Ailesiyle görüşmeyi kesen var mı

dr_yad

...........
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2009
8.911
23.752
Eş adayım tek problem değil farklı problemlerim oldu maddi imkansızlıklarım vardı şuan imkanım olduğu için evden ayrılmayı düşünüyorm.
Ilk mesajınızda direkt eş adayıyla ilgili sorunları anlatmışsınız. Ondan önceki yasadiklariniz ile ilgili bir şey pek yok. Eee haliyle acaba diyor insan. Ailesini silen var mı deyip erkek arkadaş ile mevzuya girince garip geliyor.

• Beğen
Reactions: JES

catlak yumurta

Guru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2010
1.132
2.043
Demek erkek analarından sonra kız anaları da sapıttı! Son yazdıklarını dikkate alarak artık ailen için sağım ineği moduna geçmişsin. Sanırım kazancına ortak olmak istiyorlar ve bu olurken de hiçbir zaman memnun ve tatmin olmayacaklar. Üzülerek söylüyorum ki aile hayatındaki dejenerasyon gerçekten yıkıcı boyutlarda. Gelecek nesiller için kaygı duymadan edemiyorum. Kendiniz için doğru bir karar verdiğinizi ve bu kararı da hemen vermediğinizi anlıyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Olurda sevgilinizle evlnirsiniz diye belirtmek istiyorum. Aileniz adına üzgün ve kızgın olabilirsiniz ama ailenizi lütfen kötülemeyin. Bunu kendiniz için yapın diyorum. İnsanlar acımasız ileride yüzünüze tokat gibi çarparlar. Allah yolunu açık etsin.

JES

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2018
4.620
18.408
27
Biraz daha detaylı anlatıyım o zaman. Üniversiteye başladığımdan itibaren yük olmamak adına part time çalıştım üni bitirir bitirmez işe girdim birikim yaptım ortak olduğumuz yazlık satılığa çıkarıldı annem iki gün ağladı. Ona üzüldüğüm için tüm birikimimi babama verip diğer ortaktan yazlığı aldık. Evde beyaz eşya bozulunca ben alırım kardeşimin giyim masrafları bendedir. Babam üni gittiğimden beri çeyizini ben almam düğünen karışmam ona göre vs gibi söylemlerde bulunur hep. Yazlık için parayı alırken çeyizimi hiç konu bile etmedi... geçen annem yine bir cinnet anında anca kendine çalıştın sen bana ne yaptın ki bi altın bile almadın git o oğlan ye zıkkımlan paralarını vs dedi.. babamda yanımızdaydı gözünün içine baktım ve babam bana dedi ki yazlığın parasını bizle kaldığın günlere say...peki ya çeyiz param ? Onu neye sayıcaktım

bu sadece ufak bir anımızdır. Siz düşünün gerisini.. illaki geçirdiğimiz güzel günleri özlerim ancak öyle kötü günler yaşattılar ki onların özlemini onlarsızlığa yeğlerim...
Böyle insanların yokluğu daha iyi. İster sil ister mesafe koy ama bu yaptıkları iğrenç muhabbetleri unutamazsın. Umarım hep güçlü olursun onlara asla ihtiyaç duymazsın asla

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Ilk mesajınızda direkt eş adayıyla ilgili sorunları anlatmışsınız. Ondan önceki yasadiklariniz ile ilgili bir şey pek yok. Eee haliyle acaba diyor insan. Ailesini silen var mı deyip erkek arkadaş ile mevzuya girince garip geliyor.
Son damlamız bu olduğu için oradan açtım konuyu eski konularıma bakarsanız diğer problemleride anlatıyorum

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Demek erkek analarından sonra kız anaları da sapıttı! Son yazdıklarını dikkate alarak artık ailen için sağım ineği moduna geçmişsin. Sanırım kazancına ortak olmak istiyorlar ve bu olurken de hiçbir zaman memnun ve tatmin olmayacaklar. Üzülerek söylüyorum ki aile hayatındaki dejenerasyon gerçekten yıkıcı boyutlarda. Gelecek nesiller için kaygı duymadan edemiyorum. Kendiniz için doğru bir karar verdiğinizi ve bu kararı da hemen vermediğinizi anlıyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Olurda sevgilinizle evlnirsiniz diye belirtmek istiyorum. Aileniz adına üzgün ve kızgın olabilirsiniz ama ailenizi lütfen kötülemeyin. Bunu kendiniz için yapın diyorum. İnsanlar acımasız ileride yüzünüze tokat gibi çarparlar. Allah yolunu açık etsin.
Kesinlikle aldığım kararı çok düşünerek her şeyi ölçüp biçerek aldım. Ailemi kötüleme konusunda da hem fikirim erkek arkadaşıma hakaret ettiğinde ne olursa olsun onlar annem babam bunu unutma lütfen demiştim ki o da hep dünyaya geliş sebeplerin onlar bir şey diyemem der. Haklısınız ne olursa olsun el oğlu bir kavgada yüzüme vurma ihtimali oldukça yüksek.

