyor, umarım şansınız yaver gider halledersiniz, makyajı farketmemek, hazırlığı görmemek, yemeğe beklememek, hoş görünmüyor... masumda görünmüyor :KK43:

Ilk kavgada sizin verdiginiz tepki bana da cok bos geldi. Ani manevra yapan sizsiniz ama kocaniz ver ben kullanayim dediginde arabadan inerik gibi bir tepki vermeniz ne kadar abarti. Yok yere yani..

Ayrica hem calisip, hemde evde hizmet odakli yasamaniz tabi ki sizi bunaltir. Yemekleri ben yapsam ve hosluk olsun diye ilk tabaklari da ben doldursam, ikinci tabagi asla yine ben doldurmam. Hizmetci gibi sacinizi supurge etmeyin. Bunalir daralirsiniz.

ve son olarak uzman yardimi almanizi son derece destekliyorum.
onun söyleme şekli cok dışlayıcıydı, ben ona değer verdiğimi göstermeye çalışıyoum bunları yaparken, onu aç biilaç çocugumla almaya geliyoum o ise kaba konusuyor.sonra cevap verince kırılıyor. bütün yaptıklarımda ona bu evin ve evliliğin yuva oldugu mesajını vermek istiyorum sadece, servis konusunda o da yapıyor kahvaltı, yemek vs hazırlar..

Oturun konuşun diyeceğim ama burdan böyle söylemekle olmuyor, umarım şansınız yaver gider halledersiniz, makyajı farketmemek, hazırlığı görmemek, yemeğe beklememek, hoş görünmüyor... masumda görünmüyor :KK43:
ve bir kere yaşadıgım şeyler değil aralıklı olarak yasıyorum bu durumu çözümü derinlerde ve ben ne kadar etkili olurum bilemiyoum.

Merhaba arkadaşlar, 5,5 yıllık evliyim 4.5 yaşında bir kızım var. İşim gereği 2 yıllık evli iken il dısına tasınmak zorunda kaldım kızımla. eşim git gel yaptı yanımıza haftasonları. 3 yıl böyle yasadık. neyseki eşimin yanına geldim düzzenimizi kurduk. fakat birşeyler eksik. kavga ettikten sonra gönlümü alıyor nomale dönüyoruz ama içime sinmeyen birşeyler var. size en son neden kırıldıgımı anlatayım. ben nöbet çıkışı oldugum gun eşim işteydi. uyumadım, ona guzel yemkler hazırladım. beni almaya gl dedi tamam dedim.önce kızımı okuldan aldım sonra onla birlikte eşimi almaya gittik. yolda gelirken 2 kere ani manevra yaptım.çekil ben kullanacağım dedi sert bi şekilde, ikincisinde dedimki sen kullanırsan ben arabadan inerim binmem.sonra eve geldik neyse o duşa girdi ben sofrayı hazırladım. ve 2 makyaj bakım yaptım kendime güzel görüneyim diye. sonra geldi sofraya oturdu ben oturana kadar başladı yemeye ve bitirdi. tam ben yemeye başlayacaltım bi daha ona yemek koymak için kalktım (normalde herkes sofraya oturur öyle yemek başlar kuralı olsun istiyoeum ve eşim biliyor kızımıza da öyle ögretiyouz) ben sinirlendim belli etmedim kalktım yedikten sonra salona geldim telefondan dizi izliyordum.5 dk sonra bu geldi aferim kalk böyle dizi izle diye laf soktu ve gitti yatak odasına.ona da ayrıca kaırıldım; bu zamana kadar kendisi aynı şeyi yapar ben kızarım ama yine yapar ama 5 yıl boyunca ilk defa yaptım hep yapıyrmuşum gibi laf soktu. ayrıca makyajımı da farketmedi.ben gittim yanına baktım uyumuş. ona da sinirlendim cunkü işlerden dolayı birbirimizi haftada 2. görüşümüzdü ve umarsızca davranması cok uzdu ve değersiz hissettim. kavga ettik
gönlümü almak için ugraştı ama 2 gun sonra yine aynı şeyleri yaşatacağı için istemedim mesafe koydum ve hattta dedimki çocugumuz var boşanmak cozum değil aynı evin içinde sadece anne baba rollerimizi yerine getirelim birbirimiz için bişey ifade etmyelim ayrı yatalım ayrı hayatlar olsun dedim...vs vs
o da olmadı cunku hala basit bişey gibi gonul almaya çalışıyor ama anlamıyor ki ben bu evlilikt değersiz hissediyorum fazlasıyla, sevilmediğimi hissediyrum
dun akşam oturduk konuştuk eepey bir, kagıda en can alıcı sorunlarımızı (ilk sorunun nerde başladıgını),kendimizle ilgili öz eleştirimizi ve karşı tarafla ilgili tespitlerimizi yazdık.
sonuç olarak ; o: aileinden değer görmemiş ve nasıl seveceğini bilmeme sorunu var
ve bu evlilik nasıl yuruyecek, derinlerde yatan sorunlarımızın ustesinden gelip nasıl tekrar aşık gözlerle bakacağız birbirimize ? profesyonel yardımmı almalıyım? böyle durumları yaşayan varsa deneyımlerini paylaşın lutfen
biraz daha fazla anlayış ve iletişle.
çok büyük sıkıntılarınız yok siz eşinizi istediğiniz kalıba sokmaya çalışıyorsunuz oda müsait. Adamcagız yok demiyor , kabul etmiş. ilk adım atılmış gerisi kolay