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Böyle insanların yokluğu daha iyi. İster sil ister mesafe koy ama bu yaptıkları iğrenç muhabbetleri unutamazsın. Umarım hep güçlü olursun onlara asla ihtiyaç duymazsın asla
Umarım bende eşiniz gibi olabilirim çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..

• Beğen
Reactions: JES

InoriYuzuhira

F=-F
Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.297
14.839
Sebep sevgilin olmadan kendin için evini ayır.
Bir süre geçince daha berrak bir zihne sahip olursun. Tedaviye devam etmelisin tabi.
Ailenin bu şartlarda davranışına bak. Ondan sonra kesin kararını verirsin.
Bazen uzakta olunca ya da diş gösterince belli derece kendilerine çeki düzen verebiliyorlar.

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Sebep sevgilin olmadan kendin için evini ayır.
Bir süre geçince daha berrak bir zihne sahip olursun. Tedaviye devam etmelisin tabi.
Ailenin bu şartlarda davranışına bak. Ondan sonra kesin kararını verirsin.
Bazen uzakta olunca ya da diş gösterince belli derece kendilerine çeki düzen verebiliyorlar.
Ailemin çok çeki düzen vereceklerini zannetmiyorum ancak kendim için ruhsal ve fiziksel sağlığım için uzak kalmam iyi olucak gibi.

esmaa_9153

2 prenses annesi
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
4.684
7.802
29
Ailen kafayı yemiş. Babanında ben karımı sectim karımla aramı bozma demesi çok gülünç. Yuvanı kurmaya bak. Illa erkek arkadaşınla evlen demiyorum ben kendine ev tutabilirsin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1011 gün geçti.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.446
33.828
Bence aileni sil, kurtul onlardan.
Ama erkek arkadaşın için değil, sana böyle davranmaya hakları olmadığı için.
Hatta erkek arkadaşınla eve de çıkma, küçük bir ev tut kendine.
Cunku baba evinden koca evine aktarma yaparsan yarın bir gün ailenin deidgi gibi,çocuğun ailesiyle bir problem yasarsan, ya da çocukla mutsuz olursan ailenin bu sözlerini unutup 'bu hayat için ailemi bıraktım, kaçtım' diye düşüneceksin. Beyin böyle bir şeydir, kötü anıları unutmaya meyillidir. Ve bir olumsuzluk aninda pişman olma ihtimalin artacak.
Ama 'sevgilime böyle diyemezsiniz' diyip kaçmak yerine 'bana böyle davranamazsaniz' diye terkedip kendi evine çıkıp sevgilinle apar topar değil, sular biraz durulunca, kendi düzenini kurduktan sonra evlenirsen inan ki böyle hissetmezsin,mutsuz bir yuvan olsa da. Hatta tam tersi 'toksik bir yuvadan bir kere kurtuldum, bir kere daha kurtulabilirim' diyebilirsin,kendinden emin bir sekilde.

Yani, uzun oldu okuyamadim diyenler için;
Kocaya kaçma❌
Kendi hakettigin yaşamı yaşayabilmek için evden ayril✔️

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Bence aileni sil, kurtul onlardan.
Ama erkek arkadaşın için değil, sana böyle davranmaya hakları olmadığı için.
Hatta erkek arkadaşınla eve de çıkma, küçük bir ev tut kendine.
Cunku baba evinden koca evine aktarma yaparsan yarın bir gün ailenin deidgi gibi,çocuğun ailesiyle bir problem yasarsan, ya da çocukla mutsuz olursan ailenin bu sözlerini unutup 'bu hayat için ailemi bıraktım, kaçtım' diye düşüneceksin. Beyin böyle bir şeydir, kötü anıları unutmaya meyillidir. Ve bir olumsuzluk aninda pişman olma ihtimalin artacak.
Ama 'sevgilime böyle diyemezsiniz' diyip kaçmak yerine 'bana böyle davranamazsaniz' diye terkedip kendi evine çıkıp sevgilinle apar topar değil, sular biraz durulunca, kendi düzenini kurduktan sonra evlenirsen inan ki böyle hissetmezsin,mutsuz bir yuvan olsa da. Hatta tam tersi 'toksik bir yuvadan bir kere kurtuldum, bir kere daha kurtulabilirim' diyebilirsin,kendinden emin bir sekilde.

Yani, uzun oldu okuyamadim diyenler için;
Kocaya kaçma❌
Kendi hakettigin yaşamı yaşayabilmek için evden ayril✔️
kesinlikle kocaya kaçma hemen düğün yapma gibi bir derdim yok. zaten şuanki psikolojimle evlilik yaparsam sağlıklı olmaz. bana yapılanları hakaretleri beni yok görmemeleri birey kabul etmemelerini kaldıramıyorum bundan dolayı evden ayrılmak istiyorum. problemim erkek arkadaşıma takındıkları tavır değil bir anne baba olarak bana gösterdikleri tutum. dediğiniz her şeye sonuna kadar katılıyorum.

Derinvebebekleri

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
451
534
27
Arkadaşlar merhaba eski konularımı bilenler bilir. Ailemle ilgili özellikle annenle ilgili aşırı sıkıntılarım var artık. Kısa bahsetmem gerekirse erkek arkadaşımın mesleğini beğenmedği için onu sosyal medyadan bulup hakaret etmişti erkek arkadaşımda kızınız ekonomik özgürlüğü olan bir birey demişti ve olaylar kopmuştu. Beni fiziksel ve psikolojik şiddete tabi tuttu her gün... yüzüme tükürmeler, geberir gidersin demeler, allah çocuğundan çıkarsın, o pislik oğlan geberir gider gözünün önünde inşallah demeler( bunlar en hafifleri). Babamsa benimle karımın arasını bozamazsın git nereye gidiyorsan ben karımı seçtim dedi. Karım dediğide annem 😁 Şimdide annem erkek arkadaşımın ailesine sosyal medyadan hakaret ediyor. Durumlar çığrından çıktı. Evden çıkacağım. Ve ailemle görüşmeyi düşünmüyorum
Aynisini eşim kendi ailesiyle yasadi ve sonuc degisti mi hayir degismedi. Annen ciddi anlamda hasta ve asla değişmeyecektir. Babanda ne yazik ki karici diye tabir ettigimiz insanlardan. Eşim iyi bir ise girip mezun olunca cikti evden ve evlendik. Ben gorusturmeye calissam da annesi yine ayni sacma sapan konuşup esimi sinirlendiriyor esim her seferinde aglatiyor annesini ve engelliyor. Artik annesiyle arasino bulmamaya karar verdim. Beni istemeyen ki sebepsiz yere idi bu sadece bana karsi degil herkese böyleydi. Kizi nisanlandi cocugun ailesine de ayni sekilde davrandı biz yoktuk küstük ama görümcem anlatti sonra nisani bozuldu onunda kiz suan eve hapis gel diyoruz bizle yasa annem size dünyayı dar eder dior tasiniriz dioruz gel diyoruz yok diyor çocuk.. simdi sana tek tavsiyem iş bul güzelce birikim yap 1+0 da olsa cik eve evlenirken esini dogru seç gerçekten insan evladi olsun hicbirseyin tam olmasin ama mutlu ol. Evlenmeden once defalarca test et seni hangi durumlarda birakacak? Ben cok test ettm esimi ve birakmadi sonuç ne mi? Hamileyim ve cok mutluyum eşim mukemmel bir insan.. dogru karari verdim kötü kaynanaya ragmen.

Evleneceğin kişiye de ailenle gorusmek istemedigini söyle ve kendi ailesi de böyle olursa onlarla da gorusmeyecegini söyle benimle bu yola çıkacaksan bu sekilde cik de ve hicbir zaman esine güvenip maddiyat gücünü birakma..

Mutlukklar seninle olsun ..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-07-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cansu719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
173
85
Aynisini eşim kendi ailesiyle yasadi ve sonuc degisti mi hayir degismedi. Annen ciddi anlamda hasta ve asla değişmeyecektir. Babanda ne yazik ki karici diye tabir ettigimiz insanlardan. Eşim iyi bir ise girip mezun olunca cikti evden ve evlendik. Ben gorusturmeye calissam da annesi yine ayni sacma sapan konuşup esimi sinirlendiriyor esim her seferinde aglatiyor annesini ve engelliyor. Artik annesiyle arasino bulmamaya karar verdim. Beni istemeyen ki sebepsiz yere idi bu sadece bana karsi degil herkese böyleydi. Kizi nisanlandi cocugun ailesine de ayni sekilde davrandı biz yoktuk küstük ama görümcem anlatti sonra nisani bozuldu onunda kiz suan eve hapis gel diyoruz bizle yasa annem size dünyayı dar eder dior tasiniriz dioruz gel diyoruz yok diyor çocuk.. simdi sana tek tavsiyem iş bul güzelce birikim yap 1+0 da olsa cik eve evlenirken esini dogru seç gerçekten insan evladi olsun hicbirseyin tam olmasin ama mutlu ol. Evlenmeden once defalarca test et seni hangi durumlarda birakacak? Ben cok test ettm esimi ve birakmadi sonuç ne mi? Hamileyim ve cok mutluyum eşim mukemmel bir insan.. dogru karari verdim kötü kaynanaya ragmen.

Evleneceğin kişiye de ailenle gorusmek istemedigini söyle ve kendi ailesi de böyle olursa onlarla da gorusmeyecegini söyle benimle bu yola çıkacaksan bu sekilde cik de ve hicbir zaman esine güvenip maddiyat gücünü birakma..

Mutlukklar seninle olsun ..
4 yıldır çalışıyorum son bir kaç aydır para biriktirdim. Ayrı eve çıkma imkanım var nasıl yapacağımı bilemediğim için fikir almak istedim benim gibi olanlar var mı görmek istedim.Siz bana umut oldunuz resmen...