bende duygusal davranıyorum ama o da cocuk gibi nasıl toparlanacağız biz, olgun bir evliliğimiz olsun istiyorum, önceden gözlerimin içine bakınca duygulanırdı :KK43:
Hic sevmem cocukca tepki veren erkek ama malesef oylelermis, bir evlilik modeli varsa onu sil at kafandan her hareketi harika olmak zorunda degil seninde ayni sekilde, sonucta sevdigin adam cocugunda var hem bak ne guzel karsilikli cabaliyorsunuz ,ben birbirinizi sevdiginizi hissettim

Sende zor kadınsın olmaz ki o kadarı.
Eşin de ters tepki vermemiş ama biraz fazla tepki göstermişsin.
Nöbet çıkışı, yorgunluk, özlemden herhalde ama bu kadarcık şeyler için boşanma olmamış bence de.

ailesinden nasıl sevileceğini görmediğini kabul edebilen ve yaşanan sorunları buna bağlayan bir erkeğe rastladığınız için şanslısınız bence. çünkü bunun bir adım gerisi bende bir sorun yok kendine bak gibi bir şey olur. sorunlarınızı trip atmak yerine konuşarak çözmeyi deneyebilirsiniz. o sizden geri bildirim almayı kabullenebilir siz de yapıcı olmayı öğrenebilirseniz ortada çözülemeyecek bir sorun yok. her erkek makyaja, özenli giyilen iç çamaşırına vesaire ilgi göstermiyor ama sofrada kimse başlamadan yemeğe başlamamak bir görgü kuralıdır. evin üyeleri masaya oturur yemekler taksim edilir yemeğe öyle başlanır. aksi türlüsü yemeği yapana da saygısızlık. mesela bu durumda beni niye beklemedin daha kendi yapamadığın şeyi çocuğa öğretemeyiz derseniz eşiniz de haklısın derse iş çok vahim boyutlar almadan çözülebilir. aynı şekilde o da size laf sokmadan ya bir araya gelmişiz bırak şimdi diziyi gel sohbet edelim ya da çocukla oynayalım falan dese çözülür. bence bir çift terapisine gitmelisiniz. kendi kendinize çözebileceğiniz bir şey değil bu

ani manevra ama nasil bir sey yani arabadaki cocugu da tehlikeye atacak cinsten mi? eger oyleyse arabadan inerim cikisiniz cok yersiz. yani inecek miydiniz de tehdit ediyorsunuz? esiniz de haksiz ama onunki saygisizlik yani oturup konusularak cozulmez. nasil cozulur bilmiyorum ama saygisiz biri. yine de hemen bosanalim iki yabanci olalim falan seyleri bana fazla drama geldi. ilk cozum bu olmamali yani.

X